Jak jste měly uložené mimi v bříšku?

jakelina
9. říj 2009

Zajímalo by mě jestli je něco pravdy na tom, že holky se tlačí mamince na levou stranu bříška a kopou do prava a kluci naopak. Máte s tím někdo zkušenost?Zkouší se to v uvolněném lehu na zádech a samozřejmě až máte trochu větší břicho a bobek má svoji oblíbenou polohu. Říkala mi to stará porodní bába, prý se tak dřív dalo poznat pohlaví pohmatem. 🙂

verled
9. říj 2009

myslim žeto je prdkaaaaa.....můj tadeáš kope většinou doprava🙂

katrin111
9. říj 2009

taky tomu nejak neverim.me dominik kope jak se mu zrovna chce nekdy doleva jindy doprava.............nahoru i dolu..............

akvy
9. říj 2009

mě malá kope jednou napravo a jednou nalevo....

kudelovazuzana
9. říj 2009

já to mám též na střídačku, ale je možný že jednou kope, a jednou mě tam dělá něco ručičkou. ale podle se tam dost mele.

akvy
9. říj 2009

no jo...teď má ještě dost místa a máš malou hlavičkou dolů?

simonceli
9. říj 2009

No myslím, že to jsou jen takové pověry. Malá je natočená páteří k mojí páteří a protahuje se do obou stran stejně.

kudelovazuzana
9. říj 2009

já mám prcka už hlavičkou dolů.

strouzek
9. říj 2009

já už jsem o tom slyšela o téhle pověře tak jsem si dělala před časem svůj malý průzkum mezi koníkovkama a známýma a výsledek?? že je to blábol jak blázen 😀

jakelina
autor
9. říj 2009

Taky se mi to nějak nezdálo, ale jak se říká na každém šprochu je pravda trochu. Moje mamka měla při obou těhotenstvích úplně stejné břicho podle fotek a stejnou polohu v bříšku mě i bráchy a moje švagrová vypadala pokaždé jinak a má čtyři kluky.

jakelina
autor
9. říj 2009

Měla jste některá úplně nepravidelné břicho, bouli buď vpravo, nebo vlevo??

akvy
9. říj 2009

je to normální, záleží, kde si miminko hoví... 😉

kudelovazuzana
9. říj 2009

jakelina: a ty jsi v kterém? Ty chceš podle pohybů poznat co to bude? Nejlíp bude když počkáš na UTZ. 😝

jakelina
autor
9. říj 2009

Já jsem v 18týdnu a jenom mě to zajímalo. Jsem tady dnes poprvé tak zkouším co tu najdu a připadá mi to úžasné. Jinak čekám na výsledky amniocentézy, takže tam se pohlaví dozvím. 😉

kudelovazuzana
9. říj 2009

jakelina:
JO to je fakt, informací je tady fakticky mraky. Nejlepší jsou stejně zkušenosti maminek a těhulek než nějakej článek od doktora.

simonceli
9. říj 2009

Já jsem se tu dověděla spoustu zajímavých a užitečných informací. Je to dobrý portál.

Jakelina: Mě byli doktoři schopní až ke konci 7. měsíce říct, co to bude. Malá byla pořád natočená zády, nebo měla mezi nohama pupeční šńůru. Pěkně dlouho jsme si museli počkat.

mayla
9. říj 2009

Ahoj, já jsem v 19 týdnu a je fakt, že když jsem ráno pozorovala břicho, tak většinou bylo víc vypoulené napravo a víc cítím pohyby napravo. Co to bude se snad dovím až za týden, tak vám pak povím. Možná se to dá poznat jen na začátku, protože pak už je břicho moc velké a mimi se hýbe víc.

simonceli
9. říj 2009

Pohlaví dítěte ti jsou schopni říct i 9. měsíci. Prostě kdykoliv. Záleží na tom jak je dítě natočené. Mi to ze začátku hádali nejdřív podle tvaru pánve, než se malá objevila v plné své kráse a dokáza na 100%, že je to holka. Pořád se před náma schovávala, stydlivka. Jinak mám každou chvilku někde nějakou bouli, nebo mi břicho úplně odcestuje celý do boku a pak se vrátí. Záleží, jak se zrovna hýbe.

mayla
9. říj 2009

No uvidíme, ale asi na tuto metodu moc spoléhat nejde... 😝

jakelina
autor
10. říj 2009

Simoneli ty to máš už za pár, tak si užíváš poslední dny pohody a už se těšíš na holčičku. Docela závidím. Já se ještě nijak veřejně s bříškem nechlubím, protože čekám na výsledky plodové vody a tak bych byla nerada, kdyby to nedopadlo a všichni se mě vyptávali co se stalo atd...Moje sestra zemřela jako miminko na rozštěp páteře, takže strach mám a velký, ještě víc jak týden budu v nejistotě. ☹

misicka455
10. říj 2009

Tak tomu taky nevěřím málá kope kam se jí zachce ať je to v levo nebo v pravo a nejraději má můj močoví měchíř 😀 😀 😀

simonceli
10. říj 2009

Jakelina: no mám to a pár, ale to ještě neznamená, že mám vyhráno. Hlavně musí porod proběhnout v pořádku a be komplikací. Oddechnu si, až budu vědět, že je malá zdravá a naprosto v pořádku a budu ji mít u sebe. Nikdy nevíš, co se ještě při porodu může semlít. Můžu říct, že ty poslední dny jsou docela peklo. Rodím poprvé, tak mám strach z neznámého. A hlavně jak se to všechno chystá na porod, tak mě bolí celý člověk a nemůžu spát pořádně a tak. Tobě to určitě dopadne dobře. Dej vědět jak jsi pak dopadla.

jakelina
autor
10. říj 2009

Simonceli:Určitě napíšu a taky doufám, že to bude vše OK. Tobě to dopadne všechno na jedničku - 🙂 uvidíš, jenom se toho neboj ať nejsi vnitřně sevřená, to pak všechno trvá mnohem dýl. Všechny ženy to zvládly a proč by ne Ty!!!!

majka07
10. říj 2009

já měla malou celé těhu v příčné poloze 😀 😀 😀 někdy chvilku KP, ale ale zásadně byla čilá jen v příné poloze a tak že nožičky kopaly v levo a hlavička se boulela pod pravé ňadro to od začátku do konce, bříško věčně šišaté a nožičky vyboulené a nebo hlavička 😀 😀 😀

wsmoulinkaa
10. říj 2009

já měla vertikál už od 5měsíce.....hlavičkou dolů, preferovala pravou stranu a do dneška čučí hlavou vpravo 😀 cvičíme, ale to se časem podá!!!

jakelina
autor
10. říj 2009

Tak na tom asi moc pravdy nebude, že kluci leží mamince v bříšku na pravé straně a mají nožičky spíš vlevo a holky naopak. Asi si každé mimi najde svoji polohu a je to věc náhody, jenom mě to fakt zaujalo, protože se říká, že ty staré porodní báby to pohlaví většinou nějak poznaly a to neměli žádnou moderní vyšetřovací metodu. Taky jsou těhotenství, kdy mají ženy více dětí různého pohlaví a polohu vždycky stejnou. Asi záleží i na uložení dělohy.

smoulinka.ciko
10. říj 2009

Jakelina, ja mněla malou do patého měsíce hlavičkou nahoru a pak dolu. Ale skoro vždycky mně bouchala na leve straně. A jak jste říkali, je to jedno, hlavně že vše dopadne dobře. 🙂 Ja mněla taky velky strach z neznáma. ☹ A nakonec jsem mněla rychlý porod. A na všechny bebí zapomeneš až ti jí poprvé dají do náručí 😉

martinka81
10. říj 2009

Mně říkal Dr., že 95 procent dětí je zádíčkama vlevo a při porodu rotuje jen o těch 90°, ten zbytek má miminko záda napravo musí rotovat celých 270°, prostě vždy rotuje proti směru hod. ručiček

jakelina
autor
11. říj 2009

Tak to jsem nikdy neslyšela něco takového co píše martinka. Zítra se na to zeptám doktora, jdu na poradnu. Já mám mimčo uložené napravo a kope vlevo.

martinka81
11. říj 2009

No i na kurzu nám to říkali, tak nevím.

aaabbbc
11. říj 2009

ahojda, čekám kluka a ten nesnáší ležení na pravém boku, to vždy dostanu kopanců, až je to nepříjemné. Když se otočím na levý bok nebo záda, tak je klid. Do 30 tt ležel podélně a ted už je hlavou dolů. 🙂