Jak pomáhají tatínci s dětmi?

lenkicka
26. kvě 2009

Ahojky,
přišlo mi, že toto téma tady není 🙂 . Většina tatínků určitě byly u porodu, byli z toho dojatí, ale co dál?
Nemůžu si ztěžovat...můj manžel obzvlášt na začátku přebaloval, huštal, nosil, chodil na procházku. Ale časem to tak nějak zevšednělo...a když přišly další úkony, jako vaření čaje, dělání sunaru či přebalování už toho "voňavějšího" hovínka....já ne...ty jsi matka 🙂 Ještěže mu zůstalo hraní si a občasné přebalení a chození na procházky 😀. Ale je fakt,že když vidím jeho kamarády, kteří nedělají vůbec nic...tak ten můj je ještě zázrak 😵.
V nouzi poznáš přítele...malý ma 6 měsíců a mě se zadařilo...mám nohu v sádře a berle...a ejhle...najednou jde zase vše...takže je to spíš jen o jejich pohodlnosti 😉
Tak jsem založila toto téma...jaké máte vy zkušenosti...
A třeba ho můžeme dát přečíst i tatínkům, že nejsou jen Ti, co mají obě ruce levé...ale že je to "chlapské" pomáhat s mrňouskem 🙂 🙂 🙂 🙂

lenkicka
autor
26. kvě 2009

Misa.cekatelka: Tak to máš fajn, že si toho všimne...u nás by musel být jo bordel, aby něco řek 😀...ale to bude asi tím, že u nás se uklízí samo 😀 😀 😀

pistok
26. kvě 2009

super téma
tak u nás ocinko bol pri porode. nechcel, ale som ho ukecala, že ho tam chcem mať a potom bol celkom rád,
za taký silný zážitok. doma zo začiatku velmi nepomáhal, ale nepotrebovala som, lebo sme boli u mojich rodičov a pomáhala teda mamina. zobral ho niekedy na ruky odgrgnut/odříhnout, ale ked som videla ako ho nešikovne drží 😉 , tak som mu ho brala z rúk. rád sa na neho pozeral v postielke a chodili sme na prechádzky. ked timi trošku zmocnel a držal si hlavku už lepšie - okolo 2-3 mes. si prvý krát trúfol pomoct obliect a naučil sa ako ho držat v náručí. pri prebalovaní mi asistoval od začiatku, ale neprebaloval ☹ . až potom neskor okolo 3. mes pozvolna začal, ked bol pocikaný a ked som ho doslova donutila 😵 , naučil sa prebalit aj pokakaného timiho 😅 . teraz mám niekedy pocit, že mu to ide lepšie než mne. 😀 pri kúpaní pomáha, lebo inak to nejde, kedže malý je poriadny živel a sama to nezvládam. dnes ho dokonca kúpal on, ja som len pomáhala. pri kojení aj v noci k nemu vstával, už nekojím, tak ho nakrmi, ked treba a sem tam ho pristihnem, ako malému z toho ujedá - preto mu dávam vačšie porcie 😀
no proste porobí všetko, aj riad umyje a smeti nosí cestou do práce. 😎
ale perlička nakoniec. síce porobí všetko, lenže najskor mu to musím aspon 5-10 krát povedat a až potom spraví. oblečenie pre malého prichystat, povedat čo mu dat papat a kolko a tak. proste chýba mu v tomto ohlade samostatnost, ale hlavne že spraví, čo mu poviem 😎
nevedela by som si to vobec bez jeho pomoci predstavit
ale ako som písala, funguje to asi takto: poviem daj timiho na šerbel a potom čistú plienku a prezleč mu toto bodíčko a pančušky, čo som ti položila sem na postel a potom mu daj napit tento čaj. podbradník máš položený tu. a potom ho postráž a hrajte sa spolu. ja možem íst napr. do kuchyni a viem, že to spraví.
ešte len pripíšem, že už do tehotenskej poradne a teraz k detsk. doktorke chodí vždy so mnou a aj na nákupi chodíme spoločne
takže fain manžel, aj ked vždy je niečo, čo by sa dalo vylepšit 😀 😀 😀

shaula
26. kvě 2009

Holky, ale to je právě špatně - když mu něco nejde, uděláte to samy... Šijete si na sebe bič. Lepší je mu ukázat, jak to udělat lépe 😉 Myslím, že chlapi často něco nedělají rádi, protože to neumí a samozřejmě chlapská ješitnost jim nedá, aby to přiznali. 🙄 Takže je na nás, abychom je to dokázaly naučit tak, aby nám to vyhovovalo, ale přitom jejich ego zůstalo nedotčené 😵

misa.cekatelka
26. kvě 2009

pistok:taky mu musím do podrobná vysvětlit,když něco chci 😀 .A to slyším:myslíš že jsem úplně blbej nebo co?no a kdybych mu to neřekla,všechno by skonil.

Ježiš holky a co se týče chlapské práce,jako je přibít hřebík atd.tak to je hrůůůůůůůůůza 😀 😀 😀
My máme všude pod obrázkama 5cm díry 😀 😅 😀

lenkicka
autor
26. kvě 2009

jj...moje chytrá kamarádka mi řekla...chválit, chválit a chválit...to byla rada, když jsem se ji ptala, jak toho svého vychovala...tak se o to pilně pokouším 😀 😀 😀...a zabírá to...
a ještě mě napadá po dobrém jde vše líp...ale někdy se musím hodně přemáhat...ale pak to stojí za to...doma klid a taťka cvrká 😀 😀 😀

marinka
26. kvě 2009

U nás je to tak, že čím malá roste, tím víc se táta zapojuje. Když byla mimčo, tak nedělal prakticky nic, nikdy ji nepřebaloval, nevstával k ní noci, neuspával ji, kojila jsem, tak ani mlíčko chystat nemohl, nejezdil s kočárem.. Přišlo mi, že je z toho mimča takový bezradný. Ale jak rostla a začala komunikovat, smát se na něho, reagovat na jeho blbinky, tak ho to s ní začalo bavit a postupně začal pomáhat s koupáním a dalšíma věcma a teď už kromě přebalování zvládá všechno jako já. Já toho dělám samozřejmě mnohem víc, ale oproti tomu, když byla mimčo, to je nesrovnatelné. Tráví s ní mnohem, mnohem víc času a malá ho miluje 😵

berenika39
26. kvě 2009

ahoj, shaula, mluvíš mi z duše. jsem už starší zkušená osoba 😀 😀 , prostě jsem zavedla taktiku: když jsem potřebovala přítele trochu popostrčit, prostě jsem to udělala tak, aby to vypadalo, že je to jeho myšlenka. to mají chlapi rádi.
Jak je venku, mám mu dát čepici nebo ne? Já nevím, proč brečí, co s ním mám dělat? atd....
A MP se snažil vymyslet, co a jak, a velmi často z něj padaly fakt skvělý myšlenky, nezatížený internetem, knížkama, zkušenostma. A tak vlastně postupně nabyl dojem, že to zvládá, snad líp než já??? 😀 😀
Malýho upřímně miluje, to poznám, ale ty praktický věci chlapi prostě nemůžou sami od sebe umět. Ještě nedávno nevěděl, co Pétou, když ho hlídal, prostě "u nej byl". Ale ted, když už prcek umí hrát na schovávanou, když mu říká tátatáta a když na něm visí, je to čím dál tím lepší.
Tak se holky nebojte ty svý chlapy popostrčit, nenápadně 😀 😀 😀 😀

soanpe
26. kvě 2009

Ahoj bereniko 🙂

já toho svýho taky nechám, at si myslí, že je nej 😉
nechám ho, ať zapojí mozkové buňky a fantazi. Někdy se při představě děsím následků, ale zatím mu jde všechno

shaula
26. kvě 2009

marinka - tos vystihla, že byl "bezradný". O to právě jde, oni neví, co s tím miminem mají dělat, právě proto je to musíme nenápadně naučit. Můj je naštěstí takový, že se zeptá, nebo odkouká. Napřed na mě několikrát koukal, jak koupu, pak zkusil koupat sám za mé přítomnosti, pak jsem ho samozřejmě strašně moc chválila, jak mu to šlo🙂 No a při této taktice nemám problém, koupe, přebaluje, krmí, cokoliv.
Berenika - prosím tě, jak si 9měsíční prcek hraje na schovávanou? Ptám se jako blbec, protože už někdy nevím, jak si mám s klukama hrát, abych je zabavila☹ Docela se jim líbí, když jim zakryju hlavičku plínkou a pak na ně udělám kuk, to se krásně řehní🙂

soanpe
26. kvě 2009

shaula, tak takhle si s naší Sofi hrajeme taky a dokonce si sama zakrývá hlavičku. Jo a minulý týden jsem přišla z mákupu a MP říká:"Sofinko, ukážeme mamince, co jsme se naučili?" Hele a oni si předávali balonek z ruky do ruky. Koukala jsme jako blázen 😲

berenika39
26. kvě 2009

shaula, to je náš nový hit. 😀 😀 😀 všeobecně oblíbený. 😀 představ si kočárek, sporták, prcek stojí , má kšíry, stojí a kouká přes opěradlo. tak jezdíme na všechny procházky. táta veze. Péťa si sedne na bobek, chvíli počká. Pak se schová za opěradlo tatka. A současně na sebe bafnou. Fakt to dělá cíleně, provokuje, začíná si sám. A někdy se řehtá, že ani neudrží rovnováhu a kácí se. 😀 😀 😀 😀

cupi
27. kvě 2009

Ahoj holky, mám doma taky zlatíčko. Já měla po porodu celý týden horečky, takže jsem potřebovala se vším pomoct. Tak jsme si navykli dělat vše dohromady. Koupeme spolu, v noci spolu vstáváme (já připravím mlíčko a manžel přebalí), hrajeme si s Kubíčkem dohromady nebo se střídáme, na procházce veze kočárek nebo nese Kubíčka v manduce, večer spolu uspáváme (manžel syna uloží a já zpívám ukolébavku).
Když byl malému necelý měsíc, tak jsem musela na týden do nemocnice. Kluci byli sami doma a manžel to všechno zvládal sám (nedovedu si představit sebe samotnou týden s malým v době, kdy jsme se teprve poznávali a všechno se učili). Do nemocnice mi volal - zrovna jsem si uvařil oběd, malý spinká, tak vyžehlím prádlo... musela jsem se smát. 🙂 Krásně to spolu zvládli, ale pak jsem manželovi trošku záviděla, on to s Kubíčkem krásně uměl, věděl, co na něj platí, a já se všechno musela "učit". ☹
Moc si ho vážím a i když má taky svoje mouchy (již zmiňované: kde oblečení z ruky upadne, tam zůstane, nebo nádobí samo oschne...), někdy radši mlčím a udělám to sama, já taky nejsem bez chyby. 😉

Bereninko, to je nááádherná hra!!! 😀 😀 😀 Tátové prostě s prckama umí krásný lumpárny. Včera jsem od vedle z pokoje slyšela Kubíčka jak se strašně řehtá, tak jsem se šla podívat, co dělají. Kubík seděl v židličce a tatínek mu předváděl, jak kýchá. 😉 Malej se málem uřehtal. 😀 😀 😀

berenika39
27. kvě 2009

No oni to ty chlapi dělaj tak nějak "spontánně". Vymýšlej věci, který prckyy rozesmějou, uměj líp "blbnout". Já se snažím Péťu jakoby něco naučit, přemejšlím u toho a tak, a možná je to někdy na škodu 😒 . Ještě že ty taťky máme 😀 😀
A myslím, že oni ti chlapi potřebujou, aby jsme jim přinesli rovnou tříletý děti 😀 😀 😀 . Aby už komunikovaly, regovaly,uměly si hrát. 😀 😀

lenkicka
autor
27. kvě 2009

Holky, taky už jsem si všimla, že ten můj dokáže s malým vyvádět takové capiny, že mě by to v životě nenapadlo. 😀 Jen se modlím, ať se mu nic nestane. 🙂 Ale malý se řehtá na celé kolo a je spokojený...a když taťka večer přijde domů, tak se malý rozzáří...a už spolu řádí 😀.
Malý má nejraději polohu hlavou dolů 🙂 a "létajícího Čestmíra" (taťka leží, nebo stojí a drží ho v pasu nad sebou) 🙂

cupi
27. kvě 2009

Bereninko, přesně, jak říkáš. Chlapi dělaj takový blbinky, zatímco my se snažíme děti trošku učit. Já malému ukazuju knížky, hrajeme spolu hry, říkám mu básničky, ukazuju, co se s kterou hračkou dá dělat...
Takže se vlastně skvěle doplňujeme. 😉
Před měsícem jsem s malým jela na týden k našim a nechali jsme taťku v Praze. Přijel za námi o víkendu na motorce, Kubíček na něj koukal z okna a nepoznával ho, pak si manžel sundal helmu a Kubík mi málem vyskočil z náručí, jakou měl radost, že tatínek přijel. 😀 😀 😀 Úplně výskal radostí.

martina100
27. kvě 2009

tak můj manžel se jednou rozněžněle díval na Abi, a pak prohlásil, že je mu trochu líto, že ji nemůže taky kojit, že jí jako nemůže poskytnout úplně všechno 😉.

misa.cekatelka
27. kvě 2009

já si taky všimla,že jednou budu já taková ta přísná co vychovává a tatínek bude ten,který bude dělat blbiny a utěšovat,když mamka zakřičí.už mi to manžel řekl na rovinu-ty budeš ta zlá a já ten hodný.jenže to se mu řekne,když je celý den v práci a s malou ten den netráví.malá už má dost rozumu na to,aby věděla,co nemůže a může a když zvýším hlas,chci jí to dát najevo a on ze mě dělá tu zlou 😀

lenkicka
autor
27. kvě 2009

Jsem někde četla, že my matky jsme důležité k poskytování lásky a uspokojování potřeb mrňouska a akční taťkové jsou mooooc důležití právě svými "šílenými" hrami, aby byli schopni se zařadit do kolektivu a umět si obhájit své místo na slunci... 🙂 😉 🙂

lvice svým lvíčatům dá nažrat a olíže je a taťka lev je učí bojům, aby byli pak silní samci 😀 😀 😀 (ale i samičky pochopitelně) 😀 😀 😀

eliiis
27. kvě 2009

ahojte maminy, musim se taky pridat. jelikoz nase miminko prvni tri mesice jen brecelo tak se mi manzel snazit opravdu max pomahat jak byl doma. a nastesti mu to zustalo. od te doby co nekojim jsme se obden stridali v noci u postylky na papani a ted kdyz mala chrupka celou noc tak i tak se stridame kdyz chce nahodou dudlik nebo tak. male je skoro 6 mesicu pokud ma manzel odpoledni tak rano lezim on malou celou obstara a pokud ma rani tak zase jak prijede tak mu ji treba necham a jedu se zrelaxovat na brusle nebo tak. minuly vikend ji hlidal cely sam ja byla na narozeninach a na srazu takze komplet od patku do nedele v pohode a nema s tim problem. mozna se nektere divite nebo tak ale jak ja rikam nase mimco nema jen mamku ale i tatinka a chteli jsme ho oba takze bych asi nesnesla chlapa ktery se nestara a boji se dite prebalit aby neumrel 🙂 takze i kdyz ma sve mouchy na peci o malou nemuzu rict ani pul slova.