Jak jste pojmenovali svoje děti?

gaudi
13. kvě 2013

ahoj🙂 tak jake jmeno jste nakonec vybrali? jak a kdy jste na to jmeno prisli? jste se jmenem spokojeni? Menili byste? Lidi se jmeno i vasemu milackovi?

evelp
13. kvě 2013

@gaudi já jsem se po dlooooouhém vybírání a přebírání rozhodla pro Benedikta 🙂 dlouho jsme se na ničem nemohli dohodnout a když už jsem něco vybrala, tak mě to za pár dní přešlo. Na tohle jsem přišla jednoho dne kolem 7m těhotenství, odpoledne jsem se vzbudila, řekla si to a už mě to nepřešlo, po pár dnech jsem to řekla mužovi a ten se nevztekal, říkal, že by to šlo a pak už to respektoval.

Neměnila bych, jsem na to náležitě hrdá, i když mi doktor u porodu řekl, že papeže ještě nerodil 😀 a sem tam někdo zavolá na psa Bene a pod....
k němu by se jiné jméno nehodilo 🙂

andy80
13. kvě 2013

U prvního bylo jasno - po mém tátovi - Jiří. Když měl brácha syna, tátovo první vnouče, strašně moc chtěl, aby se jmenoval Jiří, ale švagrová s bráchou dali jméno David. Takže já už tenkrát, bylo mi 15, když se synovec narodil, jsem prohlásila, že až budu mít dítě a bude to kluk, tak bude Jiří. Malá je po mojí milované babičce - Anežka. Takže já jsem ani u jednoho vůbec nepřemýšlela a rozhodně bych neměnila.

horakovatereza
13. kvě 2013

S výběrem nebyl problém, respektive dohodnout se s manželem. Nevěděli jsme, co se narodí, takže jsme pečlivě vybírali obě varianty. Napsali jsme si každý své typy a světe div se, u klučičícho jsme měli dvě shody, u holčičího taky, takže pak už to bylo jen přemýšlení, co by se nám líbilo více, co nám šlo víc "do pusy". Máme Maxima - neměnila bych, a samozřejmě si myslím, že by se k něco nic jiného nehodilo🙂 (ani ta drzhá klučičí varianta). U nás v rodině se nedávají jména po druhých a jména nezkracujeme a příliš nekomolíme, takže je to Maxim nebo Maximek, neříkáme mu Maxi a kolem už mu tak říká jen pár lidí, které to prostě "nenaučíme" 🙂

marinka
13. kvě 2013

Anička - už před lety, když jsme se s manželem seznámili, jsme si řekli, že jednou budeme mít dceru Aničku 😵 Přála jsem si holčičku, a tak jsme pořád u budoucím dítku mluvili jako o Aničce a když jsem pak byla těhotná, bylo to jasné 🙂 Jméno se nám jen tak líbilo, nikdo v rodině ho nemá..

Leontýnka - nemohli jsme nic vymyslet, pořád to nebylo ono, a pak jsem v diskuzi narazila na toto jméno a okamžitě jsem se do něj zamilovala, doslova se mi po těle rozlil blažený pocit, hned jsem věděla, že je to to pravé jméno. Vybavila se mi princezna Leontýnka z pohádky Ať žijí duchové 🙂 Manželovi se taky líbilo.
Ani jedno jméno bych neměnila, k holkám sedí, a pořád se mi líbí, i když Aniček je dost, ale vím, že jsme vybrali dobře 😵

adeden
13. kvě 2013

U nás to byl velký boj u obou dětí .
Manžel je zastáncem staročeských jmen a já raději něco "dnešního".
Na Adélce jsme se ale nakonec shodli - jediné jméno, které manžel skousnul .
U Adámka to byl větší boj . Věděli jsme , že to bude chlapeček a tak tatínek do poslední minuty bojoval za Jiříčka .
Ale když viděl, jak Jiříka opravdu nechci, tak byl Adámek jediná možná volba .
No a když bude ještě třeťátko, tak já bych moc ráda Agátku . . Manžel by určitě rád Anežku .
Ale u chlapečka bych nevěděla .. Snad možná Marek, Matouš ..
🙂

lisha
13. kvě 2013

Máme Davida, shodli jsme se na něm už někdy ve 3. měsíci a holčičí jména jsme ani moc nediskutovali, protože jsem od začátku vnitřně "věděla", že čekáme kluka. Hledali jsme mezinárodní jméno, které se ve většině zemí píše stejně a přitom je v Čechách obvyklé. 🙂

anina32
14. kvě 2013

U nás se děti jmenují po rodičích. Mám Ladislava a Petra, oba mají jméno po svých otcích. Holčička by byla Anna po mě. Pokud se dočkáme dalšího chlapečka, zapátráme po jméně mezi dědečky nebo bratry. Já jsem že 6 děti, nejstarší brácha se jmenuje po tatínkovi, sestra po mamince, další sestra po mámině sestře, další po babičce z matčiny strany, já po babičce z tatínkovi strany, a poslední brácha je po maminčině bratru😉

liss_durman
14. kvě 2013

Ještě jsem ani pořádně nevěděla, že jsem opravdu těhotná a už jsem si byla jistá, že to bude holka a bude se jmenovat Valentina. Pak jsme pořád říkali bříšku Valentinka a už to nešlo odpárat. Jinak je to jméno po mojí profesorce zpěvu 🙂
Pojmenovávat děti po rodičích mi nějak není po chuti...

evcounek
14. kvě 2013

my máme doma Lukáška (náhradní jméno bylo Tomášek) jeden den jsem si sedli ke kalendáři (po třetím měsíci) a dohodli jsme se asi během 5min. Nechtěla jsem nikoho z rodiny aby se babička (tchýně) nehádala a dohodli jsem se na Lukáškovi a Kačence.
teď čekáme druhé mimi a jména jsou jasná Kačenka a Tomášek. Já bych radši asi Julinku nebo Anešku protože kamarádce se v červnu narodí Kačenka. ale manžu asi nepřekecám.

lv
14. kvě 2013

obě moje zlatíčka byly v břiše do 6.měsíce Alexandry..a Apolenka je inspirována herečkou Apolenou Veldovou, Evelínka zase Evelýnou Steinmarovou..ne, že bychom byli s manželem jejich fanynky, ale líbí se mi,jak to zní.

baris
14. kvě 2013

@gaudi já jsem byla proti, aby se dávaly dětem jména po rodičích. Tchýně to nemohla dlouho zkousnout, že by kdyby to byl kluk, přerušila bych asi tak 300letou tradici dávat jméno Jan 😀

Ale máme holky 🙂 Byl to boj - mě se líbilo Eleonora ... manželovi Martina ... Nakonec jsme první dceři vybrali Kateřina a druhé (aby to bylo podobné) Karolína. A říiáme jim Káťo a Kájo 😀

U výběru jmen u mě rozhodovalo - datum narození (měsíc dopředu, dozadu byl pasé 🙂). A když jsme starší už dali jméno Kateřina, tak jsem nechtěla, aby mladší byla třeba Nela (to jméno je hezké), ale nepasuje to k sobě - jedna dlouhé, druhá krátké.

Klučičí jsem neřešila - věděla jsem, že budu mít holky 😀 a jména bych neměnila.

alpakovo
14. kvě 2013

u nás vybíral jména čistě jenom tatínek 🙂 Já mám volný výběr při druhém mimču 😀 No a syn je tedy nakonec Patrik, po Patriku Eliášovi, třeba bude taky jednou hokejista....

novina
14. kvě 2013

Já chtěla už od puberty Matyáše, podle knížky Žerty krále Matyáše. Teď je to jméno hodně populární, ale i kdyby u nás na vesnici bylo 150 Matyášů, tak bych ho dala, protože náš je jenom jeden 🙂

No a manžel řešil, aby se dalo dobře vyslovit i v zahraničí, abys se to jméno vyjímalo v tabulce střelců 🙂

vojtisek2007
14. kvě 2013

tak u nejstaršího - Jan - to bylo jméno,který jsme oba pro kluka chtěli - jak nám na UTZ řekli kluk, byl to Jan, pro holčičku jsme měli Elišku,ale to nechal manžel na mě.
u druhého - Vojta - toho jsem chtěla já, manžel byl dlouho proti a chtěl Davida - holka měla být zase Eliška
u třetího - to byla konečně ta Eliška 🙂, ikdyž já chtěla potom Aničku, tak manžel řekl, že Eli jsme měli vybranou uz poprvý,tak to nebudeme měnit 😉
spokojený jsme moc a jména bych rozhodně neměnila a pokud se zadaří čtvrtě bude buďto Matěj nebo Anička

berynka
14. kvě 2013

Starší je Hedvika, říkáme jí většinou Hedu nebo Heduško. V kalendáři tak nějak zbylo a shodli jsme se s manželem. V okolí ani nikdo toho jména není.
Mladší je Alžběta, říkáme jí Alžbětko. Mám kamarádku Bětku a to jméno se mi vždycky líbilo, tak jsme si řekli proč ne 😉.

Po sobě jsme jména nechtěli a taky aby nebyly moc blízko narozenin.

Klučičí varianty jsme měli Jakuba a Ludvíka 🙂

pavlinaho
14. kvě 2013

U nás jsem vybírala já a dávala manželovi k posouzení 🙂. Líbila se mi jména končící na š - Tadeáš, Tobiáš, Matyáš, Jonáš, ... ale manželovi se nelíbili. A taky jsme vyloučili jména obsahující r a ř, protože ráčkuji 🙂. Nakonec jsme se shodli na Vojtěchovi a jsme rádi. 🙂. Pro holku to bylo těžší, to jsme pořád nevěděli, tak jsem doufali, že to bude opravdu kluk 🙂.

anyzka
14. kvě 2013

My budeme mít Anežku, žádný boj kolem toho nebyl, já jednou přišla, řekla jsem, co kdyby to byla Anežka a přítel hned souhlasil🙂 A kdyby to byl kluk( jako že nebude), tak by to byl Adámek 🙂

michaela_2
14. kvě 2013

My máme Adrianu - toto jméno se mi líbilo snad od první chvíle co jsem jej slyšela a co je důležité - narozdíl od jiných se mi nikdy líbit nepřestalo 🙂 Takže jsem vždycky věděla, že pokud budu mít dceru, budu chtít Adrianku, manžel souhlasil. Teď čekáme druhé, zatím to vypadá na jeho vysněného kluka a ten by se měl jmenovat po něm - František. S tím jsem zase souhlasila já, Fanda se mi líbí 🙂

petrusew
14. kvě 2013

U chlapečka to nebyl celkem problém, ale na holčičím jsme se dohodli až v devátém měsíci. Malá je Aneta🙂

sarkabou
14. kvě 2013

Lauru jsem chtěla od shlédnutí Románu pro ženy.. takže jsem manželovi řekla, že o holčičím jménu nechci dál diskutovat 🙂 a že jestli chce, může sám vybrat pro kluka.. ale nechtěla jsem, aby se náš potomek jmenoval jako on, a tak jsem to raději vztáhla na všechny příbuzné (Martin, Lukáš, Tomáš, Katka, Karolína, Veronika, Matěj..) takže ty klučičí byly dost probraný 😀 nakonec jsem z kalendáře vypsala tři jména - Marek, Filip a Vojta a napsali jsme tam Marka.. 🙂

a máme Lauru 😉

gaudi
autor
14. kvě 2013

no nam rekli na zacatku tehu ze to bude kluk a pak se drobek uz neukazal. Tak sem se nastavila na kluka a na Marecka, protoze to vymyslel chlap a zadne jine nechtel a ja si na to uz dlouho zvykla. Narodila se nam ale holcicka. Vzdycky sem si prala mit malou Patricii ale kdyz sem poprve malou mela v rukach a poprve na ni koukla, prvni myslenka co mi sla hlavou byla Claudie. 3 dny byla mala beze jmena a premyslela jsem. Vzhledem k tomu, ze chlap s tim jmenem ale souhlasil i kdyz do te doby vubec nikdy nebylo v debate a nikdy sem o nem nepremyslela, uznala jsem, ze se tak ma mala jmenovat a mame doma malou Claudinku🙂 a taky bych nemenila, hodi se to k ni🙂

tesinka
14. kvě 2013

My máme Jakuba a Ondřeje, u Kubíčka jsme to věděli hned, u Ondráška byl větší boj, ale shodli jsme se, kdyby byly další děti, jako že spíš ne, ale kdyby, tak Kristýna/Adam nebo mě se líbí i Kryštof, i když to mě nepřošlo ani jednou 🙂

backstreet
14. kvě 2013

Od mých šesti let jsem říkala, že budu mít jednou Beatku a mám ji už 9 let. Jméno pro sestřičku si vybírala sama a vybrala Amálku. Takže máme doma Beatu a Amálii. Neměnila bych bůbec nic
🙂 😉

akzeret1
14. kvě 2013

vždycky jsem chtěla Terezku a Žanetku a taky se mi to splnilo 🙂 chlapeček by byl Honzík nebo Tadeáš

terdushka
14. kvě 2013

Ahoj,ja tak nejak podvedome citit,ze budeme mit holcicku,takze bychod dali Vanesku,bude to nas motylek...Kdyby prece jen kluk tak se mi libi Daniel nebo Adam... 🙂 Pritelovi zase Hugo 🙂

helcenka
14. kvě 2013

My jsme se s manželem hned neshodli ani u jednoho prcka. U prvního to bylo ale nejlehčí. Poprvé jsme si každý napsali 3 jména pro holčičku a pro chlapečka. Když jsme se na jednom shodli, tak jsme ho napsali hned napsali a bylo. U prvního jsme se shodli hned, u chlapečka dokonce jsme měli 2 jména stejná, ale dali jsme to, co jsme měli oba napsané jako první.
Jména po nás nebo po příbuzných jsme ani jeden ve výběru neměl.

dominika91
14. kvě 2013

Já už od puberty chci aby moje holčička byla Viktorie, je to jediné jméno které se mi nepřestalo líbit, přítel stím zezačátku moc nesouhlasil, prý bude jak Viktorka u splavu ale nakonec uznal že Viktorie zní krásně a u kluka u nás vyhrál Martin..🙂

monad
14. kvě 2013

po babičkách Karolínka a Berenika, jména se mi také líbí 🙂

gaudi
autor
13. říj 2014

no a my uz mame dve, Claudinku a nakonec i tu slibovanou Patricii🙂