Jak dlouho vám trvalo, než jste počali mimčo?

allena
21. črc 2006

Ahoj maminky a čekající maminky,
ráda bych věděla, jak dlouho jste se snažili o početí dítěte, než se vám to konečně povedlo. Sama teprve začínám - snažíme se teprve první měsíc, ale ráda bych měla představu, i když samozřejmě vím, že je to hodně individuální. Taková malá statistika by možná zajímala více žen.

eefka
20. říj 2006

Ahoj holky,4.mesice po vysazeni HA jsme se s manzelem zacali snazit
a dva pokusy nevysly.Ted cekame,jak dopadne treti 🙂 Take uz jim druhe
baleni BABYPLANU 😝

pavlaneu
20. říj 2006

Ahoj,při prvním těh.jsme čekali 10měsíců a teď čekáme po 11letém snažení a léčení Anetku!!!Holky-těšte se-máte na co-nevzdávejte to ani přes neúspěchy,tak je to načasovaný a i na vás se usměje štěstíčko!!!Nestyďte se za slzy,když je vám to někdy prostě víc líto,je to naprosto normální,já bulím dodnes i za ty,které znám a konečně se dočkaly!!! 😉

daniellka
21. říj 2006

ahoj, nám to vyšlo na druhý pokus. Před tím jsem dva měsíce zobala babyplan Calibrum.

mady
22. říj 2006

Ahojky všem! No my jsme se začali snažit od 27.5.2006 (den naší svatby) a 8.6. jsem dostala MS a to byla poslední 😉 teď čekáme chlapečka 😀

majenka
26. říj 2006

Ahoj holky, z beremese jsem přeskočila rovnou k vám 😀 HA jsem vysadila pár dní před svatbou a teď už budu každý měsíc jenom doufat. Teoretické rady znám skvěle (hlavně tu-nemyslet na to)...ale ono se lehce řekne a hůře udělá. Ze svatební cesty jsem přijela tak nadšená, že určitě budu těhotná...a jaké pak bylo zklamání při negativním testu, když šlo o obyčejné zpoždění ☹ Také bych byla nadšená, kdyby se nám to povedlo hned první měsíc, ale bohužel...a musím říct, že všem mé kamarádkám, které otěhotněly "plánovaně", se to podařilo cca po roce... 😉 Takže uvidíme... 🙂

lujza2
26. říj 2006

Tak sa pridam aj ja 🙂, prvy syncek sa podaril na druhy cyklus a teraz sa snazime o druhe babo 2. mesiac 🙂

veverka.r
26. říj 2006

Holky tak my jsme vysadili v květnu a počali v září. Snad bude vše o.k. Zítra jdeme k panu doktorovi na ultrazvuk.

vero
26. říj 2006

Patříme ke šťastlivcům, kterým se zadařilo hned první měsíc. 😵 Ještě aby bylo všechno v pořádku. Zatím to tak vypadá (ťuk, ťuk). 🙂

dromedan
30. říj 2006

Vlastní zkušenost zatím nemám, ale z mého okolí. Jednomu páru to trvalo 2 měsíce, jednomu přes rok a jednomu více jak dva roky. Jo a jedni ještě měli potrat a pak za rok a půl se to konečně povedlo. To je jen taková ministatistika z mého okolí. Z toho jen plyne, každý to má jinak a tak nemá cenu se stresovat, že to nevyšlo hned. Držím všem snažilkám palečky a gratuluji všem těhulkám.

allena
autor
30. říj 2006

Dromedan, moc děkujeme za příspěvek do statistiky. 🙂

kitty123
30. říj 2006

Ahojky, my se snažíme zatím 4 měsíce a stále nic. Myslela jsem, že to vyjde hned, jak budeme chtít, ale realita je bohužel jiná. To čekání je nekonečné.

allena
autor
30. říj 2006

Kitty, 4 měsíce je málo. Vím, že jsi netrpělivá, ale věř, že to jednou přijde. Jen to u každého není zdaleka tak brzy, jak by chtěl. 🙂

kitty123
30. říj 2006

Jo jo, já vím. Strašně dlouho jsem se bránila i té myšlence mít už dítě, ale něco se ve mě najednou zlomilo někdy v kvetnu a teď se nemůžu dočkat.

kacka79
30. říj 2006

Ahojky vsem, tak nam se to podarilo hned prvni mesic po vysazeni /12 let jsem brala HA/ a dnes jsem si udelala hned 2 testy a oba byly pozitivni, tak huráááá. Kacka

ivusenka
30. říj 2006

Kacko, moc blahopřeju, jsi opravdu mezi těmi šťastnými, kterých je podle mě méně,kteří se dočkali mimča hned. Hodně moc gratuluju 😵

janacu
30. říj 2006

Kitty, nám to trvalo skoro rok, nesnažili jsme se ale plánovitě, ani jsem nic nepojídala. Navíc jsem měla nepravidelné MS. Pak mi najednou bylo nějak zvláštně, tak jsem zkusila testy. První dvě čárky nebyly skoro vidět, ale za týden už to bylo jasné. Proto nevěš hlavu! 🙂

kacka79
30. říj 2006

Ivusenka - dekuji, snad bude vse ok - jeste jsem nebyla u doktora..hezky vecer vsem 🙂

allena
autor
31. říj 2006

Holky, vkládám tuto statistiku, ať jste trošku v obraze. 😉

Výsledky aktuální ankety:
Jak dlouho jste se museli s manželem či přítelem snažit než jste otěhotněla?

Otěhotněla jsem bez jakéhokoliv snažení! 37.04% (220)
Snažili jsme se méně než půl roku. 24.24% (144)
Snažili jsme se více než půl roku. 23.57% (140)
Pořád se neúspěšně snažíme! 13.30% (79)
Zatím děti neplánujeme. 1.85% (11)

fotografka.z.hulina
10. lis 2006

Ahoj, my se rozhodně urputně nesnažili, přítel má docela fyzicky i psychicky náročnou práci.
Vyšlo (potvrzení - ultrazvuk - příští týden) ve třetím cyklu bez antikoncepce. A to dokonce hodně kuriózně, protože jsme za celý cyklus měli jenom dva pohlavní styky 😀 Jj, můj je prostě šikulka 🙂 Páá Romana

allena
autor
10. lis 2006

Romano, gratuluji Ti a přeji ať vše proběhne v pořádku a brzy se můžete těšit z miminka. 🙂

fotografka.z.hulina
10. lis 2006

Děkuju moc, sice mám zatím spíš smíšené pocity co a jak bude, jak to budu zvládat, ale mimi moc chceme oba. 🙂

kitty123
11. lis 2006

Ahojky, MS se mi konečně opozdila 🙂 Dnes jsem to už nevydržela a udělala si test a měla jsem //. Je super, že to vyšlo tak brzo, snad to potvrdí i doktorka.
Přeji všem brzké //

laura.
11. lis 2006

kitty123 GRATULUJU!!!! 🙂 😉 😎 snažili jste se 4měsíce, jak jsem se dočetla výš?? a brala jsi předtím antikoncepci, jestli se můžu zeptat??

kitty123
12. lis 2006

laura - děkuji moc 🙂 . Ano, 4 měsíce, antikoncepci jsem brala několik let, vysadila jsem v červnu. Ten čtvrtý cyklus jsem brala clostylbegyt kvůli ovulaci, kterou jsem předtím neměla a vyšlo to. Ani jsem v to nedoufala tak brzo. Teď mám trochu strach, aby vše bylo v pořádku.

laura.
12. lis 2006

určitě bude vše v pořádku🙂 držím palce a doufám, že nám to půjde taky tak rychle 🙂

xctij01
12. lis 2006

Kitty, taky moc gratuluji!! Mám taky dotaz - jak jsi přišla na to, že jsi měla anovulační cykly? Měřila sis teplotu? Nebo jsi měla nějaké jiné příznaky? Taky z toho mám strach, že neovuluji... Moje doktorka mi ale řekla, že mám přijít až za rok po neúspěchu. TeĎ jsem si měřila BT první měsíc a nějak z těch teplot nejsem moudrá. Jinak teď začínáme 6.cyklus snažení...

kitty123
12. lis 2006

xctij01 - hned, jak jsme se vůbec začali snažit, zašli jsme s manželem na vyšetření, zjistili (potvrdili) mu špatný spermiogram. No a já jsem měla cykly 35 dní a delší, dokror mi vzal krev na rozbor hormonální hladiny a na základě toho mi předepsal hormony na podporu ovulace. Taky se na nás dívali divně, že jdeme hned takhle na začátku, ale už pár let dopředu jsme věděli, že bude problém s manželových spermiogramem (už si ho několikrát nechal jen pro informaci udělat) a tak jsme nechtěli promrhat celý rok a začali jsme to řešit hned.

maalinka
12. lis 2006

Kitty,i já gratuluji.
Já neberu HA už do května 2005 a od té doby chodím snad každý 2 měsíc na vyvolávací injekci ☹ Dr.mi teprve minulý měsíc vzala krev na ty hormony, aby věděla v čem je zádrhel.Je to přesně to co jsem věděla i bez odběrů, nepravidelná MS, ale nic se mnou nedělá. Řekla, že počkáme ještě měsíc a když se nic nezmění, mám přijít.Tak jsem naštvaná, když ví jak to se mnou je, že má čas čekat.Přemýšlím, že k ní už nepůjdu a vyhledám jiného lékaře, jestli bude jednat jinak.
Co myslíte holky? Děkuji za váš názor, M.

gabbi
12. lis 2006

No maalinko hlavne Ty se musis citit s gynekolozkou spokojena. Me kdyby se neco nelibilo tak si beru kartu a jdu. Ony si lekarky rikaji, ze nektere z nas asi panikari, ale pro nas je to dulezite...takze dej na to co citis a podle toho se rozhodni🙂

xctij01
13. lis 2006

Díky za odpověď Kitty. Je fakt, že ti doktoři snad vůbec nechápou, jak je to pro nás důležité (jak psala Gabbi). Nevím, proč je pro ně takový problém nám ty vyšetření udělat, pokud si je přejeme. Takže držím moc palečky, aby vše probíhlao v pořádku a abyste měli brzy doma malé a krásné mimi🙂
My počkáme asi do nového roku (to budu půl roku po vysazení) a taky to možná začnem řešit.