Jak moc vám pomáhají partneři?

moravanka
9. led 2010

Ahoj holky.
Jsem vdana, mam jedno dite a zijeme da se rict na samote. Nemam nikoho na vypomoc nebo hlidani a byvam nekdy dost vycerpana, jak telesne, tak i psychicky. Manzel ma dost svych konicku a tak mu bylo vzdy jasne, ze jen jedno dite, neni typ na velkou rodinu. Sice udela co mu reknu, jede na velky nakup, uvari, doma opravi co je treba, ale mam pocit, ze se male malo venuje. Ze by ji mohl treba i krmit, prebalovat, jet ven s kocarkem. Sice si s ni trosku pohraje, okoupe, pohlida, kdyz nekam musim, ale mam porad pocit, ze by mohl vic. Si rikam, mozna az bude mala vetsi ( je ji 8. mesicu a dva tydny), tak muzeme vsichni neco podniknout. A ted k tomu ta zima.
Jenze ja mam pocit, ze se malo stara, ze druzi se vic rodine obetuji. Proste jsou muzi, co maji i 3 deti,doma vypomahaji jak se da, proste jsou zene vzdy oporou. Totalne me nastve, ze jde v nedeli na hokej, misto toho, aby s nama mel nejaky program.
Nedavno jsem byla u rodicu a vsimla jsem si, ze hodne znamych, co maji male deti je davaji na hlidani k babickam a dedeckum, kteri vypomahaji jak muzou. Si potom nekdy rikam, ze druzi muzi nejsou treba tak "pracoviti", jak si porad myslim, proste hodne prace zastanou prarodice, a proto ta zena nechce vse jen po nem a zas tak ji to neprijde. Ma pomoc z vice stran, tak ji to tak nepripadne.
Jak je to u vas?

evelina0007
9. led 2010

Ahoj holky 😉

můj manžel pomáhá v rámci možností a spíš o víkendu,protože v týdnu se s malou moc nevidí 😉 ale tak 2x za týden uvaří,občas luxuje a v létě se stará o zahradu a doma udělá co je potřeba,ale většinou musí mít náladu pak je to hotové raz dva 🙂 Ale je pravda,že naše Kája je mamánek a nechce se nechat hlídta ani babičkou,ale věřím,že jí o brzo přejde ted zkoušíme vždycky po chvilkách bez maminky a docela to jde 😉
Jo a můj manžl není takovej ten lověk co sebere kočár a někam jede,ale když jdeme o víkendu ven tak všichni 🙂

kocule
9. led 2010

Prostě samá pozitiva a sociální jistoty. 😀 😀 Jasnačka, je nádherné mít děti, rozkrájela bych se. Eveli, to je fajn, my se strašně těšíme na rodinné výlety. 😵

evelina0007
9. led 2010

Kocule,to my taky loni jsme jezdili ještě málo,protože nebylo moc času,ale letos si to vynahradíme 😉

kocule
9. led 2010

Já se strašně těším právě na léto, jak vyrazíme všichni a budeme si to užívat. Společných víkendů moc není, tak toho chci maximálně využít.

dukie
9. led 2010

Tak co se pomoci týče, mám dokonalého manžela. 😀 Oba jsme názoru, že není mužská a ženská práce. A když nemáme např. uklizeno, tak to není tak, že JÁ jsem neuklidila, ale MY jsme neuklidili. Ovšem tak to bylo před dítětem i po něm.

Manžel nemá problém vyžehlit, když vidí hromadu suchýho prádla ve skříni, navařit na další 2 dny, dát prát prádlo, když se ze sušáku suché prádlo sklidí a uvolní se tak místo na sušení, zvládá suché prádlo poklidit (přebrat ponožky, poskládat mi kalhotky do šuplíky atp.)... Dokonce sám od sebe čas od času umyje ledničku. 😵

Tohle všechno nedělá pravidelně a jedině on, to zas ne, tak v 80 % to dělám já. Ale když jsme třeba u našich (já a Toníček) a on přijede domů (z práce nebo od bráchy z domečku) dřív... a uvidí, že je to či ono potřeba udělat, tak se toho sám ujme. 😵 Jednou za rok (v létě) umýváme společně okna - on je vysadí a odnese do koupelny do vany, já je ospruchuju a pak naleštím skla, zatímco on umeje rámy. Je zlatej.

Co nedělá... neumývá koupelnu a záchod (zvládám to vždycky já, když je v práci), nikdy neumýval nábytek nebo dveře v bytě... V poslední době neutírá prach a nevysává (ani příležitostně), páč to já většinou zvládnu s Toníčkem během dopoledne, když je v práci (kvůli drobkům, co malej dělá, vysáváme prakticky každý den). Nepere záclony. Ale to taky proto, že to dělávám během dopoledne. Když jsem chodila do práce, tak je dokonce občas i věšel, když měl chuť mi s tím pomoct - nerada lezu po žebříku. 😵

Co se malýho týče, tak když cítí, že je pokakanej, tak ho přebalí. Ráno vstává do práce zhruba ve stejnou dobu, co se Toníček probouzí na mlíčko, takže mu ho namíchá (nachystám vždy večer do ložnice do termosky vodu a dávku mlíčka, takže to jen namíchá) a nakrmí ho, abych si já mohla ještě chviličku přispat. Když Toníček neusne, tak ho vezme sebou do koupelny, přebalí ho, oblíkne a pak spolu snídají a tak. Vzbudí mě, až jak jde do práce. Večer koupeme tak nějak napůl, já možná trošku častěji. Střídáme se. Když potřebuju pracovat (dělám při rodičáku ještě účetnictví), tak malýho vezme ven nebo ke své mamce. 😵

Co nedělá... nekrmí. Tedy krmí, ale jen výjimečně - když nejsem doma nebo když mám plný ruce práce s něčím jiným. Neuspává - to ovšem proto, že ačkoliv na mě malej během dne fixovanej není, tak večer při usínání vyžaduje mně. Manžel ho umí uspat, ale dá mu to dvakrát tolik práce a času. Nestará se o kosmetiku, plínky, jídlo a oblečení pro prcka - rozumějte nenakupuje to, nevaří to. Nestříhá mu nehty, nečistí uši, neměří teplotu, nedává čípky, nepoužíval rektální rourku (když byl prcek maličkej a měl bolení bříška), nemasíruje mu bříško (resp. se občas snaží, ale víme oba, že pro to mám nějaký podivný vlohy a daří se mi ty bubliny vyhnat ven, zatím co jemu ne). Nečistí malýmu zuby. Nechodí s ním k lékaři (protože je v práci), výjimkou byly první návštěvy - při první chtěl poznat paní doktorku, další asi 2 - 3 s náma byl, protože mě nechtěl nechat tahat malýho v sedačce - byla jsem po císaři a jizva mě dlouho a hodně bolela.

Celkově vzato... jako parťák do nepohody a jako otec je naprosto úžasnej a vzornej. A moc si ho vážím, že se do všeho pustil takhle zodpovědně a naplno. 😵

kozimura
9. led 2010

Kocu,odkuď jsi?My tady spíš používáme "Opavu" 😀 U nás jsme 4 dospělí na jednu breberku a občas má navrh ona 😒 Od 5ti měsíců běhá po čtyřech a chodí na nočník,v 7m začla stoupat,ale chození odložila až na 11m a ve 13m jsme už šili pusinku 😒,od roka a půl jsme bez plen a mele a mele.Krásné souvislé věty.Je hodně aktivní a pořád ji jen musíme krotit 😅

kozimura
9. led 2010

Jinak s prací je to všelijak-jednou bych se vrátila,jindy jsem ráda,že jsem doma.Místo mi drží,ať se vrátím po prvním,nebo až po druhém dítěti,takže zatím jsme u verze,že brzy začneme snažílkovat.Jen se modlíme,ať to nejsou dvojčata-máme dispozice z obou stran 😅 To už by se manžílek musel snažit víc 🙂

kocule
9. led 2010

Kozimuro, příroda si poradí sama. 😀 My nemáme ani z jedné strany a hele, povedlo se napoprvé. 😀 😀 😀 Celá rodina tomu nemohla uvěřit, my jsme byli šťastní jak blecha, moc jsme si je přáli. 😉

Jinak jsem ze Zlína, teda spíš přistěhovalec, rodilá olomoučanda. (jako poleno) 😉

kozimura
9. led 2010

Jinak manžel na zahrádku moc není a aby naši nereptali,tak sekání zahrady a rytí zbylo na mě,taktéž zalívání a teď v zimě odhrnování sněhu,doma si takové menší opravy taky udělám sama.Manža vařit neumí,teda tvrdí,že ano,ale za 6 a půl roku jsem to nepoznala 😅, nežehlí,nepere...Takže na něj zbývá stavba,malování...Je automechanik,tak třeba hodně často ve volném čase opravuje auta "na kšeft"

kozimura
9. led 2010

Kocu,víš jak,děsíme se,ale kdyby se stalo,stane se.Nějak zvládneme i toto 🙂 Hlavně ať se prcek/prcci narodí zdraví 🙂

kozimura
9. led 2010

Kocu,zrovna 2 místečka,které často v roce navštěvujeme 🙂 díky dvěma nádherným Zoo 🙂

kocule
9. led 2010

Jeee...tak se třeba někdy v zoo potkáme, jezdíme tam za našima. Já se taky děsila, aby byli zdraví a ťuk ťuk to dobře dopadlo. 😵 Určo byste to nějak vyřešili, je to nádhera mít dvě zlatíčka zaráz (mě se to kecá, když už jsou malinko větší 😀)

kozimura
9. led 2010

Kocu,to můžeme 🙂 Já to mám sice na obě místa trochu dál,ale mám to tam ráda a Terka zvířátka zbožňuje 🙂
Ale obdivuju tě.Fakt a máš skvělého manžela 🙂

kocule
9. led 2010

Vůbec mě neobdivuj, my musíme jenom přežít. 😀 😀 Já už jsem tak zvyklá, že si nedovedu představit mít jen jedno. Fakt. A každý je jiný, taky legrace. Manža je poklad, bez něj by to nešlo, pomáhá moc. Dneska třeba docela spíme, což se divím 😀, proto mám trošku času. Jinak je šrumec. A zvířátka dáme, já do zoo strašně ráda. To jsem vždycky tahala manžela na opice, byl ze mě totálně mrtvej. 😀 😀 Smíchy.

kozimura
9. led 2010

Opičky mám taky ráda 😀

pepibubu
10. led 2010

Honza má hlavně večery - z práce chodí mezi čtvrtou a šestou, podle toho zda ještě doučüje a třeba jde na nákup. Jakmile zarachtají klíče v zámku, máma je zapomenutá, Pepa se rozzáří a metelí ke dveřím - tata tata... začnou spolu řádit, pak večeře, koupání - chlapská záležitost 🙂 převlečení do pyžámka a uložení - zase chlapská záležitost. 🙂

A víkend? Jelikož malej je "skřivan" (pro maminku sovu fakt trest 😀 ) a vstává nejpozději v 5, tak s ním jsem do 7.30 v obýváku. Ale to zvíře mrňavý má v sobě asi budík, protože udeří 7.30 a stojí u dveří ložnice a "tata tata," a není síla ho odvlect. V sobotu máme nejrůznější program, a v neděli kluci chodí do solné jeskyně, každou neděli v 10 🙂

jankanej
11. led 2010

ahoj holky já se připojuji k autorce...jsem na vesnici kde sice bydlím skoro 4 roky ale nejsem typ který se seznámí s lidmi na potkání...to je problém že tu nemám ani rodinu ani známé, max tak dva lidi se kterými se stýkám když už je toho na mě moc ...ale všude vláčím s sebou děti protože babičky bud pracují nebo mamča která je v důchodu bydlí 60kmdaleko a v dnešní době nereáné jezdit za ní často...ale taky mě už unavuje všechno manžovi říkat připadám si jak největší buzerženská na světě ale jeho to ani netrkne i když vidí že jsem často kaput...asi ty chlapi jsou všichni stejný musí se jim vše říkat jak malým dětem. taky mu nechci furt nadávat nebo něco protože postavil sám barák, hodně na baráku udělá, ale pak se večer sebere - často taky chodí domů až večer i o víkend je v práci, a jde na pivo za kámošema a já jsem sama jak kůl v plotě...přijd mi to nefér, že si třeba semnou nesedne k hezkýmu filnu nebo nehrajem karty...v podstatě nemáme společný koníčky co baví mě nebaví jeho a naopak...

hupcza
11. led 2010

no já teda nevím - ale manža se od nového roku chová jako autorčin manža a já si chrochtám blahem, jak se krásně snaží a všude klepu,jen aby tovydrželo 😅
v noci zásadně a nikdy nevstává (vlastně jen jednou,když jsem měla dva dny horečky)
přes týden je to s pomocí bída -chodí kolem 6 (opět si chrochtám,jelikož chodil v sedm,kdy už občas ondra i chrupal) ...někdy krmí večeři,někdy koupe
jinak v týdnu nula - neuklízí,nevaří,nenakupuje (jednou za měsíc,když nestihnu,je kalamita apod. ano) ..
tedy abych nekřivdila v posledních dnech hází sníh,což je docela záhul
o víkendu se stará o zahradu, chystá dřevo na topení a vynáší tříděný odpad-toť jeho pomoc v domácnosti
semo tamo uvaří -1-2xměsíčně
žehlení,vytírání nikdy, vysávání prakticky taky nikdy (tak jednou za kvartál,když mápřijít návštěva a nestíhám 😀)
s ondrou je to o víkendu obvykle lepší - ale sám na procházku jde tak jednou za měsíc (teda musím ho vystrkat ze dveří),nakrmí, okoupe (nikdy ne vše - ani dělení 50/50 se nekoná ...prostě se nějak zapojí - a to čím dál víc)

taky má své karty, badmintony, pingpongy aspol.

jak to tak čtu,mám dojem,že se zapojuje spíš podprůměrně-jenže -já jsem přece doma a on vydělává peníze -myslím,že takhle to je celkem ok

jankej: no když se stará o dům,nemusí se přeci starat i domácnost 😅

taky se sebou vláčím ondru (nákupy,práce ...) - je to na 100% na mě....a druhý prcek bude taky na mě
prostě můj manža potřebuje lovit toho mamuta ...a čím víc mu to dovolím,tím víc semi vrací domů
když je doma,nechci po něm práci,chci ať je s ondrou
když na to příjde vydělá dost,abychom mohli mít paní na úklid (ale to fakt nechci) - takže má právo se nezapojit -je mé rozhodnutí,že si to udělám sama

sorráč za dlouhý text - ale mám za to,že některé ženské jsou na chlapy trošku moc přísné

cernovlaska
11. led 2010

Ahoj holky 🙂

tak jsem si krásně početla,poslintala a posnila 😀

u nás je,pro mého partnera,domácnost absolutní tabu,neuklízí,nenakupuje,to jen v nejkrajnějším případě,nemyje koupelnu ani záchod,nevyklízí myčku a kolikrát si ani skleničku po sobě neuklidí anebo jen do dřezu a co se týče vysávání,vytírání a prachu,tak to dělal naposledy tak před 4 lety,když jsme spolu začali žít 🙄. Ale nutno na jeho obranu říct,že podniká a většinou trávil prac.dny mimo a jezdil jen na víkendy a taky někdy jen 1x za 14 dní a vím,že není líný,jen zpohodlněl a taky je unavenej,jenže....... 🙄 🙄 🙄

Co se týče Matýska,tak se zezačátku hodně snažil,ale teď... 🙄 přebalí ho jen,když mě ráno nechá přispat,což je jeden den o víkend,a to ještě nesmí být pokaděnej a pak už ho zdárně hlídá z gauče,o procházkách ani nemluvím,byl s námi tak 15x,co se Matěj narodil a to možná přeháním,koupání si splní 1x týdně a taky vždycky ne a hrát si s ním vydrží jen chvilku ☹ no,prostě NIC... ☹ ☹ ☹ a to jsem si myslela,že to všechno bude jiný,ale ta posraná,pardon,práce ho změnila a připravila o veškerej čas a energii 🙄 ☹ ☹

On se snaží,ale nejde mu to,prostě teď je to nad jeho síly,ale to je jiný příběh...každopádně jsem se naučila být samostaná,ale někdy prostě taky potřebuju vypnout a obě babičky bydlí 200km od nás,tak nastupují kamarádky,ale abych mu nekřivdila,párkrát hlídal i on a zvládnul to na 1 😉

Už jsem se naučila si to tak nebrat,ale musím říct,že když jdu v neděli odpo s Matýskem na prochajdu a vidím kolem sebe ty páry,jak venčí svoje ratolesti,tak je mi smutno ☹ snad se to,časem,zlepší 😕

A jen doušku...Matýsek svýho taťku neskutečně miluje,když odchází,tak pláče a když je doma,tak ke mě ani nejde 🙄 pokud nemá hlad nebo se někde nepraští 🙄 😅 😅

jankanej
12. led 2010

hupcza: já chápu že na baráku je to náročný dělat, jenže...když jsem byla prvně těhotná tak jsme začínali stavět - já před porodem i v šestinedělí jsem mu pomáhala i s těžšími pracemi(míchala cement, tahala těžký cihly, vyklízela jsem stavbu apod což si nemyslím že je to nejlehčí z prací, do toho úklid, uvařit a vůbec obstarat domácnost páč ani nevtře, to druhé šestinedělí mi vytřel adi 2x navíc obě těhu jsem měla rizikové a to druhé po potratu tudíž jsem se dost bála že znova potratím...myslím že toho zvládám víc než bych měla, dřevo si dělám sama na zátop všehno,když už mu pomalu vyčtu že by mohl aspon po sobě uklidit talíř když dojí nebo že mohl naskládat do myčky nádobí tak to už musí bejt když to udělá, jinak od tý doby co mám řidičák zásadně nejezdí na nákupy ani v šestinedělí, ani nikdy,nevaří páč to neumí...mám pokračovat?je sice manuelně zručnej a hodně pracovitej ale myslím si že já se taky zrovna neflákám a dělám toho dost tak by mi pomoci mohl,v tomhle s tebou prostě nesouhlasím 😎

brumdinka
12. led 2010

holky holky, ono každej chlap je jinej a některý ženský po nich opravdu chtějí moc 😀

jinak otázka je co která taky chceme, že - já si třeba nemůžu stěžovat - taky máme barák a mužskej lítá kolem baráku, doma ale klidně umeje nádobí, vytře, vysaje - s Jiříkem taky cokoli a spoustu věcí děláme společně jako rodina - jediný co nedělá je, že nevaří a nežehlí 😀 na druhou stranu je děsněj puntičkář, takže ho mám někdy plný zuby, zvlášt´když se mi motá v kuchyni atdpod........

mý kamarádky manžel toho tolik v domácnosti neudělá jak ten můj, na druhou stranu aspon se jí do ničeho neplete 😀 - no a ted´si vyberte, že 😀 😀

marrei
12. led 2010

Tak můj manžel vaří, já jsem za celý 4,5 roku, co jsme spolu, neuvařila ani jednou 😅 Max. něco upeču, on mě ale z kuchyně vyhání, tak co bych se mu do toho motala, že jo 😉 Teď musím uznat, že mi tím hrozně moc pomáhá a ušetří mi čas. Zato po něm vůbec nechci úklid, to zas obstarám já, maximálně jednou za čas, když je nějakej mega velkej úklid (inspekce od příbuzných a tak 🙄 ), tak ho poprosím a je to.

Co se týká malé: hraje si s ní, je ale pravda, že někdy mu to jako musím říct, že by si s ní mohl trochu pohrát. Přebalí (ale né když je pokakaná, já ho do toho ani nenutím, když mu to dělá blbě, tak co. Jen když jsem jednou za čas pryč, tak holt musí 😉 ). Nekoupe, prý až bude starší, ale taky myslím, kdybych ho poprosila, že by to udělal. Jako do moc věcí se nehrne, ale když fakt potřebuju a hlavně mu to ŘEKNU, tak pomůže.

Takže si nestěžuju 🙂

kocule
12. led 2010

Holky, já se musím přiznat, že "nálož" nechávám někdy schválně na manžovi, aby si to "užil". A že náš malej to umí. 😀 😀 😀 To jsem baba příšerná cooooo. Prosím nepranýřovat, umí aspoň obstarat děti se vším všudy. Můžu klidně být 2 dny pryč a zvládne je, což jsem moc ráda a můžu se na něj spolehout, není vázaný jen na mě a beze mě potopa. 😝 A nemyslím si, že to, že chlap chodí do práce je důvod, proč by doma neměl nic dělat. Já taky měla dvě práce a musela jsem zvládat všechno a nikdo se na nic neptal, takže je manža zvyklý hodně pomáhat a bere to naprosto normálně; neřeší se, jestli je ta práce ženská nebo chlapa. Je schopný i vyprat (vše na 30st a pel mel), ale radši si peru sama a máme sušičku, takže se suší a nežehlí. Práce strojům. To byla vždycky pohoda o víkendu sednout k DVD, jela myčka, pračka, sušička, pařák vařil, my si otevřeli lahvinku a bylo nám hej. 😎 Teď běháme jako fretky, ale moc rádi. 🙂

brumdinka
12. led 2010

kocule - a proč bysme tě měli pranýřovat, jen do něj 😀

vážně tohle je aspon pro mě osobně strašně důležitý, že to dítě nebo u Vás děti (když máte dvojčátka - fakt obdivuje - osobně si neumim představit mít takový čertíky jako je můj malej 2 😀) dokáže mužskej obstarat, když ženská nemůže - já takhle musela kvůli práci být přes celej tejden pryč, asi 2 měsíce sem jezdila domů jen na vejkendy 😅 a zvládli to na jedničku oba 😵 až sem se lekla, že tu maminku pomalu nepotřebujou vůbec 😀 😀

kocule
12. led 2010

Brum, vůbec neobdivuj. 😉 Lidi se na to dívají jako na životní úděl mít dvojčata 😠, já naopak tvrdím, že je to životní štěstí. 😉 A o těch, co mě litují, si myslím svoje. Bylo by mi líto mít jen jednoho prcka, jsem už tak na to zvyklá, že je všechno dvakrát a mám v srdíčku dvakrát tolik lásky, kterou rozdávám. Každý je jiný, každý je osobitý a nedovedu si představit život bez nich obou. 😵 😵 Jo a naše babi a dede, ti jsou z nich naprosto uprdění. 😀 😀

brumdinka
12. led 2010

kocule - věřim, že babi s dědou jsou na vrcholu blaha 😀, ale tak jasně je to dvojnásobný štěstí, ale i dvojnásobný starosti, ale krásný 😵

hupcza
12. led 2010

koc:já mám asi debilní dotaz -ale to ti někdo říká,že jsi jako chudák,že máš dvě zdravé děti? 😅

jabber
12. led 2010

kocule - no přesně tak, přece když jsem chodila ještě do práce, tak jsem taky pak makala ještě doma, takže co jako, že manžel chodí do práce...? 😀
Třeba u nás měl vždycky manžel na starosti podlahy - luxovat a vytírat, ale je pravda, že co jsem doma, tak to dělám já, ale jen z toho důvodu, že prostě nemůžu čekat do 19 večer až přijde, aby konečně vyluxoval 😅 No ale jakmile nastoupím do práce, tak to na něj zase padne 😎

zuzik24
12. led 2010

Ahoj holky,

tak u nás první tři měsíce přítel o malou jakoby neměl vůbec zájem. Navíc přišel domů a s ničím mi nepomáhal. Pak jsme se jednou chytli, já mu vyčetla všechno, co mi vadilo a od té doby je úplně jinej. Prý se malou bál vzít, že byla hrozně malá a navíc měl pocit, že mu ji nechci půjčovat (kdykoliv přišel domů, tak jsem ji měla u sebe a on si ji třeba ani nevzal na pochování, tak jsem si myslela, že ji nemá rád 😔 ). Když jsme si to všechno vyjasnili, tak si SÁM prosadil, že ji bude koupat. 😅 Přebaluje ji tedy pouze když nejsem doma, ale krmí ji, koupe, hlídá ji, bere si ji na prochajdu a o víkendu většinou chodíme na procházky společně 🙂 Do toho ji bere sám k tchánovcům, abych si doma orazila. Domácnosti se taky věnuje, kromě vaření dělá všechno 🙂 Takže já se třeba už nezatěžuju nádobím a vytíráním podlah, jasný, někdy to udělám já, ale většinou on. O ostatní domácí práce se střídáme. Jo a abych nezapomněla připravuje Verunce vody na Sunary, vymývá lahvičky a tak 🙂 Je zlatej, ale chtělo to takové větší zemětřesení, aby mu došlo, že ho potřebuju víc 🙂

kocule
13. led 2010

Hupczo, to by ses divila. 😠 Kecy typu: "Na podívání hezký, ale doma bych to nechtěla", těch jsem si vyslechla... hromadu.. 😠 😠 A nejdebilnější otázka na světě zní: "A to máte z umělýho???" Co je komu po tom? Nemůžu pomalu ani vylízt před barák, páč ty tetiny na sídlišti asi nemají co dělat, baby jedovatý. 😝

Zuzi, někteří chlapy asi potřebují rozsvítit, to jsi udělala moc dobře. 😎 Můj koupal už v porodnici, strašně se k tomu měl a na to, že malá měla 2kg a já sama měla strach ji vzít, tak to jsem teda čuměla, jak se měl. 😀 😀