Jak odstránit skvrny od fixu?

sonije
1. led 2009

Tak Vám všem přeji šťastný Nový rok. Nám to teda pěkně začalo, i když jsme ponocovali, Adík vstával normálně v sedm a řádí jakoby mu spánek vůbec nechyběl, zato já jsem zpomalená, takže nám ten rok začal pěkně, natáhla jsem se chvíli v posteli s časopisem s tím, že v bytě není nic co by na něj mohlo spadnout, ale našel si něco jiného. Včera jsem popisovala CD s fotkami no a fix jsem nechala na zemi u notebooku, nejlepší způsob, jak zjistit, že už ví co to je a jak se to otevírá, byl samozřejmě ten, že za mnou přišel nadšeně do ložnice a udělal čárku na bílé povlečení. To by ještě nebyla tragédie, ale když jsem dorazila do obýváku, málem mě trefil šlak. Ráno jsem sundala deku z pohovky, protože ji zamazal čokoládou no a teď si z bílé pohovky udělal omalovánku s krásně vyvedeným rudým flekem 10x10 cm, který nám teda vůbec neladí k barvě obýváku . Z pohovky se dá potah stáhnout, ale stejně nevím, jak s tím dolu, četla jsem o mýdlových hoblinách, ale nějak mi nepřijde, že by to zabíralo.. Uvítám jakoukoliv radu.. Děkuju

danae
6. led 2009

Jestli je povlak opravdu bílý, tak bych zkusila namočit na delší dobu do slabého roztoku se savem perex a pak ještě to se savem perex vyprat. Mně se tenhle postup dost osvědčil třeba na skvrny od ovoce a to i u barevného prádla. Ta skvrna začala mizet dříve, než obrázek, tak jsem to ihned po zmizení skvrny hodila do pračky - to jsem to už vyprala bez sava. Uvidíš, jak to bude mizet. Třeba taky to jen bude stačit namočit do kbelíku (s cca čtvrtinovým dávkováním, než píšou do pračky) a pak už to jen normálně vyprat. Hodně štěstí!

z.g.
6. led 2009

moja malá si "vyrobila" fixkou fľak na krásne tričko,
dala som to do vedra s horúcou vodou, nasypala som tam za hrsť prášku a ešte predtým som to drhla ručne v tekutom "ariel professional", ten som potom pridala aj do toho vedra,
je tam síce ešte slabučká škvrkna, ale tričko je už nositeľné, keďže je fialové s kvetinkami 😝

kili
6. led 2009

sonije, taká téma tu už je, neviem presne kde môže byť a ako sa volá, ale viem, že to riešila kočka s nickom 4a, tak skús pohľadať

mucilienka
7. led 2009

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8664&user...

mne mala popisala kocik, a vyskusala som snad vsetko z tohto linku. najvaic mi pomohol ten koncentrovany persil a lanza mydlo

maja26
7. led 2009

savoperex je dobré na bílé,mě zas malá včera popsala fixem na cd koberec hodně světlý krémový koberec 😲 no to je na šlak trefení 😀 ,ale vyčistila jsem ho normálním odlakovačem na nehty.

asitka
7. led 2009

ja mám fixovú čiernu škvrnu na svetlo modrom gauči...už som skúšala ledačo...len trochu škvrna zbledla...nič viac 🙄 je to ako päsť na oko 😝 🙄 🙄

sirinka
7. led 2009

baby....mne rano mala popisala oranzovou fixou koberec...myslite, ze staci vycistit klasickym prostriedkom na koberce? on je uz sice aj ak v hroznom stave, ked to nepojde, pojde do kosa, ale zase este chvilku by mohol vydrzat...

zuzule
19. led 2009

Tak náš malý si popsal fixem nové froté pyžamko, myslela jsem že mě trefí, byl popsaný až na těle podtím...fakt durch, tak jsem vanish rozpustila v trošce teplé vody,udělala takovou kaši, natřela, nechala asi hodinu působit, pak vyprala, bylo to o moooc lepší, ale ještě tam trochu zbylo a ten zbytek jsem dostala ven lanza mýdlem a není tam naprosto nic!

zdenka
19. led 2009

ahojte, ma niektora z vas skusenost ci sa da vycistit flak z vecneho pera - vyliala sa nam tuha na nohavice.

drobcek0071
22. únor 2014

ja mám tiež od fixky čierne škvrny na oranžovom gauči...už som skúšala vanish ...vôbec to nepomohlo...je to strašné,prosím pomôžte mi.... ☹

cakemama
22. únor 2014

@drobcek0071, skus sprej na vlasy. Znie to blaznivo, ale funguje to.

drobcek0071
22. únor 2014

@cakemama ok skúsim a postup?nastriekať,nechať postáť koľko?a potom?ďakujem veľmi pekne za radu,dúfam,že to pomôže,lebo vyzerá katastrofálne..

abeceda2
27. únor 2014

Na odstranění fixů existuje prostředek "Dáblík na skvrny - fixy a zvýrazňovače" Stojí kolem 68,- Kč. Nevím jak zde připojit odkaz. 😉 Když, tak si ho překopírujte do vyhledávače. Zde přidávám odkaz na Ďáblíka na fixy. http://www.svet-modelu.cz/dablik-na-skvrny-fixy...
Pak posílám perfektní stránku, kde najdete nejenom různé rady, návody na odstránění skrvrn, ale hafo perfektních rad pro domácnost, vaření, zdraví, krásu.... http://www.rady-navody.cz/ Je to stránka k nezaplacení.

sarkar
12. pro 2014

Dneska jsem narazila na tuhle skupinu když jsem hledala návod jak odstranit skvrny od fixy z přehozu na gauč (světle modrý a bílý). Předeprala jsem mýdlovým slizem (neměla jsem Jelena "vcelku") a většina skvrn zmizela, pak jsem ještě postříkala čističem na skvrny W5 z Lidlu a teď peru, ale vypadalo to dobře i předtím, takže snad to bude v pohodě i po vyprání 🙂

marsi88
19. led 2015

Dobrý den, jak na skrnu od Lihovky?A tmavé šmouhy na zrcadle?Děkuji:o)

jana_ul
19. kvě 2015

Také už nás doma "potkaly" různé skvrny - od ovoce, zeleniny, a časem od fixek, zaschlé modelíny či vodovek. Zatím se mi vždy osvědčilo namydlit Jelenem, chvíli nechat působit, a pak hodit do pračky (stačí na 40 stupňů). Když se mi nějaká skvrna jó nelíbila, přidala jsem k prášku na praní ještě sůl na skvrny. Ale většinou nebylo potřeba, takže na Jelena nedám dopustit. A nemusím pro něj ani do drogerky, mají ho za super cenu v Albertu. Když něco nemůže do pračky, jako třeba sedačka 🙂)))) nebo nějaký potah na židli, tak hodně namydlím nějaký hadřík, kterým opakovaně stírám. A ještě sluníčko je dobrý pomocník - vystavit "problémový" flíček na ostřejší sluníčko, a ono někdy dělá zázraky 🙂

jana_ul
19. kvě 2015

Ještě mě napadla rada, třeba se bude někomu hodit - existují fixy, které lze bez problémů vyprat a dobře umýt z ručiček, což je super.. Když si s nimi dcerka hraje, můžu si bez starosti odběhnout třeba udělat kafe 🙂

marketracik
29. zář 2015

Prosim o radu mam novou bilou kozenou sedacku a mam ji upatlanou modrou centryfixou zkousela jsem odlakovac ,benzin a zadna zmena .Poradte prosim

zindy
19. kvě 2016

Z koberce? No taky oslivy, počmarany jsme meli v detskem pokoji, no museli jsme ho nechat odborne vycistit v Praze - interdesign.cz, samoztne mi to nijak neslo a jelikos bych pomerne drahy tak jsem to ani zkouset nechtela

evzikao
13. črc 2016
Uživatel evzikao je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od evzikao.

A po jake dobe je dobre davat koberec na vycisteni?

smetttanov
13. črc 2016

Nekde jsem cetla ze je dobre je citit v rozmezi 5ti let

julisa88
7. srp 2016
Uživatel julisa88 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od julisa88.

To jo nekdy je ale clovek i tak musi cistit vicekrat nez za takovou dobu, taky zalezi kde ten koberec je a jaky je, doma mame jeden persky a na tom si zakladame.

nikolik33
13. zář 2016

Naša malá si zašpinila s perleťovým červeným perom šaty 3 fľaky, jeden bol dokonca centimetrový - vyskúšala som tento návod:
Škvrnu od fixy na odeve postriekame lakom na vlasy, necháme 15 minút zaschnúť a potom vyperieme teplou vodou. Funguje to aj na škvrny od prepisovačky (guličkového pera).
po zaschnutí to vyzeralo, že to vôbec nezabralo, tak som to drhla ešte žlčovým mydlom a potom ma napadla tá skoro horúca voda a všetko vyšlo zo šiat, úplne ma to prekvapilo, tak strašne to vyzeralo, že som očakávala fliačik...neprala som to hneď ale o 3 dni....parááááda....úžasný nápad...