Jak pomáhají tatínci s dětmi?

lenkicka
26. kvě 2009

Ahojky,
přišlo mi, že toto téma tady není 🙂 . Většina tatínků určitě byly u porodu, byli z toho dojatí, ale co dál?
Nemůžu si ztěžovat...můj manžel obzvlášt na začátku přebaloval, huštal, nosil, chodil na procházku. Ale časem to tak nějak zevšednělo...a když přišly další úkony, jako vaření čaje, dělání sunaru či přebalování už toho "voňavějšího" hovínka....já ne...ty jsi matka 🙂 Ještěže mu zůstalo hraní si a občasné přebalení a chození na procházky 😀. Ale je fakt,že když vidím jeho kamarády, kteří nedělají vůbec nic...tak ten můj je ještě zázrak 😵.
V nouzi poznáš přítele...malý ma 6 měsíců a mě se zadařilo...mám nohu v sádře a berle...a ejhle...najednou jde zase vše...takže je to spíš jen o jejich pohodlnosti 😉
Tak jsem založila toto téma...jaké máte vy zkušenosti...
A třeba ho můžeme dát přečíst i tatínkům, že nejsou jen Ti, co mají obě ruce levé...ale že je to "chlapské" pomáhat s mrňouskem 🙂 🙂 🙂 🙂

onlika
26. kvě 2009

Ahoj, tak ja sa pridam. Moj mm pomaha podla nalady 🙂. Zo zaciatku fakt robil skoro vsetko, aj zehlil plienky 😀. Ale presne, po case ho to preslo a obcas tiez pocujem vetu, Ty si matka, staraj sa 😒 . Ale viem, ze by to mohlo byt aj horsie. Najviac ma ale hneva hlaska, ked nieco od neho chcem, ze je unaveny. Ako keby som ja nebola. Ale ja to proste urobim, lebo viem, ze nemam na vyber a nie je tu nikto, kto to spravi za mna. Ja osobne by som uvitala, keby niektore veci robil sam od seba (tyka sa hlavne domacnosti), je plny smetny kos, tak ho vynesie, je umyty a nespratany riad, tak ho sprace. Ale mozno aj k tomu raz dospejeme 🙂

petronelie
26. kvě 2009

Můj manžel funguje na 100 procent. Bez něj bych to nezvládla. Obdivuje, že s malým jsem 24 hodin denně, idkyž celý den pláče..ostatně co mi zbývá 😀
Mno, co se týče úkonů...manžel nemusí přebalování pokakaného Davídka 😀 , jinak v noci vstává a když kojím, tak běhá dolů do kuchyně připravit dokrm. Přitom vstává sám v půl 7 ráno do práce. Vaří, pomáhá s úklidem a ještě zvládá práce kolem baráku.Sám občas přiznává, že to není jednoduché a těší se až malý bude větší 🙂

shaula
26. kvě 2009

Tak to já mám asi doma poklad. S dětmi pomůže se vším (i když, co si budeme povídat, je radši, když přebaluju já🙂 Jedno dítě koupu já, druhé manža. Večer sám od sebe bez řečí umyje nádobí, o víkendu povysává. Smetí bere do popelnice cestou do práce. A ještě jsem od něj neslyšela, že by něco neudělal, protože je unavený. Asi proto, že si sám vyzkoušel, že hlídat dva desetiměsíční cvrčky není sranda a člověk fakt za celý den nic nestihne a večer je vyplivnutý🙂 Dokonce vstává i v noci, když jednoho zrovna kojím a druhý taky začne plakat, tak ho pochová, než uložím prvního.

janeyzelvicka
26. kvě 2009

Já mám doma asi taky poklad, přebali, nakrmí, pohraje si s malou... otěhotněla jsem na vš a studuju doteď a domluvili jsme se, že to prostě zkusíme zvládat. Prvního půl roku malé ji muž hlídal, když jsem potřebovala do školy na zkoušky, od půl roku ji hlídá vždycky jeden den v týdnu, já byla od rána do večera pryč 🙂 takže ví, že to někdy není sranda, ale prý se na to vždycky těšil 🙂 tak jsem mu říkala, že až ho práce přestane bavit, at si založí školku, jako v tom filmu Daddy day care (bláznivá školka) 😀

lenkicka
autor
26. kvě 2009

Ahoj Onliko...ty snad máš doma toho mýho... 😀 😀 😀 ...nají se a nádobí nechá 🙂se samo přece umyje 😀 ...jj, to taky znám, že je unavený...já mám doma asi Havaj...obzvlášť, když už spí je 2-3x denně po půlhodině, jinak se mu musím věnovat po celý den 😀 😀 😀
Ale na jeho obhajobu musím říct, že to koupaní od začátku mu zůstalo a teď, když moc nechodím, tak vstává i v noci a připraví mi Sunar 😀 ...tak si aspoň taky trochu užívá radostí a starostí mateřství...

Díky holky, za pozitivní ohlasy...jsem si to myslela, že když chlap chce.... 😀 😀 😀 , tak věřím, že časem ten můj taky pochopí 🙂 😉 😵

Ale musím přidat ještě pravý opak chlapa...hlídá, malého má pokaděného, tak ho od sebe odsune, že smrdí a nechá ho tak 2 hoďky, než přijde matka...síla co? a to se fakt stalo!!! ☹ 😢

miskastehlikova
26. kvě 2009

Ahojky,
konečně pořádné téma!🙂
Tak můj chlap se zapojuje hodně.U porodu byl,nadšenej jak by smet...On dělá 4 dny a 4 je doma.takže když je doma,tak chodí na prchajdy s malou(sice po 30 minutách skončí v hospůdce na zahrádce,ale jsou na vzduchu🙂),přebaluje(to ho i baví),krmí z lahvičky i dává obědy.ALe moc si nehraje.A neuspává☹
Když si chce s Vivi hrát tak to po 15 min.vzdá s tím,že je mámínek a nejde to a to samí u uspávání.Ale jinak se fat snaží moooc.bez něj by to byla fakt fuška!

lenkicka
autor
26. kvě 2009

holky, právě běží v telce Sama doma...a Martin Zounar tam moc krásně hovoří, jak si otcovství užívá...a pomáhá...proč takové rozhovory nezařadí do večerních zpráv místo fotbalu ???? 😀 😀 😀

luci81
26. kvě 2009

ahoj,tak já si myslím,že problém s pomocí kolem dětí asi většina chlapů nemá,spíš s těmi domácími pracemi ,,pro ženský,, 😠 A právě to si myslím by většina z nás spíš potřebovala a ocenila
Jinak můj manžel k porodu moc chtěl,nestihl to.Koupe,zatím nekrmí,protože nemá jak,kojím 🙂 s malou si hraje,ale bohužel moc času nemá

lenkicka
autor
26. kvě 2009

Misko,to s tou zahrádkou to mi něco připomíná 😀 😀
můj drahý taky neuspává... 🙂 ..."ty to umíš líp" 😵. Z lahvičky ještě nakrmí, ale zeleninku...tak možná až bude Šimimu osmnáct 😀...vím, že není moc trpělivý, tak teď by to určitě nedal, tak ho nenutím 😎
Ale přesně..dneska si už nedokážu představit, že bych byla na malého sama 😀...i ta trocha pomoci je k nezaplacení 😀 😀 😀

misa.cekatelka
26. kvě 2009

Tak tohle je dobré téma,do kterého se připojuji.Můj manžílek nekrmí,nekoupe,neuspává......maximálně malou obleče když někam jdeme a přebalí,když hodně přemlouvám.Popravdě mi příjde,že si tak nějak žije svůj život.Chápu,že chodí do práce,ale někdy mi příjde že bere malou jako povinnost a ne radost.

janeyzelvicka
26. kvě 2009

Máte pravdu, obdivuju všechny ženské, co jsou na děti samotné. Jakákoli pomoc je fakt k nezaplacení...

marselina
26. kvě 2009

náš tatínek pomáhá tak maxim.v rozmazlování s chováním,na to je expert,ale že by přebalil nebo vykoupal to ne.jo jediný co ještě tak mi rozmíchá už přpravenou kaši během toho co já koupu.

evaviki
26. kvě 2009

Tak moj manzel nekrmi (kojim, ale vecer uz dokrmujem), neprebaluje, nekupe (ale to kvoli tomu, ze neznasa teplo a ja v kupelni topim), neupratuje. Ale zase vari, berie si maleho, ked chyti hysak a ukludnuje ho, cez vikend sa snazi chodit s nami von (aby isiel sam, to moc nadseny nie je, ale zase to chapem a chcem, aby sme aspon cez vikend isli von spolu), nakupuje. Cez vikend vstane, ked sa maly zobudi a vezme si ho do dalsieho krmenia (niekedy hodinka, niekedy aj viac) a mna nechaju spat...
Tiez by som uvitala, keby pomahal viac, resp. stacilo by mi, aby si po sebe odkladal oblecenie, taniere, hrnceky a nenechaval prazdne obaly pohodene na linke, v chladnicke a pod., ale hadzal to do smeti.. 😀

berenika39
26. kvě 2009

lenkička -s tou nohou v sádře - at jsi brzo fit! my s manželem takhle začínali. Upadla jsem v devátém měsíci,operace, současně císař, takže komplet celé šestinedělí sádra berle. Přesně jak píšeš - vztah se pozná, když je problém. Malý nám to trápení s nohou vynahrazoval, byl zlatý, ale na manžovi bylo, aby mi pomáhal snad se vším, i vlézt do sprchy, děsný to bylo. Ale určitě zkušenost. Zapadnul do toho kolotoče jako po másle, a vydrželo mu do dneska, nepotřebuji určitě pomoc s domácností, malej je hodnej, ale má se k prckovi moc hezky, zvládá s ním úplně všechno, asi tam zafungovl i ten počáteční strach kolem toho neštastného porodu, o nás oba. Pracuje celý den, vrací se po šesté, ale i ty krátký chvilky jsou jejich, Péta ho zbožňuje, až někdy žárlím 😀 😀.
Takže - všechno zlý je k něčemu dobrý, brzo se uzdrav.

karotky
26. kvě 2009

Tak já si tu ze začátku trošku postěžju,jestli dovolíte? 😀
Manžela jsem měla u porodu,na miminko se těšil(alespoň o tom tak vždycky mluvil),po porodu synka byl nejšťastnější táta na světě a strašně se těšil,až nás z porodnice pustí domů(byli jsme ta 8 dní).
Jakmile jsme se ocitli doma,něco se změnilo.Začal mi vyčítat,že si ho nevšímám a místo toho pořád lítám okolo miminka(k tomu jsem měla na starost celou domácnost-vaření,praní,uklízení,nákupy,péči o miminko)a když jsem mu třeba navrhla,že si dojdeme s kočárkem na procházku,bylo mi řečeno,že ho bezcílné chození nebaví. 🤐
Takže to u nás půlroku vypadalo tak,že jsem byla jako svobodná matka (samozřejmě mi bylo do pláče,když jsem na procházkách musela potkávat šťastné rodiče s kočárky) a manžel svobodný mládenec,který se věnoval svým koníčkům.Nikdy nebyl s kočárkem na procházce,miminko si pochoval jen v porodnici s tím,že mi ho do 5.vteřin vrátil se slovy:"Vem si ho,je těžke!". 🤐 😢
Hrozně mě to trápilo,ale pak jsem to nevydržela a promluvila jsem si s ním od plic.Dozvěděla jsem se,že na něj nesmím být tak hrrrrr,protože on si teprve zvyká na novou situaci. 😅
Takže od toho půlroka se synkovi občas věnoval,ale musela jsem si o to říct(jako,že se potřebuju vysprchovat,uvařit oběd,uklidit apd.).
Když bylo synkovi 20.měsíců,musela jsem na operaci se SZ a jelikož se moji rodiče zajímali jen o to,jestli mám rakovinu nebo ne (jsou spíš lovci senzací) a ne o to,kdo se postará o naše dítko,musela jsem manžela podrobit 14.dennímu kurzu péče o dítě a ikdyž jsem odjížděla v den D do 20.km vzdálené nemocnice se svírajícím pocitem v hrdle,manžel to všechno zvládnul na jedničku a od té doby se k nám chová jinak...........samozřejmě lépe. 😵

shaula
26. kvě 2009

Karotky - ten začátek zněl děsně smutně, ale má to dobrý konec! Gratuluju, jak se ti povedlo "šokem" manžela převychovat! 🙂 Je to dobře, že pochopil, že péče o miminko není jen leháro. Držím palce, aby to bylo už jen a jen lepší!

miskastehlikova
26. kvě 2009

lenkicko:jj v tomhle jsou stejní,větu líp to umíš ty znám až moooc dobře😀,ale snaha se cení...
misacekatelka:tak ten můj neobléká,to mu fakt nejde☹..nebuj třeba se to časem urovná!

babalala
26. kvě 2009

To je teda u většiny z vás smutné počtení.. 😖
Vzhledem k tomu, že jsem dva týdny po porodu zase začala pár hodin denně pracovat a náš synáček od narození až do roka a čtvrt přes den vůbec nespal, muž mi s ním a s domácností nikdy NEpomáhal - prostě jsme jeli a stále jedeme ve všem půl napůl - s péčí o dítě i o domácnost. Když na jednoho z nás padne nějaká pracovní nebo osobní krize, ten druhý ho vyžene na půl dne z baráku a zase pokračujeme dál. Proto taky můj muž ví, že být s děckem doma není žádná "dovolená" a vyčítá mi, že když je malý u babičky, uklízím a vařím, místo abych odpočívala.

onlika
26. kvě 2009

babalala, super, to ten moj tiez zvykne povedat, ze ked spi maly, tak si mam oddychnut, ale ked sa ho spytam, ci to alebo ono spravi on, tak povie, ze casom 😒

lenkicko, u nas je to so spanim podobne, aj ked dnes si musim zatukat, Matko uz taha druhykrat hodinku 🙂. Ja kojim, ale ked som zo zaciatku prikrmovala, tak mm pripravoval dokrm, aj ho malemu daval, lebo odo mna ho nechcel

evaviki, napodobne, stacilo by, keby si chlap po sebe odkladal veci a mala by som doma o polovicu prace menej 😀

ale pridavam sa, kazda pomoc je lepsia ako ziadna a obdivujem vsetky mamicky, co su na vsetko uplne same 🙂

luci81
26. kvě 2009

Karotky-to je mooc dobře,že to u Vás takhle dopadlo,pocit,,jako svobodná matka občas taky mám,, ☹ a není to nic,moc,takže těm,co jsou opravdu na všechno sami(záměrně píšu měkký i,kdyby to četl osamělý tatínek,ten by to měl asi ještě těžší)nezávidím a přeju,ať hodně sil,ať se jim to daří

babalala
26. kvě 2009

Onlika - to já právě dělám tu jeho práci, aby si taky mohl odpočinout. Přece jenom - já pracuju z domu, kdežto on je celý den na cestách, takže když máme jednou měsíčně dva dny volno, chci, aby se trochu zregeneroval. (A taky jsem se vším desetkrát rychleji hotová - já jsem flink, kdežto chlap leští každý talíř dvě minuty.. 😀 )

mayerka
26. kvě 2009

taky si přidám... Manžel nepřebaluje, nekrmí, nekoupe, neuspává. Když je výjimečně doma, chvíli ho dokáže zabavit, ale jak začne malej brečet, tak rychle pryč. S domácností mi taky moc nepomáhá, většinou vaří on, to tak jediný. Ale po jeho vaření zas musim půl dne uklízet kuchyň.. Mytí nádobí, vytírání, nebo jen posbírání svýho poházenýho oblečení, to tedy ne. S kočárem byl tak 5 - 6x (Jarouškovi bude 8 měsíců..). Zkoušela jsem ho donutit, aby se to aspoň naučil, abych mohla bejt v klidu, kdyby se se mnou něco stalo.. Přebaloval 3x - jednou plena u kolen, jednou děsný opruzeniny.. Na koupání si netroufne, oblíkání - to je o strach.. Radši se mi prostě nesmí nic stát. Ale u manžela je fakt problém, že 6 dní v tejdnu maká - fyzicky (zahradník), a tak toho má dost, jinak je moc hodnej.

aja123
26. kvě 2009

Super téma 🙂
Tak i já mám chlapa k nezaplacení. Je na mateřské a stará se o všechno 🙂 Obdivuju ho jak to všechno zvládá, malou i domácnost. 😵

lehna
26. kvě 2009

tak u nás manžel koupe, přebaluje, oblíká, hlídá, v noci vstává se mnou, když má malej hlad nebo mu vypadne dudlík. já byla teďka na víkend na sraz spolužáků od pátku do neděle a bez problémů to spolu zvládli 😉 . O domáscnost se psíš starám já, ale on někdy to nádobí taky umyje. když potřebuju uklidit, prostě si malého vezme a jsou spolu a mi dávají klid na úklid a vaření atd. 😉

vojtisek2007
26. kvě 2009

i já se přidám - samozřejmě chválou - 😀 u nás každý dělá to, co mu přijde po ruku - není problém nakrmit, přebalit (ikdyž když je hovíno, tak to radši ať si přebaluje matka), vzít do kočáru,pohrát ... - krom uspávání - to zásadně já, protože chlap s nima akorát v pelechu blbne a děti to i čekají (na spaní a "kázeň" v pelechu je přeci mamka), takže by je uspával možná do půlnoci - ale než uspím, je uklizená (nádobí po večeři) kuchyň, někdy i vytřená, udělaný kafčo na stole...když je plnej koš na prádlo, tak kdo to vidí, naplní pračku, kdo se přichomítne k vyprané zase věší....sbírám a žehlím teda jenom já. Takže já si stěžovat nemůžu, a myslím, že každej chlap by se měl aspoň trochu zapojit, je to přeci společná domácnost....

lenkicka
autor
26. kvě 2009

teda, děvčata, to se nám to krásně rozjelo 😀 😵 😎

evaviki: taky ten "můj" vaří (výborně...taky mě na to utáh 😀 )...a dokonce už začal po svém vařrní umývat i nádobí 🙂 . Ale taky ven jde raději sám...si potřebuje odpočinout a zrelaxovat...zatím nás "vyvenčil" jen dvakrát 😠 ..ale může se teď vymlouvat na mou nožku 😀 ...tak pak ať se těší... 😀
a přes víkend...vsobotu vyspává on...a v neděli zas nechá mě (Šimi vstává o půl šesté)...takže za to chválím

Pozoruji, že je to "kam mi to odpadne, tam to nechám" hodně ošklivá vlastnost....a některým z nás dobře známá 😀

berenika: díky za přání k uzdravení...máš můj hluboký obdiv, jaks to zvládla...klobouk dolů 😀

karotky: super a takygratuluji, jaks to zvládla !!! léčba šokem fakt zabírá...to vidím i u nás 😀

karotky
26. kvě 2009

Holky,............nejvíc mě na tom žralo to,že si každej myslel,jakýho nemám doma skvělýho chlapa a nejsem zase typ,že bych si neustále na něco stěžovala.Léčba šokem zabrala(ikdyžbych si nejradši ty peripetie s doktorama odpustila 😖 )a díky tomu si taky konečne začal vážit mojí práce. 🙂
Takže přeju všem maminkám,co jsou na všechno samy,aby se ten jejich partner vzpamatoval a těm,co mají v partnerech podporu,ať jim to min. vydrží.
Mějte se. 🙂

mojmacik
26. kvě 2009

tak mne veru tatuldo pomaha,jednoducho to ani inak nejde.Mame trojicky. V noci sa este okolo 3-3:30 budia,takze ja prebalujem ,ocko robi mliecko a krmime spolu.....a co basniciek a pesniciek sa im narozprava a naspieva 😉

lenkicka
autor
26. kvě 2009

mojmacik: to si nedokážu ani představit 😀 ...mě stačí ten náš jeden čertík...ale mít jie hned tři...klobouk dolů 😀 😀 😀 ---a máš moc šikovného taťku...jestli máš chvilku..prozraď, jak to zvládáš? 😀

misa.cekatelka
26. kvě 2009

A nejlepší je,když manžílek příjde domů a začne,ježiš tady je bordel...bla bla bla.ale že by si vzal malou ven a já tu uklidila,to nehroží.O to,aby mi pro malou udělal kaši než vykoupu,raději neprosím,vždycky to buď přehřeje a pak to hodinu chladí v mražáku.nebo udělá úplně něco jiného než kaši.někdy si říkám,že je vážně lepší,že se o malou starám sama.radši si to udělám já než potom neco po něm opravovat.
miskastehlikova:no manžílek sice občas oblíká,ale stojí to za to.malá se mu otáčí,leze pryč a on je celý spocený a vyřízený. 😀