Jak odmítnout hospitalizaci v nemocnici? Není potřeba

kleris26
18. únor 2010

Ahoj holky, mám prosbu. V pondělí máme nastoupit do nemocnice s prckem kvůli jeho nočním běsům a nespavosti na několik dní na pozorování. Před třemi týdny, když nám to naše dětská v Praze domlouvala, jsme zkusili novou metodu na spaní, která zafungovala a malý se budí tak jednou dvakrát za noc, což je paráda a noční běsy ustaly. Proto jsme počátkem týdne zašli za dr, že si myslíme, že je hospitalizace zbytečná, že se problém vyřešil (jiný prcek nemá a vyšetření neurologa dopadla na jedničku) a že jsme toho názoru, že se spíš prcek díky hospitalizaci "zhorší" vrátí na původní stav, protože budeme muset být zavřeni v pokoji a nevystrčíme z něj nos, což pro našeho aktiva bude hroznej problém, navíc když teď máme období vzdoru a vztekání kvůli každé maličkosti. Naše dětská si trvá na svém a v pondělí nástup, my ale nevidíme žádný důvod. Poradíte mi, jak na ni? Mám z toho celkem obavy, nerada řeším konflikty, ale v současné době si myslím, že není třeba pobytu v nemocnici.

ined77
19. únor 2010

kleris 🙂 ....tak to moc držím palce ať je to co nejméně stresující 😉 .
také bych to odmítla,stačila nám jedna hospitalizace a jak už tu někdo psal...dobře měsíc trvalo než se ve vrátilo k normálu ☹ .
ty víš nejlépe co je pro pepíčka důležité.
náš malý také nespí od malinka,tedy spinká špatně a jsem moc ráda,když čtu,že metoda''nechat vyřvat''v podstatě k ničemu není 😉 .zkusili jsme to asi 3x,jediný úspěch byl v tom,že malý pár dnů dokázal usnout sám nebo jen s malým kňouráním.v noci se ale budil tak jako tak 😖 .při první rýmě bylo vše v čudu a zase zpět.nenechám ho plakat když mu není třeba jen malinko dobře že...
pak bylo i období,kdy usínal sám tak nějak od sebe,ale ta už je také pryč 😅 .zase musím být u něj...
😅 .
prosím tě 🙂 ...ta kinezka,co je to zač?cvičení nebo něco podobného? 😅
omlouvám se za neznalost 😉

kleris26
autor
19. únor 2010

Ined: Kinezka je tu probírána v tématu Kineziologie, zkus se podívat taky tam, najdeš tam i zkušenosti jiných maminek.. Kineziologie je metoda jednotného mozku se zabývá hledáním příčin problémů a odstraněním bariér, které v nás byly naprogramovány v minulosti a ovlivňují naąí přítomnost. Toť její definice 🙂 v podstatě kineziolog zkoumá, kde jsou skryté problémy pramenící s psychických prožitků... Naše kinezioložka při prvním sezení probrala vše od počátku těhotenství až do současnosti. Jak mě, tak prcka. U nás by třeba podle ní Pepčovy problémy mohly pramenit už z doby těhotenství, kdy mi dr řekli, že by mohl mít rozštěp rtu a na přesnější utz jsem se dostala až o měsíc později a mezitím prožívala trauma jako hrom, co bude, když....

Jinak jsem dnes mluvila s neurologem a psycholožkou, co mají mrňouse v péči a ti si také myslí, že je zbytečné vystavovat ho dalšímu stresu, když v současný době není proč. Takže se toho ujal manža a volal Prahu, jenže dr, se kterou je hospitalizace domluvená, má zrovna vizitu, tak bude volat ještě později, tak jsem zvědavá, jak tohle dopadne 🙂 Sama psycholožka mi doporučila, ať volá raději chlap 🙂

iloha
19. únor 2010

držím pěsti 😉

ivulinda
19. únor 2010

kleris můžu se zeptat proč kvůli nočním běsům a nespavosti by měl jít tvůj malý do nemocnice na pozorování 😕 ???nějak tomu nerozumím!!!Snad každé dítě se večer vzbudí nebo pláče,ale kvůli tomu snad ještě nemusí být hospitalizován ne?vysvětlíš mi to?díky 🙂

pismenka
19. únor 2010

naše dítko taky v noci pláče - někdy a je nespavé dítě,ale nikdy by mě nenapadlo,že se s tím chodí k MUDr.nebo do nemocnice.Podle toho co se tady píše,jsem se vlastně nedozvěděla nic moc podstatného,jen že nechcete jít do nemocnice..............moc to nechápu 😕

ined77
19. únor 2010

kleris 🙂 ...moc děkuji za osvětlení.zní to hodně zajímavě a je dost možné že i naše ''problémky'' by mohly pramenit už z těhotenství 😨
určitě do oného téma nakuknu.ještě jednou děkuji 🙂 .
a...určitě,mužský vzbuzuje většinou větší respekt 😉 .moc držím palečky a nedejte se 😵 .
pěkný večer 🙂

shaula
19. únor 2010

Písmenka, a co ses chtěla podstatného dozvědět? Název tématu je myslím jasný 😉

mikulka
19. únor 2010

kleris, tak co, jak jste dopadli? Volala jsi mudře?

písmenka: mně taky trochu zarazilo, že tak malé dítě má být na pozorování v nem. proto, že špatně spí. 😕 Ale na druhou stranu si myslím, že pokud se to u dítěte do roka aspoň trochu nezlepší, pak je asi na místě to řešit.
A na tu první stranu - jestli je dítě neurologicky ok, neřešila bych. Pak se hranice posouvá na 3. rok života. 😉

kleris26
autor
19. únor 2010

Ivulinda: Náš malej nespal od narození. Až vlastně donedávna nespal nikdy v kuse déle než dvě hodiny, budil se celou noc i třeba po pěti minutách až do rána, další den se nezastavil a nespal třeba vůbec... Pak se přidaly noční běsy, někdy i přes den, což podle neurologa nebylo normální. Má režim, který se snažíme dodržovat. Pak si během dne začal vědomě ubližovat, nebyly to záchvaty vzdoru, vzteku, težko se to popisuje... Neurolg mu předepsal prášky, které měly naprosto opačný efekt a agrese se ještě zvýšila, paradoxní reakce.. Přitom všechna neurol vyšetření byla ok, sám neurolog nechápal, vždycky když jsme přišli k němu do ordinace, jakoby mu prý tudy proletěl uragán 🙂 Nespal nikde líp, ani s nikým líp. Až se prospal do doby, kdy je to celkem paráda, dřív nepomáhalo nic. Žádná noc během toho roka a půl nebyla bez problému, kdy bych mohla říct, tak dneska jsem se trochu vyspala 🙂 Kdo neprožije, asi neuvěří. Takže dr jako poslední řešení nabídla spánkovou laborku a hele, kluk se umoudřil 🙂

Ined: Není zač, a mužského jsem "přemluvila", vlastně jsem ani tolik nemusela, aby Prahu zavolal sám, jenže... Prvně měla mudr, s níž byla hospitalizace domluvená, vizitu a pak tam nebyla nebo to rovnou na to, ani jiném čísle nebral ☹

kleris26
autor
19. únor 2010

Iloha: Děkuju 🙂

power700
20. únor 2010

kleris- nestíhám, ale napíši ti IP snad brzy..Zatím držím palce, ať spinkáte! 😉

ivulinda
21. únor 2010

kleris děkuji za vysvětlení,nevěděla jsem,že to je až takhle vážné.s toho cos psala to vypadalo,že se´mu jen nehce někdy spát!a jak jste to tedy vyřešiky s tou hospitalizací??a jk to myslíš,že seï vědomě ubližoval?držím palečky 🙂

iloha
21. únor 2010

Kleris, tak jak to dopadlo? Mluvil manžel s dr.?????

kleris26
autor
21. únor 2010

ahoj maminky, tak bohužel zítra jedem... Jsem z toho celá přepadlá, nechce se mi tam!!!! Jenže od pátku se nemůžem nikam tam dovolat, doktorka, s níž je hospitalizace domluvená o víku nemá službu, zkrátka samá komplikace... Manžel tam zkoušel volat několikrát, ale ani jednou to neklaplo, nemluvil ani s nikým, s kým by se dalo to nějak probrat... Kámoška mi radila, ať zavoláme zítra v sedm a řeknem, že máme průjem a zvracení od noci, že to teď řádí (je zdravotní sestra)... Jenže mě se moc do lhaní nechce.... Ach jo.

Ivulinda: Třeba při hraní najednou bez příčiny začal mlátit hlavičkou do podlahy - máme dlažbu.... ☹ nebo po záchvatu smíchu šel a naschvál narážel hlavou do zdi do dveří, nehtama si drásal obličej do krve... nejhorší je, že jsme na něj v tu chvíli nemohli sahnout, jakože ho nějak uklidnit, pochovat nebo tak, pak to bylo ještě horší... Museli jsme jen dávat pozor a nenechat ho to dělat, ale ta bezmocnost je strašná.

Tak teď přemejšlím, co nezapomenout, abychom to tam nějak zvládli....

iloha
21. únor 2010

Kleris, držím pěsti, třeba až dojedete a promluvíte s dr. tak vás pustí domů. Držím pěsti , koukněte to zvládnout 😵

kleris26
autor
21. únor 2010

Iloha: Děkuju, právě i tuhle možnost jsme teď s manželem probírali... že tam dojedem a zkusíme se domluvit osobně.... Třeba nás opravdu pustí domů 🙂

power700
21. únor 2010

kleris, moc na vás myslíme, ať to dopadne co nejlépe! Taky si myslím, probrat to s dr. osobně a uvidíte, snad se s ní domluvíte! 😵

ined77
21. únor 2010

kleris 🙂 ...já lež nemám ráda,ale v tomhle případě bych se k ní možná přiklonila ☹ .no,uvažte sami,ale... 😒
také vám moc držíme palečky...stále existuje revers 😉 .
já sama jsem spíš měkký člověk,ale od doby co mám syna a co se týče jeho''dobra'',dokážu být i já ''tvrdá'' 😅 .
moc na vás budem myslet 🙂 a posíláme mnoho síly 😵 .

kleris26
autor
21. únor 2010

Děkuju vše moc za podporu, moc jste mi pomohly. Určitě se ozvu, až se zase ukážeme doma, třeba to bude už zítra 🙂 Zatím se mějte a moc děkuju!!!! 🙂 🙂 🙂

aleachim
21. únor 2010

kleris, já bych řekla, že když tam přijedete a řeknete, že prostě nastoupit nechcete, tak vás nutit nebudou. Spíš bych pak počítala s nějakou nepěknou reakcí vaší doktorky. Upřímně mě by se taky nelíbilo, že něco domluvím a pak to někdo zruší s tím, že to není potřeba. Ona bude před těmi lékaři vypadat jako blbka. Nicméně na to kašli, jestli si myslíš, že to potřeba není, tak jim to tam řekni a prostě odejdi. Násilím tě tam nikdo držet nebude a ani nemůže. A žádné nemoci bych nevymýšlela. Jsem pověrčivá a nechtěla bych to přivolat. Navíc by tě tam mohli vzít i s tím a jak by ses pak vymlouvala.

Dej vědět, jak jste dopadli.

ivulinda
22. únor 2010

kleris a nemůže mít malý epilepsii?manželův bratr epilepsii má,a od mala nespal nebo když už tak hrozně špatně,stačilo mi pár minut a byl vyspaný a tak měl takové zachvaty jako to popisuješ ty!Dlouho mu na to nemohly přijít a po čase na to přišly...Možná to nebude ono,ale zkus se an to lékařů třeba zeptat.hodně štěstí

kleris26
autor
23. únor 2010

Ahoj holky, tak jsme opět tu 🙂 včera jsme si udělali pěkný výlet do Prahy, kde nám po vyšetření prcka paní dr řekla, že v současný době by ho do nemocnice nezavírala, když vlastně není důvod.. Spí asi tak měsíc dobře, takže jsme se domluvili, že v případě zhoršení jí máme hned zavolat a přijme nás, dokonce nám dala své soukromé číslo.. Doufám, že jej nebudeme potřebovat 🙂

aleachim: S naší dětskou dr jsme se to samozřejmě snažili probrat. Všechny důvody, které jsme uváděli jí, jsme řekli i v Praze, kde nám neuroložka řekla, že nyní hospitalizace nemá smysl... Jak ale řekla dětská, jednou je to prý domluvený, tak se jede... Docela tvrdě nám i řekla, že zlozvyky, jaké má doma - třeba usínání s jedním z rodičů (ne pravidelně), se tam hezky rychle odnaučí.... Jinak, když jsme byli na oddělení, měli tam třeba sami kočárky k dispozici na uspávání prcků 🙂 Vypadalo to tam moc příjemně, tedy na nemocnici... 🙂 a sestřičky byly moc milé, včetně paní doktorky, zírala jsem na ten přístup....

ivulinda: Předpokládám, že když jsme delší dobu v péči neurologa - a myslím velmi "kvalitního dětského", že by ho to kdyžtak napadlo a nebo by se třeba něco ukázalo na CT a EEG... Ale jak říkám, Pepša teď spí dá se říct parádně...

Jinak vám všem, mamušky, mockrát děkuju, byla to obrovská podpora... 🙂 🙂 🙂

kleris26
autor
23. únor 2010

Teď to ještě vylepšíme tou kinezkou a uvidí se 🙂

shaula
23. únor 2010

Kleris, tak to je super, to je to úplně nejlepší řešení, které mohlo nastat 😵 (tedy kromě toho, že jste se zbytečně táhli do Prahy 😀 ). Je vidět, že má paní doktorka rozum a je s ní bezva domluva, škoda že všichni nejsou takoví. Asi bych ale vážně popřemýšlela o změně pediatričky 😒

iloha
23. únor 2010

Klerisko, blahopřeji, to je naprosto úžasná zpráva. 😵 😵 😵

kleris26
autor
23. únor 2010

Děkujuuuuuu... Teď mi ale začla vrta ivulinda, aby prcek neměl nějaké latentní období s tou EPI... No snad je náš neurolog opravdu tak skvělý a přišel by na to nebo by ho to napadlo.

iloha
23. únor 2010

Kleris, neboj to bude dobrý. I kdyby to bylo latentní období, tak pořád to bude mít už jméno a takových lidí a dětiček je víc. Myslím, že by jsi se teď měla přestat stresovat a děsit dopředu. 😵 Dej si něco dobrého k snědku, sklenku vína a raduj se, že teď jste v pohodě. 😵

bramburka
24. únor 2010

holky ja resim jak rict Dr. NE, mala byla ted asi 5x nemocna a nas dr. posila od certa k dablu, vysledek je totalni hysteráky male a uz ji nebyly schopni ani zvážit.
Ted mame jit na sono leddvin a na gastro, s vysledky, ze kdyz to videli ti odborni lekari, tak si tukali na celo, ze to jsou vysledky zdraveho ditete. Problem je, ze nasi pani Dr. hraje do not to, ze je opravdu kazdy mesic nemocna a nevi se moc proc. tak nase dr. chce logicky vysetreni, jenze nase holka je proste uplne nezvladatelna. Mam v hlave galimatyáš (nevim jak se to pise), co teda mam delat. Kvuli prevenci je vysetreni asi dobre, ale vsichni radi, at se na to vyprdnu, kdyz je mala z toho tak uzkostna. nevim co delat, rekla jsem Dr. ze asi pockame a ona ze by teda nevahala a at jdeme a de facto mi da najevo ze jsem nezodpovedna matka...

aleachim
24. únor 2010

kleris, no vidíš, aspoň, že jsi si nic nevymýšlela a takhle pěkně jste se domluvily. Pokud jde o pediatričku, možná bys měla zauvažovat o její změně. Doktorka má pomáhat a ne stresovat.

shaula
24. únor 2010

Bramburka - to je fakt těžké rozhodování, ale jestli bývá tak často nemocná, tak bych byla spíše ráda, kdyby doktorka chtěla vyloučit úplně všechno... Co takhle zkusit to obrátit na hru? Nebo zkusit "úplatek" - nejsem toho sice zastánce, ale třeba když bude u doktora hodná, tak si pak může vybrat nějakou hračku nebo zmrzlinu nebo prostě něco, co běžně neděláte...
Každopádně přeju pevné nervy 😉