Jak podpořit trávení v těhotenství?

keilin
24. říj 2018

Ahoj, nemáte někdo nějakou radu co by mohlo napomoct trávení v těhotenství? odjakživa mám špatné trávení takže to že i při sebelepší snaze nebudu štíhlá jsem se už smířila, ale v těhotenství je to děs. Druhý a třetí měsíc byl hrůza, bylo mi pořád zle, motala se mi hlava, únava a pod...už je to mnohem lepší, ale jídlo je pro mně pořád za trest. Stačí malá porce a je mi těžko až na zvracení. Snažím se dodávat miminku co to jde, ale pořád mám nahoře jen půl kila a bojím se aby miminko mělo dostatečnou výživu. Děkuji za rady

anguly
24. říj 2018

Já měla taky problém s jídlem v těhu. Pak se to zlepšilo.... A pak zase zhoršilo. Těsně před porodem jsem měla o 5 kg méně než před těhotenstvím... (ale klid, moje těhotenství resp. komplikace v něm byl horor).
Doktoři mě do cca 25tt dělali vyšetření, která jsou běžná... A i když jsem nepřibírala, tak říkali, že krev je v pořádku resp. živiny pro mimi, že to se nezhorší ze dne na den...

No ale pokud se cítíš fakt blbě, hodně unavená a vůbec nic nesneseš, tak trvej na nějakým vyšetření. Někdo má nevolnosti celou dobu, ale nemusí to být těhotenstvím... může to být třebas žlučník (nebo já měla akutní zánět slinivky). A to se pozná i z krve, ale běžně při těhu se nedělají testy na CRP a amylázy (nebo aspoň mě je bohužel běžne nedělali).

Jinak doporučuju takové ty rady, jíst často a v malých porcích... lehce stravitelné jídla. Ale většinou pomůže až porodit...
Přeji hodně štěstí, ať vše dobře dopadne a nepotvrdí se žádné zdravotní komplikace!

keilin
autor
24. říj 2018

no já jsem to říkala, ale řekli mi, že to jsou normální příznaky a to že jsem je předtím nic neznamená, protože každé těhotenství je jiné..a prý je to u mně tím, že jsem bohužel jednou potratila ...že prý je to nějaká obrana těla aby to tentokrát bylo v pořádku. Je to pro mě divný se synem jsem přibrala 16 kilo a teď tohle. Ale testy mám prý v pořádku. Zeptám se radši ještě jednou na příští kontrole, děkuji za radu..jo porodit..už aby to bylo 🙂 nemůžu se dočkat a všechny komplikace mi za to stojí 🙂 hlavně aby miminko bylo v pořádku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru