Jak ,,nezabít" šéfa. Jak přežít v zaměstnání?

wobludka
11. zář 2008

Nemáte nějakou radu, jak přežít v zaměstnání? Aneb téma pro všechny, které si chtějí zanadávat na šéfa či šéfovou a prostě to potřebují v práci nějak ,,doklepat“.

Ráno jsem vzteklá od té doby, co si uvědomím, že musím do práce, tam si sednu na zadek a pokud zrovna nečumím do zdi, plním zcela nesmyslné úkony typu popisování debilních papírů ještě debilnějším číslem, ale pozor – zelenou, pouze zelenou propiskou, řádně podle příkazu ředitele. Normálně bych dala výpověď hned, jenže jsme se rozhodli pořídit si potomka… a tak to prostě musím nějak vydržet – měsíc, dva, rok, dva… kdoví…

Je tu ještě nějaká snažilka či těhule, která si potřebuje ulevit?

libka1
11. zář 2008

U mňa mal tiež šéf veľký podiel na tom že som sa rozhodla otehotnieť, začo mu teraz na 100x ďakujem... 😉 Proste som ho po 3 rokoch potrebovala pár mesiacov nevidieť... 😀 Toto sa mi celkom osvedčilo, plánujem v pravidelných intervaloch tento postup zopakovať ak to bude možné ešte 2x 😀 😀 😀

wobludka
autor
11. zář 2008

Nechci, aby to vyznělo špatně - pro potomka jsme se rozhodli už dávno a zcela racionálně - ale dneska mi vedení tak leze na nervy, že kvůli nim nebudu moci o víkendu dělat nic jiného, než souložit 😀 Nevylezu z pelechu, dokud to dítě nevyrobíme 😀 😀 😀

libka1
11. zář 2008

Správne!!!! A keby to bábo predsa nevyšlo už tento víkend, aspoň budeš v pondelok ľahšie znášať okolie po takom víkende 😀 a čaká ťa ďalší krásny víkend 😀
Aj my sme chceli bábo už predtým, len som mala stále výčitky, že mám projekt, a nechcem odísť v jeho polovici, potom som zistila, že on mi dáva ďalší projekt ešte predtým ako skončí ten predchádzajúci, ako keby vedel že kvôli tomu nemám stále bábo a makám ako utrhlá... tak ma rozhýbal 😀 😀

elitera
11. zář 2008

Miluju tohle téma, i když se teprve rozjíždí 😀 Moji všichni séfové jsou prapodivná skvadra a i když mě zrovna v tuhle chvíli ani moc nesejří, časem něco určitě přibude 😀

wobludka
autor
11. zář 2008

😀 potřebuju se nějak odreagovat, akorát se rozčiluju a to k ničemu nevede 😉
hele, náš říďa nedávno vyhlásil, že nesmíme nadepisovat obálky ručně 😅 (můžeme adresu nadepsat pouze na PC nebo na psacím stroji) A tuhle jsem potřebovala odeslat pracovně jeden dopis, jehož včasné odeslání mělo hodnotu asi šesti miliónu, a jelikož jsem na to měla asi 10 minut a opravdu jsem nedokázala rozpohybovat náš psací stroj (který jsem předtím viděla akorát jedou na školní exkurzi v technickém muzeu), nadepsala jsem obálku ručně s papírkem, že je to na moji zodpovědnost. A co se nestalo, když to viděl ředitel, klepla ho pepka 😀 Teda jenom ho to tak štrejchlo, takže už tu prudí zas 😠

elitera
11. zář 2008

Mám dojem, že moji šéfové jsou vlastně celkem normální 😀

titkovamiriam
11. zář 2008

boze baby ja som mala tak dobreho sefa a pred par tyzdnami zomrel priamo v praci pred mojimi a kolegovimi ocami 😔 ,aj koly nemu som sa z materskej vratila skor do prace pretoze u nas bola taka pohodicka ☹

johanda
11. zář 2008

wobludko, tak to je mazec ta zelená propiska a strojově nadepsané adresy 😨 Panenko skákavá, co to je za firmu? u nás se počítáj a kontrolujíí výsledky a ani administrativa není zavalená takovými pi.ovinami

pralinka25
11. zář 2008

hihi.
Tato tema mi fakt sadla. Aj ked uz pomaly vychladam.
V piatok som sa tiez vytocila do vyvrtky nad mojim sefom, ze keby bol po ruke asi ho fakt zabijem. Na jeho stastie bol na porade 🙂 Dnes by som uz bola v base 😅

My sa planujeme zacat snazit uz teraz v oktobri a tiez ma svoj podiel okrem ineho na tom aj moj "drahy" sef.

Uz davnejsie uvazujem ze by som mala absolvovat nejake cvicenie na sebaovladanie lebo ked ho vidim chcem mu ublizit. Ked ma nahodou dovolenku alebo je chcory dlhsiu dobu zacinam si niekedy aj mysliet ze mu mozno krivdim a ze vlastne mozno neni ani taky zly ale hned ako sa zjavi vyvedie ma z omylu a ja viem ze to co si o nom myslim je uplne opravnene a ze je to ...

Kazdopadne 3 rocna materska bude balzam na dusu 😀

wobludka
autor
11. zář 2008

johando, ta největší - stát 😔 můj kolega naprosto trefně poznamenává, že kdyby byl stát firma, tak zkrachuje dřív, než ho stačí zapsat do obchodního rejstříku 😀

miriam, všichni šéfové nejsou špatní 😉

johanda
11. zář 2008

wobludka, tak to jo 😀 😀 , mamagement asi nemá nic pořádného na práci, kde se holt právi "vykazuje". Tohle kdyby po mě měkdo chtěl, asi by brzy skončil s zelenou prupiskou někde ...a já na dlažbě 🙂

johanda
11. zář 2008

tak holt práci ...tam mělo být, s děckem na klíně se blbě píše 😝

libka1
11. zář 2008

titkova ☹

trixi
11. zář 2008

ako nezabit sefa, ked je to moj vlastny brat 🙄 . Vela veci mu odpustam, pretoze ako maly padol vraj 3 x z kocika na hlavu, myslim, ze nasledky sa prejavuju 😒 . Je presvedceny o svojej "mudrosti" citi sa velkym "bossom" ale pritom si pletie "demikat s duplikatom" a "komplet s komplexom" ☹ .

wobludka
autor
11. zář 2008

Jo já vám řeknu všechny naše historky, a vy přestanete platit daně 😝
Tak ještě alespoň jednu čerstvou, z tohoto týdne – existuje oddělení, ve kterém pracuje asi 600 lidí a které je zřízeno na základě jednoho zákona. No a ten zákon byl před půl rokem zrušen, jenže se o tom jaksi nikdo neobtěžoval kváknout a přišli jsme na to náhodou tenhle týden. Takže kdyby se Ti lidé půl roku šťourali v nose, udělali by líp. Sakra – ještě včera mi to připadalo docela vtipný, teďka silně smutný… 😖
Heh, teďka přišel zápis z porady a je tam zdůrazněno, že při vstupu do jídelny musíme zdravit 😅

aj, trixi, šéf z rodiny, to nikdy nedělá dobrotu...

já začínám být v druhé polovině cyklu na vedení silně drzá 😎 jakmile dorazí MS, tak mi zklapne 🤐 😀

zmuzle
11. zář 2008

Je, tak tohle tema vitam! Prave prisla sefka a zacla o tom, ze musime dokompletovat tu smlouvu! Tak se ji ptam jakou, protoze o nicem nevim. Ale tu jeste vydejcham. A od cervna mi k ni dali novyho sefika, z kteryho rostu! Jeste jsem tu nerekla, ze jsem tehu. Na rizikovy nechci kvuli penezum, ale jestli mi toho novyho blbecka nevezmou, budu muset. Fakticky ho nesnasim!

minonka24
11. zář 2008

Tak toto téma tu naprosto chybělo!!! právě sedím v práci a s chutí si postěžuju... 🙂
Mám to podobně...změnila jsem v poslední době práci 2x a vzhledem k tomu, že taky chceme dítě, práci už měnit nechci, ale kdyby mi tak někdo mohl slíbit, že to klapne co nejdřív!!! Bojím se, že pokud by to trvalo dýl než rok, budu muset práci změnit ještě do třetice, protože bych to opravdu nevydržela s nervama. Můj "nadřízenej" je opravdu neskutečně pitomej člověk a bohužel i neschopnej, takže se velice často stává, že dělám práci za něj (ale plat on bere 3x vyšší, samozřejmě 😠 ) Nemluvě o tom, že člověka s tak strašnou povahou jsem nepotkala dost dlouho...je to ješitnej sobec, kterej nepřizná chybu a když se něco pos.ere, místo aby řekl: aha, moje chyba...začně se vymlouvat a vykrucovat a ještě to ho.vno víc rozmaže!!! (Holka, na jejíž místo jsem nastupovala, odešla kvůli němu...)
Mrzí mě, že těhotenství beru částečně jako únik z této situace, ale alespoń mi to pomohlo se rozhodnout...o dětech jsme už mluvili dlouho, ale potřebovali jsme (teda možná spíš já) trochu postrčit.

sissik
11. zář 2008

sefovia su nejaky zvlastny zivocisny druh, tiez ma obcas vytacaju.
no a kedze niektore veci nemozu ovplyvnit ani oni, ani ja, projekty dokoncit nestihnem.
mimco sa rozhodlo potesit ma velmi skoro po zaciatku snazenia, az tak skoro, ze som s tym ani nepocitala.
a nemohlo sa stat nic lepsie 😉
takze ak nad mimcom uvazujete, tak sa na to vrhnite bez ohladu na sefov a projekty.
nahrada sa vzdy najde a ak nie, tak mate dobru poziciu pre navrat do prace

haninka
11. zář 2008

Ahoj holky,
super téma, škoda že nebylo už dřív..Mimi jsme s MM chtěli, ale nebýt vedení a hl. mýho šéfa, netlačila bych tak na pilu..naštěstí se za rok zadařilo a už se tam nikdy neukážu..doufám 😉 😀
Řeknu vám, je to super pocit vykašlat se na ně a mít úplně jiný starosti 😀

zmuzle
11. zář 2008

Me sefici nervuji proto, ze vse davaji na posledni chvili. Takze treba dnes vyjimecne mam domluveny obed venku a maji prijit lidi na jednani v 12.30 a do te doby tu budeme silet nad nejaky roz...ranym dokumentem. A sefka prisla ted. To je vzdycky tak. Ja jsem praci nemenila, protoze jsem planovala otehotnet a kdyz uz se pul roku nedarilo, zacala jsem uvazovat, ze zmenim i tak a nastesti jsem tehu! Uz si pocitam, kdy asi tak pujdu na materskou.

wobludka
autor
11. zář 2008

jó, hezky se to rozjíždí, jen tak dál 😀
haninko, za rok ?! já vím, že je to úplně normální, ale mě stojí spoustu sil, vydržet tu alespoň do víkendu 😅
jj, to je na tom to nejhorší zmuzle, minonko..., že člověk neví, jestli má zatnout zuby a ještě to chvíli vydržet, nebo odejít hned... co se dá dělat, s tím těžko něco naděláme 😀
Ještě že si můlžeme zanadávat 😀 jinak akorát psychuju a tak ty děti těžko uplácáme ☹

kitty68
11. zář 2008

no tak nas operacni manager, ten je jinak 😝 , se o me hezky "staral" kdyz js byla tehotna, nemohla js delat vubec nic.
ale moje prima nadrizena ta mi teda vubec nechybi, ta je falesna sv*ne, no nastesti uz s ni nebudu pracovat, kdyz se vratim zpet do prace 🙂

minonka24
11. zář 2008

jj, je to těžký se od toho odprostit, když by člověk nejraději odešel hned. Mě se všechno ještě zkoplikovalo tím, že jsem otěhotněla na jaře, ve chvíli, kdy jsem byla v nové práci asi 2 měsíce a já to hrozně řešila...že to je hloupá situace a jak to budu sdělovat. Nakonec to bohužel dopadlo tak, že jsem to sdělovat nemusela, skončilo to. Takže te´d čekám, až se budem zase moct pokoušet osud a doufám, že tentokrát to už vyjde a já nebudu řešit debilního šéfa, ale něco jinýho. 🙂
Ale jak píšeš, wobludko...jenom se snažím vydržet, žiju od víkendu k víkendu a pevně věřím, že to bude co nejdřív (včera mi to slíbila kartářka 😉 )

johanda
11. zář 2008

kitty, šéf našeho institutu mě taky opečovával, prý "teď není nic tak důležité, jako to miminko", jen mé některé kolegyně, které pro kariéru prošvihly mateřství se mi snažily zasolit, ale co, ony jsou na tom hůř 😀

Wobludko, já jsem ještě jako studentka a pak čerstvá absolvnetka dělala taky v jené státní organizaci, to byla zkušenost 😕 😕, vím, jak to tam chodí 😀

kili
11. zář 2008

wobludka, tak mne to s tými 600 ľudmi príde vtipná aj tak, asi je to tým, že som zo Slovenska a ja som ich neplatila 😀

kitty68
11. zář 2008

no johanda on mi proste rekl ze ted na me bude davat pozor on, pze muj otec tady neni 😅

johanda
11. zář 2008

kitty, tak to je fajn chlap 🙂

orinka
11. zář 2008

Tak o tejto téme by som vedela napísať minimálne trojdielny román s názvom "Stupidita .... niekoho 😀 "

wobludka
autor
11. zář 2008

😀 no jo, snad to rozseknem co nejdřív... tááák a jsem po obídku a tak jsem se dozvěděla, že náš říďa je právě po operaci slepáku 😕 ale já v tom fakt prsty nemám 😅 😀 a taky nám teď budou drsně hlídat čas strávený na internetu - 😕 tak to jsem v pr.eli 😀 (copak můžu za to, že mám svoji práci na den hotovou dřív, než stačím dosnídat? - ano jsou tu tací, co to dělají i několik hodin 😀 😅 😒 - tak holt budu luštit křížovky nebo já nevím co, když tu stejně musím dřepět... mají mi dát pořádnou práci a nebuzerovat 😠 )

zannyka
11. zář 2008

ahojte

ja by som potrebovala radu. ☹
Ja pracujem v lahodkach kde sú všade ladničky, mrazničky, a som stále prechladnutá, a to pracovnú dobu mám 12h .neviem čo mám robiť ☹ ☹ ☹ nevládzem stáť na nohách tolko hodín a vedúca stým nechce nič urobiť a vie že som tehotná...poradte