Jak ,,nezabít" šéfa. Jak přežít v zaměstnání?

wobludka
11. zář 2008

Nemáte nějakou radu, jak přežít v zaměstnání? Aneb téma pro všechny, které si chtějí zanadávat na šéfa či šéfovou a prostě to potřebují v práci nějak ,,doklepat“.

Ráno jsem vzteklá od té doby, co si uvědomím, že musím do práce, tam si sednu na zadek a pokud zrovna nečumím do zdi, plním zcela nesmyslné úkony typu popisování debilních papírů ještě debilnějším číslem, ale pozor – zelenou, pouze zelenou propiskou, řádně podle příkazu ředitele. Normálně bych dala výpověď hned, jenže jsme se rozhodli pořídit si potomka… a tak to prostě musím nějak vydržet – měsíc, dva, rok, dva… kdoví…

Je tu ještě nějaká snažilka či těhule, která si potřebuje ulevit?

zmuzle
11. zář 2008

Jelikoz jsem na strane zamestnance, tak logicky "nadavam" na sefy. Ale kdybych byla sef, tak to zase vidim jinak. Tak to proste je a musi byt.
Me stve, kdyz je sefik opravdu hloupy, buzeruje zbytecne nebo treba vedouci kancelare je k nicemu a nedela co by mel. Proste kdyz veci nefunguji a ja to pak musim resit za nej. A stve me i to, ze prace mam malo a narozove. Narozdil od jinych jsem to i rekla a nic z toho. Proste mym ukolem je tu byt v pohotovosti, coz je vic ubijejici nez poradne makat.
Tahle diskuze asi nebyla zalozena primarne proti sefum, ale pro nas, nespokojene zamestnance. Aspon si muzeme zanadavat, ulevit a pak makat s usmevem na rtech 🙂

nippa
11. zář 2008

uplne super tema...ze ma to nenapadlo otvorit...mama by som komu pilit usi tu... 😀 ...sice mam super sefa ale za to kolegyna ktora je mu prava ruka(hadam uz aj 20 rokov...keby ma tak pocuje 😝 ) je niekedy na nevydrzanie..ale postupne si zvykam a nachadzame spolocnu rec...este uvidim co urobi ked jej poviem ze chcem dlhe prazdniny cez vianoce....zabyje ma...

minonka24
11. zář 2008

Taky jsem otěhotněla ve zkušební době...neplánovala jsem to...ale stalo se. A "tajila" jsem to, protože jsem moc dobře věděla, že to nemusí vyjít a taky nevyšlo. Rozhodně ne kvůli tomu, že jsem chtěla, aby mi zaměstnavatel musel držet místo. Prostě...někdy život udělá kličku a s tím člověk nepočítá a rozhodně nejsou všichni zaměstnanci vyčůránci, kteří toto nebo nějaké jiné "podrazy" na zaměstnavatele dělají... 😖

alisek
11. zář 2008

ja to beru..taky sem na ne kdysi nadavala..ale jednala sem ferove..to dnes ocekavam i z druhe strany..je to spis cim dal horsi...kdyz me zam. neco vycita..nekdy i pravem, tak mu stejne reknu at to taky zkusi.. a pujde do myho kresla...jednal by podobne ne-li stejně..bohužel tady stat nahrava zamestnancum..a predesim odborum.. a to pak je super půda mezi sefem a zam....

alisek
11. zář 2008

stavba..s tou otázkou..sama sem to zazila...odpovedela sem mu a misto jsem nedostala..ja osobne jsem se zensky neptala a ptat nebudu, protoze to ocekavam, ze deti mit budepokud ji nebude nad 40 ale zase od ni budu cekat aby se mnou jedanala ferove a reka mi to..predejde tim "dusnu" na pracovisti..a v tom se pak pracuje blbě

libka1
11. zář 2008

Keď to tu tak čítam nakoniec zistím že ten môj je fajn 😅

buffinko
11. zář 2008

no alisek, musis na druhej strane uznat, ze zas az tak vela zien (v pomere k ostatnym), ktore vedome otehotnia pocas skusobnej doby nie je. a odsudzovat ich? - inak to vyzera, ked odchadzas na MD ako nezamestnana a inak ked odchazas z prace...pretoze co urobi ako prve "vzdy ferovy" zamestnavatel? prepusti v skusobnej dobe bez udania dovodu...a to je akoze v poriadku? neviem ako je to v CR, v SR je povinny poskytnut zamestnavatel to iste pracovne miesto len zene, ktora sa vrati do prace do pol roka po nastupe na MD (kolko je takych?), inak jej moze ponuknut nejaku inu poziciu - casto taku, ze zena sama povie dovidenia. okrem toho nemocenske a materske plati stat, takze az take hrozne to pre zamestnavatela nie je (podla mna).

ale ty nastastie zamestnavas muzskych, u ktorych tehotenstvo nehrozi (str.2), takze si mozes vydychnut 😉

vroni
11. zář 2008

Tak ja hádžem kameňom 😀 Do roboty som chodila aj pred materskou veľmi rada, po materskej som tam zatiaľ len dva týždne 😀 , ale nič sa nezmenilo. V pohode mi držali miesto, dokonca dobrovoľne o polroka dlhšie, než im predpisoval zákon (po vzájomnej dohode, pochopiteľne), nerobili problémy so kráteným úväzkom, skrátka super. A navrch jasná organizácia s prehľadným (a inteligentným!!!!!) vedením (žiadne zelené prepisky alebo zdravenie v jedálni 😀, dokonca aj na internete môžeme byť bez obmedzenia) a vynikajúca atmosféra. Vtipné je, že máme vo firme veľa "navrátilcov", ktorí skúšali šťastie inde a vrátili sa späť. Pracovala som už v rôznych firmách, ale toto je fakt sila! A zvláštny bonus je, že šéf najvyšší vyzerá ako deduško večerníček osobne 😀 😀 😀

wobludka
autor
11. zář 2008

😀 nic proti šéfům, já sama jich mám spoustu a řada z nich je fajn 😉 můj manžel je šéf, rodiče zaměstnávají 60 lidí - znám dobře zákony i potíže, které se zaměstnanci souvisí, chápu je a upřímě lituji, ale o nich to téma není 😉 stejně tak bych polovinu svých kolegů vyházela pro neschopnost a už vůbec nechápu, jak může chtít někdo u nás stávkovat za vyšší platy 😅 Nemám potřebu hnít doma - kdybych měla smysluplnou práci a rozumné vedení, tak nekecám a makám až do porodu a po šestinedělí naklušu zpátky (v jiných zemích neexistuje být s dětmi doma několik let, což mi osobně přijde efektivnější, nicméně ve chvíli, kdy jsou v HK dvoje jesličky pro dvacet dětí... 😖 ) Jenže státu je to úplně šumák a dává mi to silně najevo, tak proč bych se namáhala, když mi na nemocenské atd. vyplatí neuvěřitelnou sumu (jako ekonomce se mi rolujou fusekle, ale blbej kdo nebere...), že se mi vůbec nevyplatí koupit benzín do auta, abych do té práce vůbec dojela. Jinak se s plánovaným otěhotněním vedení netajím a můj přímý nadřízený dobře ví, že až objevím //, tak už mě ve státní správě v životě neuvidí 😉

buffinko
11. zář 2008

len este na ujasnenie - aj som mala sefa najvyssieho super a priamy nadriadeny bol celkom ok. a ja som sefovala cca 20-tke ludi. ani to nie je jednoduche a na 100% sa najde vzdy niekto, kto nie je s vami ako so sefom spokojny. ale je rozdiel mat sefa normalneho a sefa, ktory patri do kategorie pablb - vyziva sa v roznych nezmyselnych nariadeniach a podriadenych zbytocne buzeruje... v predchadzajucej praci som takeho mala a ludia, to by bol roman o nom... mozno raz na dochodku to hodim na papier 😀

wobludka
autor
12. zář 2008

Dobré ráno dámy, a přeju pevné nervy - snad už se toho víkendu ve zdraví dočkáme 😉

wobludka
autor
12. zář 2008

upřesňuji, že nemusíme omezit tohle téma jen na šéfy - klidně zdrbnem i kolegy či zaměstnance 😀

stavba
12. zář 2008

Dobré ráno, co se týká kolegů, tak myslím, že jsem dopadla ještě dost dobře, ale můj manžel, který je ve stejné firmě, tak dostal své kolegy, se kterými je na jednom pracovišti pod sebe na starost a nejde si nevšimnout, že od té doby zkončilo velké kamarádství, které mezi nimi do té doby panovalo. Prostě už si uvědomují, že on má blíž k vrchnímu vedení, a tak když si chtějí postěžovat, tak vytvoří malý hlouček na chodbě a drbou. Je to docela smutný, protože si myslím, že manžel se k nim chová normálně, akorát jim občas šlape na paty a úkoluje.

dari226
12. zář 2008

moja sefka je svina
ked zistila ze som tehotna tak sa robila ze sa tesi
a vobec to nebrala do uvahy pracovala som ako dovtedy na kolenach nosila tazke veci behal z jedneho hotela do druheho a rychlost chcela ako predtym ked som bola v nemcnici s krvacanim stale volala kedy uz pridem ked som sa nemohla psotavit z postele tak volala kedy pridem na vianoce a soboty som pracovala tiez u nej v byte som tiez musela upratovat liezt na rebrik a pchat sa dole do kuchynskych skrin no ona neni celkom normalna u nej sa vysava koberec na kolenach a dlazka umyvak tie na kolenach a vsetky rohy zubnou kefkou a to kazdy druhy den
no prehanala ma ako otroka az kym som uz dalej nevladala ani pdsychicky ani zdravotne a silvestra som uz stravila doma aj ked s bolestami stale mi vyvolava kedy ju uz pridem s malou navstivit a ja si len predstavujem ako ma nechala pracovat a aka bola hnusna a bezohladna neznasam ju lezie mi na nervy a dufam ju uz nikdy neuvidim co neverim ☹
to je moja skusenost s bezcitnou sefkou 😠

wobludka
autor
12. zář 2008

potvora 😠 jen do ní 😀
mě to tu tak strašně nebavííííí, mám hlídat miliony a ne tu zakládat nějaký poblbený papíry, který stejně nikdo nečte, ale chtít se musí 😠 a právě jsem zjistila, že 50% mých kolegů není schopno vyplnit do tabulky ano/ne, protože prý neumí pracovat s Excelem 😅 Pane Bože, kam jsem se to zahrabala 😅 ale je pátek a věřte, že hypnotizuju hodiny 😀

johanda
12. zář 2008

wobludko, prosímtě prozraď, kde pracuješ, to je teda síla, hotový zaopatřovací ústav pto neschopné šéfy i zaměstnance (vyjma tebe, samozřejmě 😉 )
dari 😝 😝 😝 , ona tě nutila těhotnou dřít u ní doma? To máš v popisu práce, makat v šéfčině baráku? 😅

wobludka
autor
12. zář 2008

no na Finančním úřadě 😀 asi nevěříte, že Pitr s Krejčířem kvůli nám celé noci nespí, co 😀
no nejčerstvější ředitelův úlet je ten, že osahává krabice, do kterých archivujeme, jestli jsou dostatečně plné 😅 prý stály spoustu peněz 😨 (si zase nějaká firma nahrabala 😖 ), jako by nám nestačily ty od papíru 😅

minonka24
12. zář 2008

chjo...kdyby to nebylo k pláči, je to k smíchu. Když vidím, jak stát hospodaří, doufám, že odejdu na mateřskou co nejdřív, abych měla jednou já něco ze státu... 😅

johanda
12. zář 2008

wobludka 😀 😀 😀, až půjdu dát daňové přiznáním, porozhlídnu se po těch krabicích a barevných průpiskách
Šmarjá, já myslela, že na FÚ vládne strohé a efektvivní pracovní nasazení, páč známá onehdá dlužila finančáku asi 2.000 a v cukuletu měla obstavený barák 😉

wobludka
autor
13. zář 2008

😀 exekuce je totiž primitivní standartizovaný úkon (je nedoplatek/není nedoplatek, na tom není co řešit) 😀
příští týden musím na školení do našeho úžasného vzdělávacího střediska ☹ ve kterém mimochodem není internet 😅 ale zase tam stojí čaj korunu padesát 😀 takže budu úplně odříznuta od civilizace a budu se tvářit, že poslouchám páprdu, který ví o mé práci úplné houby (po pěti letech si vzpomněli, že jsem nebyla na vstupním školení 😅 )

takže tímto se na čas odmlčuji 😀 ještěže myslím, že ovulace už byla, jinak bych to tam asi zdemolovala 😀

jabber
13. zář 2008

dari - taky nechápu, proč jsi pracovala u ní v bytě? 😕 A proč sis tohle všechno vůbec nechala líbit? Bych byla na rizikovým okamžitě, ať se tam beze mně třeba posere 🙄

elitera
16. zář 2008

zabiju ho, zabiju ho, zabiju ho. Ne, nezabiju, to bych šla sedět a to by mě nebavilo. Nesnášim ho!
Ne šéfa, ale kolegu. On mě seřve za to, že se do tiskový fronty dostal dřív než já a vytisknul si obrázek na můj arch samolepek, kterej jsem tam měla připravenej. Kurnik, copak já za to můžu?????? Klepu se z něj jak ratlík, jak mě vytočil.

johanda
16. zář 2008

elitera, nezabíjej ho...jak se říká - zabiješ svini a jdeš sedět za člověka 😉 Proč ho neseřveš též, co ti má co tisknout své trapné výplody na tvůj krásný arch samolepek 😀

elitera
16. zář 2008

No neboj, johanda, já jsem děsná držka, tak jsem ho seřvala právě taky. A on se začal bránit - to mě prostě fascinuje, náhoda, za kterou nikdo nemůže (dalo by se říct "jéje, to se nepovedlo, tak já to vytisknu znova") a místo toho se ozve "tos posrala, jsem to teď vytisknul na samolepky" 😀 No prostě...
Mimiochodem, to pořekadlo je mooooooc pěkný 😀

johanda
16. zář 2008

Na druhou stranu, to vzájemné seřvávání může být notně kontraproduktivní. Možná je lepší říct "Je to fakt hrozné, co se tady děje, vytisklo se to na samolepky, tááákovááá hrůůůza....co si s tím počneme, achich ach?" Chlap nastartuje své mužské řešitelské ego a problém je záhy odstraněn 😀

elitera
16. zář 2008

No to by mě zajímalo, co by vyřešil na tom, že se dostal do tiskový fronty dřív 😀 Nicméně máš pravdu, příště (on si jistě zas něco najde, tohle není poprvý) to tak udělam.

wobludka
autor
19. zář 2008

😀
tak jsem se dámy právě vrátila ze školení v našem vzdělávacím středisku a představte si, že kolegové si stěžovali, že boloňské špagety neměly tu správnou omáčku s mletým masem, ale ,,jen" uzeninou, a toaletní papír byl pouze jednovrstvý a hrubý 😅 😅 😅 😠 😠 😠 škoda, že tu není smajlík oběšenec 😀

nikes
20. zář 2008

no já to říkám pořád. Není nad to být státním zaměstnancem. Wobludko, podle toho co píšeš, tak vypadá, že si celkem fajn ženská, ale co mě vytáčí do nepříčetna jsou úředníci, kteří se tváří jako že je otravujete. Tak oni pomalu prd dělají, platíme je z našich daní a ještě se tváří otráveně. Povinně bych takové úředníky poslala tak na půl roku pracovat k nějakému podnikateli. Samozřejmě, že všichni takoví nejsou, ale v poslední době jsem měla štěstí spíš na nepříjemné st. úředníky. U lidí, kteří pracují v soukromé sféře mi to zas tak moc nevadí. Když se např. setkám s nepříjemnou prodavačkou , tak se otočím a jdu nakupovat jinde, ale když jdete něco vyřizovat na Úřad, tak si zas tak moc vybírat nemůžete. Ale za to víc jsem opravdu příjemně překvapená, když jednám s příjemnou úřednicí, to je pro mě skoro šok. U soukromé firmy tak nějak příjemné jednání zaměstnanců berete jako samozřejmost.

nobody
20. zář 2008

zelená fixa je příkaz ředitele?
pokud jo, tak co ti zbývá

danielitka26
20. zář 2008

veru aj ten môj je super 😵 😵 😵 😵 😵