Jak do 12. týdne utajit těhotenství?

sisinka08
10. únor 2011

Ahoj holky.Potřebuju poradit,jak jste utajily těhotenství do 12tt.Já chtěla pracovat,ale v 8tt mě začaly hrozné nevolnosti,tak mě můj obvoďák vystavil neschopenku - s tím,že mám angínu.Ale tu můžu mít tak 14dní a na co se mám pak vymlouvat dál.do práce ještě nechci,protože mě je pořád špatně.Ale zatím níkomu nic nechci říkat po předchozím potratu....

cervik1111
10. únor 2011

mi napsala doktorka nemocenskou na páteř,na páteř to jde na dýl 🙂

alcatko.j
10. únor 2011

Sisi, ja teda nevim, nikdy jsem neschopenku nemela:-n ale na ni se nepise duvod absence, ne?😅 nevim, jake mas zamestnani, jaky je kolektiv a tak, ale proste mas gynekologicky potize a je to, ne? Nikdo se te prece nemuze ptat na to, jaky gynekologicky potize 🙄 A nikomu to nerikej a je to🙂 Ja jsem taky nerekla( a to jsem pracovala a nevolnosti jsem mela, ale nejak jsem to zpuprlikovala na tajnacku) a nikdo to nezjistil driv, nez jsem o to stala🙂
Jinak gratuluju a preju , at je vse, jak ma🙂

kefir
10. únor 2011

sisi já jsem těhu tajila všem (teda kromě manžela) do 13 tt🙂taky jsem potratila předtím a tak jsem se bála. taky jsem měla hrozné nevolnosti, rána začínali tím že jsem vstala o 2 hod. dřív abych se jak se říká vyblila a dala dokupy, cestou do práce autem jsem volala všechny svaté protože jsem jezdila s kolegyní a ta jezdila jak šílenec, po příchodu do práce jsem šla na záchod, během dne mnohokrát a domů jsem se pokaždý doplazila ale záhadně jsem to utajila před všema. třeba se ti za 14 dnů už udělá lépe a nebude ti tak špatně a nebo to zkusíš v práci utajit a nebo si jedině vzít dovolenou aspoň na týden takže aspoň do toho 11 tt bys to nějak obkecat mohla 😉

bellka
10. únor 2011

Ahoj...jak píše správně alcatko, tak na neschopenku se diagnoza nepíše, ta je pouze na té části, kterou si ponecháváš u sebe, takže se vůbec neboj, že by to snad z toho někdo vyčetl 😉 Hodně štěstí, a´t je všechno v pořádku 🙂

evatk
10. únor 2011

už bych si asi nechala co nejvíc protáhnout tuto pn, obvoďák asi ví o co jde, a před lidma můžeš říct, že to prostě není ok, že máš další atb apod
na pn se sice diagnóza nepíše, ale pokud ti ji napíše gynekolog, hned se mudruje a řeší, znám to od nás z práce, zvlášť když se ví, žes už těhu byla a potratila, nebo když se někdo snaží, jezdí po doktorech apod.

peroli
10. únor 2011

co bezpečně vím z rodiny tak nejlepší je to kdyžtak uhrát na záda... to prý zabere vždycky 😉 😀 😀

miska73
10. únor 2011

tak pokud jsi řekla, že máš angínu, tak můžeš mít třeba pořád vysokou sedimentaci a užíváš další léky... 😉 to by jim mohlo stačit 🙂 😉

sichatka
11. únor 2011

@sisinka08 - můžeš se vymlouvat na virozu. U mě řádila už 3 neděle a nemohu se z ní ani pomocí antibiotik vyhrabat ( dusící kašel, rýma)

baradolezal
15. únor 2011

Ahojky... ja jsem teda nikomu nic nerikala, nastoupila na nemocenskou a nikdo to nevedel asi do 28 tt 🙂

veruska007
15. únor 2011

Ja myslim, ze v pohode - v prvnim tehotenstvi to na mne nebylo videt az do konce 5. mesice a kdo to nevedel, ten to nepoznal jeste dva mesice pred porodem 😀 . Ja chodila normalne do prace, ale chodila jsem prvni, abych se mohla dat trochu dohromady, nez prijdou ostatni... tak o hodku. Na obedy jsem nechodila, uspesne jsem se vymlouvala, protoze ty jsem nedavala. Jednou jsem na porade malem poblila reditele, ale nejak to nezaznamenal 😅 . Nosila jsem sukni nebo saty, v tom se to lip ztrati, na to svetr... a nepoznal to fakt nikdo.

kikimaruska
15. únor 2011

Já sem se o těhu dozvěděla až v 9tt a dr.mi chtěl psát neschopenku hned, díky rizikovosti mé práce a dalším věcem, které byly nevhodné pro těhu. Ale nenechala sem si ji napsat, že dochodím měsíc aspon. V práci sem to řekla jen vedoucímu, aby upravil směny a odstranil aspon noční....ale hned při té první mě chytly bolesti, pak krvácení a jela sem na neschopenku hned druhý den povinně. Pokud jsi v neschopnosti, vymyslet lze cokoliv a nikdo to nemusí vědět, proč přesně. Pokud ti jde o vzhled atp,tak já do 5 měsíce neměla ani bříško a v 7 jsem vypadala, jen jako když jsem se víc najedla..takže bych to utajila až do té doby, kdybych chtěla 😅

snazilka_2011
23. únor 2011

Ahoj holky, diagnóza se na neschopenku píše!!A právě na dílu, který se nosí na kontroly není napsaná, ale na I.dílu který odevzdává lékař zaměstnavateki je diagnóza napsaná!!Pracuji na soc., takže to můžu s jistotou potvrdit.

mufinka1
23. únor 2011

tak ja do prace musela ( u nas v UK se neschopenka na tehu fakt nedava, neexistuje zustavani doma na placene rizikove atd, clovek kdyz nechce/nemuze v tehu do prace tak musi dat vypoved) a tajit jsem to musela az do konce 4teho mesice 😒 protoze jsem byla jeste ve zkusebce, abych se vyhnula noseni tezsich veci ( delala jsem pro LUSH) tak jsem rekla, ze jsem upadla a ted mam problemy se zadama a nesmim nic tezsiho zvedat/nosit, schovavat bricho nebyl problem protoze jsem mela tak silene nevolnosti, ze jsem mela hlavu stejne porad v mise a jeste jsem v prvnim trimestru 5 kilo shodila. Ale i tak jsem se bala, ze se to provali, hlavne, kdyz jsem porad odbihala zvracet, ty vymluvy na spatny obed, strevni chripku atd atd uz mi asi ke konci stejne nikdo neveril 😀