Jak dlouho pracovat než si pořídím dítě?

baca
1. led 2007

Ahoj holky,
už dlouho řeším tento problém, ale zatím jsem v diskuzích nenašla pořádnou odpověď. Letos jsem dostudovala VŠ, vdala se a od září pracuji (učitelka). S manželem bycom chtěli dítě, ale já mám pořád pocit, že bych si měla udělat nějakou praxi. Jak jste na tom s délkou praxe před odchodem na MD vy?

kristi
1. led 2007

baco, mne je 26 a dohromady mam praxi tak 2 roky v CR, predtim jsem byla v zahranici,coz se nepocita....chtela bych jeste neco dalkove vystudovat,ale myslim, ze s baby na to nebude cas

zizalkakate
1. led 2007

baca
no ja nevim , pokud chces mit dite, zas tolik casu neni. Pokud si prectes o tom neco vice, tak od 35 nahoru je sance 3x mensi nez zensky, ktere jsou o 10 let mladsi. Ja zacla pozde v 28, a ted to mam tady, jen vysetreni, problemy atd.Mozna by jen nebylo spatny nechat si udelat nejaky vysetreni i spermiogram manzela, aby jsi mela jistotu, ze snad bude vse OK.Pokud by ti uz ted neco nasli, je cas to resit co nejdrive.Pokud by bylo vse OK, jako treba pruchodnost vejcovodu,, zadne cysty, protilatky proti spermiim, pak mas jeste cas 😀

baca
autor
1. led 2007

zizalkokate, zadne vyšetření jsme ještě nedělali. Je mi skoro 24, manželovi skoro 27. Chtěla bych si udělat tak 2 roky praxe, což znaměná otěhotnět tak v prosinci 2007. Jenže naplánuj si to! ☹

ambret
1. led 2007

Ahoj, já dokončila střední odborné učiliště obor čalounice. Hned po vyučení jsem šlas dělat k bezpečnostní agentuře a 2 měsíce na to otěhotněla. Nemám tudíž žádnou praxi a hlavu si z toho nedělám. Dnes jsou příležitosti všude

mmarky
1. led 2007

ahoj zizalko, presne tak jsem to resila taky 😉 jsem taky ucitelka 😀
Skolu teda jeste nemam, ale uz mam za sebou rok a pul praxe 😎 . zacala jsem ucit na plno uz ve ctvrtaku a ted mi jeste ybyva dipmlomka 😠 . uz se na tom ale pracuje... od cervna jsme se zacali snazit, zatim nic. ale jsem rada, ze tu praxi mit budu - pak se na tebe koukaj jinak

pimpa
1. led 2007

Ahojte baby!
Ja som riesila tiez podobny problem. V tretom rocniku VS som sa vydala a po skonceni skoly sme sa obaja citili uz na to, ze by sme chceli dietatko. Ale zaroven som tiez chcela ziskat aj prax po skole. Zistila som, ze na Slovensku plati zakon, ze narok na vyplacanie materskej dovolenky maju tie zeny, ktore odpracovali min.260 dni (teda tolko dni odvadzali do socialnej poistovne peniazky) Tak to rozhodlo. Zamestnala som sa a nelutujem.Presiel rok, ja som si odpracovala, co bolo potrebne a zaroven ziskala kopu cennych skusenosti. Takze teraz sa s manzelom snazilkujeme. Dufam, ze coskoro sa budeme moct pochvalit tehulkovskym bruskom. asi to treba zvazit u kazdeho je to ine. Drzim vsetkym palceky 🙂 🙂

janickabez
1. led 2007

ahojky tak se taky přidám, po skončení stření školy jsem začala dálkově VŠ jenže žádný zaměnstnavatel mě nechtěl, protože jsem byla pro něj nelukrativní zaměstananec, který mu po studiích odejde za "lepším"... dělala jsem jako dělňas na směnný provoz ve volnu chodila do školy.... ve 2 soukromník krachl a já chodila jen po brigoškách , protže m nikdo nikde nechtěl. V červenci jsem úspěšně dokončila 5 let vysoké školy a nastoupila do "opravdové" práce. Hned na to jsem otěhotněla, ale v práci jsem nemohla nic říct- byla jsem ve zkušebce, makala jsem přesčasy jako vzorný nováček ...až jsem v 3 msíci o mimi přišla... je mi 25 a kousek, chtěla jsem mít tak praxi 2-3 roky....ale teď jsem všechno přehodnotila.... makat můžu až do důchodu, bude to ještě praxe spousty, ale s dětma už čekat nebudu ani chvilku, budeme se teď snažit do mých 30 mít aspoň 2 děti....na praxi kašlu....děti jsou na 1. místě.....

baca
autor
1. led 2007

Ahoj holky, díky za rady. V podstatě jsem rozhodnutá, že si odbudu 2 roky praxe. Ale nejvíc mi vadí, že to nemůžu nijak ovlivnit. Co když otěhotním a budu muset jít na rizikové! To bych třeba ty dva roky ani neodpracovala. A začít se snažit až po těch dvou letech se mi nechce. Podezřele totiž kolem mě přibývá dvojčátek a taky když čtu ty měsíce a roky, kdy se tady některé snaží otěhotnět, tak je to hrůza. No snad se nám zadaří tak, jak si budem přát. 😉

cumacek
1. led 2007

Ahoj, já jsem měla taky naplánované, že budu nějaký ten rok pracovat, ale všechno je jinak...Když půjdu na mateřskou, tak budu mít oddělaný přesně rok.K tomu musím dodělat školu...Myslím, že to ani naplánovat nejde 😉

baca
autor
1. led 2007

Já asi neumím být "nezodpovědná". Kdybych věděla, že se teď začneme snažit a zadaří se v prosinci, jak bych chtěla, tak jdu hned za manželem a můžeme začít. Je mi jasné, že šéfa asi nakrknu i tak, že jdu po dvou letech práce na MD (půjdu-li), i když třeba mě překvapí a nebude naštvaný. Jako ředitel ZŠ by měl mít z nových přírůstků přece radost! Ale je fakt, že (jak říká můj manžel), že když bych nedej bože třeba nějak onemocněla, taky bych musela být třeba na neschopence a zaměstnavatel by měl smůlu. Aspoň že mám smlouvu na dobu neurčitou.

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
wacinka
1. led 2007

ahoj řešila jsem před 4 měsíci stejný problém. Nakonec ale zvítězilo miminko, když vidím jaké jsou problémy otěhotnět je mi 24 manželovi 26, já mám bohužel nějaké menší problémy takže mě začal lékař léčit a snad se brzy poštěstí a mimi se nám povede. Pro mě je důležitější miminko než praxe. Jsem vystudovaný spec. pedagog, ale stejně jsem uplatnění ve svém oboru nenašla a nakonec vyučuji anglický jazyk. ze začátku jsem se ohlížela na nadřízenou že nemůžu otěhotnět... ale nakonec jsem zjistila že se nemůžu ohlížet pořád na ostatní tak jak jsem to dělala, protože život je velice krátkej a nechci promatnit tu šanci mít miminko 😉

consti
1. led 2007

Tak u nás se to dost střídá..občas si říkám, že by to nějakou praxi chtělo(i když na brigádách jsem byla dost často a momentálně taky pracuju), ale na druhou stranu si říkám,že na mimi už je čas(je mi 25, manželovi 30).Jenže můj muž se do miminka nijak nehrne a dnes když jsem mu řekla, že co když budu na silvestra 2007 už s bříškem, tak se na mě tvářil tak nechápavě a začal něco o mé praxi atd., že už v mimčo ani nedoufám.Nějak to na mě padlo ☹ ...

baca
autor
1. led 2007

Ahoj consti, tak můj manžel se na mimčo třepe už dávno,jenže on pracuje už 8 let a bude i dál, kdežot já pracuju 4 měsíce a s miminem nebudu pracovat několik let (chtěli bychom 3 děti) 😎

consti
1. led 2007

baco važ si toho, že se manžel tak těší, ten můj váhá tak, že už mě to začíná dost mrzet 😒 ...Jak to tak vidím, tak 99% holek má chlapa, který po mimču touží, jen já mám asi výjimku.Mám pocit,že se bojí, jen nevím čeho 😲 .Přitom jsme se o mimču bavili i před svatbou a vše si vyjasnili, jako, že mimčo chceme, jen ten termín se pořád nějak posunuje a mě to začíná dost mrzet.Holt ty mateřské pudy na mě nějak jdou 😎

baca
autor
1. led 2007

Jak dlouho jsi vdaná, consti? Třeba ho to zničehonic přejde! Taky bys mu měla barvitě vylíčit, jak dlouho to některým párům trvá, než otěhotní. Ale žádné vydírání, to by mohlo mít opačný účinek. Držím palce při zdolávání manžela! 😀

mmarky
1. led 2007

to ja jsem taky planovala smlouvu na dobu neurcitou, ted mam podruhe na rok,potreti mi ji dat nemuze, ale cekat nebudu, kdyz se nam zadari... a kdyz ne, tak budu mit tu smlouvu. Ale dite je u nas taky na 1.miste

mamacat
1. led 2007

baca aj ja som ucitelka. Ja som si to "naplanovala" tak aby mi to vyslo na koniec skolskeho roka, cize na prazdniny, aby som nemusela odist v strede roku. Bolo by to tazke pre mojich ziakov, a pre riaditelku hladat nahradu.
nastastie nam to vyslo podla planu.. 😉

consti
1. led 2007

Baca od srpna jsme manželé, ale jinak jsme spolu už 5,5let. jde o to, že manžel jednou řekne, že doufá, že na výročí svatby(v srpnu 2007) už budeme tři(malé v bříšku), ale na druhou stranu, když mu řeknu o tom silvestru, tak se strašně diví.já na něj nechci tlačit a nechci žádné termíny,chci jen slyšet, jo, ´byl bych rád, kdybychom se začli snažit třeba tento rok nebo příští rok a ne to pořád odkládat...A jde mi hlavně o to, abychom mimčo chtěli oba a ne abychom ho měli jen proto, že chci já a muž se podřídí 😎

consti
1. led 2007

Jo a s tím strašením, můj muž žije v přesvědčení, že nám se zadaří hned 😀 .abych ho ale jen "nepomlouvala", tak je prasvda, že asi před rokem mi doktorka doporučila otěhotnět hned a můj tehdy ještě přítel se k tomu postavil tak, jako že mimčoi teda budeme mít, když je to pro mě lepší 😉 .nakonec ale nebylo nic tak horké, takže jsme na mimču pracovat hned nemuseli.jinak já navíc ještě studuju, ale po studiu bych ráda na mimču pracovala(to je tento rok) 😉

baca
autor
1. led 2007

Consti, to nebude tak zlé. Hlavně že neříká, že nechce dítě vůbec. Asi má střídavé názory. Taky bych nechtěla, aby se manžel podřídil (v našem případě bych se teď podřizovala vlastně já). My jsme spolu 7 let. Brali jmse se v červenci. Já jsem ráda, že už jsem se dopracovala k přesvědčení, že chci 2 roky praxe (ještě v září jsem tohle neměla ujasněno, ale s postupujícím manželstvím to na mě leze). Když si představím, že moje o rok starší kamarádka čeká 3. dítě a já nemám ani to jedno! Zase je pravda, že má SŠ a ani den praxe.

consti
1. led 2007

baco no uvidíme, jak to vše dopadne,Pro teď se loučím!pa pa 😉

majka07
1. led 2007

ahojky, já mám praxi asi tak suma sumárum 5 let, ale stejně mi to bude po mimi asi na dvě věci, páč doba se mění a nikdy nevím co bude zítra, vidím to na jedné paní, měla 10 let praxi, hnedka po střední šla pracovat, teď hledá marně práci po mateřské, tak kde bylazaměstnaná se vratila o rok dřív a stejně ji pustili k vodě, bohužel její záskok byl totiž tak pilný, že si získal na svou stranu snad všechny a všichni přátelé aj její vlastní sestra ji podrazila, takže si myslím, že je to asi různé, teď byla před vánoci na pohovoru a vzali místo ní holku, která je bez praxe, ale má certifikáty co si dělala při úřadě práce, takže asi jak na koho člověk natrefí a když se změní vedení může to být snad ještě horší.

baca
autor
1. led 2007

Majko, to je hrozné - 10 let praxe a nic z toho!!!? Dneska se mateřství vůbec nepodporuje. Je mi z toho nanic! 😝

majka07
1. led 2007

Mají tak to mě taky, s tím nikdo nic neudělá, holt se někde praxe cení míň než když máš v ruce papíry, no já to už taky zažila, certifikáty jsou víc, proto se stále v něčem rekvalifikuji a hodlám v tom pokračovat 😀

baca
autor
1. led 2007

Já taky chodím na různá školení. Ani tak nemám strach, že bych o místo přišla (jsem učitelka ZŠ), nebo doufám, že ho mít nemusím. Pořád se ale přes různé kolegyně dozvídám, že ředitel (šéf) má strach, jestli už nejsme těhotná. Ale sám se mě nikdy nezeptal, kdy hodlám mít dítě ani mi při přijímání nenazančoval, že by rád , abych tolika tolik let odučila. Vím, že mi to nemůže nařizovat, ale ráda bych odcházela na MD s pocitem, že mi to v práci přejí. Asi jsem blbá a naivní. No co už, nějak to dopadne.

majka07
1. led 2007

Mají, co vím od holek, tak by byli šéfíci nejraději, kdyby ženy žádný děti neměly 😖 , sestřenka nastoupila taky jako účitelka na ZS, po půl roce otěhotněla, odučila první rok a teď je stále už 6 rok na mateřský, má druhý 😀 sice remcali, ale dostala aj krásný dárky, takže ony se s tím pak stejně smíří a přejí to 😉

baca
autor
1. led 2007

Majko, tak to jsi mě potěšila. Já na říďu kašlu, spíš jsem zvědavá, jestli mě svým přístupem k mému těhotenství zklame (bude remcat) nebo potěší (pogratuluje mě s nehraným úsměvem). Každopádně ať se tváří jak chce a klidně ať mě vyhodí, mimčo je všechno na světě!! 🙂

majka07
1. led 2007

Mají někdy remcají, ale pak je to přejde, ze začátku to může naštvat každého, ale on to skousne 😉

1980mat
2. led 2007

Holky, já nejsem učitelka jako většina z Vás tady, ale právnička. Školu jsem dokončila v září 2005 a hned jsem nastoupila do práce. Teď mám tedy jeden a čtvrt roku praxe. V srpnu se budu vdávat. To budu mít už cca 2 roky praxe a v té době se chceme s přítelem začít snažit. Mám podobného přítele jako Consti manžele. Přítelovi by nevadilo, kdybychom se začali snažit i déle, ale já nechci čekat až mi bude třicet. Ráda bych stihla do 30 let dvě děti. Teď je mi 26, tak doufám, že alespoň to jedno se zadaří. V práci to mám dobré, protože ji budu moci vykonávat i v těhotenství (tedy pokud nebudu mít zdravotní problémy) a všichni kolegové si mě budou hýčkat, protože o tom mluví už teď, jak se na to těší. A myslím, že po mateřské budu mít na téměř 100 % zaručeno, že se budu moci vrátit, dokonce když budu chtít, tak mě zaměstnají i na zkrácený úvazek, abych stíhala péči o děti, takže v tomto ohledu jsem moc spokojená a cítím se jistá, že nezůstanu na holičkách. Každopádně pokud jde o praxi, chtěla bych před mateřskou získat tak 2,5 roku praxe, i když ve svém oboru budu asi rarita. Většina mých vrstevnic právniček děti buď nechce nebo až kolem třicítky a chtějí zaměstnat na hlídání chůvy, což já rozhodně v plánu nemám a mateřství si chci užívat plnými doušky. 😀