Jak odmítnout hospitalizaci v nemocnici? Není potřeba

kleris26
18. únor 2010

Ahoj holky, mám prosbu. V pondělí máme nastoupit do nemocnice s prckem kvůli jeho nočním běsům a nespavosti na několik dní na pozorování. Před třemi týdny, když nám to naše dětská v Praze domlouvala, jsme zkusili novou metodu na spaní, která zafungovala a malý se budí tak jednou dvakrát za noc, což je paráda a noční běsy ustaly. Proto jsme počátkem týdne zašli za dr, že si myslíme, že je hospitalizace zbytečná, že se problém vyřešil (jiný prcek nemá a vyšetření neurologa dopadla na jedničku) a že jsme toho názoru, že se spíš prcek díky hospitalizaci "zhorší" vrátí na původní stav, protože budeme muset být zavřeni v pokoji a nevystrčíme z něj nos, což pro našeho aktiva bude hroznej problém, navíc když teď máme období vzdoru a vztekání kvůli každé maličkosti. Naše dětská si trvá na svém a v pondělí nástup, my ale nevidíme žádný důvod. Poradíte mi, jak na ni? Mám z toho celkem obavy, nerada řeším konflikty, ale v současné době si myslím, že není třeba pobytu v nemocnici.

rimmel
18. únor 2010

no ja neviem, ja byt vami donemocnice idem, aby ste nahodou daco nezanedbali..nikdy nevies, co ked sa to vrati alebo co ked je stale niekde problem, len nieje naprvchu. 😒

momin
18. únor 2010

kleris 26 ja uplne chapu tvoje obavy. my sme byli v nemocnici nedavno a bylo drsne no.. A to maly jeste nechodi,jenom leze po 4... Taky nesnasi kdyz ho nejak omezuju!
Taky se nam tam narusilo spani,ale do 14 dnu sme to doma dali zase do poradku...
Ale jak na doktorku ti neporadim.... ☹ prece te nemuze nutit ne?!
Mozna ma rimmel pravdu.. Radsi tam jit.. co kdyby tak opravdu neco bylo?!

jjaanca
18. únor 2010

kleris26: mohla bych se zeptat na tu metodu? Ono to není do této diskuze, tak jestli si to už někde rozebírala tak dej odkaz.

Jinak to jinak nepůjde, než prostě postupně důrazněji a důrazněji dokud nepoleví. Pokud bude pořád trvat na svém, tak se konfliktu asi nevyhneš. ☹

kleris26
autor
18. únor 2010

Spíš si myslím, že dr na tom v současný době trvá proto, že už je to domluvený a nechce mít případný "konflikt" s Prahou... Jsem přesvědčená, že se psychicky Pepša hrozně zhorší, což jsem diskutovala i s jinou dr, dělá mimo jiné i kinezku a kluka zná... Nesnáší změny, celej den se nezastaví, chtěla bych aspoň odklad, páč podle té druhé dr jsou jeho problémy s nespavostí spíš psychický a druhá dr říkala, že kdyby tam něco bylo, ukázaly by to neurologický vyšetření, měl CT i EEG... Podle neurologa naprosto v pořádku... Takže nevím, jestli ho vystavovat takovýmu tlaku - budem zavřeni v místnosti, ze které nevystrčíme paty... Navíc je bohužel dost nachlazený. Toho konfliktu s dr se bojím, jinak nám vždycky pomohla, ale nebere v potaz psycho stránku - máme kluka naučenýho usínat odpol v kočáru, jinde neusne, máme to vyzkoušený... Vím, že to není ideální, ale dr nekompromisně řekla, že se tam toho aspoň zbavíme... (sama nemá děti). A hlavně je to na spadnutí, nástup máme za pět dní...

jjananca: my vyzkoušeli snad všechno na nespavost, jde o to, co už máte za sebou vy, třeba můžu dát nějaký tip, se ozvi 🙂

jjaanca
18. únor 2010

My máme se spaním problém jen trošičku. Pořád se v noci budí (nejméně 3x za noc), někdy stačí pochovat, ale někdy brečí. Dnešní noc patřila k těm horším. Nijak jsem to zatím neřešila, protože to není nic hrozného a doufám, že se to zlepší s věkem.
Jsem jen tak zvědavá co mohlo Pepčovi pomoct.

iloha
18. únor 2010

Kleris26, jen jsem nakoukla.......... zkusila bych lékařce vysvětlit, že teď několik nocí spal již klidněji a že jsem problém kounzultovala i s jinými lékaři, a že byx to raději odložila, neurologie nic neprokázala, tak že byx opravdu nástup zrušila a hotovo. Je to ale jen tvoje rozhodnutí a ona tě nemůže nutit, pokud je malý jinak v pořádku tak opravdu není důvod.
My "špatně" spaly donedávna - 5 i vícekrát za noc byla vzhůru, chodily nám po pokoji sloni, sovy, medvědi, někdy jen chce napít, pohladit a zase usne. Má období kdy spí celou noc - třeba 5 dnů a pak najednou zase 3 dny "straší".
Nejspíš to bude jen citlivostí a vnímavostí dítěte, protože v noci prožívá všechno možné. Někdy třeba říká, že nechce spát v pokojíčku, protože jí praskají zdi a ráno jde hledat kde ty zdi praskaly. Pak se tomu směje, že se jí to zdálo.
vydrž, když tak si najdi jiného pediatra 😉

jabber
18. únor 2010

No a řekla jsi mudr, že je dost nachlazený? Já nevím, ale to ho do nemocnice ani nevezmou, ne? 😅

mikulka
18. únor 2010

kleris: rozhodně do nemocnice nechoď, pokud se skutečně zlepšil a problémy v tuto chvíli nemá.
Já jsem vždy pro, aby se děti nevystavovali zbytečnému stresu. což nemocnice je.

My byli v nemocnici jednou a na noc jsme chodili spát domů, protože to tam bylo děsné.

Blbý je, že pokud by malý měl znovu problémy, už asi bude těžké ho do nemocnice dostat. Ale na to je asi lepší nemyslet.

Doktorce bych řekla: Paní dr., malý je nyní bez problémů, není už vlastně co řešit, takže manžel a já vlastně taky trvá na tom, že Josífek do nemocnice nepůjde. Navíc má nějakou rýmu, takže by tam ještě nakazil ostatní děti. MNoc vám dekujeme za vaši snahu, které si vážíme.

Prostě bych tam nešla, je to vaše rozhodnutí a ty musíš jako maminka vycítit, co je pro dítě nejlepší. 😉

meleri
18. únor 2010

ahoj
asi bych nešla proti vlastnímu pocitu..jestli jsi přesvědčena že je to už zbytečné tak bych jí řekla že ne, že to rušíš. přecejen jsi matka a znáš ho nejlíp a jestli to zabralo a spí dobře tak proč narušovat..
přežiješ pár trapných chvil po telefonu a pak to bude vyřešené.. 🙂 zavolej co nejdřív dokud je ještě čas..

andyalukasek2008
18. únor 2010

Pokud se zklidnil, nešla bych... Zbytečně se vystaví obrovské psychické zátěži a může to být ještě horší.. Zajímalo by mne, podle čeho MUDra soudí, že ho to tam přejde? Dej na vlastní pocity...

kleris26
autor
18. únor 2010

Holky, děkuju... Cítím to tak, že by to nebylo správné... Všechno jsme se snažili doktorce vysvětlit, ale má svoji hlavu. Neříkám, kdyby během těch tří týdnů, co nastala změna, se objevily noci podobné těm předchozím, tak bych neváhala, ale takhle? Chodíme s prckem na kinezku a možná to blbě vysvětlím, ale dr si myslí (takhle to pochopitelně neřekla 🙂 ), že já se snažím být dokonalá matka - což asi my všechny, jenže pak když něco nevychází, přenáším stres na mazlíka 🙂 Což když se nad tím zamyslím, je asi pravda ☹ navíc je to takový všetečka zkoumal, že má za den objevných zážitků dost a dost... 🙂 Zkusím zavolat rovnou do té Prahy a zrušit to tam, buď to pak naše mudra pochopí nebo budem muset bohužel hledat jinou. Mám ještě v živé paměti, co jsme v nemocnici prožili, když jsme byli s rotavirama... I přes veškerou příkladnou péči personálu se Josífek po psychické stránce vzpamatovával asi měsíc, než bylo vše relativně ok.

kleris26
autor
18. únor 2010

Jéééé, na tu kinezku chodíme k jiné dr, která vedle pediatrické ambulance dělá ještě toto ... 🙂

kleris26
autor
18. únor 2010

jjaanca: Pepíkovi pomohl tatínek 🙂 Kluci začli spát v ložnici sami a malej se přestal budit a volat mami 🙂 Po několika dnech, kdy jsem se za nima přistěhovala, to bylo o něco horší, ale už ne o tolik, naštěstí... 🙂 Když si uvědomím, kolik "pokusů" jsme na něm udělali a přitom stačilo tohle... Nebo se prospal neprospal do věku, kdy už pochopil, že spát je lepší než řvát a budit celou vesnici 😵 😵 😵

meleri
18. únor 2010

Kleris,

asi bych byla fakt neústupná po telefonu, pokud by se snažila mi to rozmlouvat..přecejen, matka jsi ty, a co si o tobě myslí to je její problém...ale rozhoduješ ty jako rodič, nenech se vystrašit. někteří dr si myslí že nad ostatníma mají moc.
teda nevím jaké s ní máte vztahy.

kleris26
autor
18. únor 2010

Je taková přísná, někdy se mi zdá nepřístupná, odměřená, jindy je v pohodě... Je už starší a bezdětná, někdy si neumí najít ten správný přístup k tak malým capartům... Už několikrát měla pár přešlapů - nám třeba léčila yersinnii atb, které vyloženě nejsou určeny k její léčbě, dokonce je to v letáku napsáno, kámošce klukovi nepoznala slepák, takže mu praskl a šup na JIPku... Ale v jiných případech si přes to všechno nemůžu stěžovat, hlavně má taky parádní sestřičku, takže co nemá dr, má ona.

meleri
18. únor 2010

Kleris,

aha. tak to moc sympaticky nezní! tak to je asi o nervy.

já měla něco podobného..věčně uspěchaná, přísná, hlavně rychle předepsat, naočkovat a naschledanou!

kleris26
autor
18. únor 2010

ale já zase nemůžu říct, že by nebyla pečlivá nebo nás neposlala na doplňující vyšetření, aby se případně ukázalo, jestli je někde problém. Jen ten lidský přístup tam chybí. Myslím, že kdyby sama děti měla, věděla by nebo by třeba lépe chápala, že se nechci nechat zavřít do místnosti na několik dní s velice aktivním dítětem, které navíc teď před druhým rokem má neuvěřitelné záchvaty vzteku... Navíc dnes už se jí ani nedovolám, v ordinaci byla jen ráno. A taky jsem hroznej srab ☹

meleri
18. únor 2010

Kleris,

jo to jasně, já to vidím u sebe dokud jsem děti neměla tak jsem to s nima fakt neuměla.

normálně jí to slušně řekni, že jste se rozhodli že ne a když se tě zeptá proč tak jí řekni že už problém přešel. netřeba to složitě řešit. v nemocnici budou jen rádi že mají o jednoho pacienta míň. a kdyby v budoucnu měla kecy tak toho se neboj, ona je tam proto aby pomáhala. a né k něčemu donucovala.

dvojka
18. únor 2010

Kleris-a prosím Tě,nemohl by tam zavolat ráno manžel?Můžu Ti říct,že Tě naprosto chápu a já bych to asi hodila na chlapa,teda aspon bych to zkusila,páč třeba naše doktorka na toho mýho chlapa dá 😵 ,kdežto se mnou je hotová razdva 😒

meleri
18. únor 2010

Dvojka,

taky dobrý nápad. jestli máš fakt strach tak snad by to manžel zkusil?

dvojka
18. únor 2010

Mel-no jasan

A kdybyste třeba přecei jen neuspěli,zavolala bych přímo do nemocnice kde má být malý hospitalizovaný a zkusila bych jim přesně vylíčit co se mezitím odehrálo a uvidíš...Myslim,že pokud udoudí že už neni třeba nebudou malého vystavovat zbytečnému stresu a Tebe samosebou taky ne 😉 🙂

pelmisek
18. únor 2010

kleris moc tě chválím za tvůj přístup přes kinezku, na noční běsy určitě funguje
jestli si ale své mudře prozradila, že to řešíte takto alternativně a ona to nebere tak se nedivím její reakci, teda že si trvá na té nemocnici
rozhodně řekni mudr. NE a trvej si na svém - ty jsi matka a tudíž zodpovědná osoba a ona to tak musí vzít, je to tvé rozhodnutí!!! a ty si za ním musíš stát
co se týče jiného náhledu je možné, že toto má být tvoje zkouška či lekce zda si dokážeš stát za svým rozhodnutím i proti takovéro "autoritě"

aurecon
18. únor 2010

Jak přesně se projevuje ta nespavost u malého?

Mě se budí tak 3x - 5x za noc, ale dám jen flašku a zase spí.

Já bych teda nešla nikam do nemocnice, když už je problém napravený.

shaula
18. únor 2010

Kleris, držím palce a souhlasím s ostatními, pokud to cítíš tak, že nemocnice je zbytečná (a z tvého popisu to tak cítím i já), tak trvej na svém. Moc se mi líbí, co napsala Mikulka - hlavně jak máte poděkovat za snahu - to je takový cukříček na udobření, to bych rozhodně použila. Moc Vám děkujeme za snahu, víme, že Vás to stálo čas a úsilí, bla bla bla... Ale momentálně je bez problémů, tak vlastně není co řešit...

llllucka
18. únor 2010

kleris26:pokud citíš,že je to lepší,tak tam nechoďte.Zkus to pořešit nějak s děskou a kdyžtak jí řekni,že si to v Praze vyřídíš sama,aby neměla další práci...... Jinak si nejsem 100% jistá,ale pokud by s to vyhrotilo,tak na tebe může klidně poslat i sociálku.

sheherazada
18. únor 2010

já bych se sociálky nebála, tím mě strašila moje dr, když sem prostě řekla, že očkování na MMR odkládám, že ho chci naočkovat až po druhým roce. když pominu, že mi volala jednou sestra a jednou doktorka domu, že by jako měli očkovací látky, jestli teda naočkuju🙂)) Ted mám termín na březen, ale zruším ho🙂) to bude ráda. Jako at na mě pošle třeba prezidenta, sou to jen keci🙂 Nemůže mě nikdo nutit přece naprosto zbytečně stresovat dítě v nemocnici ne? Život mu to neohrožuje a přeci mi nějaká dr nebude říkat co musím, dělat ne?

shaula
18. únor 2010

Souhlasím s Sheherazadou, sociálka nic takového řešit nebude. Pokud by měl akutní zdravotní problémy a Kleris mu odmítala zdravotní péči, tak to by bylo něco jiného. Ale jestliže je momentálně bez potíží, tak by naopak nemocnice byla proti jeho zájmům. Jehovisti taky dětem odpírají transfuzi, i když ji potřebují, a dělá s nimi snad sociálka něco? Kleris, buď v klidu. 😉

mikulka
18. únor 2010

Ha, sociálka? To je nesmysl, ta do toho nepůjde. A kdyby - co asi tak zjistí? 😝

kleris26
autor
18. únor 2010

ahojík holky, tak jsem zase tu, byla jsem s Aníkem na tréniknku 🙂
power: Kinezka je paráda, jsem z ní unešená, jsem zvědavá, na co ještě kinezioložka přijde, páč zatím to sedí do puntíku 🙂

Jinak sociálky se nebojím, to je opravdu nesmysl, Pepa hospitalizaci nepotřebuje nutně, není v ohrožení ani zanedbaný 🙂 Takže zítra mi držte palce, budu volat dr a pak i Prahu, tak doufám, že mi nepraskne bubínek, když na mě spustí 🙂 Nedovedu si ani představit, jak na něj věší všechny ty drátky a snímače, nenechá si je na sobě ani náhodou, já když se ho snažím třeba lehce přikrýt, je okamžitě vzhůru 🙂

aurecon: Pepíno nespal od narození, bylo to něco strašného, vstával v noci po pěti minutách pravidelně i několik dní za sebou... A pak třeba spal za celý den dvě hodiny... Bylo to hrozný období, pak se přidaly noční děsy několikrát za noc, pak i ve dne... Takže jme byli u neurologa, ten udělal všechna možná vyšetření a vše ok, dokonce jsme byli i u psycholožky - výrazně živý chlapec nám bylo řečeno, ale jinak naprosto v pořádku 🙂 Musím říct, že jsme zkusili snad všechno, co mi kdo poradil, od homeopatik po někdy vychvalované nechat vyřvat, což nám psycholožka říkala, že je metoda, kterou rozhodně nedoporučuje, protože dítě se sice naučí usínat samo a bez křiku, následky se ale projeví třeba o několik let později v podobě nějakého jiného psychického problému, u něhož by vás třeba nemuselo napanout, že souvisí právě s "vnuceným usínáním".

pismenka
19. únor 2010

když píšeš že MUDr.nepozná slepák a různé věci,k takové MUDr. bych asi nechodila.A sestřička není MUDr.,může být sice hodná apod.,ale doktorka léčí.........