Jak přinutit manžela k práci na domě?

svataterezicka
16. srp 2009

Prosím o radu zkušené ženy 😉 Bydlíme s manželem v baráčku kde je potřeba pořád něco dělat. Před rokem jsme dělali novou elektřinu a doted nemáme dodělané zdi. Chybí ještě omítka v jednom pokoji, dva vymalovat atd atd. Ted jsem s malou na materské tak asi jak jsem víc doma tak to víc vnímám, když to mám víc na očích? Prostě máme nakoupený materiál ale manžílek se prostě k práci nemá... Pořád argumentuje tím že je unavený z práce, že si chce odpočinou a relaxovat (nejlépe u pc)... Chápu, vstává o půl šesté a do půl třetí je v práci ale kurna! Když je od tří doma a má celej den - nemůže nic udělat? Nebo o víkendu? Nechci po něm aby žehlil nebo tak něco "ženského" ale chci aby dělal doma "mužské" práce... Prostě pokud se sám nerozhodne -toto udělám, a hlavně TED to udělám tak se sám nerozhoupe a já ho nedonutím. Ví, že mi to vadí, ví že bych ráda aby to bylo hotové (jak to vypadá před návštěvama atd) ale prostě .... Poradte jak své muže/přítele dotlačíte tam kam vy chcete a oni si ještě myslí že to byl jejich nápad? Nechci dávat ultimáta ani vydírat... 😔 🙄

sandi
17. srp 2009

Jj, co si člověk (ženská) neudělá sám 😀

kaleilah
17. srp 2009

Ahojky, a to jsi popisovala svýho nebo mýho manžu? 😉 před rokem a něco jsem koupila byt, který se kompletně rekonstruoval. ze začátku makal, ale pak mu to nějak nešlo od ruky, dělal si vše sám, jádro, omítky,podlaha, dlažba, elektrika, je šikovnej, ale línej.navíc od února marodil se zádama(bylo mu velký kulový, ale nechtěl do práce)byl doma dva měsíce a v bytě se nic nehlo. pak řišel do práce a dostal výpověd, takže je defacto od února doma. byt je z velký části hotovej, chybí jen takový ty "maličkostiů, nebýt těhu, vrhnu se do toho sama.-olištovat místnosti, dospárovat kus koupelny, dolepit pár obkladů, udělat prahy...jsou to jen dodělávky, zaberou mu dohromady aby bylo fakt vše hotové MAXIMÁLNĚ 15 hodin, at mi nikdo neřiká že od února si nenašel čas..navíc taky, matroš doma je, takže no problem...teda pro mě, pro něj dost. Celý dny tráví na pc, dokonce se ani nepokoušel si hledat práci 🙄 😠 nepomáhalo mi rosení, brečení, ječení ani hádky, bylo to už dost únavný, jediný řešení bylo přestat dělat věci pro něj, když on nemá snahu udělat něco pro mě... 😅 respektive pro nás a naší domácnost..takže když se mě zeptal po 14 dnech proč nemá žádný čistý ponožky, zeptala jsem se ho já proč nemám olištovanej dětskej pokojík...když mi oznámil že má hlad a co jsem uvařila, zeptala jsem se jen jestli dodělal obklady...prostě když já doma funguju jako matka,manželka, hospodyně, uklízečka atd tak ať ma za to zaplatí, když nemá peníze, ať platí prací...takže bohužel, začalo to u nás ohledně práce fungovat stylem něco za něco..peníze na pivko? Ano, když uděláš to a to...vyprat, ano ale za to a to..je to sice blbý, ale jinak to už nešlo 😀 omluvuju se že jsem se tak rozepsala, ale musela jsem se i vypsat, už mě to taky pěkně sr... 😀 😀 😀

jabjunka
17. srp 2009

kalei:A co ti brání si to dodělat?To že jsi těhotná?Já si oškrábala i vymalovala 14 dní před porodem tři místnosti.A to ne,že by se mužskýmu nechtělo,ale byl měsíc pryč.

svataterezicka
autor
17. srp 2009

Já vím že by bylo lepší si na to někoho pozvat.. ale když to on umí? A to by taky hlavně "vyhrál" ne? to už by doma fakt nic neudělal...

beruska2x
17. srp 2009

a nebo ho to nakopne aby se muchlapy nesmali ze mu domu chodi remeslnici 😉 zkus to nadhodit, jestli teda, kdyz je taaaak zamestnanej na to nemas nekoho sehnat a uvidis 😉 treba se chytne a jestli ne, tak ti nic jeíneho stejne nezbyde 😅

beruska2x
17. srp 2009

chlapi 😉 no jsem na matersky no 😅 😀

beruska2x
17. srp 2009

jablun... tak kazdej nemuze, ja taky nesmela poslednich 5 tydnu zvednout ani lavor s pradlem 😖 navic mam predstavu co udelas s 11m ditkem... nic moc 😀

blandik
17. srp 2009

ahoj Terezko - taky by mě to štvalo, zejména i proto, že válení se u PC nepovažuji za odpočinek. Tak ať jde dřív spát a pořádně se vyspí a v sobotu a't hezky začně makat. Samo se to nedodělá a pokud nechce utrácet za malíře, tak asi bude muset on sám přiložit ruku k dílu. Já to trošku znám, ale z jiného soudku. Když jsem byla těhotná, začali jsem rekonstruovat. Manžel dělá sedm dní v týdnu v práci (prostě žádné víkendy, a to ani občas, musí tam pořád) a do toho začal rekonstruovat svýma vlastníma silama byt, bourat zdi, jádro, betonovat, stavět. Byl z toho už úplně hotový. Pak se malý narodil, dal si asi měsíc oddech a pak opět následovaly intenzivní měsíce (to už si přizval helfra k ruce). Já jsem ani nechápala, jak to zvládá, jenže on cítíl, že musí - neměli jsem koupelnu, půlka bytu staveniště a do toho prcek vedel v pokoji. Te'd od nového roku je už to relativně funkční, ale pořád zbývají ještě vyřezat staré dveře, zazdít velký otvor, dodělat stropy v koupelně, šachtici, vyměnit záchod, vymyslet kuchy'n, dopokládat podlahu - prostě docela dost práce. Ale jak už je to relativně obyvatelné, tak už na to nemůže najít sílu. Chystáme se na to na podzim, budu muset s malým odjet na pár týdnů pryč a on opět pojede jako fretka - každý den v práci a pak ještě doma - a jak jsem psala sedm dní v týdnu pracuje. Takže bych si s tím tvým zkusila promluvit - jakože jak si to představuje, kdy to dodělá, nebo jestli na to pozvat řemeslníky, nejprve zkusit hrát na city (že to jako je škoda, že to není dodělané, stačí už jen kousek) a pak zkusit přitlačit.

vitty
17. srp 2009

Já jsem oznámila, že na nedodělané práce přijde za 14 dní manžel mé kamarádky. Do týdne to bylo hotové. A kdyby nebylo, nechala bych fakt toho známého, aby to udělal, když má čas.

llucinka
17. srp 2009

jabjunka: A to je právě ten velký rozdíl. Tvůj muž byl pryč, proto sis to dodělala sama, ale kalei muž má čas a NECHCE se mu. Takže srovnáváš něco, co srovnávat nejde. A každý nemůže dělat všechno před porodem. Já jsem taky dělala spoustu věcí sama, my začali rekonstruovat když jsem byla v 18tt a to všechno, okna, koupelnu, kuchyň. Do porodu jsme to jakžtakž stihli, manžel pokládal podlahu v kuchyni jak jsme byli v porodnici.

A omítnout stěny, ač se to zdá jednoduché, pro někoho třeba jednoduché není. Terezko, chápu Tě, u nás taky některé věci váznou, prostě musím zavelet, že teď se jde dělat to a to a jde se dělat. Manžel se prostě sám k ničemu nemá, ale když to rozhodnu, udělá to. Prostě ptořebuje nějakou vůdčí osobnost. Ale žádné super to taky není, když si člověk musí furt o všechno říkat a nic neudělá automaticky 😝 😝 😝

barmborka
17. srp 2009

Holky včera říkám MM s nadsázkou jé tady píšou o tobě. 😀 😀 a dneska se vrtá a sádruje sotva se přišlo z práce 😉 MM je dost šikovnej,než se přistěhoval tak bydlel na baráku a tam makat musel takže si myslím,že toho měl plný zuby.Než jsme se nastěhovali tak všechno dělal sám ,omítky,podlahy......,ale rychle zpohodlněl a teď ho k něčemu dohnat je někdy síla,ale když se do toho pustí tak mu jde práce od ruky a výsledek je úúžasný 😉

xzaje01
17. srp 2009

Souhlasim s blandikem, jestli je doma ve 3h, tak ma spoooustu casu na odpocinek, PC i steny. Je ale fakt, ze kazdy chlap je jinak cinorody - muze jako ma blandik, to muze vetsina zenskych tak akorat zavidet... 😅

Jak bych to resila? Nastudovala bych si letaky z Baumaxu, jak tu nekdo psal, oznamila bych mu sladkym hlasem "Milacku, ted si vezmi na starost domacnost, nez ja udelam tu zed" - predala bych mu do ruky seznam, co je treba udelat (veci, co bezne delas, kdyz je on doma u toho PC a relaxuje) a normalne bych to tam namatlala sama. A kdyz to zkazis? No tak sorry, musime na to zavolat remeslnika. Ja si ale myslim, ze kdyz se do toho pustis, budes sama prekvapena, jak se ti to povede! 😉 Pak bych vsem navstevam schvalne ukazovala, jak jsem krasne omitla zed protoze MM se k tomu nemel. Nevim jak u jinych, ale u nas by to urcite zabralo a priste by si MM dal jo pozor, abych mu neco nevyfoukla! 😀

Nebo alternativa, pokud opravdu mas strach do toho jit sama - schovej mu snuru od PC a on se za chvilku zacne nudit, ze to pujde dodelat z vlastni iniciativy! 😀

svataterezicka
autor
17. srp 2009

Holky tak jsem dneska zatlačila přes icq jsme si to pěkně vyříkali.. Mi na to prej říká at mu nevymýšlím práci a jestli se nudím at jdu s malou ven! Tak říkám, já mám svý povinnosti hotový narozdíl od tebe. A že jestli jako potřebuje matroš že mu to zajdu klidně koupit. Po práci dojel, cestou nakoupil matros a udělal jednu zed. Doufám že bude pokračovat...
Ale i tak úspěch! Díky za podporu 🙂

slunicko552
17. srp 2009

Terez no super 😵 Jsi šikula 😀

svataterezicka
autor
17. srp 2009

Mno uvidíme zas to není tak horké .. už se zdekoval s chlapama na pivko asi si postěžovat jak ho chudáka komanduju 😀 Jako udělal jednu zed a posekal trávník, jako to bych se fakt smíchy počůralaa, jak si pak zničeně sedl na gauč a prej uff tak tohle mám hotové... hahahaha

jola2
17. srp 2009

svataterezicka:tak já mám doma taky něco podobného 😠 !máme rodinný domek v rekonstrukci. Celý týden je v práci a dojede až v pátek v noci nebo v sobotu odpoledne. No a užívá si těch normálních věcí jako tv, pohovka a hl. Pc! Je moc šikovnej a zvládne hodně věcí sám (někdy jsem fakt koukala že umí takovou či makovou věc) ale prostě se mu nechce! A je z takové té staré doby "to je dobrý a to ještě vydrží". U nás nejvíc pomáhá pořádná hádka 😉 a pak dělám dost drsně uraženou s tím že mě doma (jakože) už vůbec nic nezajímá a nebaví 😉 . Pak se naštve začne to dělat a hudrovat že jsem umíněná 😀 (to mi nevadí hl. když maká) . Někdy zase pomáhá když ho vyženu od PC s tím že taky mám nárok jít si něco zahrát 😀 (někdy se mi vůbec nechce) a někdy zase pomůže zase když mu řeknu ať jdem dělat tam to nebo ono že mu s tím pomůžu 😉

svataterezicka
autor
17. srp 2009

Jak jsem psala bych to dělala sama kdybych věděla jak! Pomoc nabízím (s jakým gustem mi taky řekne že to můžu uklidit po něm taky že..) ale prostě máme dva pc a je to v háji 😀 A nejhorší je že prostě na baráku je pořád co dělat.. takže jeden boj vyhranej ale čeká nás to pořád že.. chlapi umínění, jak kdyby to nešlo bez toho nátlaku a vydírání...

ygreen
17. srp 2009

máme taky barák navíc před rekonstrukcí 😝 manžel je docela šikovnej, ale musí se mu to ukázat a hlavně se mu to musí říct 😉 ale když mu řeknu svou představu o tom, co chci aby udělal a on souhlasí, tak to udělá a docela bez keců 😉 každopádně i já doma toho udělám docela dost, hlavně co se týče zahrady - ta je jen na mých bedrech, manža jen seká trávu 🙂 a co manža neumí, nebo se mu nechce to dělat, tak si vydělá na to aby to udělal někdo jinej.

Ale kdybych měla doma línýho chlapa a k tomu ještě "chudýho" - jakože by si zase nemohl nebo nechtěl zaplatit tu práci od někoho jiného, tak bych ho asi brzy pěkně zp*cala a brzo vykopala z baráku do bytu (každopádně jestli ho miluješ, chceš s ním zůstat a zároveń chceš bydlet v baráku, tak si to holt budeš muset udělat sama)

Chlap by měl bejt buď šikovnej a nebo "bohatej" aby si zaplatil řemeslníky 🙂

svataterezicka
autor
18. srp 2009

Však neříkám že je línej, on jenom chce pracovat když jemu se chce. Nechce abych ho já do toho tlačila a nutila. Prostě když se mu samotnýmu chce tak jde a udělá toto a tamto, vymyslí kde co.. Jen se musí chtít že.. šikovnej zas on je...

pepibubu
18. srp 2009

http://www.hodinovy-manzel.estranky.cz/ pro Prahu
http://www.hodinovymanzel.cz/ pro Brno

a pánům tvorstva k počítači položit jen fakturu. Jednou myslím bude stačit, aby si to uvědomili.

kubaka
18. srp 2009

terezičko - úplně chápu, jak jsme doma, vadí nám ty nedodělky, pač na ně furt koukáme. lMM taky udělá doma jen to, co chce, co ho baví - např. opravit video 😝 . Naučila jsem se z nouze být absolutně soběstačná. co neumím, na to si pozvu. MM jsem prostě řekla, že když to neudělá on, tak musí vydělat na lidi, kteří to přijdou udělat místo něho. Mám síť řemeslníků, které zvu.
Naposled jsem si zakoupila i autíčko, protože se mnou odmítá chodit na naši zahrádku, kterou máme 15 minut od paneláku. Vláčet do kopce kočár s dítětem, sekačku na trávu a zpět všechnu úrodu,prostě nejde. takže si jezdím a sekám trávu už taky sama.
někdy se opravdu chytne za nos, ale někdy musím vybuchnout a dožadovat se chlapské pomoci a co že je to za gentlemana, když mě nechá nosti konve z vodou- nechat je ustrount zas není dobré - zvyknou si, že nemusí nic dělat a my si poradíme.
Línej být nemusí - jenže věci se musí dělat, když jsou potřeba. Ne až jemu se bude chtít. MM je to samé a taky mu toto pořád říkám Je to potřeba, tak se to musí udělat. Když to neuděláš, zaplatíš lidi. A nestyděla bych se pozvat tátu či někoho z příbuzných - koho máš - stydět se bude nakonec on.

alisek
18. srp 2009

Terezičko asi tě moc nepotěším ale stejně jako je tvůj manžel tak takový byl/je můj otec, barák pomalu 20 let nedodělaný, především jak píšeš takový ty "koncovky" - nahodit stěnu, vymalovat, dodělat podlahy a mnoho dalších nejen detailů, co mamka neudělala tak nebylo, hroznej život, defacto celej život jsem žila nedokončeným domě. Pamatuju si, že do 3 třídy jsem měla v pokojíčku místo hotové podlahy beton s malým kobercem. A bratr spadl z 1. patra kde bylo nedodělané zábradlí, naštěstí zůstal bez následků ale stejně takovýho chlapa ani zadarmo, díky osobní zkušenosti.
Myslím, že žádný ultimáta na ty lidi neplatí, a vyhrožování stejně vede jen k "výbuchu". jediná rada, bud se to nauč sama a co nezvládneš na to zavolej bud rodinu(tátu, bráchu) a nebo řemeslníky a fakturky dávej manželovi.

xzaje01
18. srp 2009

Pepibubu - ten odkaz je genialni!!! 🙂

svataterezicka
autor
18. srp 2009

Jojo taky jsem se pobavila... hned jsem to poslala manžílkovi, tak se prej durdil že přece nebude nikomu platit.. no jo holt bude muset zabrat...

misicka85
18. srp 2009

Hooolky, jako bych tu četla o tom mým chlapovi!! A to jsem se bála že jenom já mám takovýho lenocha 😝 No takže my začli rekonstruovat byt loni koncem srpna - zbourat umakartové jádro, udělat ho zděné,nová koupelna a wc, kuchyň, přesíň...byla jsem v té době cca ve 22tt. S tou nejtěžší prací nám pomáhal známý, pak takové ty dodělávky už jsme si dělali sami. No ono MY není ten správný výraz protože MM už chodil zas do práce takže byla většina na mě. V říjnu jsme tu skákala po žebříku a malovala, myla okna, stěhovala nábytek. Sama!! 😠 Ale kdybych to neudělala tak dodnes tu jsme jak na staveništi 😠 Ještě stále tu je plno věcí na dodělání, takové blbosti ale kdykoli se na to podívám tak mě to vytáčí. Na podzim chcem ještě nový obývák. To si ale zařídím už celé sama, protože s takovou bych ho neměla ani za 100let!

strouzek
18. srp 2009

ty bláho nemluvíte o mě??? 😀 😀 mám doma naprosto ale naprosto stejnýho chlapa 🙄 😀 já to říkám tak co si neudělám to nemám takže hodně věcí doma jsem si udělala sama a nebo jsem si pozvala taťku a když je nejhůř vemu si výstřih a krátkou sukni a jdu za nějakým kolegou dělat smutný oči. takhle jsem si "vyprsila" nově očalouněný židle za 1 den a skřínku do koupelny i s odvozem a odnosem 😀 😀 čekat na svýho chlapa čekám na to dodnes

misicka85
18. srp 2009

jo taťkovi taky volám když něco potřebuju 😀

svataterezicka
autor
18. srp 2009

Jojo holt ti chlapi jsou na tu práci trošku lempli. Velký věci to jo, ale ty dodělávky!!! To si fakt musí baba poradit sama. Slíbil že do konce týdne bude hotovo, no to jsem tedy zvědavá (a skeptická) 😖 🙄

kubaka
18. srp 2009

chlapi jsou velké děti - hračičky - práce pro ně musí být zábava, zajímat je, něčím fascinovat- když pracují, hrají si. Když je něco nezajímá, tak přes to nejede vlak - i kdybyste měli spát na holé udusané zemi. MM se jen třásl, aby opravil budíka, video - vše úspěšně, vřešil, proč se něco kazí v PC, ale by vyvrtal díry, přišrouboval knihovny, protože je to potřeba, k tomu ho ani párem volů nedonutím.
Jednou jsem udělala to, že jsou koupila police, držáky, nalakovala, koupila šrouby, hmoždinky - i s vrtačkou jsem to všechno postavila doprostřed pokoje a nechala ležet. Aby to nemusel překračovat, vyvrtal mi ty díry pod parapet a udělal polici nad topení. Pak jsem zase všechno pouklízela. Vrtat totiž fakt neumím 😀

pepibubu
19. srp 2009

Slyšela jsem historku, a docela věřím že je pravdivá. Paní už 8 let urgovala manžela, že chce přidělat dvě poličky. Jednoho krásného dne se naštvala, poprosila kamaráda. Když přišel manžel domů a viděl poličky, nafouk držku a prý "já nevěděl, že to chceš TAK RYCHLE" ....