Jak odmítnout hospitalizaci v nemocnici? Není potřeba

kleris26
18. únor 2010

Ahoj holky, mám prosbu. V pondělí máme nastoupit do nemocnice s prckem kvůli jeho nočním běsům a nespavosti na několik dní na pozorování. Před třemi týdny, když nám to naše dětská v Praze domlouvala, jsme zkusili novou metodu na spaní, která zafungovala a malý se budí tak jednou dvakrát za noc, což je paráda a noční běsy ustaly. Proto jsme počátkem týdne zašli za dr, že si myslíme, že je hospitalizace zbytečná, že se problém vyřešil (jiný prcek nemá a vyšetření neurologa dopadla na jedničku) a že jsme toho názoru, že se spíš prcek díky hospitalizaci "zhorší" vrátí na původní stav, protože budeme muset být zavřeni v pokoji a nevystrčíme z něj nos, což pro našeho aktiva bude hroznej problém, navíc když teď máme období vzdoru a vztekání kvůli každé maličkosti. Naše dětská si trvá na svém a v pondělí nástup, my ale nevidíme žádný důvod. Poradíte mi, jak na ni? Mám z toho celkem obavy, nerada řeším konflikty, ale v současné době si myslím, že není třeba pobytu v nemocnici.

iloha
24. únor 2010

Bramburka, naše Terezka má též hysteráky, už když jen se jdu oblíkat, tak zjišťuje jestli náhodou nejde k doktorce....
Nevím tedy co tvé malé bylo, ale co třeba jiná lékařka?? Neuvažovala jsi o tom?
My jsme prošly ve cca 20 měsících salmonelozou (pozitivní výtěry 3 měsíce), po té tzv.zadní rýmu, ale nikdo to neřešil, takže výsledek byl po měsíci a půl rýmy,( která nešla nijak odsávat,neměla teploty, jen kromě huhňaní a občas chraptěla) pravého ouška, po té zánět průdušek (prvně atb). Pak konečně v pohodě, chodily jsme plavat...........teď od září začala 1x týdně docházet do miniškolky (čt na tři hodiny) a výsledek od poloviny září, snad nepřetržitě rýma a kašel, někdy méně, někdy víc. Jednou i s teplotou - dr. dala raději atb. , před vánoci už nás ale hnala na krev, že to není normální, krevní obraz ukázal, že tedy má nějaký zánět - asi z toho kašle, celé vánoce jsme tedy byly doma na kapičkách po novém roce znovu krev..........a nic................chodila zase už 2x týdně na tři hodiny do školky a teď před třemi týdny obrovské zvracení, šílený průjem, apatie a přestala čůrat, takže došlo na hospitalizaci v nemocnici a tam jí rehydratovali a podle výtěrů udělali závěr - rotavirová infekce a pneumokok v nose, po dvou dnech nás ale pustili domů a ještě teď bojujeme s průjmem. Naše dr. si myslím, že je však velmi rozumná a její závěr, že nějak si musí nasbírat imunitu, celkové prospívá.Z hysterie si nic nedělá, prý časem odezní.......... 😉

shaula
24. únor 2010

Vím, že se to moc nedá srovnávat, ale já každé ráno plakala, že nechci do školky, protože jsem se bála, že bude k obědu mrkvový salát, který jsem bytostně nesnášela... Každý den mi museli lhát, že dneska určitě nebude 😀 Je možné, že u Vás to bude nějaký podobný skrytý problém... Zkus nějak zjistit,

shaula
24. únor 2010

Hm, tak mi to dítě odentrovalo... 😀

Doplnění: Zkus nějak zjistit, CO PŘESNĚ jí na těch doktorech vadí. Bílé pláště? Prostředí ordinací? Strach z injekcí? A na to se pak zaměř a obrať to na hru - třeba si vymysli nějaký směšný důvod, proč musí mít bílý plášť, apod. Držím palce.

iloha
24. únor 2010

Shaula, na doktory si hraje hrozně ráda..........ale prostě má hrozný strach, nosí si sebou kamínek proti strachu, ale teď po tý nemocnici, je to ještě horší.............včera absolvovala výtěr ze zadečku, no naštěstí jsme pak mohly jít hned pryč. Rychle se uklidnila a povídala, že to přeci nebolelo, jen se jí to prostě nelíbilo a příště už tam nechce. Že je přece zdravá. 😉

kleris26
autor
24. únor 2010

Tak s tímhle jsme u Magdalenky bojovali taky... Asi tak nějak ve věku, jak je Terezka... Byla pořád nemocná, takže jsme lítali po doktorech a pak skončila na operaci nosních mandlí... Doktory nemůže vidět doteď - a to nechci v žádném případě strašit - ale pochybuju, že ti malí človíčkové chápou, proč se v nich musí ti bílí lidé pořád vrtat a něco, co se jim nelíbí, po nich chtít... Anička když má třísku, tak se to neobejde bez hysterického řevu, než se na to vůbec můžeme podívat 🙂 první věta u dr dodnes je "bez dřívka", protože do krku si jinak kouknout nenechá 🙂 a můžu říct, že úplatky ani slibování výletu nebo něčeho, co Mája ráda, moc nepomáhalo, nejvíc pomohlo období, kdz jsme žádného doktora nepotřebovali a trochu se to otupilo... Takže přeju hodně trpělivosti, někdy je to fuška. Hlavně, aby byla malá zdravá.

bramburka
25. únor 2010

holky, my jsme pripravení, jdeme tam s tim, ze nebudeme plakat, na vsechno si doma hrajeme, mame maleho doktora, vsechno, ale jak prijde tam, zacne couvat a uz do ordinace jinedostanu, bojí se, ze ji to bude bolet, i kdyz ve vetsine pripadu to tak neni a hysterakem si vyminuje, ze tam nepujdeme, ale jdeme, ze...

spis slo o to, ze si ti Dr. odborni tukaji na celo, proc tam jsme, u nas je to trochu nasi pani Dr. strach, abych to mela (tu jeji nemocnost) pod dohledem pred porodem. Zkusim s ni zitra promluvit, zda bychom to aspon nemohli posunout na jaro - leto, ze trebas se to nejak vsakne...zlepsi, ukecá!