Jak odbourat strach z letadla?

beatrice.h
18. bře 2008

Holky i kluci - máme v plánu jet na dovču - byla jsem přesvědčená, že pojedeme jen autem. Pořád každému říkám, že mě do letadla NIKDO nedostane!!! Dnes se vrátila plná nadšení švagrová s tchyni z Egypta - měli se tam bájově. A tak si říkám, jestli je ten let tak hrozný????

Co myslíte? Jak to mám překousnout? :(

jabber
21. bře 2008

len 😀 😀 😀 , my jsme se pak taky začali strašně smát, co tu větu dokončil 😀 . Jinak já tomu říkám rukáv 😀

pebi
21. bře 2008

hm, tak k nám pilot promlouval během letu stylem: dámy a pánové........ hovoří k vám pilot letadla.......jsme ve výšce 10400km, teplota venku je -46°C...................stále letíme.............................nad Atlantikem.......... 😀

informace, že stále letíme, byla opravdu přínosná 😀

len
21. bře 2008

No vida, tak kdo se bojí létání - může to být i docela legrace 😀

beatrice.h
autor
21. bře 2008

No teda holky, vy si z toho začínáte dělat fakticky legraci, ale jak to má uklidnit ty, co se odhodlávaji a jsou poseroutky letět poprvé!!!! 😀

len
21. bře 2008

Beatrice, já opravdu neumím argumentovat jinak než rozumovýma argumentama, který vás bohužel moc neuklidní 😉 A naštěstí se do vás neumím moc vcítit, ale... piloti i letušky jsou naprostí profesionálové často se smyslem pro humor, kteří udělají maximum, aby byl let co nejpohodlnější 🙂 Přiznávám, že jsem natolik racionální člověk, že se daleko víc dneska budu klepat v autě cestou na letiště než v letadle samotném 😀 Co takhle zkusit během letu myslet na tu bezva dovolenou, co na konci čeká? 🙂

pebi
21. bře 2008

doporučuju vzít si do letadla dítě, bude vás zaměstnávat natolik, že si na to, že se bojíte, ani nevzpomenete 😀

jabber
21. bře 2008

beatrice - ne vážně - uvidíš, že to bude super! 😉

Náhodou někdy se ty informace o tom, kde zrovna jsme, hodí 🙂 , při cestě do Thajska nás takhle upozorňovali na Bagdád a ten Irák vůbec to bylo zajímavý - jak jsou všude ty ropný věže (nebo jak se tomu říká), tak všude šlehaly plameny - ve tmě to bylo úplně magický.....a jak jsem už psala - Dubai ve tmě - to je nádhera... pak nás upozornili na Pákistán, Indii - ta byla úplně vyprahlá......Při téhle cestě mě naprosto uchvátil Omán - tam bych někdy chtěla jet na dovolenou. Hlavně jsem si uvědomila, že ten Irák není od nás zas tak daleko.
Při cestě do Kanady jsme zase letěli přes Grónsko - to byla taky nádhera. Fakt, je to super si takhle lítat a prohlížet svět 🙂

Taky mě nad Irákem napadlo, co kdyby nás třeba omylem sestřelili 😀 , člověka napadne leccos - ale zrovna toho se, Beatrice, bát nemusíš 😉

len
21. bře 2008

Tak to vlastně můžu být ráda, že aspoň nemám ten strach, když už nemám to dítě 😉

Jo a nebo je super, když někde čtrnáct dní chodíte a jezdíte a potom nad tím prolítáte... Pořád koukáte do mapy a najednou pod sebou vidíte, že skutečnost je s mapou úplně shodná... A nebo když přilítáte ze severu, z Polska, tak je tam nádherně vidět ta hornatá krkonošská hranice a taky ten kontrast mezi mrňavýma polskýma políčkama a obříma českýma lánama 😎

jabber
21. bře 2008

len - přesně 🙂 . Někde chodíš a pak když nad tím letíš, tak si říkáš - jéé, tamhle jsme byli a tamhle....

len
21. bře 2008

Hm, ale my teď poletíme tam i zpátky potmě ☹ Ale třeba si pamatuju, jak jsme potmě vzlítali z Edinburghu a tam jsou přes zátoku nádherný mosty Forth bridges - tak ty byly nasvětllený a i v noci to byla opravdu paráda 🙂

beatrice.h
autor
21. bře 2008

☹ - já vám tak závidím ten váš optimismus - tak jsme tu exkurzi odsunuli na květen - bo teď mají plno a my to do Pha máme 360 km, tak to necháme na další svátky a to 8.5. mají další exkurzi - tak si domluvíme ubytování u známého a vyrazíme - snad to k něčemu bude. 🙂

Jinak ani nevím kam bychom měli poprvé letět - láká mě fakticky ten Egypt - tak abych neměla pocit, že už je to dost dlouho a že už chci bejt dole. 🙂

Bei by určitě letěla s náma - nenechala bych ji v žádném případě doma - když už bysme měli spadnout - tak všichni - já, manža a naše dcerka. 🙂 Jsem spíše v těchto věcí pesimista než optimista. 😅

Jsem prostě blbka a poseroutka !!!!! 😎

jabber
21. bře 2008

beatrice.h - ale nejsi blbka, to je celkem normální, že se člověk před prvním letem bojí, když ani neví do čeho jde 🙂 - akorát nesmí připustit, aby ho ten strach úplně paralyzoval a nedovolil mu dělat běžné věci 😉 .
Egypt jsou 4 hodiny letu, Řecko jen 2, tak jestli se bojíš délky letu (ale myslím, že to je nesmysl, když už tam budete jednou sedět...), tak prubněte třeba to 🙂

beatrice.h
autor
22. bře 2008

JABBER:
Ono ani o ten let nejde (o tu délku), ale o to, jaké to je nahoře - zda doletíme v pořádku - zda zvládnu start či přistání - ono víš - nechtěla jsem to říkat, ale jsem sluchově postižená - tudíž mám strach, jestli mi to udělá něco s ouškama (je mi dost nepříjemné právě to zalehnutí oušek - bojím se, že chytnu paniku z toho, že mi praskne hlava). Protože jsem v 17 letech musela absolvovat díky svým zdravotním potížím hyperbalickou komoru (tj. tlaková komora) a tam ty tlaky byly a já to nezvládala a měla jsem v tom vydržet 3 hodky, ale vydržela jsem to jen 15 min, pak to museli otevřít - ještě 2x jsem na tom byla a měla jsem toho absolvovat 10x (ale nezlvádla jsem to!!!) . a proto se bojím, zda to není i tak v letadle. :(

pebi
22. bře 2008

tak mě napadá, že kdyby to dělalo sluchově postiženým něco špatného, tak by se na to upozorňovalo, ne? nebo jsem naivní? Vždyť přece ani těhotnou od urč. tt neberou na palubu...

beatrice.h
autor
22. bře 2008

PEBI: Asi ano - ale většina sluchově postižených nenosí naslouchadla a domlouvají se znakovým jazykem. Já mám zbytky sluchu a nerada bych o něj přišla nějakou neopatrnosti - nosím naslouchadlo a odezírám - znakový jazyk vůbec neovládám - tak i proto ten strach je jaksi na místě. 😅

lendy1
22. bře 2008

beatrice.h, já myslím, že bude stačit vyrovnávat ten tlak žvýkačkou, bonbonem nebo jen hodně polykat a mělo by to být v pořádku. Ale jestli máš nějaké pochybnosti, tak se třeba poraď s nějakým dr. 😉
Horší je to dle mě při startu, jelikož se stoupá dost rychle, ale stejně než se to letadlo dostane až nahoru, kam potřebuje, tak to docela trvá.

jabber
22. bře 2008

lendy1 - já teda myslím, že tlaky jsou horší při přistání, nikdy jsem neslyšela, že by měl někdo takové ty problémy při startu...

beatrice.h - aha, tak v tom ti asi nikdo neporadí 😖 , zkus se fakt jedině zeptat svého ušního dr, co ti na to řekne, ale myslím, že kdyby něco takového hrozilo, tak že už tě dávno upozornil ať hlavně nikam nelítáš....nevím, no 😒 , moc ti držím palce ať odletíte 😉

lendy1
22. bře 2008

jabber, já teda jo, při přistávání mi nezaléhá v uších vůbec 😉

jabber
22. bře 2008

ještě mě napadlo, že když jsi to vydržela 15 min, tak v letadle při tom přistání by to bylo určitě míň, to je fakt jen pár minutek...vlastně, když se to stalo tehdy manželovi, tak prostě jednou frknul s tím ucpaným nosem, jak jsem psala - a bylo po problému, není to nic co by trvalo kdoví jak dlouho...

jabber
22. bře 2008

lendy1 - fakt? 😕

jabber
22. bře 2008

lendy - počkej, ty myslíš zalehlé uši....tak to při startu asi možné je, nevím, mě se to nikdy nestalo - ale já myslela takové píchání v uších až bolest...

lendy1
22. bře 2008

jj, asi jsem fakt nějaká divná 😀
jabber, neletěla jsi náhodou někdy hydroplánem? By mě zajímalo jaký to je...

jabber
22. bře 2008

lendy1 - ne, ale strašně jsem to chtěla zkusit v Norsku na fjordu.....ale měli jsme bohužel málo času 😖 , taky by mě zajímalo jaký to je....ale letěla jsem balónem, přála jsem si to před pár lety k narozeninám - a to je naprostá bomba........náááádhera 😵

lendy1
22. bře 2008

jabber, do balonu by mě nikdo nedostal 😝 , ale pro manžela to byl teda zážitek-jak jezdili, aby našli správný počasí, pak si ten balon museli nafouknout no a z letu měl druhý Vánoce 😀
Ale já než jsem letěla poprvé letadlem, tak jsem chtěla skákat s padákem 😀 😀 - to jsem ještě netušila, jaký to je v letadle a ve velkých výškách 😀 😝
Mě lákají Maledivy, ale letí se tam dlouho a pak ještě ten hydroplán 😖 ale jak říkáš: než litovat, že kvůli nějakýmu strachu se tam nepodívám, tak to raději zavřu oči a tu chvilku to přežiju. Ale to přistávání na vodě 😖

jabber
22. bře 2008

lendy1 - přesně, taky jsme jezdili, nafoukli a odletěli.....je to super, strašně zvláštní jak zespoda slyšíš úplně všechno, co si lidi povídají........a když zrovna nefičí z kahanu oheň, tak takové zvláštní ticho 🙂 , když jsme pak přistáli na louce, tak se seběhlo půl vesnice 😀

Tak mě by nikdo nedostal na padák, teda jestli něco nesnáším, tak je to volný pád 😀 . Miluju všelijaký šílený atrakce v zábavních parcích, všechny ty horský dráhy atd, ale na volném pádu jsem byla jednou - padalo to asi 3 vteřiny a já si za tu dobu totálně vyřvala hlasivky 😀 dole už jsem nepromluvila.

Maledivy musí být super, všechny tyhle ostrovy v téhle oblasti jsou podobné těm v Thajsku 🙂

beatrice.h
autor
22. bře 2008

JABBER: Náhooooodu - volnej pád, to je žůžo!!!! Byla jsem na něm 4x. 🙂 A to jedenkrát vůbec neodpočítali a paráda. 🙂 Zrovna se chystáme zítra do Prahy - a v po na Matějskou - jsem zvědavá. 🙂

jabber
22. bře 2008

beatrice.h 😀 😀 tak si to užijte! 😉

beatrice.h
autor
25. bře 2008

JABBER: Tak jsme nakonec na Matějský nebyli, ale spíše jsme vymetali místní obchodní centra. 🙂 Totálně to provětralo naše peněženky. 😝 A taky jsem se dnes dívala na LETECKÉ KATASTROFY a málem jsem z toho chytla nerva a průjem. Chjo - já tam snad nikdy nesednu!!!! :( Se mnou to jako na potvoru spadne. 😅

pebi
26. bře 2008

ach jo s tebou, ty víš přesně, na co se dívat... 😀

beatrice.h
autor
26. bře 2008

PEBI:jj- přesně tak - su telátko. 😀