Jak dlouho vám trvalo, než jste počali mimčo?

allena
21. črc 2006

Ahoj maminky a čekající maminky,
ráda bych věděla, jak dlouho jste se snažili o početí dítěte, než se vám to konečně povedlo. Sama teprve začínám - snažíme se teprve první měsíc, ale ráda bych měla představu, i když samozřejmě vím, že je to hodně individuální. Taková malá statistika by možná zajímala více žen.

eloana
2. črc 2008

take se pridam.NAm se to povedlo po 6 mesicich ne prilis intenzivniho snazeni🙂 Nyni se snazime 4 mesic a zatim nic:(

marcelapetrikova
2. črc 2008

poprvé hned vlasně neplánovaně a po 2 po 2 letech ale bohužel to špatně dopadlo ☹

petra123
2. črc 2008

holky tak my se snažíme 3 cykly a nic zatím tak uvidíme jesli ted to vyjde 😅

llucinka
2. črc 2008

několik dní po tom, co jsme začali snažilkovat 😵

jindri
2. črc 2008

nám se podařilo po 6 měsících, řekla bych intenzivního snažení - z toho šestý měsíc jsem to úplně, ale úplně vypustila z hlavy a juchuchu povedlo se 🙂
Psychika je mocná čarodějka 😉

misa.ottovka
2. črc 2008

Jindri a poradíš nám nějaký recept jak jsi to vypustila z hlavy???????? 😉

niikkyy
2. črc 2008

ahojky nám se povedlo první thu po 2 měsících a ted druhé hned 😉 ale u obouch jsem měřila BT 😉

niikkyy
2. črc 2008

jo a bumbala jsem kontr.čaj a femingard 😀 trošku bylinek 😅

bebinka
2. črc 2008

Hned první měsíc zkoušení, ale už ten měsíc předtim jsem měla vysazený prášky, brala Gynex a použila ovulační testy, abych věděla, jestli je ovulace. Ten měsíc snažení jsem zase testovala ovu, která vyšla na víkend - pak už to byla brnkačka 🙂

misa.ottovka
2. črc 2008

Bebi víš u někoho to brnkačka není ani když zjistí kdy má ovu... ☹

strouzek
2. črc 2008

holky tak koukám že otěhotnět je tak jednoduchý, uplná brnkačka ale mě to teda nejde

meleri
2. črc 2008

od roku 2004 jsme se snazili. povedlo se ted. 🙂

smajlik
2. črc 2008

třetí měsíc, s pomocí ovulačních testů 🙂

strouzek
2. črc 2008

meleri a samo nebo po umělým. 4 roky je dlouhá doba

meleri
2. črc 2008

sami a pak od roku 2006 umele.

strouzek
2. črc 2008

tomu nerozumím ? jakože jste chodili na umělý a pak se vám stejně povedlo normálně?

markytkaaa
2. črc 2008

My hned napoprvé 🙂
Chtěli jsme se začít snažit od srpna 2007 ... jenže se nám do toho vecpalo stěhování, připravovali jsme byt do obyvatelnýho stavu - škrábali zdi, pokládali podlahu, malovali, já do toho měla ještě důležitou zkoušku ve škole, a nějak jsme zapomněli že se vůbec chceme snažit no a z té vší únavy vznikl Patriček 🙂
Tyhle dětičky co se dělají z únavy jsou nejkrásnější 😀

jindri
2. črc 2008

misa.ottovka: zabavit se tak, aby na nějaké stýskání po mimču nebylo kdy - lehko se řekne, viď? Konkrétně jsem se přihlásila na keramiku, začala chodit cvičit, plánovala dovolenou - chtěli jsme jet do rumunského Banátu za českými krajany, pro což jsem se hrozně nadchla.
Jak dlouho se snažíte? Měříš BT?

strouzek
2. črc 2008

já třeba osobně se snažím na to nemyslet taky někdy se to daří někdy ne. teď jsme byli na dovolený takže v poho myšlenky zůstali doma a stejně se nepovedlo. každopádně pokud mám nabitý den a nestíhám na to myslet večer v posteli před usnutím si na to stejně vzpomenu

zuzan
2. črc 2008

Ahojky, tak já otěhotněla druhý měsíc snažení - bohužel mimoděložně, takže operace, odebrání jednoho vejcovodu a pak se nedařilo celých dlouhých 13 měsíců 🙂 Pak to přišlo naprosto nečekaně, protože už jsem přestávala věřit tomu, že se to povede přirozeně 🙂)) Recept, jak na to nemyslet, neexistuje 🙂 Chytrolíny s výroky: moc se na to upínáš, moc na to myslíš, zaměř se na něco jinýho, když to budeš takhle řešit, tak to nikdy nepůjde, tak takový jsem měla sto chutí nakopnout do prdízny 🙂))

strouzek
2. črc 2008

ježiš zuzan tys to řekla krásně od srdce, neřekla bych to lépe 😀 nás se třeba 2. měs. zadařilo ale mimi bylo špatně chytlé a odešlo s mrchou, každopádně jsem na mimi denně myslela a povedlo se i tak a to že to skončilo dřív než začalo za to nemůžou myšlenky, stalo by se to i kdybych na to nemyslela vůbec.

jindri
2. črc 2008

zuzan: jenže ono na tom něco je 😉 Já takové rady o upínání a zaměření pozornosti jinam považuji za povrchní a "nablblé", ale nic to nemění na tom, že u nás to pomohlo 😉

len
2. črc 2008

Což naopak nic nemění na tom, že 85 % holek, co měří BT, používají ovutesty, každou MS ořvou a milujou se dle kalendáře, do toho roku otěhotní naprosto stejně, jako ty, které tomu takzvaně nechávají volný průběh 😉 Kupodivu možná ještě s trochu větší pravděpodobností, pokud má pravdu jistá australská studie, na kterou jsem nedávno narazila - tvrdí, že páry, která za svým cílem intenzivně jdou, otěhotní dřív než ty, které na něj kašlou 😀 Ovšem nepopírám, že život asi moc veselej nemaj 😉

Pokud se vezme dostatečně veliký vzorek žen, po jednom cyklu jich zůstane těhotných 15 %, po čtyřech 50 %, po šesti 60 %, po deseti 80 % a po dvanácti 85 %, tak to chodí po celým světě už roky 🙂

meleri
2. črc 2008

Strouzku,

ne, nejdriv jsme to zkouseli jako kazdý pár-normálně. A když se pořád nedařilo, tak jsme šli k doktorovi v roce 2006 a pak po dvou letech IUI a IVF se povedlo..ty první dva roky to bylo přirozené snažení.

ejm.petula
2. črc 2008

ahojda nam to trvalo rok a pak jsme o topřišli ☹

pikusa
2. črc 2008

Ahojky,tak mi se snažíme od roku 2005 a ted budu stimulaovat na 2.IVF_ICSI 😒 a recept jak na to nemyslet není,podvědomí je sv.....ě

jindri
2. črc 2008

len: a nebo tak 😉 to víš, že je to jen má doměnka, že zrovna toto nám pomohlo 😉

pink_blossom
2. črc 2008

První měsíc se zadařilo. Ani jsem v to nedoufala. Pěkný den a všem snažilkám hodně štěstíčka 😉

dasule
2. črc 2008

my se s manželem snažíme 4 roky,tedˇjsem po první IUI,takže uvidíme 😉

paraple98
2. črc 2008

Ahojky, my se snažíme přes 5 let, teď se chystám na 3 IUI a pak IVF. A s tím upínáním, těžko na to člověk může nemyslet, když na začátku stimuluje, mezitím chodí na UTZ a pak bere progesteron na udržení případného těhu a tak to jde pořád dokola.... 😉 A ostatní radí, jen se na to neupínej...tak tz bzch takz kopla do ... 😀