Jak odbourat strach z letadla?

beatrice.h
18. bře 2008

Holky i kluci - máme v plánu jet na dovču - byla jsem přesvědčená, že pojedeme jen autem. Pořád každému říkám, že mě do letadla NIKDO nedostane!!! Dnes se vrátila plná nadšení švagrová s tchyni z Egypta - měli se tam bájově. A tak si říkám, jestli je ten let tak hrozný????

Co myslíte? Jak to mám překousnout? :(

malovani
19. bře 2008

aponchie, kukali, bylo to fuuuj 😝 ... jako přežít spadnutí letadla a pak uhořet, tak to je teda brrrrrrr ☹

nobody
19. bře 2008

aponchinečko ..letadlo je nejbezpečnější dopravní prostředek přece ,,,

to (moc) nepadá ... a provoz tam taky není velký 😀 🙂
a piloti jsou machři ... třeba jak přistávají v bočním větru . neskutečný 😝

aponchie
19. bře 2008

nobody:ale to ja vsechno viiiim,ja machruju a delam,ze se nic nedeje ,ale jsem vnitrne uplne mimo mam sileny strach 😀

aponchie
19. bře 2008

malovani :ach jo nedivam se na to,ale ja se rada tyram takze me staci si predstavovat ty katast.scenare jak nekde padam a tak.pokazde premejslim jestli je lepsi padat do lesa na zem nebo do vody 😝

nobody
19. bře 2008

já jsem taky mimo, a neeejenom z letadla
tak když si dáš žvýkačku, tak zvýšíš bezpečnost 😀 😝 (pak člověk líp slyší, jinak to myšleno nebylo) 😀

aponchie
19. bře 2008

u me zvykacka nepomuze ani bonbon nic!me pokazde zalehne v usich a jsem protivna do prvni sklenicky vina a jidla 😀

jabber
19. bře 2008

beatrice.h - ale nespadne 😉 . Tak snad ti ta exkurze pomůže 🙂

malovani - do Kanady je to kousek, pár hodin, tam jsi hned 😉 , letěli jsme tam předloni 🙂 . To jsou delší lety 😀

nobody
19. bře 2008

to je blbý .. navíc, když pilotuješ 😀 😀 😝

jabber
19. bře 2008

denně je v televizi takových informací o bouračkách, mrtvých na silnicích, spící řidiči kamionů, každý den - a bojíte se sednout do auta? 😕 🙂

nobody
19. bře 2008

jabber .... do auta se bojim občas 😀 , do letadla ne
je fakt, že nehodovost je šílená 😒

jabber
19. bře 2008

nobody - přesně tak, v autě by měl mít člověk totiž mnohem větší strach. Anebo na dovču autobusem - řidiči unavený, nevyspalí, honí je sem tam....já si teda už dovolenou autobusem vůbec neumím představit.

Holky, hlavně se nebát sněhuláka v létě 🙂

bihan
19. bře 2008

ja si myslím, že pohár vína tesne pred odletom urobí dobrú službu 😀

aponchie
19. bře 2008

ja se bojim denne i v aute kolik magoru jezdi po cestach je parada 😠

suki
19. bře 2008

Tak jsem projela celou diskusi a musím říct chudák beatrice.h, založila diskusi pravděpodobně proto,a by jsme ji spíš podpořili a po tomhle, co jsem si přečetla bych nesedla do letedla taky 😅 Musím se teda i tak přidat k těm, kteří se lítání bojí. Letěla jsem asi 8X a nemám víceméně negativní zkušenost, ale prostě se ten strach připlýžil s frekvencí letu. Poprvé jsem se těšila a postupně jak jsem lítála jsem se začínala víc a víc bát a teď už kvůli tomu jaký mám strach nenavštívím ani příbuzné...prostě do toho letadla nesednu a hrozím se chvíle, kdy budu muset, protože je jasný, že jednou ta chvíle přijde, kdy do toho letadla budu zase muset 😅 😒

suki
19. bře 2008

ještě bych dodala, že já prostě nevěřím tomu stroji jako takovýmu, nechápu jak může taková hromada železa letět a nespadnout a navíc mi to připadne úplně nepřirozený, aby lidi lítali. No kdyby měli lidi lítat, tak by dostali k narození křídla, ne? 😀 😀

beatrice.h
autor
19. bře 2008

SUKI: přesně jsi to vystihla - začínám z toho mít ještě větší a větší hrůzu!!!!!! ☹

bihan
19. bře 2008

Beatrice, mám prelietanú Európu na všetky možné smery (ale stále sa nechytám na kamarátku, ktorá lieta 4x mesačne 😉), o pár mesiacov ma zase čaká 11h letu s prestupom a ďašie 2h až domov a nikdy sa mi nič nestalo 😉
Všetky letecké spoločnosti vyspelých krajín (teda žiadny Air Bangladéš) prechádzajú pred každým leto prísnymi kontrolami, ktoré sú ešte prísnejšie od tých početných havárii, ktoré sa odohrali pred nejakým časom. Každá táto "lepšia" spoločnosť radšej ani neodletí z letiska, ak sa vyskytne nejaký problém, resp. po vzlete zase pristane.
Štatisticky je lietanie neikoľkokrát bezpečnejšie než jazda autom a ak ťa ani toto nepresvedčí (čo asi veľmi nie, lebo strach nie je emocionálna záležitosť), tak si skús presvedčiť svoj cieľ, ktorý ťa po tom "hororovom" zážitku v lietadle čaká 😉

suki
19. bře 2008

beatrice.h to zvládneš, já jsem nikdy neměla špatnej zážitek, já to taky nechápu, jak se ten strach tak připlýžil, ale je tu. Ale poprvé to bylo fajn, moc se mi to líbilo a vůbec jsem se nebála. Byl to fakt zážitek, hlavně je to zažitek i potom, ale prostě ten strach mi to kazí. Ty se neboj zvládneš to a třeba se ti to bude moc líbit a napíšeš nám, že jsme úplně blbý, že jsme tě tak strašili, že už nechceš do konce života dělat nic jiného, než někam lítat 😀 😉

jck
19. bře 2008

Ahoj holky
tak já jsem letěla několikrát a opravdu se není čeho bát 🙂 🙂 myslím si, že maximálně se vám může trochu zvednout žaludek, tím plakem při vzlítnutí a přistání. Ale jinak se určitě nebojte.
Ty co nikdy neletěli se nemají čeho bát, protože vůbec nevíte co vás čeká 😉 já když jsem letla poprvé tak jsem se taky bála, ale myslým, že spíš toho co člověk nezná 🙂
Přijde mi, že se tady akorát strašíte!!!

Jinak jsme v 21 stojetí a lítání je opravdu úplně normální věc - každodenní

BEATRICE když letím poprvé tak se opravdu není čeho bát, turbulence můžou přijít hned a taky třeba budeš lítat např. 10 do roka a nikdy je nezažiješ. Myslým si, že se bojíš zbytečně toho, co neznáš 😅 každou minutu přistává někde na světě několik letadel a i když se ty lidi trochu bojí tak do toho stejně půjdou znova.
Držím palečky a strach si nech až budeš v letadle - malinko, teď to nemá cenu, aby sis to nakonem nerozmyslela 😀
a přeji krásnou slunečnou dovolenou 😉

pattie
19. bře 2008

beatrice.h: to zvládneš!!! Opravdu na tom nic není a podle statistik je letadlo mnohonásobně bezpečnější než auto!!!!! Nepříjemnej je vzlet a přistání, ale osobně mám přistání radši, je to takový uklidnění, že už jsme na zemi. Mám strach z výšek, ale v letadle mi to tak nepřijde. A do Egypta letíš nějaký tři hodinky, to je pohodička. Můj nejdelší let byl kolem 12 hodin, to je strašně otravný, ale v Egyptě jsi na to tata a rychle to uteče, dostaneš jídlo, pití a je to pohoda 😉

yenn
19. bře 2008

Suki, presne tak! Tak to citim i ja, ze ti litani jako takove proste neni uplne v pohode 😀 A ten strach z litani je pro lidi nejspis prirozeny, oni tam ve vzduchu nemaji co delat 😅

jabber
19. bře 2008

suki - já třeba zas nerozumím mobilnímu telefonu - nechápu, jak může hlas lítat vzduchem 😀 - a taky ho používám 🙂

Jinak si taky myslím, že beatrice založila tuhle diskuzi, protože chtěla podpořit a ne tady číst, jak se bojíte a navíc fakt úplně nesmyslně 😉 🙂

jabber
19. bře 2008

jo a beatrice - ten Egypt za to stojí 😉

lendy1
19. bře 2008

jabber, ale já ten strach chci taky odbourat 😉
pořád čekám na nějaké rady, jak ten strach přemoci a nic 😖 ale já se nedám: já právě bojuji tím, že si řeknu, že předce nade mnou nezvítězí můj strach a nějaký stroj. Takže do letadla vlezu, s vypětím všech sil to přežiju a pak mám radost, že jsem to zvládla 😉

nobody
19. bře 2008

suki --- to jsou nejdokonalejší stroje --- TGV a další vychytávky jsou hadráci 🙂
se dá bez problémů přistát i bez podvozku a dokonce i otevreným prostorem ... není se čeho bát

jabber
19. bře 2008

lendy1 - no přesně tak, strach se přemůže jen tak, když si to vyzkoušíš 😉 nebudu přece sedět doma kvůli strachu, no ne? 🙂

beatrice.h
autor
19. bře 2008

JABBER: ty jsi takové zlatíčko a snad jediná, která pochopila moji otázku. 🙂 No holt to budu muset nějak vyzkoušet. I když nevím, zda se doporučuje jet s 2letou holčičkou do Egypta. :(

berynka
19. bře 2008

Ahoj, snad se nebudu opakovat, diskuzi jsem jen prolítla 😎 , ale manžel dělá do letectví a řikal mi, že ČSA dělá kurzy pro lidi, co mají strach z létání. Nevim ale, jestli to ještě běží, no a každopádně pár tisíc by to taky stálo 😅 . Takže jednodušší asi bude dát si před cestou pár panáků 😉 .

nobody
19. bře 2008

beatrice ... pilotní průkaz se počítá jako správná odpověď, ne? 😀

beatrice.h
autor
19. bře 2008

BERYNKA: Zrovna jsem to četla na stránkách LETIŠTĚ PRAHA - jsou tam i exkurze, tak se na ně s manžou a malou chystáme v so - ten kurz stojí necelých 7 tis. Za ty prašule bych už mohla bejt u moře a užívat si to - 🙂

Uvidíme - snad to jednou zvlááááááááááááááááádnu a překonám ten strach..... 😅