Jak oslovujete vaše děti?

bambulik
20. zář 2007

Jakpak oslovujete Vaše mimísky nebo dětičky?
Já bych chtěla Kateřinu nebo Honzu a myslím že tyhle jména se dají docela dobře zdrobňovat a můžou mít hodně podob.

ene
20. zář 2007

S oslovovanim mam docela problem. Chceme Anezku nebo Filipka a nevim, jak je volat co nejkratsim tvarem 😀 Anezka bude casem nejspis Aňa, ale volat na Filipa Fildo nebo nejak podobne zni straasne...

lenkabu
20. zář 2007

My chceme Viktora a říkala bych mu Viki, Vikinek když bude malinkej. Ale zatím to vypadá na holčičku a mně se strašně moc líbí Vanda. Jen nevím jak jí budu říkat když bude malinká. Větší holce normálně Vando,ale malý nevím....neřeším to(řeší to za mne příbuzní 😠 ), nějak se to vyvine.

marta25
20. zář 2007

Moje dvě kámošky (navzájem se neznají) mají dcery Kateřiny - ani jedna nechce, aby se její dceři říkalo Kateřino. Jedna preferuje Kačko a Kačenko a nesnáší Káťo a Katko (prý je to moc "ruské"), druhá zas vyžaduje Káťu a Katku (a nesnáší Kačenku nebo Kačku, že je to jak nadávka). Je to občas schíza, nesplést se a nerozházet si je tím 😠

kajule
20. zář 2007

Marto, v tom bych už asi měla pěkný guláš. 😀
Já nesnášela, když mi říkali Karlo, když se jmenuju Karolína. 😠 Při oslovení Karla mi stávaly vlasy na hlavě a dělala jsem, že neslyším.

mobina
20. zář 2007

Bambu já vím, ale to bych na ten svátek taky mohla zapomenout, když mám na stole jen klasický kalendr 😀 Vždyť to máš jedno. Lidi jsou prdloni a Kačenka se u někoho může jmenovat třeba i myčka na nádobí 😉
Ene já bych Filipa asi zkrátila na Fila, Fílu...
Lenkabu Vandi, Vandičko 😉

mobina
20. zář 2007

Kajule tak to mě nejvíc nesedí asi Kája. Manža mi začal říkat Karolka a to je moc hezký 😵 A táta mi říkal Karlička 🙂 No a máma mi občas říkala Kačeno 😀

kajule
20. zář 2007

Kámoška má Filipa a říkají mu Fílo, Filďo.

lenkabu
20. zář 2007

mobi: Vandi je dobrý, Vandička se mi přijde hrozný...ale jak říkám, ono se vždycky něco ujme samo. Neřeším to předtím.

mobina
20. zář 2007

Leni přesně tak. Pak si to stejně nějak skomolíte.
Mimo téma. Pohlaví vám ještě neprozradili?

marta25
20. zář 2007

No,já s mým jménem takové problémy nemám, na mě každý volá Marto nebo Marti 😝 . Ale přijde mi, že když dávám dítěti jméno, musí se mi líbit bezpodmínečně, i s různýma známýma zdrobnělinama (nebo s nima musím počítat a neurážet se). Ovšem zůstává otázkou, co mu kámoši nebo spolužáci vymyslí za přezdívky, s tím už se počítat nedá, protože rýmovačka nebo hanlivá nadávka se dá udělat na každý jméno bez výjimky 😀 😀 😀

kajule
20. zář 2007

Tak mně většinou každý říká Kájo a s tím jsem spokojená. 🙂

mobina
20. zář 2007

Marta my se taky snažili vybírat jména, ke kterým jde nějaká ta zdrobnělinka. Ondra je super, druhý horký favorit je Vincent (Vinc, Vinie, Vincek 😀 ) a u holek je favoritka Klára.

mobina
20. zář 2007

Kájo mě většinou taky říkají Kájo a v pánské společnosti jsem Karel 😀

kajule
20. zář 2007

Mobi, ty jseš taky Karolína? 😉 Taky jsem někdy Karlík, Charles apod. 😎

ene
20. zář 2007

Snazila jsem se vybirat jmena, aby byla hezka v zakladnim tvaru, ten je bude provazet zivotem porad, zdrobneliny a ruzne kratke tvary se mohou menit.. Ale ten Filip mi stale vrta hlavou, porad to neni ono, urcite to bude holcicka 😀

mobina
20. zář 2007

Kaju taky taky 😉
Ene to jsem si říkala taky, protože s klučičím jménem jsme měli neskutečný problém a holčičí máme vybrané už roky. No a zákon schválnosti zapůsobil dokonale 😀

alcatko.j
20. zář 2007

Nelince rikame Nelis, Nelušáku, Neli, Neliku, ale taky uřvanče, opico, srdičko a žabko 😵 Když zlobí, tak Nelino🙂Muj tatka ji rika Nelo.

Segra je Adela a te se rika od nepameti u nas doma Adelajdo, Ado a Adelko a taky hodne Adino.

Mne doma rikaji Alusko a Ali.

🙂

alcatko.j
20. zář 2007

Ene, my na Filipa volame Fífo 🙂

sylvar
20. zář 2007

zanet, mě nevadí, že jí někdo bude říkat Sofie, máš pravdu, jmenuje se tak, ale teď je malá a absolutně se to nehodí 🙄
je to prostě naše Sofinka, Sofi, Koláček.aby někdo říkal malýmu miminku Sofie se mi teda moc nelíbí.Samozřejmě, když se někdo zeptá, jak se jmenuje, řeknu Sofie, ale oslovovat ji tak prostě nebudu, malým dětem se má říkat zdrobněle nebo spíš jiný tvar jména, toť vše.
Ať si každý dělá a mluví, jak myslí 😠

eps
20. zář 2007

My máme Magdalénu, já ji říkám Madlenka, Madluška, sluníčko, miláčku, paviáne, tarzane, opičko, ochechulko, a tak 😀 , táta jí říká Magdaléno, Magdalénko, babička říká Majdalénko. Druhá jí říká barunko (není to Bára, Barbora!) a berunko (zní ja Verunko) tak už jsem jí teda řekla na plnou hubu, že se jmenuje Magdaléna...a prý chtěla říct beruška... 😖 Nesnážím Majdu a Magdu, když už, tak Madlu, ale nikomu za to nenadávám, jen se mi to prostě nelíbí a v rodině bych ráda prosadila radši tu Madlu. I když spoustě lidí se Madla nelíbí, přijde jim to jako nadávka...Však uvidíme, jak jí budou říkat ve školce/škole, kamarádi, cizí...

Kluk by byl Ondrášek.

Já jsem Eva, a nesnáším oslovení Evka, říká mi tak ředitelka v práci, myslí to dobře, chce to zdrobnit, Janě už říká Jano a ne třeba Jančo, Janko... Doma mi nejčastějí říkají Evčo, manžel ne, ten Evo, i kamarádka, přijde mi to "tvrdý", i když se tak jmenuju, záleží, jak to kdo řekne, jaký k sobě máme vztah. U cizích je to v pohodě, ale u blízkých mě to mrzí.

kar.la
20. zář 2007

Ahoj, to je pěkné téma 🙂
My máme Adélku a říkáme: Adélka, Aduška, Adunka, Aďulka, Adinka, Áďa, Adulátko, volám na ni Adi - prostě odle nálady.
My hlavně chtěli jméno, které je hodně variabilní...

silvik
20. zář 2007

Ahojky, tak naše první je Barbora, říkáme jí Barunko, Barčinko, Barčo, Baruško, když zlobí tak Barbucho 😀 Občas na ní vylezeme i s Barborou, aby, když na ní někdo takhle zavolá, věděla, o kom je řeč... 😀 😀

Druhá je Markétka a říkáme jí prostě Markétko nebo Marki...

Kačenka je hezké jméno, chtěla jsem tak pojmenovat první dcerku, u tatíka to ale neprošlo... u druhé mu to už tak nevadilo, i by na ní přistoupil, ale Barunka se naučila říkat, že chodíme na kačenky (na rybníku), tak jsme vybrali raději jméno jiné, aby se jí to v té její malé hlavičce moc nemotalo... 😉 😀

Honzík je taky moc hezké jméno, líbí se mi, když se mu říká Jeníčku, Honzíčku...

Manžel je Václav, Václave jsem mu snad nikdy neřekla, je pro mě Vašek, líbí se mi i když mu říkají Vény...

Každému se ale líbí něco jiného.... nezáleží na tom, jak se kdo jmenuje, ale jak se to jeho jméno vysloví .... 😉 😵

kajule
20. zář 2007

Silvi, jj a proto chci ještě kluka, abych mu mohla říkat Jeníčku, Honzíčku, Honzíku, Honzino apod. 😵 😵 😵

bambulik
autor
21. zář 2007

já budu mít buď Honzíka, Honzulku, Honzínka, prostě miláčka a na kateřinu je toho taky hodně....
a Já jsem Jiřina Kateřina a říkají mi různě: Jiři, Jiřule, Kačice, Kači, Jiřulko, na gymplu mi říkali Gigi

kacerka
21. zář 2007

eps, taky jsme chtěli Magdalenku, ale štvalo mě, jak to každý řešil a hlavně máme dlouhé i příjmení, takže jsem ji nakonec zavrhla. A jenom já a manžel (samozřejmě ještě holky z koníka) víme, že se naše eventuelní holčička bude jmenovat Jolanka a už se těším, jak jí budu říkat Joli, Jolčo, Jolísku . . . . 😉
Jinak já jsem Kateřina a to jméno je úžasně tvárné, hlavně mi každý říká jinak a člověk už i z toho tvaru odtuší, jak je na mě dotyčný naladěn . . . .

skaredka
21. zář 2007

caute, tak mi nasi male rikame: Samusko, Saminko, Samco, Sami, Samiku, Samule, Samusaku, Samanthaale taky prdolko, milacik, honey, berusko ... no ma proste straaaasne moc jmen. Muj tata ji rika Marusko a jeho pritelkyne ji rika Samanticko (z toho mi je na bliti). Kdyz jsem vybirala jmeno tak me vubec nenapadlo kolik muze mit zdrobnelit. No Samanticka me nenapadla urcite. Ale i tak bych ji pojmenovala Samantha, i kdybych vedela, ze ji tak bude volat. I kdyz jako fakt bleeeee 😀

betule007
21. zář 2007

Naše malá se jmenuje Vanda,ale říkáme jí Fando,Fanouši,Vandíku,Vendelíne,pucku,Máňo,prďolko,vráno-jmenuje se Havránková,apod.Nejčastěji asi pucku. 😀

zlatka
21. zář 2007

Honzíkovi se taky říká Jendo, Jeňo a já zažila chlapečka, co mu říkali Jájo, už je starší,ale zůstalo mu to. My máme Bereniku a říkáme jí Berunko, Beruš(ko), Beru , Berčo a ostatní jí občas řeknou Bery nebo Bereničko- což mi moc neznělo, ale už jsem si zvykla. Jak se říká, každý jméno je pěkný, když se hezky říká a když náleží fajn člověku. 🙂

peta.cz
21. zář 2007

Kamarádka má Jiříčka a babička mu říká Jurášku, moc se mi to líbí 🙂)
My máme Míšu,Mišáka,Mišánka,Mišáčka,Mišku,Šimšáčka,broskvičku,bobečka,rošťácu a žblabuňu 🙂Divný je,když ho někdo nazve Michalem - zrovna nedávno jsem nad tím přemýšlela, že na něj taky někdy musíme volat aspoň Michálku, přeci jen mu vždycky všichni Míša říkat nebudou 🙂

eps
21. zář 2007

Kacerko, škoda! Ale Magdalének je teď nějak moc, nebo si víc všímám... Jolanka je taky pěkná, 😉 měla jsem spolužačku, ješte jsme jí říkali "žoldo", ale přece jen to bylo na střední a spíš reakce na tvar jejího jména říkaný v angličtině...

Jo, k Václavům, kamarádka manžovi říkala Véno, Vendo, malý by byl Vendík. A kolegyně má manžela Božetěcha a říká mu Václave 😀 . Opravdu 😉 , nekecám!!! 😉

A jedna paní měla na stará kolena ještě dvojčátka, tak je to Jeníček a Mařenka, ale ptala jsem se jejich sestry (spolužačka), jestli jim tak vážně říkají a že ne, je to Maruška a Jeník. Už jsou ale starší, no, skoro puberťáci.

Zlatko, ty jsi Zlata? Mám tetu i sestřenici...

Skaredka, tak na Samantku bych vážně nevěděla, jak jí říkat a už se nestačím divit 🙂