Jak odstraním zatuchlý zápach z gauče?

radasarka
3. pro 2013

Předem se omlouvám, že tento dotaz vkládám sem, ale protože se jedná o kus nábytku, se kterým přijde do styku prakticky non stop i naše roční dcerka, potřebuji nutně poradit, co se s tím dá dělat. Gauč jsme koupili v bazaru, nechali ho vyčistit a po vyprání se z něho záhadným způsobem začal linout smrad zatuchliny, ale fakt že to je hnus. 🤐 Je sice krásně čistý, ale to je mi prd platné.. Tchýně říká- vystavit na mráz přez noc, ale to bohužel není reálné, gauč má 250x220 cm, je moc velký a do toho je rohový. Pak říká - malé tou kávu do misky a vložit do gauče do ůložňáku, ale to se mi nezdá, pak jsem slyšela o sodě, posypat jí gauč, nechat přez noc a ráno vyluxovat, ale chtěla bych spíš poradit ověřené rady a pomoci. Tak Vás milé maminky moc prosím o pomoc !!! Předem děkuji

hojda
3. pro 2013

Já takle rozhozovala zelí po koberci, aby se vyčistil a nepomohlo to, takže šel z domu... ☹

hojda
3. pro 2013

Jinak bych řekla, že je to asi tím čištěním, že v něm zůstala voda...

http://www.mokrecistenikobercu.cz/jak-vycistit-...

leni78
4. pro 2013

@radasarka Gauč plný roztocu a špíny po někom ? Pamatuj si, kdyz uz kupovat starý nábytek, tak nikdy ne cokoliv, do čeho prdel a buhvico dělal cizí. Postel,gauč, křesla, gauče...nikdy. Radím vzít a vyhodit. Bohužel.

romcovaklarka
4. pro 2013

@radasarka Zatuchlý zápach (tzv. "jako mokrý hadr na podlahu") způsobuje určitý druh bakterií. Vzniká, když se prádlo například zapomene dát sušit. Na prádle pomáhá vyprat ho s přídavkem dezinfekce na prádlo Sanytol, ale u gauče se trochu obávám, že nepomůže nic.
Leda když píšeš, že jste ho "nechali" vyčistit, tak jestli by se nedalo čištění reklamovat. Že vám ho špatně vysušili.

markysek
7. bře 2015

Ahojky, na ty bakterie právě existují přípravky, které na bázi přírodních enzymů rozloží smrádek a poté není cítit nic. Ségra měla koberec znečištěný kočičí močí - a to je holky síla. Pomohlo to... pak s tím cákala kde co a taky dobrý 😀 Jmenovalo se to Q4pets, a i když možná mate název se zvířátkama, tak tento princip funguje i na všechny druhy zápachů a zatuchlin.