Jak odstranit lepidlo z izolepy z komody?

natalien
1. dub 2008

Ahoj holky,
potřebovala bych poradit, jak odstraním lepidlo z izolepy, které mi zůstalo na komodě. Dnes jsem chtěla zrušit přebalovací pultík a když jsem odstanila podložku, kterou jsme měli přilepenou oboustranou lepící páskou, tak je to celý od lepidla. Zkoušela jsem líh, jarovou vodu, ale zatím bez úspěchu. Poradí mi někdo? Díky🙂

gedren
1. dub 2008

Uz jsem se lekla, ze Ti dite snedlo lepidlo 🙂 No mne na vetsinu ulepenejch mist pomaha nehet...;) A neb dratenka, tou dostanu vsechno odevsad, lepidlo teda urcite. Nemocit ji, namatlat nejakym jarem a neni mozny, aby to nepustilo...

roasha
1. dub 2008

natalien,skus odlakovac,samozrejme pokial to neni plast.odskusaj najprv na mieste kde to nie je vidiet. 😉
vo farby-laky tiez mavaju pripravok na odstranovanie nalepiek 😉

len
1. dub 2008

Zkusila bych technický benzín 🙂

melory
1. dub 2008

technicky benzim tvz.benzolieh

karolinkafe
1. dub 2008

to aj zalezi od toho aky ma ta komoda povrch. Ked je to nejako nalakovane,tak ti tymi drastickymi prostriedkami zojde aj lak 😅 Ja by som tiez vyskusala ist do obchodu farby-laky, asi by ti lepsie poradili

natalien
autor
1. dub 2008

Holky děkuju, zkusím zajít do obchodu a zeptat se. Chtěla jsem to vyčistit hned, takže si budu muset počkat.
Ještě jednou díky všem!

magg
1. dub 2008

skus cif

cecil
1. dub 2008

Nevím jaký lepidlo to je, ale když chci odstranit takové to houževnaté lepidlo ze sklenic co je pod etiketama, tak strhnu papír a vezmu tuk(olej) a v kombinaci s nehtem to jde krásně dolů (doporučuju , vyzkoušejte). Pak to akorát umyju jarem, aby to nebylo mastné. Myslím, že na izolepu by to mohlo taky platit.

lyly
1. dub 2008

my mame doma flasku s izopropylalkoholom a s tym ide dole kazde lepidlo. nemam rada nalepky na veciach a to lepidlo sa potom neda odstranit hned a treba sa s tym babrat a chyta to kazdu spinu. alebo z benzoliehom.

bianca
1. dub 2008

ja pouzivam len odlakovac na nechty s acetonom.Moze to poskodit lak,ale mne sa to este nikdy nestalo

ikke
6. únor 2010

voskovka • 2d • Dnes o 14:42
Ako vyčistim šmuhy od lepiacej pasky na okne?
prosim vas skusene maminy-ako by som to vyčistila?skušala som cleanom na okna,teplou vodou...nenapada ma nič...a nožom po skle nechcem škrabať....
mali sme tam nalepky ešte ked sme robili okna(reklamne od koho su atd) a sem tam maly nalepí auta alebo čo na to sklo a su hrozne tie okna.poradtemi.dakujem.

cora73 • Dnes o 14:56
nam to ide s technickym liehom,alebo ked nemas,tak na riadovu spongiu prasok na vane a Jar

nevesta • 2d • Dnes o 15:07
alebo s cifom 😉

majina.b • Dnes o 15:12
http://www.modrastrecha.sk/forum/tema/pasky-na-...

cica13 • 2d • Dnes o 16:23
technickym benzinom alebo aj odlakovacom na nechty

lucinkaaah
18. srp 2016
Uživatel lucinkaaah je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucinkaaah.

Ahoj, no v diskuzi na http://homezin.cz/media/jak-odstranit-lepidlo-po-samolepce mi bylo řečeno, že nejlepší je potřít samolepku benzínem (jak již někdo radil) či octem. Já bych radila vzhledem ke dřevu spíš ten ocet, u benzínu bych se bála o lak.

pionyrka
26. zář 2021

@cecil O 13 let pozdeji a stale genialni rada, dekuji! 😂