Jak jste oznámily těhotenství rodině a přátelům?

dancicka
5. lis 2010

... zatím to u nás není stoprocentní, proto ani neměním svůj status 😵 , ale zřejmě se nám podařilo otěhotnět (jupí, jupí, hurá, sláva 🙂 ) a já si lámu hlavu s tím, jak vtipně tuto krásnou novinku oznámíme okolí. Svěříte se mi s Vaším oznamováním? 😀 Děkuji 😅

brusinka.pusinka
5. lis 2010

Dancicka my dali do obálky první foo z ultrazvuku a dali pod stromeček ve velikánské krabici ,jak rodičům manži tak i mojim příbuzným 😀 😀 😀 😀 a ababi s dědou to vzalo tak že oba slzely 😉 byl to moc krásný dárek pod stromeček, a navíc Vám přeji ať to dobře dopadne a vše je na nejlepšícestě mít zdravé krásné miminko 😵 Hodně štěstíčka všem 3 😵

zlatouch
5. lis 2010

My jsme teda nijak vtipny nebyli, zadny fotky ani pocurany testy 😉 Zkratka jsme to rekli a nalili panaky 😉

ivasad.
6. lis 2010

Ahoj, my to udělali podobně jako brusinka, já jsem uháčkovala maličkaté bačkůrky pro mimi - menší než děti nosí - prostě takový symbol, dala jsem je do krabičky s fotkou z ultrazvuku a napsala jsem tam vzkaz - něco jako: Ahoj babi a dědo, zatím jsem u mamky v bříšku, ale těším se, až se s vámi v červenci uvidím! Vaše vnoučátko. Mělo to úspěch, naši hned volali a byli dojatí, první vnouče, no.... A měla jsem to tedy co do vánoc vydržet neříct, ptž jsem otěhotněla v říjnu 🙂 Brzy budou vánoce, nevím o lepším dárečku 😉

terak
6. lis 2010

Nejsem zastankyni backurek, ultrazvuku ani pocuranych pranicek do obalky ... nasim jsme to rekli osobne, tchanovcum zavolal manzel, nejlepsim pratelu jsme to zavolali a zbytek se to dozvedel postupne. Stejnym zpusobem budeme oznamovat narozeni. Myslim, ze v tomto pripade je mnohem dulezitejsi samotny obsah, nez zpusob podani informace. Nasi a moje nej kamaradka to vedeli hned. U tech ostatnich jsme cekali do ultrazvuku ve 12 tt, protoze jsem pak nechtela vysvetlovat, kdyby se neco nepodarilo.

janicka006
6. lis 2010

No bylo to dost trapný.....udělala jsem pro naše krásný dopis o tom,že budou babičkou a dědou..počkali jsme si do 3m...a za 14 dnů po oznámení jsem potratila...
Takže když to vyšlo podruhé..už jsme to nikde neříkali a prostě nechali všechny až se dovtípí....

petamaskova
6. lis 2010

našim jsme to tedy oznámila tak nějak normálně při návštěvě,ale manželovi jsem to oznámila tak,že jsem vyfotila těhu test mobilem a poslala MMS s nápisem,tátinku co ti to říká? a čekala na reakci 🙂

beruskanula
6. lis 2010

my zkopcili fotku z prvniho utz, nalepili do malyho pranicka od anne geddes a k tomu napsali par vet- jako vzkaz od miminka, a babickam jsme to dali osobne...

prubezne jsme tak udelali jeste dve leporela... postupne jsme lepili fotecky z utz a dali babickam... mely radost

@dancicka: drzim palce, at je vse v poradku

🙂

marinka
6. lis 2010

No, tak první berušku jsme čekali po IVF, o kterém všichni věděli, takže v den, kdy jsem měla testovat, čekali netrpělivě u telefonu 😀
A druhá kočka se nám povedla nečekaně přirozeně a byli jsme z toho tak hotoví, že jsem to opět všem volala a až pak mi došlo, že jsem to mohla oznámit nějak líp 😀
No tak do třetice nachystám nějaké maga překvápko... 😀 😀

pavcza
6. lis 2010

ahoj
dancicka - předně držim palečky, ať je vše v pořádku a jde jak má. 🙂
Prvně mi těhotenství potvrdili 23.12.09, tudíž bylo jasné, že druhý den pod stromečkem se bude rodičům oznamovat, takže dostali dopísek s ofocenou fotkou z ultrazvuku a dopisem Milá babičko a dědečku atd. No a v lednu jsem byla na revizi. Vlastně hned druhý den se u mne objevilo první krvácení. 😒
Podruhé už se nám super oznamování nepovedlo, moje rodina se to dozvěděla, když přijeli k nám slavit mé 30. narozeniny a já si nalila jen slzu šampaňského a smála jsem se, mamka na to: "Vidim", ale to bylo vše v počátku.
A u druhých rodičů jsem byla v podezření po každé výmluvě proč si nedám víno, až se tchán zeptal manžela, jestli můžu pít nebo nemůžu 😀 a ten na rovinu, že nemůžu. Ostatní se to oficiálně dozvěděli až po NT screeningu.

berenika39
6. lis 2010

přeju ať jste v pořádku🙂
u nás nikdo s ničím takovým jako je DÍTĚ 😀 😀 nepočítal, jen my dva jsme se snažili 😀 . vyšlo too vánocích za pohody na horách, chtěla jsem počkat do 12.tt, přeci jen - věk, nejistota...můj táta měl narozky koncem února, tak o něco dřív dostal dort, s čokoládovou cedulí: dvojnásobnému dědečkovi....no a on tak vklidu jako na to kouk, rozkrájel to....nepotrpí si na nějaký ciráty kolem narozenin a oslav obecně...takže to prostě sněd a museli jsme pak ještě doplnit, jak jsme vlastně tu hlášku mysleli🙂)))). nakonec byli naměkko a dodnes je vnouče moc obohacuje.

janulka21
6. lis 2010

Ahoj, my jsme oznámili radostnou zprávu na Štědrý den oběma rodinám. Nikdo nic netušil a když si rozdělali obálku s oznámením milá babičko, milý dědečku tak byly slzy štěstí 🙂 A vtipná byla moje sestra, koupila mi k Vánocům noční košilku jakože erotika a pak byla zklamaná, že už se do ní za měsíc nevejdu 😀

blanka.k
6. lis 2010

Využila jsem toho, že se jelo na Zlatou svatbu mých prarodičů a do obálky s blahopřáním jsem jim udělala "Poukaz na pravnouče", zároveň i mojí mamce "Poukaz na vnouče" (měla o den později narozeniny), předala jsem jim dar a pak obálku s tím, že tam mají ještě zbytek daru... naštěstí nezkazili překvapení, přečetli si to, dali kolovat dál a pak se terpve babi rozbrečela (je to první vnouče, pravnouče...v rodině) 😉 , mělo to super úspěch....jen mě tady na MK torchu mrzí, jak je můj poukaz kopírován slovo od slova, myslím, že zase není až tak problém si ho vymyslet nějak jinak originálně podle sebe 😒 Jinak obecně tuhle formu oznámení doporučuji, já sama bych nevěděla, jak to správně říct.... 😅

miarosa
6. lis 2010

Já se dozvěděla že sem těhotná skoro v 3 měsíci. Docela brzo 😀 Koupili jsme krásnou malovanou krabičku a do ní jsme dali dudlík, cele to bylo převázané velkou mašlí, přijeli jsme k rodičům a dali jsme to na stůl že pro něco máme 😀 tak to otevřeli a koukali 😀 a pak už jen radost a hned to museli všem říc. Teď když prřijedem a říkáme že pro ně něco máme tak už se mě rovnou ptají jeslti nejsem těhotná 😀 😀 😀 .
Přeju ať mimi v pořádku donosíš a hlavně ať je zdravé a spokojené i ty 🙂

latunka
6. lis 2010

já to chtěla vydrzet do Vánoc,ale hned po potvrzení srdíčka jsem byla na návštěvě u našich, ségra zrovna kupovala byt,tak se tam probíralo něco o poplatcích za popelnice a já u to nemohla vydrzet a tak jsem tak mezi řečí prohodila: "tak co babičko" a máti se málem skácela k zemi, táta vykulil oči a řekl: cožééééé? 😀 😀 a pak jsme se všichni začali radovat jako v emerickym filmu 😀 😀 ale trochu mě mrzí,že jsem to nevydržela až pod stromeček, bylo by to krásné,ale já z toho měla takovou radost,že jsem to prostě nedokázala tajit 😉

badik
7. lis 2010

Tak mi jsme vyuzili 70tin moji babicky a dali ji to jako darek.Koupili jsme papucky a dali je do krabicky.Babi hned pochopila objimala me a brecela,coz nas dojalo uplne vsechny i meho tvrdackeho tatku.Vse mam natocene na kamere aby prdola za 20 let videl jak dedu dojal 😉

kacerka
7. lis 2010

My si taky nepotrpíme na žádná překvapení - hlavně bysme to nevydrželi, takže jsme oznamovali hned v den testování telefonicky nebo osobně 😀 Při druhém těhu to jako první věděl MM brácha, páč mu zrovna přišel přát k narozeninám a jelikož to bylo neplánované těhu, tak dlouho nechápal, o čem se my dva bavíme, tak jsme ho poslali do koupelny, aby se podíval na test 😀

suzamen
8. lis 2010

Holky nechcete z toho udelat diskuzi? 😀 My taky pred tydnem zjistily ze cekame druhe mimi,nejdriv jsme to chteli vsem rict ale pak sem rekla ze to vydrzime do vanoc protoze kdyz jsme cekali prvni tak jsme to zjistily az tri dny po vanocich ale jelikoz mela mamka zrovna narozeniny tak dostala peknej darecek ale bylo ji to "jen" receno ale letos bych asi vyuzila fotku z UTZ a udelala pekny prekvapko 🙂 🙂

germaine
10. lis 2010

Ahoj holky, tak my jsme to oznámili docela originálně...jsme spolu 4 roky a když jsem to zjistila , že jsem těhule, nastala panika, že stále nejsme manželé....takže jsme poslali všem emailem oznámení , že se za tři týdny bereme a já záměrně vybrala oznámení se stojícím párem, kdy ženich drží nevěstu za vystouplé bříško...nutno podotknout, že byli překvapení, i když ne všichni příjemně...ale to byl jejich problém. 😉

hrusticka84
11. lis 2010

Tak vám všem trochu závidím,že jste si to mohli nechat chvilku pro sebe 😎 😎 😎 .Mě potvrdil lékař těhotenství v 5 tt....s tím,že mi doporučil kvůli zdr.problémům neschopenku 😖 Takže žádný tajnosti vzali jsme láhev šampáná a vyrazili to oznámit rodině 😀 😀 😀 když už tak aby to věděli aspon´dřív než okolí 😀 😀 😀 😀

llllucka
11. lis 2010

Super nápad mi příjde dát fotku z UTZ nebo bačkůrky,někdo dává i nočník.Já to u prvního řekla po telefonu,protože jsem byla tak nadšená,že jsem to musela hnedka vyžvanit (malej byl neplánovanej).A u druhýho jsem řekla,jestli se jim už Adámek pochlubil,že bude mít bratříčka nebo sestřičku a musím říct,že našim chvilku trvalo než jim to došlo.

radi
11. lis 2010

ahojky
manzel to rodicum rekl sam. Mym rodicum jsme to rekli na Stedry den pod stromeckem, kdyz se vybalily darky, tak jsme rekli:"ze mi jeste mame jeden darek a pokud to dobre dopadne, tak pristi rok tady bude o jednoho clovicka vic" no a zbytek asi ani nemusim psat.....velka radost

beatta
11. lis 2010

My sme to rodině a známým oznámili na Vánoce smskama že nám Ježíšek zapomněl donýst ještě jeden dáreček.No všichni čučeli jak puci protože sem byla už ve 12.týdnu 😀

kristia
11. lis 2010

Ahojky,
já překvapila akorát manžela. Potvrzení od dr. vyšlo pár dní před jeho narozeninami. Dostal k nim mezi jinými dárky také plyšového čápa. Chvilku mu to sice trvalo, ale radost byla obrovská. Jinak jsme to akorát oznámili rodičům, moje mamka se postarala, že to do dvou hodin věděli všichni ostatní 😀 A nejbližším kamarádům, až když jim bylo divné, že nepiji a už se ani do té začouzené hospody moc nehrnu 😎

zdezli
11. lis 2010

My to rodicum chteli oznamit na rodinnem setkani, ktere probiha rok co rok...no, jenze mamka prijela, mrkla na me, jeste ani nerekla ahoj a uz na me vyvalila, ze jsem tehotna a ja se vzmohla jen na JOOOOOOO 😀 😀

Ted jsem podruhe tehotna, rodice maji prijet o vikendu, tak jsem zvedava, zda to bude probihat podobne 😀

kathuska
12. lis 2010

Tak já přihodím i to své - s manželem jsme miminko plánovali, takže věděl kdy můžou být // a kdy ne, navíc jsem o ničem jiném nemluvila 😀 takže ráno v den testování jsem jen letěla s testem za ním do postele s tím že to asi vyšlo 😉 a jen jsme tak leželi v posteli a říkali: ty jo, my budeme mít miminko, no to je neuvěřitelný 😀

No a rodině jsme to oznámili po prvním UTZ. O nějakém snažení o vnouče vůbec nevěděli. Vzali jsme láhev jejich oblíbeného pití, kus etikety přelepili podobnou barvou a písmem s datumem narození miminka (tak aby to na první pohled nebylo poznat) a předali láhev s tím, že je to speciální edice 🙂 takže nastalo zkoumání co je na té flašce jako speciálního? pak našli datum, tak otázky: co to znamená? někdo má narozeniny? No má 😀 pak jim to docvaklo a byla radost veliká, hned se flaška vypila na zdraví miminka a uschovala se na památku 😉 ostatním se to tak nějak rozneslo samo