Jak oslovujete vaše děti?

bambulik
20. zář 2007

Jakpak oslovujete Vaše mimísky nebo dětičky?
Já bych chtěla Kateřinu nebo Honzu a myslím že tyhle jména se dají docela dobře zdrobňovat a můžou mít hodně podob.

kaczka
20. zář 2007

Bambulik,Kateřina se hezky zdrobňuje(sama s etka jmenuji),ale taky mi ségra říkala Kachno 😀

zuzik.3
20. zář 2007

Kateřina je hezké jméno, taky jsme chtěli ale nehodí se nám k příjmení, bylo by tam moc ř. Malé říkáme Peťulko nebo Peti.

kupska2
20. zář 2007

me jse kacenka mocccccccccccc libi

bambulik
autor
20. zář 2007

myslím že Kateřině se dá říkat různě, třeba Honzovi se mi lbí když někdo malýmu říká Honzulko
ale jedna paní má Honzu a říká mu Honane, to je děs, to je jak Onane....
ale to jsou jen představy...
A jak říkáte mimísům vy?

kaczka
20. zář 2007

N je fakt,že na každé jméno najdeš nadávku! 😒
Já mimíska nemám ale chci Viktorii a budu jí říkat Viktorko nebo Vikísku 😀

mikca
20. zář 2007

tak u nás toh nje víc, lae to nejvíc používaný je když zlobí tak jsou to Maran a Klarucha...no a když jsou zlatíčka..což je většinou tak jsou to Martánek a Klárinka
Kateřina se mi taky moc líbí...hlavně když se jí říká Kačenko 🙂 a Honzíka jsme měli v plánu u prvního, příroda to ale zařídila jinak 😀

kaczka
20. zář 2007

Mě se Kačenka taky líbí,ale nemám ráda,když se jmenují děti po rodičích,jedině,že bych se přejmenovala! 😀

kupska2
20. zář 2007

davidkovi,dado, tomasovi tome,a dominikovi domco,dominicku

martinka24
20. zář 2007

Ahoj, my mámee Matyáška Františka - říkáme mu Májo, Májíčku, Matyášku, Matýsku a někdo i Fando, Fanoušku - po tátovi 😉

andrysek2
20. zář 2007

ahojik ja mam vsechny deti na pismeno a adamek tomu rikame ado adisku pak anetku te rikame anet komet a adelku te rikame adel adelinda 😀

bambulik
autor
20. zář 2007

suepr, to se mi tak líbí jak je to různorodý...
u nás se hodně říká třeba někdo se jmenuje Adéla a říká se jí Adél a docela se mi to tak líbí

andrysek2
20. zář 2007

bambulik nebo taky adelce rikame adela jeste nevecerela podle toho filmu 😀 😀 protoze furt jen cpe a cpee 😀 😀 😀 😀

bambulik
autor
20. zář 2007

a´t se cpe, kamarádka má Adélu a je alergická když jí na mlaou tchýně volá Gondíková

andrysek2
20. zář 2007

no anetce zase rilali anetka langerova 😀 ta byla nastvana

mobina
20. zář 2007

Moje neteř je Anička a krom těch klasických jako Andula, Andu, Anča se jí ještě říká Angelino. No a synovec je Matyáš, takže Mates, Matýsek atd. atd.
Kateřina se jmenuje můj pes 😀 Ale většinou je to prostě Kachna 😀

bambulik
autor
20. zář 2007

mobi, pes kateřina? To jsem ještě neslyšela. Ale nám se líbí jméno Nela a sousedi mají Nelu fenu.
No jo no, tak budu mít Kateřinu třeba taky.

mobina
20. zář 2007

Bambu to víš. Přece jí neochudíme o svátek 😀

andrysek2
20. zář 2007

moje segra ma holcicku katewrinku a rikaji katul kacenko kato 😀

kaczka
20. zář 2007

Když už jsem u těch Kateřin,tak mě říkají:Kačenko,Kaťko,Kateřinko,Katunko,Katko...ale Katko nemám moc ráda,teda hlavně od blízkých lidí,přjde mi to strašně neosobní!!

bambulik
autor
20. zář 2007

mě se i líbí Katuška....
mobi, no jo, to je taky fakt....
ale kdyžtak existuje i psí kalendář kdybyste chtěli vybírat příště 😀 😝 😀

morusa
20. zář 2007

My máme Matyáše a říkali jsme mu na úplném začátku ,, kočičko´´, neptej se ,nevím proč, kde se to vzalo, jak 😀 Pak nám pár lidí řeklo, jestli se můžou podívat na tu holčičku, tak z kočičky se stalo naše myšátko, popřípadě koťátko a když jménem, tak Maty, Matyášku.

sylvar
20. zář 2007

My malé říkáme Sofinko,Sofi je malá tak proč ne, i když se mi zdrobněliny moc nelíbí, ale když přijde tchán, a řekne jí Sofie, bych mu hlavu urazila.

bambulik
autor
20. zář 2007

morusa, to jsi mě fakt pobavilo, to je mazec 😀 😀

kaczka
20. zář 2007

Jo a Honzíkovi se dá říkat taky Jendo.Můj taťka je Honza a babička mu jinak neřekne,ale je fakt,že tohle používá spíš dřívejší generace 🙂

A k těm psům my máme psa Katy,ale stejně jí občas říkáme Káťo 😀

bambulik
autor
20. zář 2007

od Kačenky mě stejně nikdo neodradí, a psi? Ty mám moooc ráda. 😀 😀

sylvar
20. zář 2007

moruso, tak my malé od porodnice říkáme Koláčka, taky nevím proč a když tuhle říkal tchán, jestli nechcem koláč, sme oba řekli, že jeden už máme 😀

kaczka
20. zář 2007

Bambuliku...to ti schvaluju 😀 😉

panenka
20. zář 2007

Tak my máme Sáru, ale tak ji říkám jen, když zlobí! Jinak je to Sárulinka, beruška, berulinka 😵

zanett
20. zář 2007

sylvar, tobe vadi, kdyz tchan rika male Sofie? No uprimne receno, jmenuje se tak, ne? Ja nechapu, proc lide davaji detem jmena, jsou-li si vedomi nejruznejsich tvaru techno jmen, ktere se jim nelibi 🙄 Mam kolem sebe spoustu deti a uprimne: nepamatuju si (a ani si to vsechno nehodlam zapamatovavt), ktere dite uprednostnuje jake osloveni. Proste jednou se nejak jmenuje a tak ho oslovuju...priklad za vsechny; moje teta pojmenovala meho maleho bratrance Jakub s tim, ze si nepreje, aby byl nazyvan Kubikem, Kubou a odvozenymi tvary, nybrz pouze Jakubem (pripadne zdrobnelinou Jakoubkem)...Na kazdeho, kdo to spletl (a celkem pochopitelne jakuba nazval Kubou) se zostra oborila! To absolutne nechapu! Jenze kdyz Jakub nastoupil do skoly, deti (a ucitelka) mu rikali Kubo a mila tetka s tim nic nenadelala. Sice se ze zacatku snazila uvest veci na pravou miru a vsem vysvetlit, ze je to Jakub (a ne Kuba), ale po chvili si kazdy delal z Jakuba legraci, ze ma neurotickou matku! 😀 😀 😝 Takze jak budes, sylvar, jednou resit to, az sve dceri budou (treba ve skolce, skole atd) rikat Sofie? To jim vsem urazis hlavu, jako to chces udelat u tchana?????? 😀 😝 🙄

kajule
20. zář 2007

Bambuliku, tak Honzíka ti schvaluju, je to krásný jméno 😵 , i když častý. Já ho taky chtěla, ale ustoupila jsem, kže je to Patrik. 🙂