Jak kvalitne dostat foto z papíru do PC?

marie_m
27. led 2010

ahojky, prosim o radu, mam hodne kvalitni foto, bohuzel jen na papire a rada bych jej dostala do digipodoby, je to vubec nejak mozny udelat? diky za rady

erikasadek
27. led 2010

marie , no tak ho vyskanuj a daj do pc.. 😉

marie_m
autor
27. led 2010

erik, tak jasne, ale mne jde o to, aby ta fotka nezmenila kvalitu 😀

emjee
27. led 2010

tak to musis naskenovat v co najvyssom rozliseni - ale pocitaj s tym, ze potom ten subor bude mat zopar mega 😀

beruska2x
27. led 2010

to urcite nezmeni, rozliseni i korekce jdou pree kdykoliv upravit ne? 😀

uci
27. led 2010

marie, ak mas k tej fotke aj vyvolany film, tak niektore lepsie tlaciarne umoznuju naskenovat priamo ten film a z toho ti urobia digitalnu fotku, to je myslim asi to najviac, co mozes pre "zachovanie" kvality urobit 😉 ako ta kvalita v digi podobe uz nikdy nebude taka ako na analogu - aj keby si to spravila s neviem akym rozlisenim, ale tak myslim, ze to normalne okom ani nepostrehnes ak fakt pouzijes hodne vysoke rozlisenie

marie_m
autor
28. led 2010

no, prave ze to je fotka kubika ze skolky, delali jim to nejaky profici, ale nechteji mi poslat fotku v digipodobe
takze nejlepsi reseni je sehnat nejaky kvalitni skener

uci
28. led 2010

jj marie, tak potom ti ostava uz len ten skener s poriadnym rozlisenim, ale to uz snad dnes nebude velky problem - ono to zas nemusi byt nejake sper delo 😉 staci ked to nebude take to lacne multifinkcne zariadenie, ale radsej nejaky "slusny" skener, ale ako pisala emjee - tak rataj s tym, ze to bude riadne velky subor 😝

sabiatko
28. led 2010

mozno by s tym vedeli poradit vo foto obchode. raz som si tam doniesla fotku, som ju potrebovala niekolkokrat zvacsit a vysledok bol velmi dobry. mozno to vedia hodit aj do digi formy. ked tak si myslim, ze vo foto obchode by mali mat najkvalitnejsie stroje na fotky.