Jak ,,odsmradit" připálenou mikrovlnku?

raculka
23. říj 2006

Neporadíte některá,jak se zbavit připáleného zápachu v mikrovlnce? Zkoušela jsem už vodu s citronem (dle návodu),ale bohužel nezabralo 😖

protea
23. říj 2006

Ahojky,
zkus vodu s octem ten se dává i do lednice, když zapáchá.Nebo radši jen ocet.
Zkus ho v té mikrovlnce trochu ohřát bude to asi líp fungovat.
pa

smajlik
23. říj 2006

já jsem jednou jedinkrát ohřívala ocet v mikrovlnce a větrala jsem to z ní 2 dny 😀

protea
23. říj 2006

To ho tam nesmíš vařit🙂

raculka
autor
23. říj 2006

no já nevím holky s tím octem 😅
doporučují ho i na odstranění vodního kamene atd,ale v koupelně nám to pak smrdělo hodně dlouho
ale v té mikrovlnce už to snad víc smrdět nemůže,tak to zkusím 😀

protea
23. říj 2006

Tak to jenom vytři tím octem?!🙂
A jestli to nepomůže, tak ho tam usmaž 😀

haninkal
23. říj 2006

Můj tatík si ohříval v mikrovlnce rybu a pak strasne smrdela a od ní celý byt. Posledni moznost jak ji odsmradit byl intimsprej..a smrad byl fuč! 😀
Takhle tatík vyřešil i vylitou polívku v autě...taky desny puch, ale zadny predchozi pokus tak nepomohl jako voňavka. Vyčuchla a bylo zas dobře 😀

(Tu mikrovlnku nakonec stejne vyhodili...ale nevim jestli to bylo proto, že by jim pak řízek voněl po růžích 😉 )

stepankav
24. říj 2006

Myslím že se na odstranění nežádoucích pachů třeba z chladírenských prostor používá jedlá soda. Má se nasypat do mystičky a položit na zem, takže si myslím že by to mohlo zafungovat i ve mikrovlnce. 🙂

raculka
autor
24. říj 2006

Díky moc všem za tipy 🙂
Ocet taky bohužel nezabral, zkoušeli jsme ho i trochu povařit,sice je to lepší,ale pořád je to dost cítit 😠
Tak zkusím ještě tu sodu 😕
No-když je někdo šikulka 😀 - povedlo se mi totiž omylem nastavit na digitálním budíku o číslo navíc,takže polštářek plněný třešňovými peckami(na bolení bříška) už začal skoro doutnat,takže nám smrdí nejen mikrovlnka,ale děťátku musím koupit nový,na bříško to opravdu docela pomáhá ☹

bjanka
25. říj 2006

raculko,
já řešila to samé vodou s citronem, vařila jsem to tam dlouho a několikrát a docela trvalo, než to zmizelo. Tak hodně štěstí!

raculka
autor
25. říj 2006

bjanka- neznáme se z beremese- svatba na podzim 2005??

boby
19. lis 2009

asi ne 😀

kubaka
19. lis 2009

mě shořely brambory plamenem - bomba - vysmrděla sama od sebe a mám ji holku dodneška už 10 let. Umýt co jde a zbytek nechat zubu času, fakt vyvětrá sama.

lenkavano
19. lis 2009

holky zkuste ten citron do vody s miskou ,viděla jsem to v tom pořadu s těma uklízečkama.dát ho tam chvíli vařit.

soanpe
19. lis 2009

pěnový čistič z DM za 29,- 😎

kubaka
20. lis 2009

nechat vařit vodu s citronem ale je dobrý nápad - do rozvodů elektřiny se s žádným čističem nedostanu - zapamatuju si to 😎

martin69
22. lis 2015

dobrý den měl jsem stejný problém ohříval jsem si pizzu v mikrovlnce a usl jsem u televize :D no puch hrozný nakonec jsem to vyřešil tak že jsem dal citronku do hrnku a na mikrovlnce sem nastavil nejnižší í stupeň ohřevu a nechal jsem to tam 2-3 hodiny a puch byl pryč 🙂