Jak na holčičku a jak na chlapečka?

helinkaaa
14. čer 2017

Dobrý den,
ráda bych se zeptala jestli je to pravda a nebo s tím má někdo zkušenost - měla bych ráda chlapečka ale mám obavy, že budu mít holčičku (tak či tak,aby jsme byli hlavně zdraví). S manželem jsme se rozhodli mít rodinu. Na interneru píšou ,,návod,, jak na chlapečka a jak na holčičku. U chlapečka, pravidelný sex, čerstvé sperma a především vše uskutečnit v den ovulace nebo den po. U holčičky, sex klidně po týdnu (spermie vydrží déle).
Máte s tím někdo zkušenost? My jsme vše uskutečnili 2 dny před ovu a pak v den ovu. Zatím nevíme, co čekáme ale já myslím, že to bude holčička.
Děkuji, odpovědi.

agnes2ivory
14. čer 2017

@helinkaaa promin, ale tohle je proste 50:50 😀 😀 😀
O tech babskych radach jsem slysela. I o tom, kdy mit sex - to jedine dava trochu smysl, nicmene spermiim proste neporucis, ktera tam ma byt prvni a spojit se s vajickem 🙂
Jak pises - neni nad to mit zdrave dite. Co ma mezi nohama je naprosto nedulezite 🙂. Drzim palce, at se vam splni prani.

jezz1e
14. čer 2017

Tahle babská rada vychází z prostého faktu, že ženy jsou obecně o něco odolnější už od embrya. Takže pokud byl sex delší dobu před ovulací, je mírně větší šance, že přežily ve větší míře spermie s X. Ale "klučičí" spermie nejsou o nic rychlejší, takže při sexu v den ovulace je to fakt 50:50.
Na plánování sexu nejen podle ovulace, ale ještě podle chtěného pohlaví, bych se vykašlala, pokud si nechceš partnera spolehlivě znechutit.

jitulka89
14. čer 2017

asi to moc nefunguje, kámoška s přítelem spolu spali každý den a čekají holku :D

helinkaaa
autor
14. čer 2017

Tak na internetu píšou vše možné věci,chtěla jsem se zeptat jestli s tím má někdo zkušenost,jestli se tím někdo zabýval. Jak jsem řekla - v první řadě aby bylo zdravé. Manželovi je to jedno,tak se musíme nechat překvapit. Nicméně mne by potěšil chlapeček, do budoucna by pak mladšího sourozence chránil 😇

terykk
14. čer 2017

Tak ja bych mela čekat holčičku podle toho co jsi psala 😀 a bude to klučík 😅 spis bych potřebovala návod na tu holku 😂

helinkaaa
autor
14. čer 2017

Asi je to 50:50, nebo je to každému souzeno,někomu holčička někomu chlapeček. Moje mamča vždy říká, že to co chceme si nesmíme přát, protože se nám narodí to opačné pohlaví 😀

tesarovani
14. čer 2017

My jsme dělali kluka a narodila se holka, pak jsme dělali holku (už jsme věděli, jak na to) a narodil se kluk, takže tak👌

mercedesse
14. čer 2017

No spíš nevím, kde bereš tu jistotu, že by maldšího sourozence ten starší chránil. Mám staršího kluka a mladší holku a chrání spíš ona jeho. Já zas říkala, co bych dala za to, aby byly opačně, že by se holčička o miminko spíš starala. Jo a oba jsme je dělali asi stejně, takže četností styku to nebude.😉

misutka007
14. čer 2017

🙂 tyhle teorie mě baví...kdo mi řekne jak jsme to udělali my? Já fakt netuším 🙂

helinkaaa
autor
14. čer 2017

Dobře děkuji, alespoň mám jistotu, že u každého je to jinak. Myslela jsem si,že to jde hodně ovlivnit ale zdá se, že je to prostě bohem dáno komu co nadělí. Znám spoustu vrstevníků co mají chlapce a ti chrání menší sourozence tak se mi to líbilo ale zvládnou to jistě i holky jak píšete 🙂

andreasustrova
14. čer 2017

Jej to jsou starosti... a co kdyby to byla holka? Nic s tím nenaděláte a budete nakonec rádi a milovat ji stejně, ať je to cokoli. Já u první také chtěla holčičku a narodila se mi. Teď s druhým se chci nechat překvapit, protože už je to dané a stejně to neovlivním a jsou jen dvě možnosti... buď kluk nebo holka. 🙂 Hlavně zdraví, ale budu ti tedy přát chlapečka.

kerol2016
14. čer 2017

Tak podle dvou tvých teorii bych měla mít kluka a mame holčičku😀 já jsem si ji moc přála a od začátku jsem tomu věřila a vyšlo to. Dle početí jsme měli sex každý den v tom tydnu i den ovulace. Takže asi tak😉 ale ve finále je to opravdu jedno, přej si draví ne pindíka

andreasustrova
15. čer 2017

Já dnes četla, že to záleží i na poloze. Když jsi nahoře tak holka a zezadu prý kluk... No dělali jsme to zezadu a máme holku. Některé babky rikaji, že když je aktivnější žena tak to bude kluk a když chlap tak holčička. 😀

vanea
15. čer 2017

Četla jsem o tom v knížce od Pařízka =) ve zkratce jde o to, že spermie nesoucí holčičí chromozomy vydrží delší dobu, takže pokud plánujete holku, je větší šance na ni, pokud spolu budete mít sex 2 dny před ovulací - ty chlapecké mezitím pozbydou schopnost vajíčko oplodnit, nebo úplně zahynou. Chlapecké spermie nesoucí jejich chromozomy jsou totiž méně odolné vůči prostředí, vydrží max několik hodin, takže je ideální sex přímo v den ovulace. Spermie se ale mohou různě namísit, takže jistota není nikdy, i v den ovulky se vypustí spousta "holčiček" ;) Nicméně týden je opravdu přehnané tvrzení, v dnešní době se uvádí životnost spermie max 5 dní, přičemž oplodnění schopné jsou tak 3 dny. Ale jsou i výjimky pochopitelně, pokud je ideální PH a další faktory ..

vanea
15. čer 2017

mimochodem nám se chlapeček povedl přímo v den ovulace =)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru