Jak oslovujete vaše děti?

bambulik
20. zář 2007

Jakpak oslovujete Vaše mimísky nebo dětičky?
Já bych chtěla Kateřinu nebo Honzu a myslím že tyhle jména se dají docela dobře zdrobňovat a můžou mít hodně podob.

kristi
21. zář 2007

my rikame Mie: Mio, Miuško, Miunko, Miuše, Miušáku, Ušatko, klazant, vykuk, modroočko atd....

dali
21. zář 2007

My máme Viktorii a říkáme jí Viki,Viktorko,Víťo,Vikoušku,Kiki,Kikino.....

A pak máme Filípka a říkáme mu Fildo,Fífo,Fífo i Filipe a manžel mu říka Lulinku 🙂 ,ale to já nesnáším

makelka
21. zář 2007

My máme Tobiáše a říkáme mu: Tobi, Tobísku, Tobšo, Tobinku, Tobouši, Toboušku, a manža někdy vymýšlí patvary jako Toboušenečenku apod. 😉
A babička (manžova) mu říká Tobulinku - hnus fialovej 😠

zlatka
21. zář 2007

JJ, jsem Zlata.Mamka mi chtěla dát Zlatka, ale to tenkrát nešlo, prý Zlata nebo Zlatuše, tak uznávám, ta Zlata je lepší. Ale tak mi říkala jen profesorka z biologie. JInak doma mi říkají Kačko, Kačenko ☹ , kamarádi Ati a manža mě jménem vůbec neoslovuje. Pořád se reaguju, když kamosh oslovuje svoji manželku :"Zlato" 🙂 Ale jinak jsem s tím jménem max. spokojená, vzkaz pro mamku: "Díky!" 😀
Eps, máš pravdu, Magdalének je teď hodně i Natálek a Nikolek.

cermonca
21. zář 2007

Ja mam Nikolu a rikame ji Niki,Nikolko,Nikisku,Nikolatko,Nikolajdo,Nikol. 😅

dali
21. zář 2007

Já Zlatce říkám Zlatuška,protože je také zlatíčko,ale teda jak to že nespíš? 😀 😀 😀

eps
21. zář 2007

Zlata je neobvyklé, teta je Zlata a hotovo, sestřenice Zlatka....Mamka je Světlana, babička se tak trošku vyřádila, dávala na jejich dobu celkem neobvyklý jména...Ale jak by se babičce Světlaně líbilo, kdyby byla malá Světlanka 😀 ani za nic! Mimochodem, taky pocházely z Olomoucka!

Madlu teď má se mnou další maminka ze Srpna, pak od kamarádky známá (je stará pár měsíců), ve vsi je jedna 10měsíční, to její máma hledala jméno, které tu nikdo nemá, ale nevěděla, že má smůlu, že my ho máme vybrané a dáme ho tak nebo tak... 😉No, ale v počtu na Natálky a Nikolky ještě nemáme, to bych si asi rozmyslela. Já chtěla strašně dlouho Kateřinu, ale je to sousedova dcera, lehce hysterka (no, rozmazlenec 6 letý), tak mě to velmi rychle přešlo, a pak Terezka, ale tu teď má taky kde kdo, a přímo sousedka naproti, takže z toho taky sešlo, manža to nechtěl.

Ono strašně záleží, jak se to říká, zdrobněliny na všechna jména se najít dají... Třeba známá má Jáchyma a nezdrobňuje, jiná ho má taky a je to Jáša, Jašík,Jáchymek...

eps
21. zář 2007

Kdo má spát???

zlatka
21. zář 2007

Dali 😀 😀 😀 Tys mě vyčmuchala???Já dneska dělám do něčeho jinýho. Zlatuško mi říká mamka, když jsem hodna (a Dali taky 😀 )už letím chrupkat.

eps
21. zář 2007

😀 jasný, holky drbají spolu i jinde a já se nějak nechytla. Dobrou noc všem povídalkám tady! 🙂

natalien
22. zář 2007

My naší Nelle říkáme Nelli(nko), Nelloušku, Nellili, Nellčo, Nell ale i princezno, beruško, zlatíčko ... atd.
Já jsem Natálie a v době kdy jsem chodila do školy na ZŠ jsem byla jediná, nejhůř jsem snášela když mě oslovovali Natálo. Taky byl pokus mě říkat Natašo a to taky považuji za ee. Nejraději a nejčastěji mě oslovují Naty, manžel mě říká Nate, naši Natálko, Nany, Natko. Jako dítě jsem byla hodně neštastná, hrozně moc jsem toužila jmenovat se "normálně", ale teď jsem naprosto spokojená. Třeba v práci jsem se do tel. nemusela představovat příjmením, ale jen křestným jm. a každý věděl že jsem to jen a jen já 🙂 Měla jsem 2 kolegyně v kanclu a obě byly Barbory 😉
Manžel je Jan a říkám mu Honzi, Honzíku, Honzo jsem mu snad za dobu našeho vztahu ještě neřekla 😵

0401
22. zář 2007

ahojky, když se nám narodila naše Patricie, hodněkrát jsem si vyslechla: a jak jí budete proboha říkat? 😲 A to byl jeden z důvodů, proč jsme jméno tajili až do porodu, protože, kdyby mi ho někdo hanil už předtím, nevím, jestli by se mi psalo do papírů snadno. Jedna paní se mě dokonce ptala, jestli je takové jméno v kalendáři 😒
Malá slyší na Patričko, Patinko( tak jí říká tchýně, taková zdrobnělinka by mě nenapadla a hrozně se mi líbí), Pati, Paty, Paťulko, Paťko, beruško, bibinko, slunce...
Tatínek jí říká Paťánkoslávenko 🙂 a ona na to fakt slyší 😀

bambulik
autor
5. čer 2008

takmy maléříkáme: Kači, Katulko, Katulíne, lásko,

noangel
5. čer 2008

ja jen pro zajimavost manzel je Michal a babicka mu rika Míšuňko 😎

bambulik
autor
5. čer 2008

noagel:moc pěkný

lenerka
5. čer 2008

tak my máme doma Kačenku
říkáme jí různě:Kačí Kačenko Kateřino když zlobí Kačůde Kačulíno
je to fakt pěkné česko jméno

selu
5. čer 2008

tak my mame Michaelu a rikame ji Miso, Misko, Misicko, Misanko, Misano kdyz zlobi a ja ji rikam berunko a berusko a taky nekdy beruno kdyz je nedobra 😀

bublina7
6. čer 2008

Tak my máme dva kluky Šimona tomu říkáme Šimonku, Šimčuško, Šimí a když zlobí, tak je to Šimoňák nebo Miluna. A mladší je Antonín( nikomu z našeho okolí se to jméno nelíbilo, ale i tak jsme ho dali a jsem ráda) a říkáme mu Toníčku, Tončuško, Toňulko,... bobíčku a když má nehodu v plínce, tak mu říkáme smraďochu 😀

lenycka
6. čer 2008

Tak já malé říkám převážně Koblížku, Lumpíku a Čendino (po taťkovi, jako malá mu byla hodně podobná), jinak Sophí, Sophinko, Sophie, Ellí, Eleonoro a tak různě 😀

terkajesterka
6. čer 2008

Našemu Jirkovi říkáme nejčastěji Jurášku, Jurajdo.....už jsem si zvykla, ze začátku jsem byla proti, aby se kluk jmenoval po tátovi 😀

krista
6. čer 2008

Ahojky tak my máme Kristýnu a říkáme jí: Kristýnko, Kristulko, Kristo, Kristule (když mě štve 😝) a dále broučku, beruško, miminko naše 😀, myšičko, bobánku ... atd. 😅

dvojmama
6. čer 2008

My máme Vikoušky - Viktorce říkáme Vikinko, Vikis, Vikilinko, Viktorinko, Korísku, Růžovousku, beruško.....
Viktorovi potom - Vikis, Vikiňák, Viktoromil, Toromil, Vikoušek, modrásek, Viktoris, brouček, Vikilísek....
oboum dohromady Vikoušci, dvojčata, barvíci, ufňukánci, prudiči (neustálý řev 😔 ) lásky naše, prcíci, prdíčci, broučínci... No řekla bych že pokaždý skoro jinak 😉

lenycka
7. čer 2008

Dvojmama, tak důležitý je, že v tom nemaj zmatek 😀 😀
A prudiči jsou dobrý, ty mě pobavily 😀

girl.misel
8. čer 2008

já mám natálku a říkám jí Lálo,natko,natalíček ale taky grázlík 😉

haluskacz
8. čer 2008

ahoj, my Katerine taky rikame Kachno 😀, ale jinak zrovna u ni vede Kata, protoze je to jednoduchy pro ostatni deti v rodine. Jinak deti houfne oslovuju opice ci opicaci (abych byla genderove spravedliva 😀) Individualne mame Anicku/Andulu, Katu/Kacenu/Kacenku/Kachnu a Vaska/Vasouna/Vendelina. No a pak u holek casto cituju pisnicky a pridavam - Anicka dusicka, Andulka safarova, Kacena divoka...

s.arik
8. čer 2008

Mirko, Miruško, Mirinko, Miri
zlobivá Miruše 😎

lenlut
8. čer 2008

Ahoj,tak my máme Lucii a Terezii a ted pokud to bude opět holka tak bych chtěla aby to končilo opět na IE,když už to máme takhle u těch prvních dvou.Klučičí máme vybrané už od prvního těhu-Honzík a ted ještě uvažuju nad Ondrou,taky se na něho dá dobře volat.Jinak jsme jména vybírala tak aby byly variace jak v malém věku tak i později-hlavně v pubertě 😀 Když bych zavolala natu starší Lucinko v 15 tak mám obavu že by mě asi poslala, někam. 😀 Takže ted naní voláme nejčastěji Lucko, Lucinko,Luci akdyž zlobí tak Lucino a ve školce na ni školnice volala když zjistila že jsme to já "Lucie jde domů",což mě příjde takové divné vůči dítěti.
A na Terezku-Terezko,Terinko,Terko,Terino když zlobí a tečou mě nervy nebo Terezo.
A jinka -sluníčko,prdelko,prdítko-to na tu mladší hlavně když byla hodně malinká,ale někdy jí tak řeknem ještě dnes-.kotátko,myšičko,opice,šašci apd. 🙂
Kačenku jsme taky chtěla u Terezky,ale tím že je v listopadu tak jsme to zavrhla(až pak jsme si uvědomila že má stejně svátek a za 14 dní potom narozky 😅 ) a anvíc by to bylo dlouhé i s příjmením a k tomu dvě K a dvě Ř-jak ve jméně tak i příjmení.

maja26
8. čer 2008

Ahoj my říkáme Mařenko,Maďuš,Maněnko,Máří a manžel říka Májinko a ještě někde v tv slyšel něco o prastarém zvířeti tak je ještě Meritorium,když zlobí tak Manuno,Maněno
A jinak se dá pro Marii vymyslet spousta jiných přezdívek 😀 ...Máňa,Máša(oblíbené od tchýně)Márinka,
A já osobně ji říkám a to teda nevím sama proč Kukuřice 🙂

sanies
8. čer 2008

Ahojky,tak my máme Jana a od břuška je to můj Janek,Janíček,Janeček,Jeníček....Teď čekáme druhé,holčička by byla Alžběta,Betynka,Bětuška.....ale...je tam druhý pimpula...tak chlapi vybrali z 3 variant Matouše,snad se na něj bude dát taky pěkně volat,jako na bráchu...já mu zatím říkám Matoušku...

maja26
8. čer 2008

tak to můžeš třeba volat Mates 🙂