Jak převezu odrážedlo letadlem?

melysa
14. kvě 2009

Ahojky, letíme s prckem na dovolenou a řeším problém, jestli a jak můžu letadlem převážet motorku odrážedlo, malej bude mít v létě 2 roky a v podstatě půl roku již na kočáru neseděl, veškeré pochůzky a procházky absolvuje na milované motorce, kočár bereme pro všechny případy ale jak přežijem 2 týdny bez odrážedla toho se bojím. Na kočár malej nechce, drápe se z něj hned ven. Máte s tím někdo zkušenost? Díky.

renda71
14. kvě 2009

tak vem místo kočáru odrážedlo,ale sama ti neporadím,taky v červnu pocestujem a docela by mě to zajímalo 🙂

kristi
14. kvě 2009

hmm, my bychom ho asi taky vzali, vezmu ho asi jak zavazadlo male

melysa
autor
14. kvě 2009

Kristi, malej ještě nebude mít 2 roky, takže bez nároku na cokoliv ☹ V cestovce mi nebyli scopni poradit, jak já to provedu, to nevím...

kristi
14. kvě 2009

aha, no tak si to vem jako svoje prirucni zavazadlo, do limitu se ti vejde, to si muzes vzit do kabiny

melysa
autor
14. kvě 2009

Aha, no to mi navrhovala paní z cestovky ale měla strach jestli mi to dovolí, protože ty kolečka jsou na kovových hřídelkách, takže tím můžu chtít někoho zabít 🙂

kristi
14. kvě 2009

myslim, ze az tak hodne ti to kontrolovat nebudou, ty hridele namaluj cernou fixou, at ti vypada jak plast

melysa
autor
14. kvě 2009

🙂 ale to příruční zavazadlo jde taky na rentgen nebo ne?? letěla jsem jen jednou a už si to moc nevybavuju. Si říkám jestli nezavolat přímo na letiště a prodiskutovat to s někým, si představ když mi to před odletem zabaví a sbohem motorko.

kristi
14. kvě 2009

no, to je pravda, no. Ty jo, ja fakt nevim, tezko nekoho zabijes motorkou

pirlenka
14. kvě 2009

Ahoj,
můžu vám to zjistit, brácha dělá na letišti - ale budu s ním mluvit až večer. Tak třeba se tu objeví dřív někdo, kdo s tím má zkušenost.

anddy
14. kvě 2009

Ahoj normalne si to vem, akorat si to priplatis jako zavazadlo navic...ono to moc nevazi tak to nebude drahe 😝 ja si tak bravam autosedacku.....kdyz se ti to vejde do limitu (mas treba povoleno 20kg a kufr mas jen 12 a odrazedlo vazi 8 kg) tak nepriplacis nic....akorat ti to nevezmou s kuframa ale musis to odevzdat u toho okynka kde jsou nadmerne zasilky 😵 😵

melysa
autor
14. kvě 2009

pirlenka budu ráda, děkuji, potom písni. Motorka má něco přes kilo, do zavazadla na odbavení ji nenarvu, tak potřebuji vědět, kam ji dám, kam mi ji povolí vzít a jestli třeba musí být nějak spešl zabalená nebo jen tak navolno. Dík!!

melysa
autor
14. kvě 2009

anddy, váží něco přes kilo, takže pokud bych měla štěstí a muj bagl by byl 19kg tak jim tu motorku normálka můžu přihodit k odbavení jako moje další zavazadlo?? Myslela jsem , že na osobu jedno zavazadlo.. Pokud se váhově nevejdu tak jim to klidně zaplatím a odevzdám kamkoliv, jen když mi ji převezou 🙂

melysa
autor
14. kvě 2009

kristi, myslím , že motorkou klíďo píďo někoho po hlavě přetáhnu, ale ta představa, že si mamina s batoletem na klíně bere do letadla odrážedlo v úmyslu někoho přizabit, to je síla, no ale předpisi jsou předpisy..

berynka
14. kvě 2009

melysa, ptala jsem se manžela (pracuje na letišti) a říká, že s tou motorkou by neměl být problém. A dá se to udělat stejně jako s kočárkem, oboje nahlásit při odbavení, ale neodbavovat! Vzít s sebou až k letadlu a až tam to odevzdat člověku, co to naloží 😉 .

melysa
autor
14. kvě 2009

děkuji berynka, to jsou skvělé zprávy 🙂

pirlenka
14. kvě 2009

Jdu se stejným infem 😉 Bere se to jako kočárek, takže neodbavovat, jen nahlásit a pak vzít k letadlu, kde se to předá těsně před nástupem 🙂

bramburka
14. kvě 2009

hele ja nad tim taky premyslela, normalka tasku - zapinaci, do toho motorku a poslat s kuframa...odbavit to s kufrem!

melysa
autor
15. kvě 2009

Pirlenka ještě jeden dotázek, v cestovce mi paní říkala, že kočár bude hlásit dopředu, myslíš, že je potřeba i tu motorku hlásit dopředu, nebo stačí na letišti když jim to řeknu těsně před odletem? Díky moc 🙂

melysa
autor
15. kvě 2009

bramburka, já bych ji kliďo zabalila a poslala s kufrem, jen si myslím, že co člověk to jedno zavazadlo.....Naštěstí už se to hezky rýsuje, co mi psala pirlenka tak by s tím neměl být žádnej problém.

lennis
15. kvě 2009

Holky, když to tu tak rozebíráte, když chci vzít kočár, ale nechci ho do letadla, tak ho normálka zabalím do tý stahovací folie a dám s kuframa????

pirlenka
15. kvě 2009

Lennis, nee, s kuframa nee. Normálně s ním jedeš až k letadlu, kde čekají pracovníci letiště, vezmou ho od tebe a dají do letadla 😉 Jako ne do letadla k pasažérům, ale nejede s kufry, kde by se mohl poničit. Většinou ho pak dostaneš hned po výstupu z letadla, případně se vydává u nadměrných zavazadel 😉
Jinak s tým odrážedlem fakt nebude problém, bráška dělá přímo na přepážce, odbavuje lidi, tak to fakt ví 😉 A je třeba to při tom odbavení nahlásit, oni i na ten kočárek dají cedulku a dají to vědět právě těm pracovníkům, co ho od vás u letadla vezmou 😉

jabber
15. kvě 2009

chachá, teď jsem se fakt pobavila tou představou únoskyně případně atentátnice s batoletem a plastovou motorkou 😀 😀 😀
lennis - ano, akorát se ti asi bude počítat do váhového limitu 😅 takže podle mě jsou lepší golfky a k letadlu

jabber
15. kvě 2009

pirlenka - no ale jde to poslat ho i normálně se zavazadly, ne? Já jsem takhle zabalené kočárky (sporťáky) teda aspoň viděla

lennis
15. kvě 2009

ale našla jsem, že kočárky easy jet přepravuje zdarma bez započítání do limitu, je to možný???
nejsem zastánce golfek, takže u nás jedině sporťák 😀 a jestli budou problémy, tak ho tam klidně rozbalím a vezmu si ho do letadla 😉

pirlenka
15. kvě 2009

Jde, ale pak se to počítá do váhy...myslím. Pokud teda nemá letecká společnost vyjímku. Akorát to zacházení, raději bych ho vzala k letadlu.

jabber
15. kvě 2009

lennis - tak jestli to píšou, tak to asi možný je 🙂

pirlenka - jo, to zacházení teda nic moc 😖 Jednou jsem někde četla, možná i tady na koňovi to už nevím, jak vyndali kočárek z letadla a měl prasklou konstrukci 😒

pirlenka
15. kvě 2009

Jabber, jo jo, tomu bohužel věřím...k letadlu je to stejně lepší - třeba když má letadlo zpoždění, může v něm prtě ještě odpočívat, případně spát.

lennis
15. kvě 2009

tak se na balení vyprdnu a vezmu ho k letadlu 😀 , bude to jistější, díky za radu holky, s prckem poletíme poprvý 😀

pirlenka
15. kvě 2009

Tak šťastný let a hezkou dovču - asi to bude na dovču, ne?
Ten můj letěl už 2x, loni v tuhle dobu do Egypta a v září do Benátek...s kočárkem žádný problém, s prcekm taky ne 😉 🙂

lennis
15. kvě 2009

letíme do Anglie na svatbu 😀 a na malou dovču 😉