Jak odpálkovat otázky: Kdy budete pracovat na sourozenci?

bambulik
29. dub 2009

ahoj holky, nikde jsem podobné téma nenašla
ráda bych se zeptala zda taky máte podobné otázky na krku
5.2.2008 se mi narodila Kačenka a už skoro půl roku poslouchám otázky tipu: Kdy bude sourozenec, už na něm pracujete?
Docela mě to nebaví poslouchat, odpovídám stylem, je čas, až to bude aktuální včas se to dozvíte,...
prostě je asi trend mít více dětí, když člověk řekne že zůstane u jednoho blbě po něm koukaj, víte jak to myslím...
poradte mi nějakou slušnou odpálkovací metodu
a navíc, já druhé mimi chci, srdíčko říká ano, ale rozum zatím ne, myslím si, že to samo přijde, že nastane den, že si řeknu jo, ted by to šlo, třeba až bude malá více samostatná
tak jsem to tu nablila a ulevila si, třeba je na tom někdo podobně

mudr.
29. dub 2009

no bambulko- ja mam kluky od sebe presne (az na 3 tydny) 6 let, tak to vis, ze ja jsem otazky tohoto typu poslouchala pak uz skoro neustale dokola. jenze u nas skoro vsichni vedeli, ze manzel chce uz dlouho, ale ja chtela do prace a chvili tam pobyt... takze vsici utocili na me...ale ani navzdory temto otazkam jsem neprisla na zadnou odpalkovaci metodu, vzdy pri otazce "kdy bude druhy" jsem rikala "az bude, tak bude". co jinyho na to rict... 😖
preji ti pevne nervy a NEDEJ SE 😉

bambulik
autor
29. dub 2009

já se nedám, na to línou hubu nemám, jen jestli to slýcháte taky 😀

mudr.
29. dub 2009

ja uz ted dokonce zacinam slychat kdy bude ta holcicka... 😖 😔

mudr.
29. dub 2009

bych ji moooc chtela, ale kde mam zaruku, ze to nebude treti kluk ? 🙂

makelka
29. dub 2009

Já jsem na tom úplně stějně 😒 Tobiáškovi byly 2 roky a ze všech stran se na mě valí, kdy že to bude ten sourozenec 😖 😖 Já ale sama nevím, vím jen to, že si chci užít Tobiáška se vším všudy a pak si užít i druhé dítě a ne být továrna na potomky 😖 😖 Někdy už jsem tak jízlivá, že radši řeknu, že nikdy 🙄 🙄 🙄

babalala
29. dub 2009

Co tak formulace "Až uznáme za vhodné." To mi připadá jako poměrně slušná forma výhružného "A co je vám do toho?".. 😉

garfieldmail1
29. dub 2009

Tohle téma je dobré 😵 Syn má dva roky a všichni ví, že bychom si přáli tak tříletý věkový rozdíl. Takže přímo miluju, jak se mně teď všichni ptají, už jste začli, nebo už jsi v tom?
Pravda je taková, že jsme minulý měsíc začli a to mám teda teď říkat: no víte, teď někdy mám asi ovulaci, měli jsme sex, tak se zeptejte za 14 dní, jestli jsem to dostala... 😠 Nebo dneska večer jdem na to, tak nám, prosím, nevolejte, vypínáme mobil... 🙄
Ráda bych, až se to podaří, oznámila ostatním (kromě partnera samozřejmě) "velkou novinu" až tak ve 3.měsíci, až budu mít "nejkritičtější" období za sebou, ale takhle to bude dost těžké... 😕

makelka
29. dub 2009

No je to složitý, tyhle stupidní otázky mě děsně točí, ale co říct babičkám že 😠 😠 😠 😠

gabbi
29. dub 2009

Jelikoz ziju v zahranici a porod a tehotenstvi je dost nakladne tak odpovidam - az nam nasetrite na porod - to zabira - priste uz se neptaji 😠

aponchie
30. dub 2009

nam to nikdo primo nerikal,ale doslechla jsem se ,ze svagrova a tchyne roznaseli,ze nemuzu dite mit,ze mame vztah naprd a dalsi nechceme pac krachujeme citove 😀 a ze nemame penize atdatd a az me videla na podzim s brichem tak se ji seskvaril ksicht a pro zmenu zacala rikat,ze se opicim po ni/ma o dva mesice dite driv/ 😀 a urcite to mam natruc abych si manzela udrzela takze ja se valim smichy..nicmene takove hlasky me nechavaji chladnou 😎

maart
30. dub 2009

Hehe 😀 kluky mam od sebe 2 roky a 5 mesicu, takze ano ano, na tyhle priblby dotazy si jeste zive pamatuju....ale verte mne, tretim tehotenstvim jsme vsechny dooost vypekli 😀 !

maart
30. dub 2009

....bo s tim uz jaksi nikdo nepocital..... 😀 .

kristi
30. dub 2009

jj,taky se mě furt každej ptá. Minule i tchýně, že prej jsem dřív říkala, že chci děti 4. A já ji na to řekla: No, to jsem ještě nevěděla, jaký to je a neměla Miu, která vydá tak za 3 děti.
ja proste rikam pravdu, ze ted dite nechci a hotovo.

anta
30. dub 2009

Ahoj holky, taky mám jednoho synátora a na takové ty otázky, kdy budeme mít další, prostě odpovídám, že další mít nebudeme,že nechceme. Přiznám se, že další zatím opravdu nechci a hodně si budu rozmýšlet, jestli ještě nějaké mít budeme, jsem na kluka neustále sama, nikdo mi s ním doposud nepomohl a každý se k nám otočil akorát tak zadkem napřed, takže si nedokážu si představit, že bych tady krotila draky dva 😀 😀 Nevím, co je na tom špatnýho mít jedno dítě, znamená to snad, že jedno dítě není dítě? 😠 Myslím, že je lepší mít jedno než žádný 😉

janulle22
30. dub 2009

Ahojky... ty otazky znam taky...hlavne v rodine a od kamaradu ktere dlouho nevidim... Odpovidam prost ze ted ne ze az za za 5 let...
kdyz se zeptaji proc reknu -tak ted si chci dodelat skolu a jit konecne makat...pujdu poprve do prace v 26letech!!!!

janulle22
30. dub 2009

a mam klid... nejblizsi uz se neptaji pac uz vedi... 😉

janulle22
30. dub 2009

anta- rika se ze jedno dite je o strach... 😒 nedej boze kdyby se neco stalo zustanes sama... 😢

skurinka
30. dub 2009

tak ja to mela obracene-znova jsem otehotnela kdyz malej mel mesic pred 1 narozeninama.jako druhe tehotenstvi bylo planovane ale ne tak rychle ze.ale co uz jsem mohla delat.a kdyz jsem to rekla mati ze jsem tehotna tak me rekla ze jsem -Blba 😒

anta
30. dub 2009

Janulle22 - já vím, ale nedokážu si fakt představit, že bych měla dvě děti. 😉

anta
30. dub 2009

Tak mi holt nezbývá než se modlit, aby se nic nestalo 😉
Skuri, nejsi blbá, kdyby se náhodou zadařilo i nám druhé dítě, tak bych si ho samozřejmě nechala 🙂

georgine
30. dub 2009

otazky tohoto typu v klidu a s usmevem opálkovat a kdzy uz jsou lidi moc vlezli tak říkat ze je to nase vec a máte klid..

já osobne bych asi jeste do 3.a posledniho ditete sla,a zase spise ocekávám reakce typu: jéé v dnesni dobe 3 deti atd.

u prvního ditete bylo taky nemozné říkat jo ted chci druhe,ale az byl malý lepsi a samostatnejsi tak super a dneska kdyz vidím jak si spolu hrají ,smejou a vymýšlejí blbiny..jsem za to moc ráda. 😵

skurinka
30. dub 2009

anta-jak pise janule -jedno je pro strach.nedej boze ze se stane neco a ty budes mit prazdnou naruc.a kdyby se stalo neco tobe a manzelovi tak nebude mit nikoho a bude sam,.(nemyslim babicky)^...
ja bych jedno dite nechtela.
vydim to u mych kamaradek co jsou jedinacci jak proste tim trpely,nemely si skym hrat.a tak ..........nevim je to trosku sobectvi vlastne myslis na sebe a ne na malyho a urcite by byl rad ze mam brasku nebo sestricku. 🙂 🙂 🙂 to co jsem napsala nemyslim ve zlym jasny 🙂 🙂

maart
30. dub 2009

Jojo, Georgine, to bylo kecu, kdyz jsem rekla, ze jsem ZASE tehu 😀 ...ale jsem fakt totalne nad vodou, bylo mi to sumacek.....

anta
30. dub 2009

Skuri, já se samozřejmě nezlobím, co já vím, možná předtím než budu muset nastoupit do práce, do toho vlítnu, zatím ale fakt ne 😉

georgine
30. dub 2009

anto: dockej casu a uvidis co ti to vsechno prinese.Ovsem já razim heslo nikdy neříkej nikdy... 😉

maarte: ty jako me taky si říkám vsak vy to živit,ani ucit,vychovávat nebudete tak me vlezte na záda 😀

anta
30. dub 2009

Georgine - souhlasím, zatím ale fakt nechci, ale možná taková holčička Anička by se k našemu Jeníčkovi hodila 😉

maart
30. dub 2009

Georg, je to tak, presne...jsou to nase deti a starat se o ne budeme my, ze 😉.

skurinka
30. dub 2009

anta-vsak ano ono se muze vse zmenit ze dne na den ze.jasny vse chce svuj cas 🙂 🙂 🙂

martinka79
30. dub 2009

já se usmívala vždy řekla klid dočkáte se a až se to narodí dám vám vědět. jinak já miluji sobečky tak až první od roste bude druhý.... to jsme s MM říkali od rodičů po kamarádky a byl najednou klid. jiné kecy jsem házela za halvu říkala, tak si pořiďte vy. nikdy není pozdě. 😀

anta
30. dub 2009

Tak to víš, Skuri, už mě to taky napadlo mít další díťátko, ale nejdřív se musím vyklepat z toho našeho draka 😀 😀 . Sama jsem z pěti dětí, nechci být vůči Honzíkovi sobecká, ale když vím, že bych dvě děti zvládala prozatím nedobře, tak nechci nikoho vystavovat stresům 😉