Jak dlouho vám trvalo počít dítě?

lionesska
11. bře 2008

Milé koníkářky 🙂

záměrně se obracím na vás, těhulky, a moc prosím, abyste trochu pohly se statistikou "za jak dlouho se vám podařilo počít vaše mimi".
Jedna slečna sem dala odkaz na moji anketku, ale někam na fórum o IVF, kde je hodně dlouhodobých snažilek a teď to z výsledků vypadá, že počít mimi trvá přes dva roky, což, pevně doufám, nebude tak zlé.

Prosím prosím, hlasujte, zcela anonymně a pomožte i ostatním dostat se do obrazu jak to skutečně je.

Odkaz: http://bibiscafe.blogspot.com/

Děkuji!

masinka
6. dub 2008

my sme skusali v januari, nic, vo februari som mala nejake zdrvatone problemy tak sme radsej nesnazilkovali a v marci som otehotnela, takze 3 mesiace ale len 2 cykly

bombulka
6. dub 2008

ste zlate 🙂 viem, treba mysliet pozitivne, aj si vacsinou poviem, ze to bude ok, ale nie je to vzdy lahke, hlavne napriklad v robote, kde sa ma na to kazdy vypytuje, kolegyna v kancelarii je prave tehotna, tiez na prvy pokus, jasne, ze jej to prajem, o tom netreba diskutovat, len si potom pripadam neschopna... ☹ 🙄 🙄 zajtra idem aj na endokrinologiu, skontrolovat hormony. myslim, ze ak bude u mna nejaky problem, bude to nieco s hormonmi, pretoze asi posledne dva alebo tri mesiace som mala cystu z neprasknuteho folikulu, preto si myslim, ze nejaky hormon, asi fsh bude prilis nizky, no, ale uvidime. nikdy som nemala ziadne problemy, zapaly, maximalne mykozu raz za rok, mam v poriadku aj chlamydie, mykoplazmy, trichomoniazu a podobne bakterialne zalezitosti, takze snad inde problem nebude, dufam 🙄 lekara inak prave teraz menim, pretoze si ma tiez nevsimal, prave odkedy sa snazime, sa mi uplne rozhadzal predtym ukazkovy cyklus, odrazu som pribrala sest kil, potom ta cysta...ale podla neho sa tym vobec netreba zaoberat, tri zo siestich hormonov som mala mimo normy, sice len mierne, ale predsa, asi tie hranicne normy tam na nieco su a vo vzajomnom posobeni mozu robit problem, ale tiez mi na to povedal, ze to nie je take zle a vobec sa tym nemam zaoberat. po kazdej otazke prekrutil ocami, vysetrenia som si musela vydupat a aj si ich zaplatit. cely jeho pristup mi pripadal, ze pokial nemas aspon dva tri potraty alebo fakt vaznu chorobu, nema zmysel a ani sa nebude unuvat zaoberat sa tebou a prid az ked sa budete snazit rok, potom prid a poslem ta do car-u, proste akonahle je naznak problemu a netreba urobit len preventivku alebo predpisat hak, uz je podrazdeny a neprijemny a da ti pocitit, ze i otravna a hystericka. teraz mam dalsieho, uvidime. je to spoluziak mojej sestry, vyzera byt v pohode, jedine, cim ma trosku prekvapil a z coho som mala zmiesany pocit, bola rapidna zmena jeho spravania pri diktovani mojich udajov po kolonke titulu a este vacsia po kolonke zamestnavatela. bola to sice zmena vyrazne k lepsiemu, pretoze bol dost odmerany, mozno az prilis na moj vkus, ale mala som z toho zmiesany pocit. to keby som mala, prepacte, nechcem sa nikoho dotknut, prave naopak, ludi nekastujem, nejaku ucnovku a bola nezamestnana, tak by ma len rychlo odbil? viem, mam byt rada, ale nie velmi sa mi to pozdavalo. hned som mala termin na endokrinologiu, pretoze jeho manzelka robi endo, pritom sestricka mi hovorila, ze tak o dva mesiace ma moze objednat, odrazu sa nasiel termin o tyzden a este sa ma vypytoval, ci mi to vyhovuje, ze najde iny termin, ak nie, podaval mi ruku pri luceni a bol mimoriadne mily, neviem, pripadalo mi to take nejake obmedzenecke alebo ako by som to nazvala...

dckami
7. dub 2008

ahojky,
tak naše první snažení trvalo 1 rok než jem otěhotněla, nyní jsem bez HA od 6/2006 a stále nic. 😠 Zrovna dneska jedeme do Pronatalu na 3.IUI.

emma2
7. dub 2008

bombulko neboj, bude to dobré. Taky jsem to už několikrát obrečela, hlavně když se kolem mě rodí samé nové miminka ... zpočátku jsme si to s přítelem nechávali pro sebe - abychom se vyhli hlavně od rodičů nepříjemných dotazů, ale už to pomalu vypouštíme ven a strašně hodně kamarádů nám začalo fandit a hlavně se nás pořád neptají a když tak čekají až začneme mluvit sami. Což mi taky hodně pomáhá.

zuzzanocka
21. srp 2008

prve na 1. x a druhe za 9 mesiacov snazenia.. 🙂

jonatanka
21. srp 2008

nam sa zadarilo na prvy krat, hned dve

bombulko, ono to raz pride, neboj 😉 , moja teta so strykom nemohli mat deti 5rokov a teraz maju 6deti, chce to len cas 😎

lila794
21. srp 2008

2 mesiace

peta1510
21. srp 2008

Nam sa to tiez podarilo hned v prvy mesiac 😉

ivee
21. srp 2008

Hned druhý měsíc 😉 první to podle mě nevyšlo, protože mi dr. píchnul nějaké hormony a mně po nich bylo tak špatně, že z toho nic nebylo 😠 ale je mi to jedno, protože máme krásnou zdravou (vytouženou) holčičku 😀

anke
21. srp 2008

3. mesic po vysazeni HA

erikasadek
21. srp 2008

hned na prvy raz, po vysadeni antikoncepcie.

andy21
21. srp 2008

Po 6 měsících se zadařilo, ale Ab missed a pak po 3 měsících se zadařilo snad do úspěšného konce 😵

trixi
21. srp 2008

My sme sa rozhodli pre prve mimi, ked som mala 39 rokov, stale sme to odkladali a uzivali si zivota. Lenze ja som nechcela rodit po 40tke, tak som dala partnerovi ultimatum a hned na prvy pokus som otehotnela. Bohuzial som rodila 3 dni po oslave 40ky 😀 ,malemu sa nechcelo na svet.
Planujeme este druhe, tak som zvedava, ze ked sa rozhodneme ako dlho nam to bude trvat 🙂 .

mercy
21. srp 2008

Prvé po ôsmich mesiacov, druhé na prvý pokus🙂

eraserhead
21. srp 2008

no, nám to ještě stále trvá, už přes rok a půl! 🙂

petrunka01
21. srp 2008

Ahoj...asi budu trochu provokovat dlouhodobé snažilky... 😉 .Ale já vysadila prášky a hned další měsíc jsem byla těhotná 🙂 .Vůbec jsem nečekala,že to půjde tak rychle,doktoři totiž říkali,že by to mohl být problém. 🙂

lefika
21. srp 2008

skoro rok 😒

dadous
21. srp 2008

tak my se snažime od května a vidim to tak,že před sebou mame kus cesty 😉

motol
21. srp 2008

my se o mimčo nesnažily,ale přišlo hned 1měsíc co sme spolu začaly bydlet

dadous
21. srp 2008

motol:tak ja se přestavam snažit 😀

motol
21. srp 2008

dadous:jen to ne,naši známý se počaly až po 10letech jeli na dovču a tam se to stalo a už ani nedoufali,smířily se stím že budou bez dětí,no a ted,podle mě je to vše o psychice čím víc se snažíš a myslíš na to,tak to nejde,potřebuje to relax a psychickou pohodu

kyri
21. srp 2008

už jsem sem kdysi psala, že první dítě hnedle a neplánovaně.

tak teď to druhý:
hnedle a neplánovaně

(tak zvedám skóre těch, co se na ně chlap jenom podívá, a už jsou v tom 😉)

dadous
21. srp 2008

copak relax by byl, ale s tou psychickou pohodou je to už horší. 😝 ale my to nevzdame 😀

bambusko
21. srp 2008

prve takmer 4 roky, druhe hned po prvej menstruacii po porode, tretie 2,5 roka

matica2
21. srp 2008

prve po troch mesiacoch
druhe po dvoch mesiacoch

dadous
21. srp 2008

teda holky zíram jak vam to šlo rychle,to je pozitivni teeema 😀 😀

motol
21. srp 2008

dadous:a za chvilku budeš psát: 1 po 2letech 2 po 2měsících a 3 po roce jj už to vidim,a ted si tady zoufáš,a pak nebudeš vědět kam dřív skočit 🙂 🙂

vm72
21. srp 2008

první po 1 roce a 3 měs.přirozeně. Teď už skoro 3 roky chceme druhé a musím podstupovat IVF...

dadous
21. srp 2008

motol to ne, ja už planuju jen jedno 😀

motol
21. srp 2008

dadous:já myslim,že horší je když někdo nemá ani jedno,a snaží se a nejde to,a ty máš sice už velký mimi,ale máš