Jak dostanu z pěnového koberce kouřový smrad?

bambulal1
23. kvě 2014

Ahoj holky,
potřebuju radu jak dostat z pěnového koberce kouřoví smrad? Kupila sem od jedny pani tady na modrom koníku puzzle a prišlo mi špinavé (to se dá vyčistit) ale hlavně hodně páchnuci po cigaretách. Už sem ho namočila do octa s vodou ale stále to je cítit. Budu ráda za každou radu chtěla bych to dat synovi ale takto to můžu rovnou vyhodit :( :(
Děkuji

martasek
23. kvě 2014

No já bych je asi vrátila a požadovala zpět peníze 😖

irennn
23. kvě 2014

To se mi taky stalo,ale s jídelní židličkou...byla hodně drahá a když jsem ji vybalila,tak šílený cigaretový smrad...ten gumový potah jsem umyla,2x vyprala,sušila na balkoně...stále páchne :( plast jsem také umyla octovou vodou a furt to cítíme, když ho do té židličky dám...tak mu jde tím cítit hlavička...teď je židle na balkoně....vyhozených 1300Kč a paní se neozývá

veruska007
23. kvě 2014

@bambulal1 Asi leda vyvětrat na sluníčku. Nebo stáhnout nějaké babské rady z netu, co proti cigaretovému zápachu. Něco je - bobkový list? Už nevím. Ale štvalo by mě to ☹. Jen nevím, jestli je to důvod k reklamaci. Taky mi přišlo oblečení, které páchlo kouřem. To se naštěstí v pohodě vypralo.

irennn
23. kvě 2014

@bambulal1 jinak puzzle normálně peru v pračce v Lovele...zkus ho dát do pračky na 40st...a pak usuš na balkoně...snad se to třeba na 2x podaří a vyčichne to

bambulal1
autor
23. kvě 2014

@irennn dekuji za radu skusim teda pracku a lovelu.Nebylo to extra drahe ale stve ma to,ze syn si to buse chti dat urco do pusinky a proto pokial se to nepodari vyfictit muzu to rovnou vyhodit protoze toto bych nemohka poslat dalej ☹

kikimaruska
23. kvě 2014

Tchyně dostala od sousedky pěnové kostičky a taky šíleně páchly cigaretama, normálně je vyprala v pračce na 40, dala uschnout na balkon a už krásně voní...

petrajurinova
23. kvě 2014

Na likvidaci pachu od cigaret se doporučovala jedlá soda, mletá káva (obojí důkladně posypat, nechat přes noc a ráno důkladně vyluxovat), nebo zředěný čpavek (ale ten fakt netuším kde by se dal sehnat). Nebo se dá koupit pohlcovač pachu ve spreji - stojí něco kolem 200,-

petkula
23. kvě 2014

@irennn to je fakt smutné a nechutné, že někteří lidi kouří doma, kde mají malé děti ☹
S reklamací asi neuspěješ, pokud ses na ten cigaretový kouř předem přímo paní nezeptala. Pokud ano, pak bych si stěžovala na inzertním serveru. Ještě bych to zkusila odstranit nějakým chemickým přípravkem přímo na plasty, jestli se něco takového vyrábí. Na internetu radí posypat jedlou sodou a nechat působit ale to je spíš na koberce a čalouněný nábytek.

speedygon
23. kvě 2014

Já toto zažila 2x: na Aukru a tady...naštěstí šlo o pratelné věci a stačilo jedno vyprání. Kuřáci by na skutečnost, že jde o věci z kuřácké rodiny, měli upozorňovat. Je to slušnost.... 😖 Jinak souhlasím s @petkula, že je smutné, že ani dítko není důvod pro zbavení se tohoto zlozvyku ☹

babka
23. kvě 2014

@bambulal1 Taky normálně peru v pračce. Přidala bych trochu sanytolu na praní (desinfekce a krásně po něm všechno voní).

bambulal1
autor
23. kvě 2014

Dekuji za rady zatim sem prala jednou a stale su citit skusim ten sanitol jeste.Jinak dle pani je to puzzle po jej dcere ktera je nekuracka.No sek byvali kurak a toto je rozhodne z kurackeho bytu.

caboonek
23. kvě 2014

Myčka😉

kamilka007
24. kvě 2014

@bambulal1 Já to zažila nedávno s molitanovou matrací do kolébky - jen teda nesmrděla kouřem z cigaret, ale z marihuany. Naši mě pořád přesvědčovali, že je to hloupost, že mám splašenej čich, ale od puberty ten zápach nesnáším, takže jsem si jistá, že si někdo asi při balení ladil náladu. 🙂 Šup do pračky na 30C v Lovele a voní. 😀

klaras26
24. kvě 2014

Zkuste citron ten pohlcuje pachy...