Jak doma ve vedrech udržet chládek?

kalerat
1. črc 2010

Ahoj, jen mě tak zajímá kolik máte doma v těchto vedrech stupňů. Kam máte orientovaná okna? A co všechno děláte proto, abyste doma měli co nejchladněji, pokud to tedy jde 😅

My máme 3 pokoje na východ, takže sem praží sluníčko od rána až do poledne. Máme doma kolem 27 st., v ložnici a v dětském pokoji kolem 24 st.

fender
1. črc 2010

Ahoj, my naštěstí máme byt orientovaný na severovýchod a jsme v 9.patře, takže do těch východních oken slunko svítí přes léto jen brzy ráno, max do půl 10. Mám otevřené všechny ventilačky a je tu kolem 24-25 stupňů, to se dá.
Když jsme nicméně bydleli v bývalém bytě, měli jsme okna na jihozápad a to bylo peklo 😅
Pro někoho v 39tt tahle vedra musí vážně stát za to 😉

naty
1. črc 2010

My máme okna nevím jakým směrem 😅 , ale celej den sem pere slunce...máme tu teď v hycech 25°.....chladíme tak, že přes noc necháme úplně otevřený některý okna, je trochu průvan a vychladí se to, ráno je pak zavřem, už jen na mikro a zatáhnem žaluzky, ale ne zas, aby byla úplná tma...celkem to tu jde, ale když je nejhůř, tak pustíme větrák... 😉

crca
1. črc 2010

Ahoj máme monťák(barák),dětský pokojíček a ložnici máme v patře,což je hrůza,do pokojíčku sice jde sluníčko jen ráno,ale jak je to nahoře tak tam mají fakt vedro i přes noc ☹ a do obýváku nám to pere od 12.00 až do večera a to máme 32°stupňů 😔 ochladit to nejde ničím,takže máme bazén na zahradě a to je jediná chladící složka 😀 .Dneska už půjdou děti spát zase jen v plíně 😀 A máme teda otevřená okna aspoň na větřík,dvře mít otevřené nemůžu bo by mě zdrhli ven na terasu a zahradu 😀 😀

sayast
1. črc 2010

bydlime v panelalu,poslednim patre-primo pod strechou. okna na jihozapad. tudiz slunce od rana do vecera do vsech mistnosti. doma mame zatazene zaluzie,otevrene ventilacky a 32 stupnu 😝

evena
1. črc 2010

okna orientované na východ a západ ... momentálně sem nesvítí slunce a v nejchladnější místnosti je 27 st., počítám že za pár hodin to tak o dva ještě skočí, jsme pod střechou 😝 když jsme ještě neměli barák zateplený polystyrenem tak to byla hrůza 😝