Jak kojit s kloboučky?

efka89
25. zář 2015

Zdravim mamimy, ktere krmi s kloboucky,
kvuli ragadam a nutnosti kojot z obou prsou jsem byla donucena koupit si kloboucky. Prosim, jak se k nim priklada, proste ma mala vzit do pusy jen tu ,,bradavku,, a sat? Uz jsem zblbla z klasickeho kojeni, kdy mela mit v puse dvorec.. Nerada bych si zadelala na spatnou techniku..

gosa22
25. zář 2015

do pusiny prostě to, co sama dá...nech ji, poradí si, začne tahat a klobouky tím vytvořeným podtlakem začnou posílat mlíčko...hlavně si kup kvalitní kloboučky a správnou velikost, vyplatí se trošku investovat...nekupuj si levné, nech si poradit v lékárně... 😉

guinea
25. zář 2015

@efka89 Nechci strašit, ale právě kvůli kloboučkům jsem si způsobila tak hluboké ragády, že pro šílenou bolest už kojení nebylo možné. Jak dítě do té plastikové "bradavky" vtahuje sáním jen skutečnou bradavku a už ne dvorec, tak ta skutečná bradavka se strašně natahuje a popraská. Naopak když mě LP naučila správně kojit bez kloboučku, zjistila jsem, že to nebolí. Ale bohužel mi mezi tím kvůli léčení těch ragád skoro vymizela laktace ☹

brokovich
26. zář 2015

Kojim s kloboučky, protože malej se na me vpácene bradavky proste nepřisaje. Ano, bere do pusy tu "bradavku", ale částečně má pusinku na dvorci. Snažím se mačkat prso, aby nemusel tak vehementne šat, protože je pravda, jak pise @guinea, že se vytahuje sanim ta bradavka a to umi pěkně bolet, hlavně ze zacatku, kdy se malej přisava.

tria002
26. zář 2015

Mam ploche bradavky, v porodnici mi daly.kloboucky a problem byl na svete. Snizeni laktace, kvasinky..
Vyhodte je, zavolejte si nejakou kvalitni lp z mamila.sk a verte, ze pri spravnem prisati bradavky bolet nebudou.
Pro nejrychlejsi zahojeni hodne vetrejte, potirejte mm a nechte zaschnout.
Taky pocitejte s tim,ze po odebrani kloboucku bude mit dite problem, prisat se na prs. My se snazily 14dni, nez se povedlo vrstit jen k prsum. Taky nedochazi k vymene informaci mezi prsem a slinami miminka, takze mimco neziskava potrebne protilatky atd..

Pani, co pise o vpacenych bradavkach by je tez mela.odbourat. dite si neprisava na bradavku, ale na dvorec.

Coz u kloboucku nefunguje, kazi se technika a snizuje laktace..

eldrag
26. zář 2015

kojila jsem 6 mesicu s klobouckama a bradavky me nebolely.. NUK a MEDELA normalne si vzal do pusy i skoro cely dvorec. bez se nepřisál nikdy.