Jak poznat pohlaví podle obilí? Znáte to?

lucie.krajcarova
30. kvě 2010

maminky, čekáme druhé miminko a rádi bychom věděli, co to bude. u prvního se malý nechtěl ukázat - byl hlavičkou nahoře, takže to bylo překvapení až do konce. proto nechci spoléhat ani na 3D ultrazvuk. slyšela jsem o metodě, že se má zasadit snad ječmen a pšenice a zalívat to močí těhotné ženy. a co vyklíčí, takové pohlaví to bude - pšenice holka, ječmen kluk. znáte to? vyšlo to?

lucie.krajcarova
autor
30. kvě 2010

Nikdo to nezná?

strouzek
30. kvě 2010

teda tohle jsem v životě neslyšela ale přijde mi to jak mega kravina 😀

jeudi
30. kvě 2010

😕 to take slysim poprvé to je naka pověra asi

renat2
30. kvě 2010

Ahoj já jsem to někde četla...zkusím najít stránky, ale zkušenost nemám...a jestli to funguje...tak to si fakt netroufám říci.

meduna
30. kvě 2010

Ahoj,neslyšela jsem to,ale proč nezkusit?zasaď,zalejvej a pak uvidíme 😉

strouzek
30. kvě 2010

já věřím na čínský kalendář, počítala jsem to spoustě lidí a skoro všem to vyšlo. i mě to vyšlo podle něho

prcekpet
30. kvě 2010

strouzek - taky bych na to chtela verit (cinsky kalendar), ale v mem pripade je to pravy opak, podle tabulky mam cekat holcicku, ale na UTZ byly videt tak krasne kulicky....takze na to nedam a to polivani obili tehotenskou moci zni jako pekna kravina 😀 alespon jsem se zasmala... 😉

meduna
30. kvě 2010

zní,ale schválně,jestli to vyjde 😉

strouzek
30. kvě 2010

prcku no hodně lidí neumí s tím čínským kalendářem pracovat a počítají to jinak než by se mělo. já to počítám podle věku matky při početí, tzn. že mě bylo v době ovulace 26 a 2 měsíce ale otěhulit o týden dřív počítám to 26 a 1 měsíc

helcenka
30. kvě 2010

Zdravím Lucko,
jejda, to jsem neslyšela. I když jsou všemožné pověry, které se tradují. V mém případě jsem vyzkoušela dvě při prvním těhotenství, v obou dvou případech bych měla mít teď doma holčičku, ale máme doma kluka jako buka.
A jenom přidám perličku. U našich na zahradě jsem chodila na malou na keřík, který po čase uschnul, protože jsem mu močí spálila kořínky...
Ale jsem zvědavá, jestli to vyjde.

alenka83
30. kvě 2010

Tak si pořiď ten test na určení pohlaví a budeš to vědět. Sice to není 100%, ale to není kolikrát ani utz🙂

lucie.krajcarova
autor
30. kvě 2010

tak díky!
Stroužku, ten čínský mi praávě u Martínka nevyšel, tak už mu nevěřím.
Heli, čauky, no chudák keřík 🙂
Alenko, no to stojí 1000 korun, to je mi líto dát 🙂 zkusila bych raději nějakou přírodní metodu 😉

strouzek
30. kvě 2010

no tak ono to nevyjde u každýho, ale jak říkám spíš mi to vycházelo řekla bych že tak u 80% lidí mi to vyšlo.jediný co tam je nutný fakt vědět pro přesnost je přesný den ovulace a žena nesmí mít po transfuzi krve protože tam se to řídí výměnou krve

meduna
30. kvě 2010

a já jsem po transfuzi,takže u mě už to nejde?

strouzek
30. kvě 2010

no prý se to počítá podle výměny krve v těle matky nebo tak nějak takže u lidí co dostali cizí krev to prý nejde

meduna
30. kvě 2010

☹ ☹ ☹ ,já měla transfuzi,když mi bylo 13

k.ate
30. kvě 2010

strouzek - já ten čínskej kalendář zkoušela a taky nic... Mně podle všeho vycházela holčička nakonec na utz byl kluk a taky se kluk narodil... KAždopádně ať jsem to brala horem dolem (přesný datum ovu jsem nevěděla), vždycky mi to vyšlo na holku 😀

lucie.krajcarova
autor
31. kvě 2010

k.ate, to jsme na tom stejně 🙂 ovulaci přesně nevím, ale bylo to na konci července, a to jsem měla mít snad 5 měsíců holčičku 🙂

prcekpet
31. kvě 2010

ja jsem podruhe otehotnela uplne necekane a podle dr. jsem ovulaci NIKDY nemela 😀 😀 vzhledem k tomu, ze jsem tehotna zase, tak ovulace byt asi musela ne? anebo ze bych byla zazrakem a opakovala se historie? 😀 (nechci se rouhat)

lucie.krajcarova
autor
31. kvě 2010

Prcek, to je dobrý 🙂 příroda si umí poradit 🙂

lucie.krajcarova
autor
1. čer 2010

takže nikdo to neznáte?

kubaka
1. čer 2010

no, myslím, že nejspolehlivější bude ten ultrazvuk 😎 mohl by vyklíčit i nějaký plevel a pak by jste se děsili, co se vám vlastně narodí. 😀

Ještě mě napadá, že v češtině je Ten ječmen a Ta pšenice - jak to ale dělají v zemích, v jejichž řeči jsou zmíněná zrna jiného rodu? Na Slovensku jna Záhoří e kupříkladu kukuřice To žito - a české To žito je na Slovensku Ta raž.Boží co?
lingvistická vsuvka... 😀

ne, tuhle tradici fakt neznám - - možná se ještě někdo najde 🙂

schnek
13. čer 2010

@lucie.krajcarova četla jsem to jako babskou radu, ale žádnou zkušenost nemám. Bych tipla, že to vychází jako všechny jiný babský rady, takže jak co jak komu 😉 😀 A za sebe nedoporučuji upínat se na pohlaví. Podruhý jsem si tááááák strašně přála holčičku, z doktora jsme páčili od 12tt, jestli "něco" vidí, ať nám tu holčičku konečně potvrdí... no a máme dva chlapy 😅 😀 Nedala bych je za nic na světě a lituju, že jsem Matouše v první chvíli odmítla, protože nemá to správný pohlaví ☹ teď se necháme překvapit a přejeme si zdravý miminko, ať s pindíkem nebo bez pindíka 😉

lucie.krajcarova
autor
13. čer 2010

čauky Míšo, ještě si tě pamatuju z Dubňátek!!! no jo, k pohlaví se moc upínat nechci, sice chci daleko víc holčičku a do třetího už nepůjdeme, ale když to bude kluk, tak bude taky náš 🙂 spíš už jsem to prostě chtěla vědět, ať mám čas se s tím vyrovnat D U Martínka jsme to taky do poslední chvíle nevěděli, byl hlavičkou nahoře,tak mezi nožičky nebylo vidět. tak snad tentokrát budeme mít více štěstí 😉

schnek
14. čer 2010

njn, byli jsme pilný jak včeličky 😀 já jsem to podruhý vědět nechtěla, ale mm jo... no a fakt jsme to těžce nesla. Po porodu jsem samozřejmě neváhala ani vteřinu, ale lítostivá jsem byla až do konce těhotenství 😔 😔 takže za mě raději nevědět. Teď je mi to naopak úplně jedno, hlavně ať je zdravý a všechno je ok, víc si nepřeju, tak se necháme překvapit 😉

sonica
19. únor 2013

neni to babska rada, je to z historickych pramenu, delali to tak v starem egypte 😉
da se to vygooglit 😉