Jak dostat propisku z kožené peněženky?

kubaka
25. led 2010

... prosím, dítě mi pomalovalo oranžovou luxusní koženou peněženku modrou propisovačkou - je vůbec nějaký způsob, jak to z ní dostat? Nějaké triky, nápady ... nebo si to tam tu krásnou abstrakci nechat na památku...? 😅

aleachim
25. led 2010

nech si to tam, z peněženky je originální umělecké dílo 🙂

beruska2x
25. led 2010

zalezi jaka to je kuze.. jestli hladka tak to pujde.. bud v koz. zbozi maji prostedek nebo ti to odstrani ale jestli brousena kuze tak nepomuze nic 😒

kubaka
autor
25. led 2010

je to hladká - díky berusko, za pokus to stojí.

brundik
25. led 2010

Pokud je kuze hladka, tak to zkus lihem nejlip 96 % 😉

berenika39
25. led 2010

kubaka, já mám počmáranou červenou peněženku....taky propiskou...
Řešení: je v ní fotka táty, Péta ji dostal na hraní, lítá s ní přes den po bytě a pusinkuje tátu....já měla důvod koupit si novou, lepší, hezčí.... 😀 😀 😀 😀

anta
25. led 2010

Tak to je dobrý, dneska se mi stalo to samý, dítě mi pokreslilo peněženku fixkou 😀 😀 😀 Už se nevzrušuju 😀 😀 😀

kubaka
autor
25. led 2010

beren - no já si jí koupila před rokem právě jako tu "novou, krásnou, lepší" 😀 tu první mi zase rozškubal.

je to kvalitka - přežila i ukradení, hození na trávník a tři dny vytrvalého deště, než mi vybrakovaný batůžek ochranka z Baumaxu vrátila nacucaný úplně durch deštěm. doma jsem ji musela vyprat v mýdle a přežila, tak si říkám, že si zaslouží fungovat i dál, když toho má tolik za sebou. A teď ty čmáranice. 😒 Kupovala jsem si jí ve značkovém obchodě za tisícovku, sobě za odměnu. No, s takovým nezbedou doma, co rád maluje...

líh mám doma, tak vyzkouším - ale netuším kolik % -

kubaka
autor
25. led 2010

jééééé lííííh - geniální - měla jsem jen 60%, ale zkusila jsem CD DVD korektor - ten je lihový a šlo to. 😅 😅
Musí se to pořád napouštět, nechat uschnout a zase zatlačit do té kůže hrotem korektoru a pomalu se to rozpouští.
Mám světle oranžovou peněženku, tak ty vymazané čáranice jsou logicky pořád trošku vidět - , ale ta propiska se úplně rozpustila. Takže tudy cesta vede
díky 🙂 🙂 🙂

klarinkakufova
9. črc 2012

Ahojte, zkuste se podívat na stránky http://www.kozene-penezenky-sg.cz. Mají několik článků o tom, jak se starat o kožené věci. Třeba Vám to pomůže 🙂

luskoun
7. dub 2013

Propiska jde dolů lihem nebo benzínem (technickým). Akorát s tím benzínem bacha, u nekvalitních materiálů může setřít i barvu.
To je tak, když se všude válí reklamní propisky reklamni.predmety.cz/zbozi/plastove-propisky a pera reklamni.predmety.cz/zbozi/kulickova-pera-kovova