Jak poslat kočárek poštou?

sven
6. srp 2013

Můžete mě poradit? Potřebuji poslat kočárek poštou, ale nedokážu si představit jak a do čeho to zabalit (podvozek, hluboká, sporťák, autosedačka), jak to poslat - Česká pošta-balík do ruky? Či jiná přepravní společnost? (s tím nemám vůbec zkušenosti, to si pro balík přijedou?), kolik to bude stát a zda to dopraví bez poničení. Díky za rady!

ladie
6. srp 2013

No jak. Obalit třeba folii, pak do krabice, pořádně omotat lepící páskou a odnést na poštu 🙂 Jen bych počítala, že to bude stát tak 150,- a víc 😒 Balík můžeš pojistit, takže kdyby se kočárek zničil, neproděláš.
Já osobně bych poslala kočárek přes PPL. Prý tam tak nehledí na to, aby byl balíček pořádně zabalený (třeba by stačila folie) a hlavně - vyzvednou balík u tebe doma a nikam ho nemusíš vláčet. Jen cena bude trochu vyšší.
http://ppl.cz/main.aspx?cls=art&tre_id=62&art_i...

nikollita
6. srp 2013

Ahoj, mě teďka přišel kočárek v originální krabici jako balík do ruky, poštovné na obalu uvedeno 196 kč. Předtím mi přišel Jané slalom pro zabalený v několika krabicích tak, že byl vlastně těma krabicema jen obložen a celé ještě obalené potravin. fólií. Většinou žádám o poslání jako KŘEHKÉ, ale to jde jen do určitých kg. Jinak poštovné si můžeš spočítat přes stránky české pošty, pokud znáš váhu nebo/a rozměry. Myslím, že by ses mohla vlézt do 3 stovek. Radím koupit zmenšovací fólii, příp. tu potravinářskou a celé obalit a pak šup s tím do nějaké krabice. Krabici sehnat v nějakém elektru (pokud nemáš origo), asi nejlíp od ledničky nebo něčeho většího.

speedygon
6. srp 2013

Ještě k tomu poštovnému:neřekla bych, že PPL je vždy dražší, než pošta-bývá mnohdy levnější...a je to lepší, nemusíš toho tolik vyřizovat(tahání na poštu např.)

beta.m
6. srp 2013

Kočárek jsem dala do krabice, odnesla na poštu, cena je dle ceníku ale bylo to okolo 150 kč za jednu krabici, posílala jsem 2 krabice. Přišel v pořádku 😉

mm_mm
6. srp 2013

My posílali před týdnem trojkombinaci a byl to teda masakr. Nejprve jsme museli sehnat tak velkou krabici, aby se tam všechno vešlo - pomohli nám v Asku, jednu nám dali. Pak jsme teda nasoukali všechno do krabice a tuhle 29,8kg vážící krabici odvezli na poštu. Pošta přepravuje do 30kg, prej, takže to bylo dost těsný. Navíc se musíš snažit, aby ta krabice byla souměrná, za nějakej nadrozměr se platí. Platili jsme 180Kč. Kočárek dorazil v pořádku. PPL nám řekli, že je to moc velký, že to nepřevezou. Jestli chceš mít na poště jistotu, tak ten kočárek pojisti.

zamilovanadonej
6. srp 2013


mám dobrou zkušenost s top transem, a tam by určo stačilo omotat to smršťovačkou.

ezenduska
6. srp 2013

Já posílám buď normálně v nějaké krabici od televize, myčky atd... jednou mi přišel kočár sestavený a jen omotaný 1000 x smršťovačkou 😀 posílám normoš přes českou poštu a nikdy nebyl problém. poštovné dávám to obyč - žádné balík do ruky a vychází to o 70 kč levněji i s pojištěním

kimby
6. srp 2013

posilala jsem Janecko sportak+autosedacka.Autosedacku jsme radne obalili folii,nadepsali a na poste jsme museli platit priplatek za to,ze nejde o pravidelny tvar,doporucuji tedy sehnat krabici,ci pospojovat vice kartonu.Kocarek tak,ze jsme slozili sportak a to cele do velkeho,pevneho cerneho pytle,to melo pro postu pravidelny tvar a v poradku dosel,hlubokou korbu jsem prodavala o neco drive,tam slozila strechu,sup do pytle,omotala,nadepsala a postou take ok. urcite doporucuji pojistit,tedy poslat - doporucene a napsat pojistnou castku,tak veliky rozdil mezi obycejnym balikem a doporucenym neni.

stazina
6. srp 2013

AHoj, obalila jsem folií , hodně izolepou a na to nalepila adresy...na poště s tím nikdo neměl problém🙂

sarkad2856
6. srp 2013

Já bych to poslala normálně českou poštou 😉

bobhb
29. čer 2014

já jsem zkusil poslat balík přes Chytrý balík a byl jsem spokojen, nemusel jsem se s ním nikam tahat, přijeli si pro něj domů a mají na výběr ze 4 přepravních společností, ceny okolo 100 Kč

levata
21. črc 2015

posílal jste teDˇněkdo kočárek? kolik Vás to vyšlo? děkuji

ala1970
22. črc 2015
Uživatel ala1970 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ala1970.

Pokud Ti můžu poradit, vyzkoušej si toto www.zaslat.cz . Je to agregátor přepravců. Já to používám. Na pohodu si naklikáš rozměry a co potřebuješ a potom Ti vyjede velký seznam přepravců a konečné ceny, kolik za poslaní zásilky zaplatíš. Mě to přijde celkem super, protože vidíš kdo co a za kolik a nemusíš to šíleně dohledávat na internetu.

mishak1111
26. led 2016

Hezký den, @levata, potřebuji poslat kočárek pro ČR. Řeším to teď s Delibarry, napsala jsem jim přímo přes tenhle formulář: https://www.delibarry.com/cz/kontakt . Až dostanu odpověď napíšu.

Zjišťuji tedy jen poslání podvozku a korby (ne sporťáku). Jinak už jsem s touto společností poslala 2 balíky a byla jsem spokojená, tak proto se dotazuji rovnou u nich.

Pěkný den

salot
10. bře 2016

S Českou poštou nemám dobré zkušenosti, zvlášť u takových nezvyklých předmětů bych se bála. Takže jsem spíš pro alternativní cesty. Zkusila bych to Delibarry z tipu výše. Na webu mají kalkulačku: https://www.delibarry.com/cz Když budu počítat cca 20 kg kočárek, vychází to 155 Kč.

brigitabazar
2. pro 2016

Ahoj, já teď posílala kočárek přes DPD a naprostá spokojenost. Kočárek musí být zabalený v krabici a dobře vystlaný (upozorní vás na to i operátorka). Pro objednání služby stačí zavolat na jejich linku, pro balík si následující den přijedou a hned další den ho doručí. Posílala jsem 15kg balík na dobírku z Prahy do Domažlic a cena byla 270 Kč. Peníze za dobírku jsem měla za 3 dny na účtu. Jinak krabici jsem sehnala v obchodě s kočárky, kde mi jí pani ochotně věnovala 😉

alenavy
2. bře 2017

@mishak1111 Jakpak to dopadlo, prosím?

terkakerka
15. bře 2017

Myslíte, že obyč golfky, bez stříšky, a košíku dole můžu zabalit normálně do smršťovačky? Nebudou mít s tím na poště problém? Posílala jste tak některá ČP?

spicnik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz