Jak převezu odrážedlo letadlem?

melysa
14. kvě 2009

Ahojky, letíme s prckem na dovolenou a řeším problém, jestli a jak můžu letadlem převážet motorku odrážedlo, malej bude mít v létě 2 roky a v podstatě půl roku již na kočáru neseděl, veškeré pochůzky a procházky absolvuje na milované motorce, kočár bereme pro všechny případy ale jak přežijem 2 týdny bez odrážedla toho se bojím. Na kočár malej nechce, drápe se z něj hned ven. Máte s tím někdo zkušenost? Díky.

pirlenka
15. kvě 2009

Tak to jo 😅 😅

jabber
15. kvě 2009

přesně, ono to zpoždění může bejt x hodin a nechci tě, lennis, strašit, ale u nízkonákladových společností je to celkem běžné 😖 Jinak taky přeju hezkou dovču 😉 🙂 b

janah.
15. kvě 2009

Lennis, s easy jetem lítám (sice 1 ročně, ale lítám) a rozhodně bych to NEDÁVALA se zavazadlama. Podle mne by to stopro napočítali do limitu a když má kočár třeba 16 kg, co pak chceš vízt... S kočárkem k letadlu nedělají žádnej problém, naopak máš všude přednost. S prckem nastupujete do letadla mezi prvními a fakt pohodička. A jestli někdo viděl kočárek s kuframa na pásu, tak to určitě bylo při příletu a to oni většinou posílaj pak už s kuframa. Třeba v Londýně (Stansted) se mi nikdy nestalo, že bychom dostali kočárek u letadla. Tam to opravdu dávají, kde je nepadne. Tak se může stát, že ho budete hledat a ptát se všude možně 😒
Šťastný let!! 😉
PS: a ke kočárkům se nikdo ohleduplně nechová. Raději nějaký starší, na kterém Vám tolik nezáleží

janah.
15. kvě 2009

Jo a ještě mne napadá, oni i u těch přepážek se tak nějak líp k vám chovají. 😀 Nemusíte třeba zouvat boty apod. 🙂

pirlenka
15. kvě 2009

Jani, souhlas 😉 Nám dovolili v Egyptě vzít do letadla celou petku s čajem pro malého 🙂

jabber
15. kvě 2009

janah. - no já viděla zabalený do tý fólie, takže byly určitě odbavený s kuframa.....ale to je pravda, nám golfky taky nikdy nedali zpátky u letadla, ale vyjely s kuframa a to ještě jako nadměrný zavazadlo úplně jinde, což nechápu, když jsou menší než lecjaký kufr 😅 no nic 😀 Poprvé jsme docela plašili a hledali po celé hale, protože pás s kuframa už se zastavil a golfky nikde 😕 a nejlepší je, že ti nikdo neřekne, že to vyleze někde jinde 😅 prostě najdi si sám 😖

Hlavně ať vám na kočárek při odbavení nalepí taky tu pásku jako na kufry 😉

anddy
15. kvě 2009

SOuhlasim s janah...vzit starsi kocarek...ja litam 5x-6x rocne a golfky jsou uplne znicene a hlavne specielne v Praze na ne vzdycky cekam minimalne 30 minut s kufrem a prckem na rukach 😠 😠 😠

bramburka
16. kvě 2009

holky,

nesouhlasím, že co člověk to zavazadlo, mužeš jich mít kolik chceš, limit je 20 kg na osobu, běžně jezíme s 3 kuframa. Takže do tašky odrážedno a je to. Kočárek v tašce by se započítal, ale když ho dáš až před letadlem, je zadarmo - už jsme takhle letěli a v poho. Akorat před vstupem do letadla jim ho složíš.

melysa
autor
16. kvě 2009

bramburka no já nemám s lítáním moc zkušeností, když jsem letěla minule tak jsme měli s manžou každý jeden kufr a u nich jsme si těch 20 kg pohlídali. Takže říkáš, že když můj bágl nebude těch 20 kg mít tak jim můžu přihodit tu kilovou motorku k mému zavazadlu a pohoda. No nějak už to provedem, díky za info🙂

bramburka
17. kvě 2009

No top víš že jo, počet může být kolik chce, dáte to při odbavení všechno na váhu a musíte se sspolu s manžou vejít do 40 kg, pokud za malýho platíte letenku, tak má nárok na 20kg i on, pokud je mu do 2 let, tak nemá nárok na žádné zavazadlo 😉

melysa
autor
17. kvě 2009

Malej bude mít 2 roky až v srpnu a mi letíme již v půli června. Na jednu stranu je to dobrý pač nás dovča vyjde na hezký peníz ale jak poberu všechny jeho výživy a skleničky a vejít se při tom do limitu.... to je mi záhadou 🙂 jedem do řecka a vůbec nemám potuchy zda se tam daj koupit hotové jídla ve skleničkách pro batolata, takže asi vše potáhnem sebou.

bramburka
17. kvě 2009

Mala bude mit 2 roky v listopadu a bud ji davat normalne nase jidlo, chleba k snidani, salaty k obedu a vecer maso, brambor, ryzi, proste s nami vsechno. Ona ty sklenicky ani nejí, takže jí sebou tedy neberu vubec nic. Ale jinak tam samo koupis, ale musis si pujcit auto a jet do vetsiho supermarketu _ lidl, Champion.

melysa
autor
18. kvě 2009

Tak jak je vaše malá zvyklá s vámi papkat tak to máte na pohodu. Náš prcek jen tak něco nesní a zrovna na dovči se nervovat s ním při jídle se mi nechce. Takže ráno a na noc mlíko, pak nějaký ovoce, oběd ze sklinky nebo kaše, a odpo asi zase nějaký ovoce nebo pečivo s tvrdým sýrem.. no sama jsem zvědavá jak to bude 🙂 je to naše první dovča s malým a berem sebou babičku, ta nás jistí, ať si s manžou taky alespoň chvilku natáhneme těla 🙂 Tak hezkou dovču 🙂

bramburka
19. kvě 2009

Melyso, tak s babi je to nejlepší! to vám závidím....s jídlem malá blbla do té doby, nez jsem se na to nevykašlala a nezačala jí dávat to co nám. A ejhle, holka začala papat,a le loni jsem z řecka přivezla vše zpět, v tom horku pila jen mlíko, nic jiného prostě nejedla, a basta. Hrůza běs.

melysa
autor
20. kvě 2009

hm, tak snad nám vyjde počasí a bude to nezapomenutelná dovča 🙂

bramburka
20. kvě 2009

Mely!!! určo, to je právě na řecku to super, je tam prostě přenádherně pořád, neprší!!!

melysa
autor
20. kvě 2009

Jak říkáš, já už se tak těším!!! Minule nám teda jednou zapršelo, byla to parádní bouřka, ale za hoďku zase pařák 🙂