Jak dlouho vám trvalo, než jste počali mimčo?

allena
21. črc 2006

Ahoj maminky a čekající maminky,
ráda bych věděla, jak dlouho jste se snažili o početí dítěte, než se vám to konečně povedlo. Sama teprve začínám - snažíme se teprve první měsíc, ale ráda bych měla představu, i když samozřejmě vím, že je to hodně individuální. Taková malá statistika by možná zajímala více žen.

lucijda
19. lis 2007

Ahoj, my se snažíme osmý měsíc a pořád nic, tak doufámě že to brzy vyjde 🙂

andilek
19. lis 2007

hned na poprvé 😀

kacka.va
20. lis 2007

během druhého cyklu.

dckami
20. lis 2007

ahojky, my se snažíme o druhé mimi 18 měsíců, zatím se nám nedaří. 😢 Po novém roce nás čeká pravděpodobně inseminace v CAR Pronatal Teplice.

ditulin2
20. lis 2007

Tak my jsme podstoupili IVF -ale ne z duvodu nezdaru,ale ze nemam vejcovody a podarilo se hend na poprve. Ted chceme druhe ditko a nedari se. Ted mame za sebou druhy KET a asi taky nedopadl...ale jeste mame nadeji, k dr jdeme v pondeli.
Drzim vsem palecky at se dari 😉

1980mat
20. lis 2007

Ahojky holky, všude se píše, že nejpravděpodobnější možnost otěhotnění je v době ovulace (tedy cca 14 den po začátku poslední MS). Já jsem ale zřejmě otěhotněla někdy úplně jindy a to zřejmě až 28 DC (tedy v době, kdy u většiny žen již dochází k další MS). Takže podle mého názoru a podle názoru mé gynekoložky je možné otěhotnět i v době mimo ovulaci. Záleží na životnosti spermií a délce cyklu.

lucianas
20. lis 2007

Ahoj ditulin2, držím palečky, aby ti to vyšlo v pondělí u toho doktora!!!!

blueberry
20. lis 2007

Ahoj holky...my se s manželem snažíme 8 měsíců...po vysazení HA mám dost rozhozený cyklus...tak jsem to chtěla dáto do pořádku, byla jsem na krevních testech a zjistili mi, že mám nadbytek testosteronu v těle, tzn., že se mi netvoří sliznice a tím pádem se vajíčko nemá kde uhnízdit...dostala jsem prášky - je to teda pěkné svinstvo - tak držím pěstičky všem...zasloužíme si být mámy...

len
20. lis 2007

Mat, obávám se, že mimo ovulaci opravdu není možné otěhotnět 😉 Ale samozřejmě ji můžeš mít posunutou, klidně i na ten 28.DC, ono kolem 14.DC ji zase tolik žen nemá 🙂

1980mat
20. lis 2007

len: I to je možné. Každopádně asi nejsem ten ukázkový typ, který má ovulaci přesně v polovině cyklu, o čemž svědčí i to, že jsem ještě 35 DC měla těhu test negativní a až 42 DC byl pozitivní.

len
20. lis 2007

Mat, to by bylo na jinou diskuzi, ale věř mi, že takových těhulí, které otěhotněly třeba 20., 30. nebo i 35.DC jsou tu desítky, hlavní je výsledek 🙂 Ale všechny u toho musely ovulovat - otěhotnět bez vajíčka je asi jako otěhotnět bez spermie 😉
Jo, jestli jednou otěhotním já, velice pravděpodobně to bude už 10.DC 😀

aja123
20. lis 2007

Tak nám se to povedlo hned potom, co jsem pohrozila manžovi spermiogramem. Asi to zafungovalo 🙂 Jinak to bylo 7 měsíců.

kacka.va
20. lis 2007

1980mat: naprosto souhlasím s Len. Já např.taky neovulovala přesně v polovině cyklu, ale o týden pozdějí a myslím, že bez ovulace se otěhotnět nedá a divím se, že ti tohle doktorka řekla. Podle mě je víc holek, které ovulují jindy, než přesně v polovině cyklu.

1980mat
20. lis 2007

Já nepsala, že se dá otěhotnět bez ovulace. To samozřejmě nejde, ale může se otěhotnět i jindy než zrovna v den, kdy došlo k ovulaci, protože vajíčko nejde hned ven z těla a putuje nějakou dobu vejcovodem. S tím s Vámi souhlasím, že bez ovulace není těhu možné. 😀

len
20. lis 2007

Mat, tak 3 dny před (spermie počkají na vajíčko ve vejcovodu) až den po (když vajíčko čeká ve vejcovodu na spermie, ale déle jak 12-24 hodin neoplodněné nepřežije, to je ověřeno mnoha studiemi) lze dojít k oplodňující souloži, ale k otěhotnění samotnému (pokud ho definujeme jako splynutí spermie s vajíčkem) dojde v rozmezí od ovulace do 24 hodin po ní 😉 Ale MIMO ovulaci určitě ještě nikdy nikdo neotěhotněl, za to dám ruku do ohně 😉 Celý fór je v tom, dopravit do vejcovodu spermie zhruba v rozmezí těch pěti kritických dní, a zároveň se nespoléhat na to, že je to kolem poloviny cyklu nebo onoho 14. dne cyklu 😉

kacka.va
20. lis 2007

1980mat: no někde jsem četla, že ta doba, když se dá otěhotnět je jen okolo 17ti hodin, ale já to prostě beru jako plodné období +- 1 den okolo ovulace na splynutí spermie a vajíčka. A záleží, jak dlouho si tam ty spermijky počkají 😉
jééé, teď koukám, že len už napsala. 😀

martinataylor
22. lis 2007

Ahojky holky,
přidám se do diskuze,já otěhotněla po 2 letech,podstoupili jsme i IVF minulý rok a letos jsme měli jít na KET a já zjistila že jsem v tom.Nyní mám za 5 týdnů první termín porodu,tak to holky nevzdávejte,ono to jednou vyjde.

lucianas
22. lis 2007

Ahoj Marti,
to ti moc gratuluji a přeji ti bezproblémový porod. Už víš co to bude, nebo to bude pro tebe a manžílka překvapení?

petkakrutik
18. pro 2007

ahojky, jen pridam dalsi bodik do statistiky. Ja jsem otehotnela 4 mesice po vysazeni HA na svatebni ceste (1. MS po vysazeni mi vyvolavali), ale v 10 tt bohuzel missed abortion. Po 3. mesicich zkousime znovu, tak uvidime, kdy se podari. Jinak muj Dr. rikal, ze vyssi pravdepodobnost hned po vysazeni HA je povera, ze vetsinou to trva dele, nez se cyklus zase normalne rozjede... 😲

meni
30. pro 2007

otěhotnění po třičtvrtě roce, neberu antikoncepci asi dva roky, 4 měsíce jsem měřila bazální teplotu a nakonec to vyšlo tento měsíc, kdy jsem neměřila, nemyslela na to...

makak21
30. pro 2007

Tak i já. Podařilo se druhý cyklus po vysazení HA. Šlo to rychle 😉

lisounek
30. pro 2007

ja dobrala prasky v kvetnu tohoto roku, pak jsme meli svatbu, tak to jsme nejak nechavali osudu a az tento mesic jsem zacala merit bazalni teplotu a hned to vyslo, tak tomu sama porad jeste neverim, ikdyz uz to vim asi tyden 😕 jen to dotahnout az do zdarneho konce 😉 vsem tehu pekný Nový rok a konečně malé baličky v náručí a snažilkam konec snazení a uspešné plození 😉

forensica
30. pro 2007

Ja po cca 10 mesicich nechraneneho styku (druhy cyklus mereni teplot) ale nedopadlo to.

koryna
31. pro 2007

Ahojte.Nám se první podařilo po 1roku a 3měsících, o druhé jsme se snažili 1rok a 10měsíců(3*IUI,2*IVF a nakonec to vyšlo přirozeně před KET).

beruska2x
31. pro 2007

nam asi 2 mesice pri "spocitani" 😉 ovulace,
hodne stesti vsem....

martanecek
21. led 2008

Zany a proč jsi měla zakázaný otěhotnět?Je po vysazení prášků nějaká doba pro odpočinutí těla?

apfele
21. led 2008

V listopadu 2007 jsem vysadila HA, a už jsem těhule. 🙂

sylvka
21. led 2008

apfele,to je rychlost.Nám to trvalo dva měsíce a třetí jsem otěhotněla... 😉

ia.
21. led 2008

ahoj, nám to vyšlo na 4. pokus, ale až ten čtvrtý měsíc jsme brali odborně, jakože po sexu nohy nahoru, celou noc ležet a nejít ani čůrat, čůrání na ovulační testy atd...jinak HA jsem brala 10 let, přestala jsem loni v lednu a skoro celý rok jsme si dávali pozor, a musím zaklepat že po vysazení žádné komplikace, MS chodila od 24-30 dní a žádné problémy. Tak snad bude takové i těhu 😉

baris
22. led 2008

ahoj, přidávám se ke statistice 🙂 My jsme se s manželem snažili 15 měsíců než to vyšlo. A sexovali 😅 jsme co dva dny a to preventivně i v době menstruace (já ji mám totiž od 9 hod do 17 hod 🙂 - v noci už neee)