Jak jste oznámili rodičům nový přírůstek?

macu.k
15. bře 2006

Jak jim to nejlip rict? A ne nejak obycejne... 😉

veverkam
14. říj 2006

Možná jsem to blbě napsala, spíš by mě zajímalo, jak vůbec jim to oznámit.Jinak se na miminko těším...Ale nějaký nápad jak jim to pověděť?

verusinek
14. říj 2006

veverko aha tak to je potom neco jineho... 😀 ...jinak moc moc gratuluji k mimiskovi... Tak treba nektere holky odsud dali rodicum pranicko "ahoj babicko a dedecku ... ) nebo jim dej maly bodycko a k tomu listecek babicko a dedecku shovejte mi to do ... 😉 urcite neco vymyslis... 😵

olus
14. říj 2006

Milá Veverko,
jestli máš s rodiči bezproblémový pohodový vztah, tak budou určitě rádi a dojatí - hlavně maminky - babičky to prožívají, neboj se , to bude o.k.
moc ti držím palce, věřím, že se to neobejde bez slz radosti a dojetí

veverkam
15. říj 2006

Děkuju moc, vztah máme skvělej, myslím, že mamina to vezme líp než otec, ale uvidím.Ještě jednou děkuju holky 🙂

olus
15. říj 2006

moje mamka to ví a byla moc ráda, ale dnes to teprve řekneme tchýni, váhám, jestli jet taky nebo nechat jen manžu s Bětkou, jede jí s něčím pomoct a při té příležitosti jí to oznámí.
Smějeme se už dopředu, jak zareaguje, protože na všechno má naprosto nepochopitelné otázky, jako třeba "jak to?"
tak si představ, že jí řeknem, že bude znovu babička a ona ze zeptá "jak to?"
zatím pa Veverko, drž se a dej vědět,jak to dopadlo, taky se ještě ozvu

lucildol
15. říj 2006

No já jsem to mamině řekla do telefonu. Asi teda ne zrovna nejvhodnější způsob, ale tak nějak jsem měla strach, jak bude reagovat, protože dělám školu a věděla jsem, že když jsem před ní mluvila o miminku, že už bych ho chtěla, tak se na to moc netvářila. Takže jsem to vyřešila takhle, nechala ji přes neděli trochu to strávit a rozhlásit po zbytku rodiny a přijela jsem pak do hotovýho 😀 Sice ještě asi tak týden chodila, jak kdybych něco provedla,ale pak už to bylo: "Copak to asi bude?" a hladila bříško - prostě babička 😀
No a na manželovi rodiče jsme se nachystali líp. Tchán měl narozeniny, tak dostal to nejlepší nakonec - miminko. Prohlásil: "Tak vy nejste tak úplně k ničemu." 😀 😀 😀

majka07
15. říj 2006

Já to též mojí mamině řekla do telefonu, měla zrovna svátek, takže se mi nechtělo čekat na lepší příležitost 😀

olus
15. říj 2006

tos mě Lucíku pobavila, máš vtipného tchána

lucildol
15. říj 2006

Copak tchán, toho krmili vtipnou kaší od narození 😀

ajina29
15. říj 2006

Ahoj holky, tak to mi jsme tu naši novinku oznamovali včera. Moji rodiče to vzali tak nějak v pohodě. Prostě jsem řekla,že jsem těhotná. Musela jsem to říct, jinak bych musela do lesa na dříví.Samozřejmě že byli překvapený,protože to ode mne nikdo nečekal. 😅 A přítelovi rodiče to byla reakce jako hrom. Skorotchán se tak opil, že jsme ho museli ukládat do postele. 😀 Tak jsem ráda, že už to máme za sebou. Byla jsem z toho nervozní.

janickabez
8. lis 2006

máte některá zkušenost s negativní reakcí rodičů???

já jsem se od své kamarádky která pracuje v bankvnictví dozvěděla, co odpověděla moje matka při návštěvě banky (za účelem nějakých běžnýcH transakcí): moje kamarádka se jí ptala, tak co už je to všechno v pohodě Janča má školu hotovou (jako vejšku), už je i po svatběě, tak ještě to mimčo, ne?? a moje MÁMA jí na to odpověděla... teď si našla novou práci, to by teda posr...la ☹ 😢 😢 😢
Bydlíme s mojí mámou, protože to jinak nejde z milionu důvodů,které jsem tu tisíckrát psala, ale tohle jsem od ní nečekala. Hrozně mě to mrzí, protože ona sama šťastný partnerský vztah neměla a k manželství jej nikdy nedotáhla, a někdy mi příjde, že mi to ani nepřeje, jako kdyby nějaká závist... ☹
Teď se bblíží den kdy bych jí to chtěla říct, hlavně proto že manžel bude 2 dny pryč a kdyby se cokoliv děla, nebo po mě chtěla něco jako donést 10 kg nákupu nebo barvit vlasy, abych tady na to nebyla sama. Ráda bych jí to řekla s manželem po boku, ale nějak nemůžu sebrat odvahu. Moc dobře vím, že před mým manželem negativně reagovat nebude, ale to mě bude bolet 2X to pokrytectví od vlastní mámy.
Manželovi jsem to bohužel řekla, protože to bylo pro mě dolcela těžký se vyrovnat s tím že moje mamka takhle reagovala, a on úplně ztratil chuť to někomu říkat dost hpo to taky zkalmalo.

je to jsem se rozrpsala, omlouvám se, ale pokud máte nějaký návod jak jí to zítra říct napište...pořídila jsem i capíčky, ten nápad s tím textíkem jako babi schovej mi je u sebe já si pro ně tehdy a tehdy příjdu je super, ale nějak NEMÁM ODVAHU A HLAVNĚ CHUŤ 😝

macik
8. lis 2006

čau Jani, chápu, že seš z toho špatná, ale neboj se, to přejde...moje mamka byla taky na zhroucení, když ségra otěhotněla (s rozvedeným borcem s dvěma dětma, kterej ji měsíc před porodem opustil) a dneska je mamka úžasná babička, která by se pro vnoučka rozkrájela...nikdy bych to do ní neřekla...byla v tomto směru (myslím vnoučata) vždy chladnější a teď je do vnoučka blázen...tak neboj, to se poddá, až mimi vykoukne (a pravděpodobně mnohem dřív...), tak bude naměkko...neboj

pani_nufikova
20. lis 2006

No mi to chceme nechat na štědrý den - buď vyrobíme takový kalendář na rok 2007, kde v měsíci buď červen nebo červenec - bysme dali fotku miminka...a nebo taky pracuju na takové miniknížečce o miminkovi, kde bych dala třeba i kopie fotografií z ultrazvuku....

katusak
23. lis 2006

Ahoj, holky 🙂, taky se nemůžu dočkat, až to všem řeknem. Jsem v 7tt a doufám, že do Vánoc to vydržím. I když dceři (je jí 10) už to asi řeknu dřív - pořád se diví, proč je mi ráno i večer špatně.

kristi
23. lis 2006

my jsme to oznamili asi 30 lidem najednou, kdyz jsme meli ofiko oslavu nasi svatby...a bylo to super...

vero
23. lis 2006

Kristi, tak jste nakonec měli oslavu svatby? 🙂
Já jsem koupila ponožtičky a ještě jsme sehnali perníková dvojitá srdce s nápisem Babičce a dědečkovi, takže rodiče dostali pár ponožtiček a k tomu perník spolu s přáním, kde měli napsaný, v kterým měsíci si budou moci pochovat vnouče. Byli z toho nadšení. 😵

slunicko27
23. lis 2006

Kristi jak nakonec dopadla ta vaše oficiální svatba, když jste jim oznámili, že už jste vlastně svoji?? Na beremese jsem se už tuto událost nedočetla.. 🙂

My dali našim taštičku s přáním kde bylo napsané "Ahoj babi a dědo, schovejte mi je u sebe, prosím a já si pro ně v červnu přijdu. Papa" a na spodu tašky byly pidi ponožky. 🙂

kristi
23. lis 2006

no jasne,ze meli v cervenci, jak byly ty svatky, prase + 3 sudy + more piti atd...

brunetka26
23. lis 2006

ahoj holky,bohužel jsem to oznamovala jen manželovi,už z rodiny nikoho nemám,všichni jsou po smrti..kromě mámy,ale ta nemá zájem už několik let,takže tý jsem to ani neoznamovala.. ☹

lanka
23. lis 2006

Ahojte – to já teď viděla v knihkupectví krásnou knížku – Slepičí polévka pro babičku a dědečka – je to sbírka krátkých příběhů a na chuť si přijdou i ti co neradi čtou – příběhy jsou v průměru dvou stránkové.

ivuska15
25. lis 2006

Ahoj holky, tak my jsme to vydrzeli do svatby (byla jsem v 10. tydnu) a vzali jsme si vzdy mamku, budouci babicku, bokem a dali ji pranicko od Anny Gedes s textem neco jako: Ahoj babicko, jsem velke asi jako tresen a prijdu za vama v kvetnu. Tvoje vnoucatko 🙂 Puvodne jsem mela strach, aby na ne tech emoci nebylo v jeden den moc, ale obe byly moc stastne a i ted o tom porad basni a tesi se 🙂 Ostatnim jsme tu informaci "trousili" tak nejak v prubehu svatebni oslavy.

eho
19. pro 2006

Jéé, tak jsem to dočetla a mám nějaké vlhké oko 🙂. My budeme oznamovat v sobotu, jsem teď asi 7tt a už to nevydržím. Ještě nevím jak, ale ono je to jedno, protože já stejně budu asi bulet.

zdenicka
19. pro 2006

eho ,moc gratuluji a zavidim🙂)asi taky zalozim nakou diskuzi a za mesic se nam to treba taky povede🙂)

eho
19. pro 2006

zdenicka: byla jsem připravená na několikaměsíční čekání a ono to vyšlo hned, teď jen aby bylo vše ok. Založ a uvidíš 😝

jana.1
21. pro 2006

Já to zatím řekla mamince, protože jsem potřebovala sem tam nějaké rady, ale ona to od té doby nemůže vydržet, už vyrobila i básničky (extra pro tátu, ségru a babičku), takže asi budeme muset oznamovat na Vánoce. 🤐 🙂

berruna
21. pro 2006

tak já nakoupila dudliky a ponožtičky a napsala jsem:
"ahoj babi a dědo..tohle si u Vás vyzvednu v červenci..Vaše vnoučátko.."

dostanou to pod stromeček, nikdo netuší ještě vůbec nic, tak jsem zvědavá... 😀 to budou mrkat...

maalinka
21. pro 2006

Ahoj, tak my taky máme v plánu na 1 sv.vánoční říct našim o tom, že budou babi a děda.
Koupila jsem přáníčko k vánocům, kde se píše, že vánoce jsou plné milých překvapení a jako překvapení dostanou mimi bačkůrky.Jsem zvědavá jak rychle jim to dojde.
Brácha už to ví, takže tam neni problém.Spíš se modlim, jestli už to nevykecal, ale snad nee.No a pak to vědí v práci a sousedka.Tak doufám, že to mamče nebude líto 😉

jana.1
21. pro 2006

Jelikož básničky vyrobila mamča, přibalím tedy obrázky z ultrazvuku 😀

eps
25. pro 2006

U nás to bylo aktuální včera, nastávající prarodiče dostali "vánoční" přání s nečekaným textem. Milá babičko, milý dědečku. Už 8 týdnů rostu u maminky v bříšku. Měřím 12 milimetrů a pokud se nic nepřihodí, narodím se 6.8.2007. Mimísek.

krista
1. lis 2008

zottinka • 8tt • Dnes v 08:37
pred tromi dnami som si spravila test, bol tam sice svetly ten druhy pasik ale po prezreti viacerych albumov sa mi potvrdilo ze asi to bude naozaj pozitivne 🙂 buduci tato sa velmi tesi, tak isto ako aj ja, len problem je v tom ako to povedat mojim a jeho rodicom. som milacik mojho otca a vzdy bol taky ze ku mne nechcel pustit ziadneho chlapa, bolo tazke mu len oznamit ze s Lukasom ideme spolu byvat tak si neviem ani len predstavit ako by zvladol takuto spravu...a este tolko ze mam 21rokov, preto si tu jeho reakciu neviem predstavit. No ja som po dietatku tuzila uz strasne dlho a on to vie. poradte mi ako na to, pripadne ako ste to spravili vy...vopred dakujeeem 🙂

nevesta • 1d • Dnes v 08:39
Ahoj, no v kazdom pripade na rovinu, vsak si uz dospela, tak sa neboj, on to predycha a bude sa tesit 😉 🙂

zottinka • 8tt • Dnes v 08:43
no ved to viem ze sa bude tesit, ale ta prva reakcia bude urcite zla.... 😢
neviem a nechcem si to ani len predstavit a trosku sa toho aj bojim

nevesta • 1d • Dnes v 08:44
Neboj, nakoniec to predycha 😉

gucz • 1d • Dnes v 08:45
ja som to otcovi oznámila spolu (vtedy) s priateľom na vianoce, otec je Štefan, tak sme mu aj vinšovali k menu že všetko najlepšie a tak a nakoniec že aby bol dobrým dedkom 🙂. Tiež som sa obávala ako to tato prijme, ale potešil sa a spolu s mojim už teraz manželom vypili tú fľašku becherovky čo sme mu priniesli k meninám 🙂. Že keď už budú otcovia obaja, tak si na to treba pripiť. A tato moju malú veľmi ľúbi, bála som sa reakcie úplne zbytočne, tak neboj, ak má tvoj ocko Teba veľmi rád, určite bude ľúbiť aj tvoje miminko

roasha • 1d • Dnes v 08:46
zotinka,coho sa uz teraz bojis? 😕 neboj sa,urcite to predychaju. 🙂 pokial vedia ze mas chalana,urcite s tym"rataju",pokial ta neprecenuju -ze by si mohla brat antiko. 😀

zottinka • 8tt • Dnes v 08:50
gucz- no a kolko ste boli spolu ak smiem vediet? lebo my sme spolu len par mesiacov, a to este nevedia ani o tom ze ma poziadal o ruku asi pred 2mesiacmi 🙂 takze neviem neviem....ano ma ma rad ale bude zase hovorit ze kde budeme byvat a ze som mlada a tak....aj tak mam stiahnuty zaludok ked si na to pomyslim 🙂

fejusa • 1d • Dnes v 08:54
kuk ip 😉

gucz • 1d • Dnes v 08:56
no my sme boli spolu dva roky aj niečo. A bývali sme spolu asi tri mesiace v podnájme. A tiež tam boli otázky že kde budeme a tak. Tak sme si podali žiadosť o nájomný obecný byt v jednej dedine a zatiaľ sme šli bývať k svokrovcom (zabrali sme im obývačku). Tam sme boli rok a teraz sme už vo svojom. Neboj všetko sa dá vyriešiť ak sa chce.

zottinka • 8tt • Dnes v 09:05
gucz-no my ku svokrovcom nemozme, maju maly byt a k nasim by som aj mohla ale je to dalekoa uz nechcem odist z BA, mame tam sice velky doma nikto tam nebyva no uz sa tam nechcem natrvalo vratit, som rada ze som v BA. takze jedine v podnajme a potom nejaky uver,a vlastny bytik by sme chceli 😨

gucz • 1d • Dnes v 09:07
tak prajem hodne šťastia 🙂 , musím už ísť, malá vykrikuje ham ham. Potom napíš ako to dopadlo s tým oznámením 🙂

zottinka • 8tt • Dnes v 09:09
gucz- no napisem, len neviem kedy to bude....ocino byva pri Nitre a neviem kedy sa tam zase dostanem :( dakujem za rady

maruschka • 2d • Dnes v 09:25
zottinka, tak toto som prežila aj ja..Dva týždne nervy na prasknutie, ako to povieme rodičom??Jasné, že sme neboli zobratí,po škole, atď... Tak sme zobrali každý jeden snímok zo sono a dohodli sme sa, že nech sa deje čokoľvek, tak večer o 20,00 to obaja ukážeme svojim rodičom a povieme, čo je vo veci...Tak sme to urobili, síce tak dva dni bola tichá domácnosť a nikto nevedel, čo má povedať a ako sa tváriť, ale sme to nejako prekonali/aj keď sme spolu chodili už 3 a pol roka, aj tak to určite nikto nečakal, lebo sme boli také uchá zelené/..Rodičia nás podporili, dali nám jednu izbičku a po roku od svadby sme si zobrali hypotéku a už 6 rokov bývame vo svojom.. 😉 😉 😉

Takže určite je lepšie povedať pravdu, čo najskôr /aby sa to nedozvedeli od nejakých milých tetušiek z ulice/, aby sa veci dali rýchlo do poriadku a ty si sa mohla s budúcim manželom tešiť na bábätko bez zbytočných nervov... 😉 😉