Jak moc vám pomáhají partneři?

moravanka
9. led 2010

Ahoj holky.
Jsem vdana, mam jedno dite a zijeme da se rict na samote. Nemam nikoho na vypomoc nebo hlidani a byvam nekdy dost vycerpana, jak telesne, tak i psychicky. Manzel ma dost svych konicku a tak mu bylo vzdy jasne, ze jen jedno dite, neni typ na velkou rodinu. Sice udela co mu reknu, jede na velky nakup, uvari, doma opravi co je treba, ale mam pocit, ze se male malo venuje. Ze by ji mohl treba i krmit, prebalovat, jet ven s kocarkem. Sice si s ni trosku pohraje, okoupe, pohlida, kdyz nekam musim, ale mam porad pocit, ze by mohl vic. Si rikam, mozna az bude mala vetsi ( je ji 8. mesicu a dva tydny), tak muzeme vsichni neco podniknout. A ted k tomu ta zima.
Jenze ja mam pocit, ze se malo stara, ze druzi se vic rodine obetuji. Proste jsou muzi, co maji i 3 deti,doma vypomahaji jak se da, proste jsou zene vzdy oporou. Totalne me nastve, ze jde v nedeli na hokej, misto toho, aby s nama mel nejaky program.
Nedavno jsem byla u rodicu a vsimla jsem si, ze hodne znamych, co maji male deti je davaji na hlidani k babickam a dedeckum, kteri vypomahaji jak muzou. Si potom nekdy rikam, ze druzi muzi nejsou treba tak "pracoviti", jak si porad myslim, proste hodne prace zastanou prarodice, a proto ta zena nechce vse jen po nem a zas tak ji to neprijde. Ma pomoc z vice stran, tak ji to tak nepripadne.
Jak je to u vas?

rimmel
13. led 2010

ja som sa zase v porodnici (tiez mal iba cez 2kg) bala ho prebalovat, tak som tiez iba pozorovala muza 😀

kristi
13. led 2010

vubec - obcas pohlida, ale to je v radu hodin. 😔

moravanka
autor
13. led 2010

zuzi, s tim zacatkem to bylo u nas podobne. ale uz se to lepsi, mala na nej "vola" a chyta si ho kolem krku, tak uz i roztaje. moc me to mrzelo, kdyz chodil kolem male, jak kdyby tu ani nebyla. sice se s pomoci porad jeste moc nepretrhne, ale uz s malou "komunikuje". jinak doveze nakup, vytre zemi, uvari, neco v baraku opravi a tak. Ale na prochazku s malou sam nechodi, nevi co ma delat, kdyz zacne jecet. ale zitra odpoledne jedu do mesta a on bude hlidat, tak at si radi.
Nekterym holkam tady i zavidim, ze jejich manzilci jsou ochotni i v noci vstavat k diteti. to u nas teda nehrozi.

aponchie
14. led 2010

manzel vari uklizi po ranu kuchyn bere po sobe spinave pradlo do kose 😀 decka obstara kdyz je treba takze pomuze v podstate se vsim dulezitym jsme oba kuchyri takze ja to nevidim to jeho vareni jak nejakou silene uzasnou vec jak nektere me kolegyne pac ty sotva umi varit sami ttakze takovej chlap je pro ne buh 😀 tudle zehlil u tv nez sem dosla mel pul kose samo uplne nahovno nez sou me predstavy,ale dobry 😀 no takze pomaha dost +co mu reknu at udela pac chlap zbytecne se nepredre a kde je bordel dela,ze ho nevidi takze mu davam povely pri uklidu co ma kde dat udelat a tak nekdy remca ,ze to neni nutne atd..o tom mam skvelou knizku od Ivana Krause povidka🙂))perfektne to sedi..jj a v noci vstava automaticky a nikdy by nesel spat jinak proste je to opicak jak ja sam chce decko do postele

aponchie
14. led 2010

ad sere me ,ze si nehledi praci jako je auto to delam teda i me to bavi,ale byla bych radsi kdyby misto zehleni umyval a cistil vuz 😀

smilers
14. led 2010

Ahojky, manzel me pomaha jak jen muze tzn. vari i pro deti ( v kuchyni ho to bavi, tak nac mu to brat, samo i ja varim, ale on vic), uspava se mnou, je mi vlastne oporou porad a ve vsem bwz rozdilu co dela nebo nedela je to moje zlato i kdyz to nekdy nedocenim a sem tam to beru jako samozrejmost, a to same i ma rodina ( bydlime s rodici na vesnici) je nam velkou oporou. A jinak si myslim, ze je to vse o domluve a hlave o to chtit, pac jak se nechce, tak nepomuze nic a konicky se daji urcite usporadat tak, aby to vyhovovalo jak dotycnemu, tak i jeho rodine, kdyz se chce, tak jde vsechno....

brumdinka
14. led 2010

smile - přesně tak, když se chce všechno jde a když se nechce tak s tim nikdo nic neudělá 😉

ojo
14. led 2010

pomoc s prckem po narození nebyla žádná, neni na to 😅 ...spíš umyje nádobí, nebo vyluxuje, když ho požádám....ale teď jsem potřebovala být přes den pryč, tak se o malýho postaral ukázkově, nakrmil, přebalil...už i svleče nebo obleče 😵 😵 ...dřív to bylo spíš že se bál, že by mu něco udělal, jak byl malý 😉

jabber
14. led 2010

smilers 🙂 trojčátka 😵

smilers
14. led 2010

jabber🙂

bara78
14. led 2010

Buďte rády, že máte mužského doma. Náš se dekompenzoval už předtím, než se malý narodil, a odešel, takže jsem na všechno sama a tatínek se přijde jednou do týdne na malého podívat. 😖

petja
14. led 2010

Bara 78 ..no to radši,aby se neukazoval vůbec,co? Já bych to tak asi cítila,i,když dítě potřebuje nejlépe oba rodiče,měli by být fungující a ne jednou do týdne.Věřím,že ty se o malého postaráš se svou vlastní rodinou naprosto bravurně a jednou do týdne to malému stejně moc nedá,co? Určitě to zezačátku moc bolelo,ale není to s odstupem času dobře??

aponchie
14. led 2010

spis ho to zorhozi vim jak decka v Anglii..stara byla rozvedena a starej idiot hulil ganzu od rana do vecera deti si bral co druhej vikend a dovolil jim byt cele dva dny na PC hrat si fotbal na chodbe a paty s nema nevytahl a co mela delat??byla policajtka a nemohla lautr nic beztak silene a decka se vraceli jak blazni roztekani malej4letej vzteky kdyz se mu nevyhovelo vytahl pindika a vycural se jednou do rohu obyvaku nez je dala do kupy trvalo to tyden a pak znova 😝 😝 😝

bara78
14. led 2010

Tak na začátku to bylo dost náročné a nejradši bych ho vůbec neviděla. Ale teď už bych to neviděla tak černě. S odstupem času je to tak, že jsem ráda, že spolu nežijeme, protože se expartner ukázal jako naprosto nedospělý kluk, kterému moc zodpovědnost neříká (je mu 30, mimochodem 🙂, a chce mít zjevně svůj free life style a nechce se v ničem omezovat. Ale v kontaktu s malým mu bránit nechci a doufám, že časem najdeme způsob, aby to neohrožovalo ani malého, ani mě. Krom toho, to už není na tuto diskusi.
Když se mu dostatečně zdůrazní, že bych něco potřebovala, tak to většinou vyjde 🙂, i když extra spoleh na něj není. ale respektuje to, že jsem s malým já a on odešel, tak mi do ničeho nekecá. Zatím 🙂 Jinak je schopný malého oblíct a jezdit s kočárem, když už jsme u těch dovedností s dětmi.