Jak odbourat strach z letadla?

beatrice.h
18. bře 2008

Holky i kluci - máme v plánu jet na dovču - byla jsem přesvědčená, že pojedeme jen autem. Pořád každému říkám, že mě do letadla NIKDO nedostane!!! Dnes se vrátila plná nadšení švagrová s tchyni z Egypta - měli se tam bájově. A tak si říkám, jestli je ten let tak hrozný????

Co myslíte? Jak to mám překousnout? :(

sylvar
18. bře 2008

já mám fobii z výtahu, radši půjdu 10 pater pěšky než výtahem, ale to je asi o něčem jiném 😀

lendy1
18. bře 2008

yenn, no fakt: jsme letěli a koukám na západ slunce a tak mírně pod náma a ještě v náklonu letělo letadlo-jsem byla zkoprnělá hrůzou 😲

yenn
18. bře 2008

Sylvi, no to moc neni o necem jinem 😒 Ale nechci Te strasit, treba to bude v poho
Ja mam ale v letedle uplne stejne pocity jak v tom vytahu, jen mnohem intenzivnejsi, neb ten let trva dyl

brnda
18. bře 2008

jo to bude asi hruza,když čtu ty zažitky lendy,ja jsem manželovi řikala,.že radši pojedu den a pul vlakem
a z vytahu mam taky nekdy hruzu

sylvar
18. bře 2008

yenn 😀
😀 brndo, nebo busem 😀

já si to nějak nepřipouštím,prostě tam vlezu a co bude to bude, spíš mě bude štvát to čekání 2 hod před, to bude s malou asi bombové 😎

lendy1
18. bře 2008

jo a bylo dobrý, když jsme někam letěli a řekli nám, že poletíme na větší letiště a jelikož to bude jen 1/2hod. letu, tak poletíme malým letadlem. Tak říkám: jak malým?
Jako při představě nějakého letu v cesně mě omývaly 😝 , ale nakonec to bylo normální dopravní, jen o něco menší. Ale museli mi to potvrdit předem, jinak bych neletěla nikam. Čím větší letadlo, tím lepší 😉
A už se jdu koukat na letecké katastrofy 😀

yenn
18. bře 2008

Ja mam strach i kdyz se dival na letadlo ze zeme a rikam si "chudaci lidi" 😀 😀

Lendy a letelo ve stejnem smeru? No to bych omdlela a byl by klid 😒 Te obdivuju, ze i presto, ze se bojis tak hodne litas 😉

Ja jsme pred letem zkusila vrazednou kombiraci Neurol a dve dvojky cerveneho, byla jsem vysmata a do letadla nastupovala v dobre nalade....ale pri startu jsem totalne vystrizlivela 😖

brnda
18. bře 2008

me taky radej at si vemu než poletime prašek na nervy nebo at se vožeru,ale nevim
no uvidime v srpnu jak to dopadne

kalo
18. bře 2008

sylvar: fobii z výtahu mám naprosto stejnou 😀 Jinak já mám mnohem větší strach jet autem, než letadlem...Když máme jet k našim 150km autem (a ještě s malou), tak jsem před odjezdem nepříčetná 🙄
Ale strachu z letadla se zbavíš tím, že si řekneš, kolikrát je to bezpečnější doprava, než po silnici....kolik denně mrtvých na silnicích a kolik z letů.... 😝 😝

aponchie
18. bře 2008

ja chci do Tasmanie ,ale nevim jak to provedu kdyz dlouhe lety nesnasim a na lodi mam strach 😀
vytah je psycho to nesnasim 😝

balsiger
18. bře 2008

ja jsem tu "terapii" absolvovala a prineslo mi to leda tak... 😖

aponchie
18. bře 2008

ja se opijim na palube ale decentne

lucika.n
18. bře 2008

Děvčata nebojte, z vlastní zkušenosti vím, že výtah je mnohem horší než letadlo. Já poprvé letěla před třemi roky a rovnou na druhý konec světa (celkem 22 hodin s přestupem) a pravda ve Vídni na letišti při nástupu jsem strávila veškerý čas na WC a pak mě manža musel nadopovat slivovicí. Ale jakmile jsem nastoupila dovnitř tak dobrý, spadne to samo. Akorát při přistání jsem brzdila s pilotem (ale to snad dělá každej). Výtah nezvládám do včilka. Pokud výtahem nemusím tj. nemám s sebou kočár, jdu pěšky.

lendy1
18. bře 2008

yenn, no letělo křížem pod náma a pamatuju si, když nás míjelo, jak naše letadlo sklopili doleva a jejich právě doprava, takže jsem jim viděla do okýnek 😝 Jako asi to bylo v pohodě, jen mě to viděsilo, jak na obrovský obloze se tak blízko objeví jiné letadlo.

manžel mě už 2 roky přemlouvá, ať letím s ním do Austrálie, ale při představě 20hod v letadle s jedním mezipřistáním a 1/2hod. přestávky bych tam jistě umřela. Strávit 20hod. ve stresu bych fakt nezvládla...

a nesnáším sedět někde, kde vidím na to, jak se hýbají křídla-to mě taky pěkně deptá. Nesnáším lítat v noci a v mracích-si říkám, že když nic nevidím já, jak můžou piloti 😀

jabber
18. bře 2008

Já teda lítání miluju, nejradši bych lítala i na chalupu 😀

Je pravda, že když jsem měla letět poprvé, tak jsem taky předtím měla takové všelijaké myšlenky...nicméně moje zvědavost byla větší - no a když už jsem tam seděla, tak jsem si říkala: tak a už nemůžu nic dělat, děj se vůle boží 😀 . A to ještě přítel, když jsme nastupovali do letadla po schodech, tak koukal na to letadlo a říkal: hm, to už teda něco zažilo, nejty jsou nějaký rezavý - a opravdu byly....jsem myslela, že ho srazím ze schodů 😀 . V letadle jsem pak poslouchala každý zaskřípnutí, nad náma při startu praskalo v těch plastových skříňkách. Ale všechno v pohodě. Bylo to TU-154, kterým jsme pak lítali ještě víckrát a byl to fakt zážitek, už jen ten start. Žádné další letadlo potom se TUčku zatím nevyrovnalo 🙂

lendy1 - noční lety jsou náhodou super, zatím jsem neviděla z letadla nic krásnějšího než noční přelet přes Dubai, ježiš, to byla taková nádhera.... 🙂

A jak ten strach překonat? Musíš si říct, že je to nejbezpečnější doprava. A je. V autě na silnici si jednou novou v hrobě pořád. Opíjení nedoporučuju, jednou jsme letěli den po mých narozeninách, které jsme slavili do rána a byla to fakt hrůza - on ten záchod v letadle je hodně obsazený 😀

Jo a abych nezapomněla - hlavně se nedívat na 'Letecké katastrofy' 😀

lendy1
18. bře 2008

jabber, mě to právě pomáhá, když se na takové pořady koukám-to je taková šoková léčba 😀
mě nepomáhá si říkat, že je to bezpečný, já prostě vím, že dolů je daleko a to mě děsí, navíc se to letadlo pořád různě naklání sem a tam a dopředu, dozadu, občas nějaká ta turbolence a hned mám hrůzu v očích...

A celkově nemám ráda, když sama nic nemůžu ovlivnit-taková bezmoc a člověk prostě musí spoléhat jen na nějakou techniku a jiné lidi a sám nic nezmůže-jen sedět...

jabber
18. bře 2008

lendy1 - no já na to koukám právě taky, ale myslím, že kdybych měla před prvním letem.....asi by mě to pořádně vyděsilo 😀
Ta bezmoc mě děsí spíš v autě - pořád si říkám: co když do nás to protijedoucí auto vlítne? Co když řidič usne? Nebo je to dědek a dostane infarkt? Nebo sebevrah?
Turbulence moc příjemný nejsou, ale zase tak se aspoň něco děje 😀 - jednou jsme se polili kafem a vínem, jak to lítalo 😀 . Jeden náš známý, když letěl z Mexika, tak prolítávali bouřkou, všude kolem nich blesky....to musel bejt hukot. A nádhera. Já teda miluju v letadle nejvíc start - to je fakt bomba. Nejradši mám lety s mezipřistáním 😀. A u sedání mám zase ráda to hlášení - teplota, čas, vítejte tam a tam 🙂

lendy1
18. bře 2008

jabber, ty by jsi byla super letuška 😀
já mám spoustu historek s lítáním od manžela, ale nebudu to tady raději psát, abych někoho neděsila ještě víc... 😀 a vždy mě to hrozně zajímá - žádný: ani mi to neříkej, naopak: chci všechno vědět 😀

jabber
18. bře 2008

lendy1 - to mě teda taky zajímá, tak písni kdyžtak IP 😀

beatrice.h
autor
18. bře 2008

Teda holky, začala jsem ten strach už odbourávat,ale teď se začínám bát ještě víc. 😲

jabber
18. bře 2008

beatrice.h - jak to? A čeho? Vždyť je to fakt super, neboj, uvidíš, že se ti to bude líbit.... 😉

jabber
18. bře 2008

ježiš, já už se tak těším na září....................... 🙂 jste mě úplně touhle diskuzí navnadily 😀

lendy1
18. bře 2008

jabber, no ono je to taková klasika, ale vím, že manžel vše zvládá s klidem a pokud je fakt něco přehnaný, tak má samozřejmě taky strach, takže mega turbolence s dýchacíma maskama, ty blesky jak jsi psala, různá divoká přistání, všelijaké podivné ranveje, potíže s letadlama...

lendy1
18. bře 2008

beatrice.h, no řekni si : je to taková jedna velká Matějská dohromady ve volným prostoru 😀 a nebudeš se bát...

jabber
18. bře 2008

lendy1 - no jóó, ale to jsou výjimky, to se běžně nestává......... 🙂 - to je tím, že lítá tak hodně...

lendy1
18. bře 2008

jabber, jj a já už jdu spát a doufám, že se mi nebude zdát o létání 😀

jabber
18. bře 2008

jojo, taky jdu spát a takový sny bych zrovna docela brala 🙂 , ale to zas bude jak jsem Adélku někam vyslala s našima a zapomněla jim dát s sebou dudlík, už to vidím 😀

beatrice.h - zkus se na to podívat takhle - denně lítá tisíce letadel a jak často nějaké spadne? Proč by se mělo zrovna tomu vašemu něco stát 😉

malovani
19. bře 2008

holky, já teda z letadla šílím, fuj 😝 ... švagrová nás pořád dokola zve na návštěvu k nim do Kanady a po včerejším dokumentu teda fakt nevím, jak se tam dostanem 😀 😝 🤐

beatrice.h
autor
19. bře 2008

JABBER: Právě si říkám, že jako ne potvoru to letadlo spadne s náma 😀 No už jsem psala na to letiště do Prahy na tu exkurzi, tak snad mi to trošku pomůže. 😉

aponchie
19. bře 2008

jste se kukali na ty letec.katastrofy? 😀 ja uz neeee ja se divala posledne a prdim to.