Jak perete skvrny od banánu, mrkve apod.?

martinaho1
23. únor 2011

Od narozeni malickeho mu vse peru v gelu Persil sensitive a skvrny od zeleniny a ovoce vubec nejdou vyprat, ted jsem zkusila tekuty vanish a prijde mi, ze to vubec nefunguje. Muzete mi napsat Vase zkusenosti a rady?! Diky predem vsem maminkam.

evatk
23. únor 2011

nám skoro na vše zabírá tekutý persil professional, ale ten tekutý zelený hustý, ne ve sprayi
dávám to rovnou na skrvny, nechám působit i hodinu, pak operu

kefir
23. únor 2011

no hlavně to hned po zašpinění namočím , persil sensitiv je dobrý ale na skvrny fakt nefunguje, já když už fakt potřebuju vyprat flek tak jedině v lanze nebo arielu a nebo persilu gold a na vyšší teplotu. teď jsem si koupila v sekáči pro malou tričko mělo to zaschnuté skvrny od zeleniny které asi nešli vyprat dala jsem na to lanzi a tričko je jak nový

vlckulka
23. únor 2011

Na skvrny od mrkve používám dětský olejíček, pak na to naliji Ariel profesional na skvrny, nechám to chvilku působit a dám normálně vyprat a pokud je to čerstvá skrvna a není zapraná, tak to opravdu funguje. Na ostatní skvrny používám z DM drogerie odstraňovač skvrn Denkmit, namočím to tak na minimálně dvě hodiny, vyperu a většina skvrn zmizí.

kauculacek
23. únor 2011

Používám buď Kronstar, Smacchio Tutto a nebo žlučové mýdlo z DM 😉

barbara66
23. únor 2011

Já používám taky to žlučové mýdlo,mám doma ariel profesionál i vanisch a zdá se mi,že to moc nefunguje.To mýdlo funguje 100x líp 😉

apollo11
23. únor 2011

Neperu 😀 respektive převleču na krmení do starých hadrů a peru normálně, skvrny neskvrny 😉 je to sice práce navíc, ale časově a energeticky se mi to osvědčilo
(ale když už se zamaže něco pěkného, tak ten persil a žlučové mýdlo)

mufinka1
23. únor 2011

zlucove mydlo je na skvrny nejlepsi 🙂 ( kupuji v DM)

andy80
23. únor 2011

Vanish + kvalitní prací prášek, nejlépe Ariel

ja.na81
23. únor 2011

tekute zlucove mydlo z DM

sunea
23. únor 2011

namocit, nato Ecover odstranovat skvrn, nechat posobit, potom hodit normalne do prania. V krajnom pripade Savo Perex.

romana29
23. únor 2011

Na 90 celý program a (většinou) to jde dolů - nenamáčím, nepředpírám a většinou ani neperu ten samý den. Ale moje rada zní - čím tmavší oblečení, tím lepší 😎 😀

beruska2x
23. únor 2011

Peru v prasku Persil sensitive na 50 stupnu (lozni na 60) a jeste se mi nestalo ze by se neco nevypralo 😅

weri1
23. únor 2011

tak já hned namydlím žlučovým mýdlem a dám prát a nemám žádné skvrny a peru na 40

niina
24. únor 2011

Já kupuji v Kauflandu malý sáček jmenuje se to JASO, stojí to 20kč a taky většina skvrn zmizí, na velké skvrny dám celý sáček, jak píšou na obalu, na menší skvrny stačí půlka. Skvěle působí i na zašedlé bílé prádlo 🙂 Doporučuji zkusit 🙂

klara.t
24. únor 2011

Čím odstraňujete skvrny od pomeranče a červené papriky? Zrovna máme pár čerstvých na triku. Na bílé se nebojím použít savo, ale na barevnější se bojím.

simonceli
25. únor 2011

Skvrny všeho druhu od malé i od přítele (motorový olej apod.) odstraňuju žlučovým mýdlem a peru na 40° a když to nepomůže, tak to vyvařím v troše pracího prášku a žlučového mýdla normálně v hrnci na plotně a pak vyperu v pračce a zmizí to.

evaviki
25. únor 2011

u nas na mrkvu zaberala jar 🙂 poliala som, nechala chvilku posobit a vybrala.. a potom este kupujem v drogerii taky odstranovac skvrn, co je urceny priamo na skvrny od ovocia a zeleniny.. (http://www.drogeriemarket.cz/produkt/724/dr-bec...) - snad to nebude vyhodnotene ako reklama .-DDD

pattie
25. únor 2011

Savo na barevné prádlo.... jinak to ale taky moc neřeším. Na doma nosí flekatý trička...

mkr
25. únor 2011

ted se mi stalo, že mi neteř pozvracela mrkvovým příkrmem celý bílý kabátek, hned jsem to natočila, opláchla z toho nejhoršího, nalila vanish růžový to v něm skoro plavalo, po čase působení hodila na 60 do pračky, peru v prášku z lidlu a jsem spokojená, celý kabátek se vypral 🙂 ani jsem nedoufala, myslela jsem, že půjde do koše, i banán z bryndáku pustil, ale hned namočit, nalít vanish a vyprat 🙂

fiallinka
25. únor 2011

no, ono je nejdůležitější to nenechat zaprat - prostě hned, jak je to pokydané, namydlit, případně namočit, a pak je celkem jedno, čím to budeš prát, resp. co budeš používat - ale ani tak jsem nevyprala všechno...

lucenek
25. únor 2011

pouze a jen prewash spray od Amway...zvládně i to co nestihneš ihned namočit seprat...trávu na kolínkách, šmíru na bílé bundě.....propocené žluté povlaky na polštáře, košile a jejich věčné límečky a manžety......už mám jen to postříkám a vyperu.....vypral vše i týden staré

janaakm
20. dub 2020

taky jsem bojovala se skvrnami od příkrmů, pak jsem dostala vzorečky od Eurony a byla jsem nadšená, vyperu vše. Nakupuji se slevou, mohu poslat vzorečky i poradit jak nakoupit co nejvýhodněji

zelenaesmolda
20. dub 2020

@martinaho1 nejlepsi je jelen

kaaacaaatkooo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz