Jak poznáte, že to bude kluk/holka? Jaké příznaky?

rozak
12. kvě 2007

Chtěla bych se zeptat, jestli na sobě nějak poznáte, jestli to bude kluk či holčička? Někdo tvrdí podle zvracení, někdo podle pleti, vlasů? Jaké máte zkušenosti vy? Jak začalo vaše těhotenství a co máte v bříšku?

macanet
12. kvě 2007

Ahoj rozak, tak já čekám holčičku a nezvracela jsem ani jednou, což se u nás říká, když zvracíš, je to holka, když ne, je to kluk. Ale jinak zase jsem od začátku nemohla ani cítit ani jíst hovězí maso, což stále trvá . Sladký jsem před těhu moc nemusela a teď si s chutí dám, asi tak do začátku sedmýho měsíce jsem každý den vypila půl litru kakaa, který jsem před těhu nesnášela a ani krupicovou kaši 😀 Teď se mi to zase nějak otočilo, že už si kakao nedělám ani krupičku, ale mívám hroznou chuť na pivo především večer, občas zhřeším 😝 K tý pleti od začátku mám na tváři lišej 😠 Vlasy naopak perfekt, připadaj mi takový silnější.

martinka24
12. kvě 2007

To mě překvapuje, že se ptáš, když už jednoho chlapečka máš?

martinka24
12. kvě 2007

Ale když to beru podle sebe, tak (čekám chlapečka)se mi zlepšila pleť, nehty a bříško mám spíš jako šišounek do špičky.Lidi mi říkají, že jsem se ani moc nezměnila, ale mám kamarádku, která taky čeká chlapečka a je hrozně oteklá a pleť má špatnou...Takže na to se asi nemůže člověk spoléhat...

smoulinda
12. kvě 2007

Tak já čekám holčičku, ve 32tt +22kilo, pleť a vlasy super, ale natíkají mi nohy, pořád křeče a bříško mi nejde jen dopředu, ale všude i do boků 😉

Marti tak ty rodíš na den dětí viď 🙂

f.nina
12. kvě 2007

ahojky tak ja cekam chlapecka a moje plet vypada jak po bouri ale zato vlasy mam krasne pevne a heboucke.Vsichni znami mi rikaji ze bypadam jako bych cekala holcicku a vydite 😉 ,myslim ze je to jak u koho ze? 😎

kacerka
12. kvě 2007

Tak já nevím, co čekám, ani to vědět nechci, ale myslíme si, že to bude kluk, V 1.trimestru jsem měla sice pleť naprosto šílenou, ale teď se začíná zřetelně vylepšovat. Bříško (zatím malinkaté) mi jde dopředu a taky mám ještě jeden trumf v rukávě a to, že milování, z kterého vznikl náš zázrak, proběhlo v den ovulace a to je prý vyšší šance na kluka, protože spermie s chromozomem Y (ty mohou za kluka) jsou sice rychlejší, ale zase ne tak dlouho životaschopné 😀 😀 😀 Tak v říjnu vám napíši, zda se nám to vše potvrdilo 😉

martinka24
12. kvě 2007

Smoulindo, to mě nenapadlo, ale máš pravdu, mám první termín 1. června...Ale přece jen bych byla radši, kdyby to na mě přišlo nečekaně dřív 😵 Už se totiž nemůžu dočkaaaaaaaaaaaat 😀

rozak
autor
12. kvě 2007

Martinko to je spíš takovej soukromej "výzkum" - tady na koníkovi jde přece prodrbat všechno. My si myslíme, že to bude u nás zase kluk, ale zajímali by mě pocity ostatních. Jak se říká, hlavně aby to bylo zdravý.
Já s Filípkem jsem neměla žádné žaludeční potíže, jen mi nechutnalo kafé, vlasy super, pleť hrozná. Taky pořád uvažuji, že se necháme překvapit s tím druhým, ale už teď vím, že to asi nevydržím 😀

klararas
12. kvě 2007

Ahoj rozak, je pravda, že každá z nás má individuální těhotenství. Já, když jsem byla těhotná poprvé, takj sem nezvracela, nepřibejvala, jedla jsem pořád sladké, maso jsem nemusela, pleť jsem měla jak z alabastru, ale padaly mi vlasy jak blázen - byla to holka. Při druhém těhu jsem byla na tom úplně stejně, takže mi bylo hned jasné, že to bude opět holka. Právě jsem po třetí těhotná a vše se úplně obrátilo, tloustnu, jím jen maso a ostré, sladké snad nesnáším, pleť mám příšernou, ale vlasy mi nepadají, ale houstnou. Přesně se mi to obrátilo, takže jsem hnedka tušila, že to bude kluk a jen spíš z ultrazvuku jsem si to dala potvrdit.
Tak si teda myslím, že to sama na sobě poznáš, až přidruhém těhotenství, ale samozřejmně to nemusí být na sto procent

rozak
autor
12. kvě 2007

Kacerko s tím milováním v den ovulace a mimo jsem to četla taky, ale zase když to bylo obden - tak tam přece někde v první linii musí čekat holčičí spermie z těch dnů předtím....a než tam ty klučičí dorazí... 😀 😀 tak už je holčička, ne?

smoulinda
12. kvě 2007

Marti ty už vlastně můžeš klíďo píďo rodit viď??? A zatím to nevypadá? Taky už se nemůžu dočkat až tu bude malá s námi 😀 😝

rozak
autor
12. kvě 2007

Klararas, já bych chtěla druhou holčičku, ale stejně už je rozhodnuto. 😉 Takže si taky myslíš, že když se těhotenství spíše podobají, že doma 2 různý barvičky nebudou?

klararas
12. kvě 2007

rozak, myslím, že jo, jak je tam podoba, tak to bude stejný pohlaví a to vím i od kámošek, ty to taky říkají 🙂

zdenda
12. kvě 2007

Ahoj holky, tak já čekám holčičku, chutě se mi úplně obrátili, nikdy sem nemusela sladký a teď je ze mě vegetarián a mohla bych jíst jenom buchty a knedlíky a všechno sladký. Všichni říkají, že jsem se změnila do krásy, pleť mám pořád stejnou bez rpoblémů, vlasy se mi hodně zlepšili, přestaly tolik padat, jsou silnější a víc rostou a bříško mám spíš do stran, moc nevyčuhuje dopředu a ještě není moc veliký. A zvracela sem první 4 měsíce pořád, taky sem něco zhubla zezačátku a zatím moc nepřibírám. Jsem ve 23tt a přibrala jsem zatím 4 kg. A každý, kdo mě potká, tak říká, že to bude ta holčička, že je to na mě vidět. Ale kamarádka je stejně tehotná jak já, a má stejné "příznaky" a problémy a čeká chlapečka, takže je to asi individuální 😉 Ale jí roste bříško zase spíš dopředu 😉

martinka24
12. kvě 2007

Smoulindo, klíďo píďo už můžu, dr. mi řekla, že to stejně vypadá že malej příjde dřív, protože má hlavičku už nízko....Na začátku těh. jsem měla ráda slaný a teď ke konci se láduju sladkým jak blázen...Mám už 16 kg nahoře, ale snad to už výš nepůjde...pár poslíčků jsem už měla, ale nic vážnýho...Tak uvidíme 😎

kacerka
12. kvě 2007

rozak, my jsme se obden nemilovali, myslím si, že poslední milování před ovu byli 3 nebo 4 dni, tak jestli to byla trpělivá spermijka, tak třeba to bude ta holka, ale vnitřní pocit mi říká, že to bude chlapeček 😀 Jo a taky jsem nezvracela, lehčí nevolnost jsem měla, ale zvracení neproběhlo ani jednou.

klararas
12. kvě 2007

To já ani u holek nezpozorovala, kam mi roste bříško, protože jsem přibrala necelých 6kg.
Teď čekám kluka a břicho mi roste do "špičky" a kilča mi jdou jen do prsou a bříška 🙂 . Jen nejsem zvyklá mít takovou váhu. Ze 48kg mám už 58kg, takže 10kg a ještě nekončím 🙂

kralik
12. kvě 2007

Ahojky, tak já čekám chlapečka a už od začátku těhotenství jsem měla hrozně silný pocit, že to bude kluk. Nezvracela jsem ani jednou, neměla jsem ani žádné extra chutě a porce jsem také jedla stejné. Kdyby mi nerostlo bříško, tak jsem ani nevěděla, že jsem těhotná 😀 . Před těhu jsem sladké moc nemusela a teď si taky občas něco dám. Musím, ale říct, že jsem vždycky trpěla na akné a pleť se mi hrozně srovnala. Mastila se mi taky hrozně hlava, což se také srovnalo (dříve jsem si myla hlavu každý den a dnes vydržím i 4 dny). V práci mi každý říká, jak mi to hrozně sluší - hlavně pleť a vlasy (asi budu těhotná častěji 😀 😀 ). Jo a u nás to s tou ovulací taky asi vyšlo. Sice jsme sexovali den před i den D, ale Kryštůfek byl rychlejší 😎 .

kattyn
15. kvě 2007

tak já to u Gabrielka věděla hnedka, 😎 že to bude kluk , a to jsem byla hned na začátku, no a te´d to nevím 😀 fakt ne , zatím tápu, je to zajímavé ,že poprvé jsem to věděla hned ,chutě mám podobné, ale teď mi bývá bych řekla o něco víc špatně,ale jen o trochu víc ,nezvracím 😎 tak je to ok ... chvilku si myslím kluk a pak zas holka ... 😀 no asi se nechám překvapit,až co najdou na ultrazvuku 😅 ,říká se že každé těhotenství j jiné,takže asi podle chutí se to nedá určit , jinak jsem měla jak u Gabče tak i te´d na začátku špatnou pleť ,,, ta se mi te´d ale zase zlepšuje ... uvidíme 😀 😅 😉

lilourich
15. kvě 2007

Taky jsem miminku od začátku říkala Davídku 😀 nějak jsem si nepřipouštěla, že by to mohla být holčička. A když pak mamka viděla UTZ fotku, tak mi říká, to je jasná holčička (podle tvaru hlavy jí to přišlo 😅), tak mě trošku zvyklala, a tak jsem malímu sem tam řekla Verůnko 😀 kdyby náááhodou. No nakonec jsem měla pravdu já, byl to opravdu chlapeček. Taky jsem neměla zvláštní chutě - jedla jsem všechno, nic mi nevadilo. Nezvracela jsem, pleť jsem měla úplně perfektní, a je fakt že i vlasy byly kvalitnější a nemastili se. A ke konci mi bříško místo do šířky rostlo opravdu dopředu - jak se říká. Takže asi ne u všech, ale myslím že trošinku už to vypozorovaný lidi mají, když tyhle věci odhadují. A je pravda, že i kamarádky co měli chlapečka a pak holčičku, tak to měli dost podobný. U holčičky jim bylo špatně, zhoršila se pleť a tak - ale určitě to nebude tak u všech 😉

pucik
15. kvě 2007

ahojky, tak my čekáme chlapečka, nezvracela jsem ani jendou, pleť lepší než před těhu a lasy taky lepší a silnější, břicho no, roste spíš taky dopředu, ale já jsem trochu silnější, tak to není zas až tak hodně znátk, asi to je individuální u každé z nás, tak držím vše palečky na ty naše krásný mimča 🙂

kackadu
15. kvě 2007

Tak my jsme se pokusili o holčičku podle čínského kalendáře.Asi 14 dní po tom, co jsem se dozvěděla těhu, tak jsem získala vnitřní pocit, že se ta holčička nepovedla a že to bude kluk. Nicméně jsem to nevzdávala.....no a opravdu čekáme kluka. Ani jednou jsem nezvracela, ze začátku jsem měla žaludek na vodě a nesměla vyhládnout. Dá se říct že roste hlavně břicho. Pleť a vlasti normálka. Jednu dobu jsem je měla divný, ale teď už dobrý, a je fakt že třeba škaredší nebo jiná v obličeji nejsem.Ale je to fakt jak u koho.Kamoška má holčičku a byla v těhu tak hrozně pěkná...
Jen musíme vymyslet metodu, aby se nám příště povedla ta holčička 😝

jjitulina
15. kvě 2007

Ahojky,když jsem čekala Barču,tak jsem prozvracela celý těhu(přibrala jsem taky jenom čtyři kila).Dělalo mi problém i uvařit a nesnášela jsem maso na jakýkoliv způsob.U Vojty jsem zvracela jen jednou,ale do třetího měsíce mi bývalo šoufl od žaludku a i mě bolel.Hned jsem věděla,že to bude kluk.Moc jsem si přála druhou holčičku,ale už bych neměnila 🙂 Taky jsem nemohla kafe,ani cítit.Při obou těhu mi to prý slušelo a vlasy byly perfektní.

rozak
autor
15. kvě 2007

kackadu to my chtěli druhou taky holčičku, ale nakonec budeš ráda, že se ti povede druhý zdravý mimísek - jako každá mamča.Tak ať je malej i ty v pořádku.. 🙂 😀

milly333
15. kvě 2007

Ahoj, tak mi čekáme chlapečka...vlasy, nehty pleť horší než před těhotenstvím, těšila jsem se jak to bude vysněná holčička (když už takhle blbě vypadám a ono je to naopak), myslím že je to individuální že se to takhle moc poznat nedá!nezvracela jsem, ale nesnáším maso na všechny způsoby vadí mi i různé zápachy ať je to dřez nebo nafta v garáži prostě tak nějak všechno!Bříško mám taky tak nějak do špičky než do stran!Ale prý se to dá taky poznat zda jí člověk více sladkého nebo více slaného a kyselého.....ale záleží zda se věří na pověry nebo ne!🙂

kalo
15. kvě 2007

Ahoj! My čekáme holčičku. Ze začátku mi byvalo strašně špatně i když bez zvracení. Pleť, vlasy mam lepší než před tím a ani moc nenabírám. Ale už od začátku mě každý na tu holčičku typoval...prý jsem se hodně změnila v obličeji mám jiné oči. Nevím, sama to nevidím. Ale mám propadlé tváře a často kruhy pod očima. A je pravda, že i na svých 3 kamarádkách, které mají holčičky, vidím, že ta změna v obličeji-hlavně v lícních kostech je...

zany
16. kvě 2007

Ahoj,
tak mě všichni tipovali na holku (pohlaví jsme si říct nenechali), protože když jsem začala přibírat, tak jsem přibírala všude a ne jenom do břicha. Pak jsem měla příšernou pleť. Tolik pupínků jsem neměla ani v pubertě 🙂 jako za celý těhotenství 🙂 Přibrala jsem skoro 20 kg... No a nakonec je to kluk jako buk 🙂 Moje dvě kolegyně co rodili dřív skoro vůbec nepřibraly, měly jen to bříško a všichni je tipovali na kluky a obě mají holčičku 🙂
Takže těmhle babským pověrám už nevěřím 🙂 🙂 🙂

kristi
16. kvě 2007

ja jsem do 7 tydne ani nevedela,ze jsem tehu. Do cca 5,5 mesice to ani skoro nebylo videt a nikdo nic netipoval..my si holcicku prali, tak se nam proste splnila. Zadny priznaky dle me nejsou pravdivy, kazdej ma ve vinku neco jineho, jine geny, postavu, proporce atd...neda se to zobecnovat.

karla6
16. kvě 2007

Ve starověku se tradovalo, že když chce žena zjistit, jestli je těhotná, počůrá trochu pšenice a trochu ječmene. Pokud vyklíčí pšenice, narodí se kluk, pokud vyklíčí ječmen, narodí se holka. 🙂 🙂 🙂

webi
20. kvě 2007

Ja si myslim, ze se to podle priznaku neda moc rozeznat. Spise bych verila na intuici maminky. U me to teda vyslo. Tuseni, ze to bude chlapecek se potvrdilo 😀 Dokonce jsem to tak silne citila, ze jsem uz od 3 mesice nakupovala klucici vybavicku 😉