Jak odstranit skvrny od zeleniny a ovoce?

lukza
18. srp 2010

Prosím nemáte někdo tipa jak dostat dolu zeleninku a ovoce s oblečení začaly jsme s příkrmamy a už máme hodně zničeného oblečení co jde to vyvařím ale něco nejde a tak skvrny zustavají.vždy to hned namočím ale většinou bez uspěchu prostě hlavně mrkvička ,banán a merunky (zatím nejdeme s příkrmama naplno) zustavají.zkoušela sem Lovelu a Persil a dneska sem aji zkusila od Arielu odstranovač skvrn ale nic nepomáhá 😠 .KDO MÁTE RADU RÁDA TO UVÍTÁM. 😀

dvojka
18. srp 2010

Kup si v DM žlučové mýdlo ,skvrnu namoč vyper mýdlem a pak dej prát do pračky 😉 .Mělo by to pustit,nám to funguje

jindri
18. srp 2010

Ahoj Dvoji, to se mi zrovna hodí. My snad nemáme nic bez fleku. Včera jsem vytáhla z pračky nové body s pěknými plátěňáky a fleky od banánu vůbec nepustily 😖 To samé fleky od rajčat 🙄

kaleilah
18. srp 2010

Stejně jako dvojka, žlučový mýdlo z dm, stojí asi 13 kč 😉 a peru všechno v Arielu na 60 a když nejsem líná afleky zamydlim, tak je po nich 😅 😀

stylly
18. srp 2010

žlučové mýdlo !!!!! 🙂

monterka
18. srp 2010

@lukza, já koupila tekutý Arie profesional.....naleju trochu na skvrnu, nechám chvíli působit a pak vyperu. Sem s ním opravdu spokojená....pustila každá skvrna 😉

amallie
18. srp 2010

taky žlučový mýdlo a rozloučila jsem se s Lovelou, ta nevypere nic a chce to slušnou pračku, na chatě mám krám a tam se taky nic nevypere, ani s tím mejdlem

benjik
18. srp 2010

souhlasím s amallie ,že záleží i na pračce,my ji máme 10 let a taky vypere jen něco.U babi je nová a ta vypere vše.

pattie
18. srp 2010

Blbě 😀
Ve slušnejch tričkách nedávat nic co barví (nejhorší jsou broskve, rajčata, mrkev... a což teprv takový pampelišky ). Jinak občas pomáhá Vanish, ale asi nejvíc používám Savo, na bílé prádlo Savo perex a na barevný dělaj taky od Sava - perex oxi color bez chloru. Musím říct, že jsem s ním fakt spokojená. Ale flekatý máme taky skoro všechno

nika
18. srp 2010

100% pomáhá žlučové mýdlo z DM, jak pevné tak tekuté 🙂 a taky na bílé věci sluníčko 🙂 co nezvládne praní tak vybělí jedná-li se o bílé či světlé prádlo 🙂
a co se týče prášku na praní tak dobrá zkušenost s Batole, Lovela na prd ☹ a švagrová taky ariel profesional tekutý a v poho 🙂

andy80
18. srp 2010

Vanish - postříkat skvrnu, a ještě přidat k pracímu prášku trochu Vanishe. Nikdy se mi nestalo, že by se něco nevypralo. Prášek používám jen Ariel.

w_h
18. srp 2010

predpiraci spray od amway - nemusim tuhle firmu, ale fakt to funguje, postrikat skvrnu, mechat minutku pusobit a pak do pracky - a mrkvicka je pryc stopro, jinak peru v arielu nebo persilu

jitulka
19. srp 2010

Dobrá otázka. Taky máme skoro vše ze skvrnami a už jsem vyzkoušela spoustu odstraňovačů skrvn a nic. A souhlasím, že Lovela je na nic:o( A to žlučový mýdlo hned vyzkouším. Díky za typ:o))))

klematis
19. srp 2010

Taky používám Vanish a peru v Persilu, ale některé skvrny zůstanou, na bílé Savo perex, ale to žlučové mýdlo taky vyzkouším 🙂

myisiska1
19. srp 2010

Já mám jen ty nejlepší zkušenosti s odstraňovačem skvrn firmy Dedra. Nevím co to je skvrna na bryndácích a teplácích. Láhev mi vydržela skoro rok a používám to při každém praní

evinkaa
20. srp 2010

Holky, my máme flekatý skoro všechno. Určitě vyzkouším to žlučové mýdlo a kdyby to nezabralo, tak všechno ostatní. Hodně mám trička od čaje, malá nic jiného nepije a jak se učí z hrnku, tak to je raz dva zašlý. Díky moc za tipy. 😉

evcounek
20. srp 2010

Ahojky maminy,působí to žlučové mýdlo i na starší skvrny? My teda jsme na příkrmy malí, ale dostali jsme od tety kabátek tak na roční mimčo a jsou tam skvrny od šťáviček, jestli to chci. Mě se líbí a tak jsem řekla, že na zahradu bude dobrý, ale kdyby to šlo vyprat byla bych radši.

prde_lina
16. lis 2010

Koupila jsem si na zkoušku žlučové mýdlo (tekuté z DM) a nevím, jestli je to i na barevné prádlo, nevyžere barvu? Malá má zničeno docela dost hadříků skvrnama od příkrmů, tak snad se jich zbavíme. Vyperou se i zaprané skvrny?

pett7
16. lis 2010

Já používám nějaký čistič od Amway, vypere vše co ničím jiným nejde 🙂 Měla jsem flek na kočárku a vyzkoušela jsem snad všechno co šlo nakonec zabral Amway. žlučové mýdlo je taky dobré, na zeleninu stačilo a z prášků jedině persil sensitive, lovela nevypere nic..

j.cien
16. lis 2010

tak mne ani zlucakem z DM fleky z mrkve z kupovanych sklenicek nepustily 😖

marrei
16. lis 2010

No, žlučový mýdlo pomáhá hlavně na skrvny bílkovinnýho původu..... to ovocný barviva moc nejsou.... kámoška radila Ďáblíka na skrvny z DM drogerie, je to přímo na skrvny od ovoce/džusu/zeleniny (je jich X druhů, taky na vosk, propisku....), ale sama to vyzkoušený nemám.

dckami
16. pro 2010

My jsem začali s příkrmy a nyní bojujeme se skvrnami od mrkve - prozatím marně . Zkoušela jsem Vanish, žlučové mýdlo i olejíček a pouze skvrny zesvětlaly, ale jsou tam stále . Bodyčka jsou již 3x praná a skvrny nepustily. Co byste poradily????

kolca
16. pro 2010

ahojky,
já doporučuju Fleckito od Dedry. Štve mě, že jsem o něm nevěděla dřív, nemuseli jsme mít flekatých tolik věcí ☹
Akorát teda starší skvrny už to asi nevypere.

heliik
26. pro 2010

Ahojky, tak já normálně peru jen v Arielu, a když máme velké skvrny, naluji na ně Vanish, a ještě přidám do pračky.
A mám prádlo bez skvrn. 😀 Když je ale méně špinavé prádlo, tak přijeli Vanish jen do bubnu pračky. 😉 Já nevím ja vy, ale nám Vanish fatk pomáhá, ariel profesional tekutý na skvrny, no teda nevím, ale nám nepomohl.... 😒

moninka
8. led 2011

já namočím do Arielu profesional, a pak hodím do pračky a peru Persilem sensitiv (je lepší než Lovela ) a fleky jsou pryč 🙂

pitruskaskarolinkou
8. led 2011

100% pomůže žlučové mýdlo z DM jejich značka - 12 Kč 😀

artlice
8. led 2011

zdravim, tak mě se jedině osvědčil kouzelný neflek 😎 (teda já mu tak říkám) jinak se to jmenuje Smacchio Tutto-Neflek, vždycky před praním tím poleju dané fleky a dám prát a to peru v Lovele, která moc fleky nevypere a všechno máme krásně čistý, neporadim přesnou drogérii kde to koupíte, jelikož já to kupuju u nás v takový obyčejný drogérce já jí říkám komunistická 😀 , je to prostě typická stará grogérie, tak to zkuste pohledat, jo a nestojí ta láhev moc, je toho 500ml a stojí 64,-

innes
8. led 2011

Žlučové mýdlo, prášek Batole, sluníčko a v nejhorším Savo perex 😉

jmakovka
30. čer 2011

Já jdu především cestou prevence, kvalitní bryndák - který neproteče, zároveň nasaje. Vyhrnout dlouhé rukávy před jídlem. Během jídla koordinovat, popřípadě dočišťovat dítě 🙂 . Bryndák i na pití čaje - jinak raději jen voda - to i v případě výletu a pod. kdy vím, že hrozí zvíšené ryziko. V případě hodně prasících jídel je možné dát už zničené oblečení nebo raději krmit. Když už se flek udělá - tak hned vyprat v ruce - používám také žlučové mýdlo. Ale i tak některé fleky člověk neuhlídá. Vesměs, ale můžu říct, že to se zničeným oblíkáním není tak hrozné. Horší je to asi u školáků či školkáčů, kde to čl. nemá pod kontrolou. Dětské peru v Lovele a ta fakt nevypere nic. Jinak Ariel - to jde, ale na některé fleky ani ten nestačí ☹ . Něco se dá taky vyvařit - když to materiál dovolí.
Jinak špinavé - nevypratelné bryndáky neřeším - od toho přeci jsou...

coxa
30. čer 2011

Peru v Arielu a skvrny před praním jen postříkám Fleckitem od Dedry. 😵

miriska
30. čer 2011

Já peru v Arielu a na ničem nemám fleky, nevypere se to třeba na poprvé, ale napotřetí vyperu všechno a to peru na 40°nebo max na 50°. A žlučový mýdlo z DMka je fakt dobrý, taky s ním mám dobrý zkušenosti.