Jak nabarvit farebné závěsy?

aponchie
21. led 2009

Potrebovala bych poradit jak nabarvit bavlnene zavesy..mam je v kremove barve a potrebuju je na tmavemodro a chci to zkusit doma ..jenze..na trhu je spousta druhu barev navodu do pracky nebo v hrnci barvit atd a ja fakt nevim..nikdy jsem to nedelala a proto bych uvitala nejakou radu.dikes 😎

roasha
21. led 2009

aponchie,nafarbis to normalne farbou na textil,ktoru kupis v drogerkach,drzis sa podla navodu....farbi to v pohode.ja som uz farbila aj v hrnci/tricka/,ale aj v pracke,a chytilo to vyborne. 🙂

emjee
21. led 2009

obidve varianty maju svoje za aj proti, ja som skusala (davno) obidve:
v hrnci - musis si na to vyclenit speci hrniec, speci varesku, cely cas pri tom stat a miesat ... 😝
v pracke - zasvinis si celu pracku, oni sice pisu, ze nie, ze to zide, ale do (skoro) novej pracky uz by som to nedavala 😝 radsej pouzit nejaku starsiu (ja napr. farbim muzovi nohavice u svokry 😀 v takej brutalne starej pracke, kt. sa uz vlastne nepouziva, ale ju nevyhodili)

aponchie
autor
21. led 2009

takze:

hrnec mam po babce starej obrovskej ale hlinikovej ..vadi?varechu najdu jen mam strach,ze budu mit fleky,ze se to neobarvi komplet krasne

v pracce tomu az rak moc neverim pac ja peru dost casto a mam strach ,ze si zabarvim pradlo..no kde jinde to oprat leda u moji babky pac ta by se nezlobila kdyby se neco zapralo,jenze ma malej tok vody tudiz musis stat u pracky a dolevat do ni vodu neustale.. 😝

emjee
21. led 2009

aponchie v tej pracke sa to zafarbi krasne, a naozaj potom dalsie pradlo prat uz je v pohode (nezafarbi nic navyse, v najhorsom das potom jednu varku naprazdno alebo varku podobneho pradla, na ake si farbila), ale ta pracka samotna je taka "zaprasena" - napriklad ten suflik kde sa dava prasok uz neni taky pekny

aponchie
autor
21. led 2009

aha tak to by nevadilo teda ja myslela,ze to bude barvit treba 3az4pracky jeste nez se to z toho dostane

ikke
21. led 2009

http://www.modrastrecha.sk/forum/show.php?vThre...

sestra nedavno farbila v pracke a vraj v pohode 😉 aj zavesy pekne. ja osobne som zatial v pracke nefarbila, ale podla mna, ak hned po farbeni pustis pracku naprazdno, tak by nemalo nikde nic ostat usadene.

vojtisek2007
21. led 2009

api - taky barvím v pračce - kupuju barvy iberia (nevím jestli je to správně) - pračku "zaprasenou" nemívám - teda šuplík protože tam to vůbec nedávám, akorát do příhrádky na aviváž dám ocet....a potom pustím pračku na program máchání bez prádla - pro jistotu....myslím po barvení....vždycky je všechno krásně obravený - já teda spíš batikuju...dětem trika, ubrusy, povlečení (babička si libovala v bílých a jako věno jsem dostala asi dvacateroje....)

ikke
21. led 2009

este aj s tym odfarbovacom, ako je na linku...

roasha
21. led 2009

ja tak,ako vojtisek,a vzdy je to oki./aj pracka/ 🙂

aponchie
autor
21. led 2009

vojti dikes ja to zkusim teda pac mam bezove zavesy z ikea za 900kc skoro a potrebuju tmave modre maji ty same,ale zase 900utracet.. 😝 tak sem si rekla,ze je nabarvim a zkusim co to udela,ale nejsou pravda bile je to nejaka indicka bavlna nebelena tak mam zvysit preventivne treba davku toho barvidla?

kajika
21. led 2009

Na bavlnu ti úplně stačí normální dávka a v drogerii/teta/ se dají koupit sáčky na vyčištění pračky po barvení, jsou tam dva a stojí pár korun 😅

roasha
21. led 2009

nebielena bavlna znamena,ze je len klasicky oprana-tzv.režná. 😉
ako pise kajika,davas len klasicke mnozstvo farbiva,ziadne navyse. 🙂

aponchie
autor
22. led 2009

tak dikes ja to zkusim podle navodu teda a jeste malej dotaz ono se to asi nejak tim octem ci cim konzervuje ta barva takze pri dalsim prani nebude poustet?nebo mam radsi pocitat ,ze muze pustit?

vojtisek2007
22. led 2009

api - mě to pouští ještě tak 2-3 x při dalším praní - takže peru samotný v ruce a ještě pak přidávám ten ocet,ale jenom trochu - jo a při barvení ještě dávám sůl (ale myslím že je to i psaný na tom pytlíku v návodu)

roasha
22. led 2009

aponchie,ocot posobi ako ustalovac.

skuli
22. led 2009

aponchie-Já barvím kde co a vždycky v pračce.Špinavou jí nikdy nemám,protože tu barvu liju rovnou do pračky a né do šuplíku.Měla jsem po našich plno bílého povlečení,nabarvila jsem je na růžovo,na modro,na zeleno...Švagrová měla jednou úchylku a chtěla nabarvit povlečení i prostěradlo načerno 😀 Barvím i osušky,měla jsem jednu bílou a jednu žlutou,tak jsem je změnila.Vždycky to dopadlo dobře,barva hezky chytla.Musíš tam dát ale těch barev více,tak 2-3,podle toho jak to chceš mít tmavé.Kdybys měla strach,že ti to pračku zabarví,tak pak vyper něco barevného nebo jen hadr na podlahu.

kapulet
22. led 2009

chtěla jsem se zeptat, někdo tady píše že barvil i povlečení a prostěradla. nepouští to pak během spánku, třeba když se potíte? Nebo to chce víckrát vyprat i v octu než to přestane pouštět? Chtěla bych holčičkám obatikovat ložní, po mé sestře (je o dost mladší) a mám bílé napínací prostěradla i Ikei,; jsem úplný laik co se barvení týče, ale není potřeba vysokých teplot? nesrazí se mi ty prostěradla? Omlouvám se ale docela by mě to zajímalo, dík

aletka
22. led 2009

Nefarbili ste niektore aj polyester? Zatial sa mi nepodarilo najst taku farbu, ktora by bola schopna farbit polyester. Hladaaaaam.
Inak ja farbim, hlavne batikujem v pracke a pouzivam farby Simplicol, drzia uz niekolko rokov a su stale krasne, nepustaju, pracke to vobec neuskodilo.

vojtisek2007
23. led 2009

kapulet - já barvím ložní prádlo úplně normálně - a ještě se mi teda nestalo, že by jsme po spánku když se děti zpotí nebo manžel, aby se zbudili "barevní" ....ty natahovací prostěradla nevím, ty jsem nikdy nebarvila, jenom klasický, povlaky na deky a polštáře, pak taky utěrky, který můj manžel koupil bílý a ubrusy...a ano, barví se při vysoké teplotě, ale nikdy se mi nic nesrazilo ani nezničilo

aponchie
autor
23. led 2009

jezisi to me ani nenapadlo ja muzu udelat hokus pokus na loznim bo mam nejake bile stare po nasich rezervni tak to zkusim dneska to pujdeme koupit do DM drogerky tam to maji taky nebo musim do nejake obyc,drogerky?teda ja se tesim jak male decko jestli se to povede a rozhodne teda jdu do te pracky pac nevim jak bych michala zavesy 😅

skuli
23. led 2009

aponchie-U nás v DM barvy mají.Já mám to nabarvené povlečení na chalupě a jakou mi tam dělá parádu 😉 Kdyby jsi to dělala v hrnci,tak by to nebylo tak pěkné,protože v té pračce se to pořád točí a je to rovnoměrně obarvené.Navíc by jsi u toho musela pořád stát a měla by jsi špinavou celou kuchyň.Takhle to hodíš do pračky bílé a vytáhneš třeba růžové a nemusíš se starat.Nezapomeň tam dát tu sůl a nakonec ocet.Tím se ta barva ustálí a pak moc nepouští.Je to tam na obalu popsané.

melory
23. led 2009

male kusky, ako su synove tricka farbim v mikrovlnke. mokre tricko poprasim farbou na latku a dam do sacku na take 1-2minuty, potom vyberiem a preplacham v studenej vode.

aponchie
autor
23. led 2009

ten ocet se dava jako treba do zasobniku na avivaz?a veme si to pak sam pri tom machani nebo jak?ja mam debilni pocit,ze ikdyz liju praci gely do zasobniku a ony stecou buhvi kde nez to zacne prat ,ze se to nekam ztrati 😅

aponchie
autor
25. led 2009

ted sem koupila v Globuse barvu na textil znacky Druchema stala jen 17kc sacek (neni to nejak malo?)vzala tri sacky a chci to zkusit nejdriv na povleceni nez bych znicila zavesy 😀 jenze v navodu je jen to,ze mam barvu rozpustit v 1/4l horke vody nalit do bubna pridat5lzic soli a dat na 90C jen sem nikde nenasla ten ocet jako ustalovac..vadi to nebo to mam udelat jen takto?mam strach aby to bez octa nepustilo 😲

roasha
25. led 2009

aponchie,normalne daj ten ocot do zasobnika na avivaz,kludne nalej 1-2dcl.

aponchie
autor
25. led 2009

no tak sem to propasla a nenalila uz je oprano,ale co uz uvidime,sem si vsimla ,ze jeden sacek je jen na 400g latky tudiz me vyslo dat 2prosteradla a jedno tricko,ale aspon sem to zkusila a zitra koupim tu barvu iberia

aponchie
autor
25. led 2009

fuuuuuuuuj ta barva je nejaka divna 😠 ale snad to vybledne trochu az uschne 😝

mysinka
25. led 2009

Já měla teda s barvami vždycky problém - Iberia - že pak brutálně pouštěly 😠 A i suché, třeba prostěradlo na postel nebo červené froté prostěradlo, co jsem dala na sedačku...sedačka je do růžova 😝 Barvila jsem v pračce, přesně podle návodu... a ta červená (po obarvení nádherná jahodová) je teď taková vyblitá oranžová 😝

aponchie
autor
25. led 2009

mysi ja to ted vytahla na svetlo(umele samo)a parada ,ale coz...spatne se to probarvilo uprostred..a to jsem natrepala ty prosteradla a stejne to uprostred je svetlejsi jakoby batika no na prosteradlo pohoda,tricko je bezvadne je malicke asi proto,ale mam obavu,ze ty tezke zavesy neobarvim dobre a kdyz uz tak aspon an 2x coz je neekonomicke 😖