Jak "komolíte" jména svým dětem?

kristiin
12. srp 2017

Ahoj holky, docela by mě zajímalo jaké varianty na jméno používáte v oslovování svých miláčků?🙂 My dali jméno Ondřej a myslím že ani nebude vědět jak se jmenuje, protože ho skoro pokaždé oslovuju jinak😀 Říkám mu: Ony, Onyn, Onin, Oněs, Onýsek, Onděj, Onďa, Onďášek, pak taky Ondřej, Ondřejíček, Ondrášek a Ondrášeček. A nakonec Koblih 😀 Je tu někdo s podobnou úchylkou? Mmch, než jsem sama porodila, pohoršovala jsem se, že Isabelle říkají Izulko - takové krásné jméno a tak ho pitvořit, ale nejsem lepší😀

kamino
12. srp 2017

My máme Bohumíra a z praktického hlediska je to Bobeš, když mě naštvě tak Bobule. Bydlíme s tchánovci, Bohumírové jsou doma tři, je nutné je odlišit 🙂

mon_88017
12. srp 2017

My máme Annu, což je jméno s poměrně dost variantama, ale nejčastějc je to zcela obyčejně Anička a když zlobí, tak Anduše/Andule.
"Zkomoleniny" mi drásají uši jenom u cizích a ne tolik zdomácnělých jmen, Sofinka, to je jako Fifinka a Sebík mi evokuje seboroickou dermatitidu. Zde se omlouvám všem rodičům Sofií a Sebastiánů, ale já bych z toho prostě vyletěla z kůže 😀

luska__
12. srp 2017

@mon_88017 taky tyhle dvě jména nemůžu a neteř je Isabela a taky se mi to do ted nelíbí. Proste Doňa Isabela a sedí to jak prdel na hrnec

koncita
12. srp 2017

Jako u nás 😀 😀 Máme Antonína, ale nevim nevim, jestli to ví 😀 Je to Tonýs, Tonýsek, Tonuša, Tonyna, Tonušák, Tonynka a teprve mezi lidma je to Toník, Toníček a Tonda, zcela vyjímečně Antonín 😂

@mon_88017 tak tos mě teda překvapila 😀 😀 na tebe až moc přízemní 😀 😀

anetka1701
12. srp 2017

Máme Šárku a Marinu. Nejčastěji o nich teda mluvím jako o "Jedničce a Dvojce" :D Šárka je většinou Šárka - hledala jsem jméno které zní mile v základním tvaru 🙂 Jinak je to Šári, Šáša a Šárinka. Marina je Mája, Májí nebo Mari - ale hlavně Mája, i ona sama si tak říká. Jméno jsme vybírali podle toho, že Jednička chtěla Máju 🙂 Tak jsme hledali, které jméno se jí k té Máje hodí nejvíc 🙂

koncita
12. srp 2017

...no a potom má ještě spoustu jmen, takových, co nemají s jeho jménem společnýho nic 😀 Třeba Hadoslav apod.....😂

ale jinak jsme celkem normální rodina 😀

mon_88017
12. srp 2017

@koncita tak jo, tobě to přiznám, nejčastěji ju oslovuju Hajzle a Zmetku 😀 😀 😀

koncita
12. srp 2017

@mon_88017 hmm, seš vostrá matice, to ti povim 😲😂

mon_88017
12. srp 2017

@luska__ mám neteře, kterým říkám Lorenová a Kardinálová, leč musim na tajňáka, páč by se to u švagerstva asi nesetkalo s pochopením. Ale mně ty zdrobněliny jejich jmen tak nejdou přes pysk a když jim řeknu "normálně", tak sem hnedle za zlou tetu 😀

leilunka
12. srp 2017

tak já to radši ani nebudu psát 😀 Dcera je Laura, ale mimo to jí říkáme ponejvíc- Kulíš, Kulda, Kulíšek, Lorenc, Laurelie, Lóra, Lori, Lorelain a manžel jí říkává Lóřine 😀 Kuldo ji říkává syn ponejvíc, a ještě jak on blbě mluví a volá na ni třeba venku KULDO, KULDO tak ho kolikrát musím krotit 😀 😀 Ale jinak jsme normální a nebojte, já jsem Lucie a můj otec mě dlouhá léta říkal jen Kačko 😀 a taky v jádru vím, že jsem Lucka 😀

rickym
12. srp 2017

My máme Elišku, nejčastěji říkáme El, někdy Elča. Ale pak má přezdívku, kterou používám často a to Elibrnda nebo prostě brnda...kdyby mohla hned by mi vynadala😂😂

makky1310
12. srp 2017

Mame Vincenta, rikame mu Vinysku, Vincentku, lumpiku, lumpine nebo ty kozo jedna!😀

queenp
12. srp 2017

Máme Daniela a říkáme mu samozřejmě klasika Dani,ale spíš Danďo,Danďulíne,Danďulo a od porodnice je to bubáček a bubík 😀

yelowangel
12. srp 2017

My máme na skomoleniny supr jméno - Michael. Takže Míša, Miška, Mišička, Michelin, Medvídě, Mumínek a na víc ještě koblížek, brouk a pupíček. Ale teda ty poslední tři ne mezi lidma 😀 asi by se dívali dost divně. A když vážně zlobí je to prostě Michael nebo Miminátor.

luska__
12. srp 2017

@mon_88017 Ja ji zboznuju , ale jméno je proste špatný.
Oni taky Furt mymu nenarozenemu synovi říkají , teda švagr Patrik , Prtoze budeme mit Eliáše.
A uz ted mu říkáme éčko 😄 Je fakt, ze v břichu se chová , jako by si to ecko dal 😄😄

cartney
12. srp 2017

My mame Marianu a rikame ji Majko, Majo, Majule, Majčí, Majčinka, Marinka, Marioneta , Majoneza, Majdule atd.

setba
Autor odpověď smazal
Zobraz
kristiin
autor
12. srp 2017

@setba mí rodiče mi do teď ještě občas řeknou Pipi😀 jsem Kristýna a je mi pětatřicet!! 😀

lucca13
12. srp 2017

Tak my máme Emu - Emí, Emiku, Emicko, Emčo
Pak máme Olivii - Olivko, Olí, Oliváčku, Olívinko a když zlobí tak Olivo 🙂

krystalka
12. srp 2017

My jsme dali jméno Jiří - odmalička je to Jurášek, Jiřík, Jířa......Jirka mu říkají vlastně jenom ve škole, nebo na kroužkách, ale i tam mu hodně říkají spíš Jiřík, jak je nejčastěji zvyklý i z domova...

luciapaja
12. srp 2017

Mame Zuzku,takze Zazu a pak kdyz lezela v porodnici ma fototerapii tak nam sestra poradila polozit ji na brisko tzv na zabu a od te doby je to proste nase zabka zaba🙂

aklin
12. srp 2017

Mame Elišku a říkame ji - Eli, Elis, Ela, Elastik, Elza.

odula
12. srp 2017

my komolíme na n. Josef je všechno od Pepína po špumpiho, Eliška je mj. Šoma (syn když byl malej tak jí komolil jméno a už to zůstalo + 150 254 012 542 variací) a z Miriam jsme nějak přes muštelku (začíná to na "m", chápej ;) ) došli na šustíka... :D :D radsi nebudu pokracovat, aby to nebyla tapeta. no, tož tak.

alkapinka
12. srp 2017

Mame Davida,a zasadne od 6mesice kdy jsme vymysleli jmeno mu rikam Dejví, od narozeni je to pak Dejv, Dejvík, terminator a terorista😁😁

karolinasvetla111
12. srp 2017

To ja jsem Zuzana a mamka mi di dnes rika Delfis (kdyz jsem byla malá,tak jsem misto mluvení zpívala a pistela,proto delfin) a nejak mi to neva ;)) moje dcera je Vanessa a rikam ji Vando, Vany, Vanilko, Vanulko a kdyz hodne zlobi tak Vendelino a to uz vi ze je zle ;)

mayyas
12. srp 2017

My říkáme Elišce: Eli, Elinko, Elijáne, když zlobí tak Elino.....Šárce: nejčastěji Šári, Šášo, Šáro, když zlobí tak Šárino......a nejmladší Viktorii: Viktorko, Viktoríno, Viktoríne, manžel a starší ségry někdy Viki (to mně se hrozně nelíbí). A když jsou hodné, tak jsou všechny "zlata" a "lásky" 😀

jaja01k
12. srp 2017

Romanovi říkám Romi, Romíšku, Romešku, Romečku, Romeši, Romčo, Romínku. Josefovi říkám Pepi, Pepinku, Pepulko, Pepule, Pepku, Pepuško, Pepuldo.

properjoey
12. srp 2017

My máme Euniku,ale po většinou ji říkáme Eňa, Ený, Eňuška nebo Eňulka. Když byli mrnava,tak ještě brambůrka a chroustík. Eňa si vymyslela sama,kdyz začínala mluvit. Teď když se představuje,tak říká Eunička.

zmrzlinka
12. srp 2017

Syn Tobiáš...Tobi, Tobík,Tobiasko a když zlobí tak Tobislav 😁😂 a dcera Eliška....Eli,Elinka.... manžel ji obcas řekne Elza a syn když mu bere hračky tak ji rika Elinooooo 😂 nebo Elizno 😂 a ja ji říkám beruško nebo moje princezno 💗💗💗

lv
12. srp 2017

Apolence komolíme na Api, Apko, Apollo (13), Aplikace 🙂, ve škole Jabko.
Evelínce na Ev, Evel, Evelka, taky Pinďo a když zlobí tak krtku 🙂
A Pipi jim říkám oběma.