Jak odstrojit stromeček? Co říct dítěti?

medakote
13. led 2015

Synkovi jsou necelé tři roky. Stromek nám na Štědrý den "přinesl Ježíšek". Synkovi se líbí, chodí si ho rozvěcet, zvoní na zvoneček, prohlíží ozdoby. Máme ho doteď, ale už bych ho chtěla zlikvidovat. Jde mi o to, jak to udělat a hlavně co mu říct. Odstrojit ho tajně a říct mu že si ho Ježíšek zase odnesl? Nebo ho odstrojit ho s ním a říct že stromeček už je zvadlý? Mám obavy že když si ho Ježíšek tajně odnese, bude hysterická scéna, ale zase ukládat vánoční ozdoby do krabiček, když se stromek objevil ozdobený mi nepřijde vhodné, protože není hloupý a mám obavy že mi to nespolkne. Asi tu zbytečně řeším kravinu, ale ráda bych věděla, jak to chodí u vás. Díky.

beta.m
13. led 2015

My strojili stromecek spolecne s dcerou aby nam pod nej Jezisek mohl dat darky,takze jsme ho pak spolecne i odstrojili 🙂

maraida
13. led 2015

Dceři budou taky 3 roky a my teda stromek zdobily i odzdobovaly spolu.Stromeček jsme kupovaly taky spolu.
Řekli jsme jí,že musíme koupit a ozdobit stromek,aby mohl Ježíšek přinést dárky a odzdobit se musí,protože už je po vánocích a že za rok ozdobíme zase jiný.
Tak mu řekni,že ozdoby jsou dárek od ježíška a odzdobte ho spolu.

happylenulka
13. led 2015

@medakote já bych to asi udělala tajně ;) pokud ho donesl ježíšek a nezdobili jste ho společně, tak bych ho odzdobila nějaký večer tajně a ráno říct, že za rok zas Ježíšek donese nový ;)

aneta15
13. led 2015

Nám ho odnáší Ježíšek a nechává nám místo něj čokoládové penízky, aby to dětem nebylo líto 😀 Zrovna se na něj chystám 🙂 Tak uvidím zítra ráno, jestli bude brek. Dceři je šest a už by asi prokoukla, že máme krabice na ozdoby, když nám ho celý roky nosí Ježíšek, takže ho odzdobuji tajně.

majvik
13. led 2015

my to zatím ještě neřešíme, ale doma nám vždycky říkali že Ježíšek je po Vánocích moc unavenej, tak že mu pomůžeme stromeček odstrojit, připravíme mu ho venku a on až poletí okolo tak se pro něj staví...

lenka5731
13. led 2015

Odstrojila bych ho se synem a příští rok (pokud by si pamatoval, že ho donesl Ježíšek) bych mu řekla něco ve smyslu, že letos nestíhá ozdobit všechny stromky pro všechny děti, tak to musíte udělat sami ...

My jsme ho ozdobili s dětmi, uklidila jsem ho sama, skoro tříleťačka si na něj ani nevzpomněla, ačkoliv u něj předtím byla pořád.

betelgeuzz
13. led 2015

My jsme ho zdobili tajně a odstrojíme taky tajně. Už na to holky připravuju, že si ho Ježíšek asi brzo odnese, abychom se pak mohli těšit na další Vánoce.

foogy
13. led 2015

Nám stromeček nosí Ježíšek a uklízíme ho taky tajně s tím, že si ho Ježíšek zase odnesl.

mandala
13. led 2015

U nás Ježíšek přinesl, Ježíšek odnesl. Ale pokud chceš odstrojit spolu se synkem, myslím, že ho nějakou výmluvou snadno obalamutíš, naše holky hodně dlouho věřily, řekla bych, že ted teprve první rok vědí, jak je to s tím stromečkem a dárky doopravdy. Vždy když začly pochybovat jsem to nějak okecala a ony věřily dál. 😉

osicenka
13. led 2015

Našemu malému je sice teprve 14m, ale taky jsme to řešili, protože ze stromečku byl pořád nadšenej. Nakonec jsme ho taky uklidili tajně a druhý den malý chodil a říkal "neni" a ukazoval na místo kde byl, ještě do teď to říká a to už ho týden nemáme 😅 Ale myslím si, že je to nejlepší řešení, pak mu taky řekneme, že si ho odnesl Ježíšek no a až bude ještě o kousek větší, tak bude odzdobovat s námi 🙂

p_etula
13. led 2015

My jsme dětem řekli, že Ježíšek toho má moc a všechny stromečky odnášet nestačí, tak mu musíme pomoct 😉

castava
13. led 2015

Holky já jsem asi divná.... Letos poprvé jsme měli stromek živý a začátkem ledna začal opadávat. Když jsem ale každé ráno viděla rozzářená očíčka našeho malého, který hned po probuzení běží ke stromečku, tak jsem zlikvidovala ten živý a nazdobila stromeček umělý.... Je mi jasný, že ho budu muset odzdobit ale udělám to až po hromnicích a opět když bude malej spát. Vysvětlím mu, že stromeček si vzal Ježíšek a když bude hodný, tak mu ho zase na vánoce donese.

nunacek
13. led 2015

@medakote Když ho Ježíšek přinesl, tak by ho měl podle mě i Ježíšek odnést. Takže odstrojit tajně stejně tak, jako jste ho tajně ozdobili. U nás to je jako u @maraida. Stromeček kupujeme všichni společně, zdobíme ho všichni společně, aby nám pod něj Ježíšek mohl přinést dárky, odstrojujeme ho společně, protože na Tři krále už pro nás vánoční období končí, tak už není stromek potřeba a další zas bude potřeba příští Vánoce. A klape to takhle super.

hanuu
13. led 2015

Syn má taky necelé 3 roky a popravdě takové ty detaily a tajnosti zatím vůbec neřešil. Stromeček jsme taky zdobili tajně, ale nějak se ani neptal, kde se tu vzal. Odstrojili jsme v době, kdy byl u babičky, ale dopředu jsem mu to řekla a taky to nijak neřešil.
Kamarádi to udělali tak, že jim jeden rok ježíšek stromeček přinesl, ale pak už ho odstrojovali spolu a schovali si baňky a teď už ho pro ježíška strojí - jako, že jim ježíšek ten stromeček (umělý) a baňky přinesl vlastně taky jakoby dárek, ael to už měla aspoň 4,5 a v té době už ježíška dost řešila

brusinka.pusinka
13. led 2015

U obou dětí, kupujeme společně až přijde čas a ve vaně se plácá kapr ozdobíme většinou 22.12. Odstrojujeme společně většinou na 3 krále ,letos později...Jednak neopadaval,a pak v jsem byla doma sama,tak to vyšlo na neděli...dárečky nosí ježíšek,stromečky si lidí kupují aby potěšili ježíška....vždy se malá ptá kde je kapr druhý den ráno..vysvětlení je že by se kapr trápil a mohl by umřít,tak je klepnutím a jsou z něj výborné řízecky,které budeme papat na štědrý den 🙂

krokkyna
13. led 2015

my jsme ozdobili tajně 23.12. večer když malej usnul a te%d o víkendu stejně tajně zase odstrojili a uklidili,malej sice ráno koukal,ale nijak dál to neskoumal,je mu 21 měsíců 🙂

laska.nezna.hranic
13. led 2015

ježíšek nosí dárky, ne stromy. zbytečně si lidi komplikují život a pak řeší zklamání dětí. s tímhle se přece muselo počítat... ale když už jste si to zavedli, tak když ho donesl, tak ho taky odnesl a je to. třeba řekněte, když jste prošvihli tři krále, že to bude za dva dny, aby se na to prcek připravil. i děti přece musí vědět, že všechno jednou skončí. příště žádné lži navíc, nachystejte ho společně a máte o starost míň 😉

evelp
13. led 2015

já jsem mu řekl, že stromečkovi už bylo smutno a šel za ostatními 😀

hojda
13. led 2015

U nás ho zdobí Ježíšek, ale odzdobujeme už my i s dětma a nic divného na tom nevidím, děti to baví a se stromečkem se rozloučily🙂

diamanta
13. led 2015

to koukám, doteď jsem nikdy ani neslyšela, že by někdo měl ve zvyku říkat, že stromek nosí Ježíšek. To my normálně přineseme, zdobíme, a to proto, že se připravujeme na Ježíška. Není pak problém to zas uklidit, vánoční věci dítě ví, kde máme... To jste si pěkně naběhly, že stromek nosí Ježíšek 😀 I jako malá jsem zdobila stromek v rámci očekávání Ježíška...

ckei
13. led 2015

@medakote synovi je 27m, ale Ježíška už vnímá pořádně, i to, že donesl stromeček...a tak ho zase odzdobím, až bude pryč s tím, že už si ho zase odnesl.......

jarkalada
13. led 2015

my kupovali a vybírali stromeček společně, aby měl Ježíšek kam donést dárečky. Moc se na to těšily. Odzdobili jsme také společně. Samy uznaly, že už moc padá, vysvětlili jsme si, že Vánoce už skončily a zas se to bude opakovat až za rok.
Myslím, že by Ježíškovi pěkně nadaly, kdyby zjistily, že jim ho odnesl a řešily by, že asi zlobily :-8 😀

ckei
13. led 2015

@diamanta u nás taky vždy nosil stromeček ježíšek..aspoň jsme si to jako děti mohly užít opravdu se vším všudy 😉

diamanta
13. led 2015

@ckei no já si taky jako dítě vánoce užila. A teď by to byl i jen logistickej problém, propašovat sem něco velkýho, co manžel s předstihem přinese a nechá v garáži. Obyčejně ho pak hodíme z balkonu do zahrady a rozřežeme na palivo. A odstrojit až tu budu totálně sama...tak to je utopie. A když chodím přes sídliště, tak tam teď u každých kontejnerů je hromada stromků, to se blbě vysvětlí, proč to dal Ježíšek všem lidem k popelnicím, ne?

hojda
13. led 2015

@diamanta U nás se to dělo stejně, když jsme byli malé děti a fakt je to úžasný pocit se ráno probudit a najít tam ozdobený stromeček, je to fakt kouzelné, proto to u dětí děláme stejně.

medakote
autor
13. led 2015

Děkuju moc za odpovědi.
Vím, že jsme si trochu naběhli, ala s dětství si pamatuju to překvapení vidět ozdobený stromek a to jsem mu chtěla dopřát. Na společné zdobení se mi zdál ještě malý. Nakonec jsme se s mužem rozhodli, že letos ho Ježíšek tajně i odnese, synka na to připravíme, ukážeme, že už začíná svěšovat větvičky a je zvadlý a vánoce skončili a ježíšek si ho asi brzy odnese. Až bude větší, řekneme, že Ježíšek nestíhá a nosí ho jen malým dětem a musíme mu pomoct stromek připravit.
@diamanta No, syn neví, kde máme vánoční ozdoby. Letos jsme se stěhovali, předtím jsme bydleli v tak malé garsonce, že jsme neměli stromek, dokonce i adventní veněc strašně překážel. a na Štědrý den jsme byli u rodičů. Tady v bytě máme ozdoby v papírové krabici od hrnců u stropu v komoře, nevěděl, že něco takového máme. Akorát tu taky jsou stromky u popelnic, tak se bojím, že se na to bude ptát.
@ ckej @hojda Jako dítě jsme také viděli až ozdobený stromek a bylo to moc pěkné a chtěla bych mu ten pocit dopřát, sdobit společně budem, až bude starší a na Ježíška věřit nebude.
@hanuu No, synek je asi po mě řešič a navíc má teď období "proč", takže očekávám, že první otázka bude- Proč tu není stromeček? a bude to chtít nějak vysvětlit.

hojda
13. led 2015

@medakote Stejně to bude u nás, tohle má svoje kouzlo 🙂 .

krystalka
13. led 2015

My máme stromeček na zahradě v květináči, na Vánoce ho jen postupně přeneseme dovnitř a po Vánocích zase zpátky, máme ten samý takhle už 6 let 🙂 ...a zdobíme ho odjakživa vždycky společně, stejně tak i odstrojujeme...syn si každý rok vybírá na vánočním trhu jednu skleněnou ozdobičku, je to taková naše tradice 🙂 , synovi je už skoro 7, ale na Ježíška ještě pořád věří....i já když jsem byla malá, tak jsme stromeček vždycky zdobili na Štědrý den dopoledne, všichni společně, pouštěli jsme si u toho koledy, povídali, ujídali cukroví, mám na to moc hezké vzpomínky.... letos jsem stromeček chtěla odstrojit už někdy 4.ledna, ale synek mne důrazně upozornil, že "výzdoba se drží do Tří králů, mami!" 😀, takže jsme ho nakonec odstrojili až sedmého 🙂

browneye
13. led 2015

Synovi už budou 4 roky, takže nám Ježíšek přinesl stromeček, ale jen ve stojanu a neozdobený...Museli jsme si ho pěkně nazdobit a Ježíšek ho potom rozsvítí, když donese dárky😉 Když byl malý ve školce, tak jsem ho odstrojila a řekla mu, že si ho Ježíšek odnesl, když nikdo nebyl doma...Měla jsem připravené, kdyby se ptal na ozdoby, že ty nám doma nechal, abychom si zase společně mohli nazdobit stromeček o dalších Vánocích...Dlouho jsem ale přemýšlela, jak to vše udělat...Zdobení ho ale staršně bavilo, tak si myslím, že je škoda o něj děti připravovat😉

hanuu
14. led 2015

@ckei
@diamanta u nas to vzdy taky tak bylo. Jako ja si vubec nepamatuju jestli nasi rikali, ze stromecek nosi jezisek, ale rano jsme ho vzdy nadsene nasli. Uzasny. Ted to taky tak delame. Az jsme byli vetsi, tak jsme zdobili spolecne. Ted si to zdobeni ani neumim predstavit,stromek na stole, tak malej dosahl jan tak na jednu vetvicku a jeste spatne.
@medakote Syn se taky porad pta proc. Ale uz predtim jsme mu rikali, ze po vanocich se da stromecek pryc a bude zase za rok. A kdyz se ptal proc, tak jsme rekli, ze uz je po vanocich a stacilo to. Sam pak rikal, ze bude zase za rok.