Jak přinutit manžela k práci na domě?

svataterezicka
16. srp 2009

Prosím o radu zkušené ženy 😉 Bydlíme s manželem v baráčku kde je potřeba pořád něco dělat. Před rokem jsme dělali novou elektřinu a doted nemáme dodělané zdi. Chybí ještě omítka v jednom pokoji, dva vymalovat atd atd. Ted jsem s malou na materské tak asi jak jsem víc doma tak to víc vnímám, když to mám víc na očích? Prostě máme nakoupený materiál ale manžílek se prostě k práci nemá... Pořád argumentuje tím že je unavený z práce, že si chce odpočinou a relaxovat (nejlépe u pc)... Chápu, vstává o půl šesté a do půl třetí je v práci ale kurna! Když je od tří doma a má celej den - nemůže nic udělat? Nebo o víkendu? Nechci po něm aby žehlil nebo tak něco "ženského" ale chci aby dělal doma "mužské" práce... Prostě pokud se sám nerozhodne -toto udělám, a hlavně TED to udělám tak se sám nerozhoupe a já ho nedonutím. Ví, že mi to vadí, ví že bych ráda aby to bylo hotové (jak to vypadá před návštěvama atd) ale prostě .... Poradte jak své muže/přítele dotlačíte tam kam vy chcete a oni si ještě myslí že to byl jejich nápad? Nechci dávat ultimáta ani vydírat... 😔 🙄

kubaka
19. srp 2009

jo, tak tuhle odpověď znám - a musí to být hned? - čekám 14 dní...

svataterezicka
autor
19. srp 2009

😀 😀 😀 Tak to je síla... a kdy to asi chceme? Na svatého dyndy nebo co? Jako ale s tím matrosem doprostřed pokoje to je taky dobrej nápad 🙂

alisek
19. srp 2009

jak tady píšete že nakonec řeknete tátovi atak, tak to já fakt nemůžu páč je to ten typ co popisujete, brácha je spíš lenivej, nebaví ho to, jsem jednou zvědavá na jeho budoucí ženu, co mu na to řekne, tak zase všichni využívají takhle mého muže, přidělej tohle, namontuj tamto, oprav toto, atd. takhle je angažovaný u svých rodičů, pak unás doma a semtam mu řekne brácha a samozřejmě unás ve firmě..takže já mám doma naprostý opak.

strouzek
19. srp 2009

kubaka to je dobrej příběh, připomíná mi mě. já si taky musím vše zařídit nakoupit nachystat manža udělá jednu díru do stěny a já si to pak zase musím uklidit. jednou jsem takhle nakupovala v kutilských potřebách věci na malování, nějaký stěrky,sádru atd. no a kouknu se a vedle mě stály dvě ženské, jedna šla pro hmoždinky a druhá pro nějaký kotouč do sekačky tak jsme se na sebe všechny tři podívali a dostaly jsme záchvat smíchu. všem bylo jasné že máme doma naprost stejný typ chlapů 😀

svataterezicka
autor
19. srp 2009

Hm tak to je vtipné /i když trochu i smutné co/ 😉

kubaka
19. srp 2009

Já jsem ve stavebninách strávila víc času jak v kojeneckých potřebách 😀 😀 Nejdřív to byla rekonstrukce bytu a zahrady - MM se mnou nešel vybrat ani cihly, dlažbu, trámy a betonové obrubníky a teď moje živnost - chodím do Kutilství s kočárkem a vybírám dráty, nýty, popruhy, PVC folie - už si zvykli 😅 Musí být na mě dobrý pohled.

Tuhle jsem potřebovala nové ostré kombinačky a měli dvě velikosti - říkala jsem, že potřebuji stříhat poplastovaný drát o průměru 3,4 mm - . Spíš jsem se přikláněla k menším, aby mi padly do ruky. Za mnou stál obrovský chlap, blahosklonně mi s úsměvem poradil, ať vezmu ty větší, že s takhle tlustým drátem by měl problém i on 😀 A já na to , že si tenhle drát už půl roku stříhám sama a rozštříhala jsem něco přes 1000 metrů. A že to menšími jde líp, pač jsou lehčí. už nepípl,

Já to říkám pořád - matka od dětí je dobrý manažer, co by hravě zvládl i malý kolektiv v jakémkoliv podniku - když má zkušenost z rodiny a dětmi. 😉

svataterezicka
autor
22. srp 2009

Holky tak se musím pochlubit 😉 U nás se pracuje!!! Manžílek vstal už v šest 😲 😲 a s kámošem makaj pěkně 😀 Asi potřeboval sparing partnera 😅

hupcza
1. zář 2009

no tak můj manža, když jsme se seznámili měl oběruce totál levé
když jsem mu asi po měsíci soužití řekla, že je třeba spravit botník - respektive upevnit jednu polici v něm, hořce jsem zalitovala ...sama bych to měla hotové za zlomek času a bez rizika umrtí, provrtání se k sousedům atd.

dnes, po 5,5 letech jsme na bráku a spoustu práce naprosto bez potíží zastane (jasně, že neudělá elektriku apod.) - ale běžné údržbové a budovací práce zvládne

asi to bude tím, že jsem razila teorii, že se to neměl kde naučit a že to půjde ....
sice při prvních pokusech jsem opouštěla místnost a zavírala se na druhém konci domu, abych nemusela komentovat a nebo to nepopadla do rukou sama 🙂 ....ale oplatilo se

udělat si to sama je cesta jen v těch věcech, které ženskou baví a dokud má pocit, že se ten druhý neveze
ale takový vztah už jsme měla taky - uvařila jsem, uklidia, vyžehlila, spravila odpad, přibila poličky, namontovala kliky atd. ...a pán se vezl ....tak jsem ho vyhodila - práce nepřibylo, naopak 😀

rennik
4. zář 2009

Ahoj holky tak s takovou prací jakou popisujete u nás problém není. Bydlíme taky na baráku a práce je pořád dost ale manžel je zručný takže o takovou práci strach nemám že by něco neudělal, ale jeho hlavní problém je že je strašný bordelář, ale úplně extrémní!!!!Já už nevím jak na něj, nejde to po dobrém ani po zlém, bojuju s tím 4 roky co spolu žijeme ale marně. Stačí ho nechat pár hodin o samotě doma a když se vrátím mám chuť ho prostě spráskat jako děcko. Co vytáhne to už neuklidí, po zemisbírám jeho oblečení, všude mám roztahaný jeho foťák nebo notebook, pojí a nedá to ani do dřezu prostě zabít málo. Nemáte nějakou radu jak na něj???? Já už mámz toho nervy na pochodu, zvlášť teď když čekáme mimčo jsem ještě víc vystresovaná. Navíc čekáme chlapečka, jestli bude po něm tak mě dostanou ti dva buď do Bohnic nebo na hřbitov. 😠

zdenka26
4. zář 2009

renniku mám doma uplně to stejné a už jsem to vzdala.Pořád jsme se kvůli tomu hádali a to mi za to nestojí.Má zase jiné dobré vlastnosti,stejně ho nezměním takže jsem rezignovala 😉

rennik
4. zář 2009

zdeni tak to tě obdivuju já vydržím rezignovat pár dní a pak mě to stejně zas nazlobí a hádáme se. Je fakt že když potřebuju udělá plno jiných potřebných věcí ale tohle je kámen úrazu. Nevím jak by bylo jemu kdybych se tak chovala já a on by musel dělat doma všechno. Ach jo ti chlapi se ale mají.

svataterezicka
autor
4. zář 2009

Hm to bych mozna menila kdyby nedelal babske prace a delal chlapske 😒

kaleilah
4. zář 2009

renni nech si platit, taky jsem tohle doma řešila. prostě jednoho dne po něm ukliď a až večer přijde z práce nebo prostě až budeš mít hotovo, řekni si třeba o 300kč, že to dluží. bude na tebe koukat jak na blba, tak mu s úsměvem vysvětli že když se k tobě jako ke služce chová, tak aby taky zaplatil. v restauraci když chce jídlo tak si taky musí zaplatit. ty jsi jeho manželka, za chvilku budeš máma to NEZNAMENÁ služka a uklízečka. ale buď v tom důsledná, klidně si pohraj a udělej si cenník-uklizení prádla-20kč, odnesení nádobí do dřezu 30 kč a vždycky večer mu předlož "účet" ber to i trochu jako hru, třeba mu prostě dotrkne covšechno po něm musíš dělat. Nebo máš ještě jednu možnost, neuklízet, to jsem udělala taky. Týden neuklízej, ale absolutně nic po něm. sice budeš skákat jako laňka ořes překážky-s pupkem to jde klbě, vím, budeš se muset poprat s plísní na talířích atd, ale ať vidí co je po něm bordelu. uklízej jen po sobě 😉 😀

zdenka26
4. zář 2009

kaleilah,nevím ale aby pak nepřišel a nenechal si zaplatit za to že něco udělal na baráku ne?

zdenka26
4. zář 2009

A já teda nevím ale každý chlap má nějaké chyby a s těma jste si je brali 😉 a raději at dělá to co chlap má dělat a já klidně budu uklízet

karotky
4. zář 2009

Já mám doma taky bordeláře(není schopný si po sobě uklidit kelímek od jogurtu,talíře od oběda,hrnky do dřezu,špinavé oblečení nechá pohozené na židli,ikdyž má metr od toho koš na prádlo 😅 ,do skříně se mu ani nedívám a dávám mu vyžehlené,složené prádlo ke skříni,protože bych měla jinak infarkt.................. 😀 )a děsného pohodáře,co nevidí práci nebo jí spíš nechce vidět.Máme rodinný domek a kdybych ho občas k něčemu nedokopala,tak nám všechno spadne na hlavu. 😅
Doma je ve všední den od 14-15:30 h.,ale taky by se nejradši poflakoval u TV a PC. 🙄
Kolikrát jsem mu říkala,ať to prodá a koupíme si pěkný prostorný byteček a to on nechce.Takže když už není vyhnutí,jdu na něj s tím,že mu dám na výběr.Buď si vezme na celé dopoledne na starosti naše dítě nebo udělá to,co je potřeba.Někdy funguje toto a někdy(na 100%)návštěvy,které k nám čas od času chodí. 😀
Někdo tu pronesl něco ve smyslu:"Vždyť jste si je takové brali,tak na co si stěžujete?!"
Což o to,ale to je už 8 let,měli jsme tu babičku,která ho honila do práce a měl z ní respekt.Já jsem toho taky dost stíhala,ale před 2,5.rokem babička zemřela a narodilo se nám miminko.Manžel je sice pořád stejný,ale situace se jaksi změnila. 😀

kaleilah
4. zář 2009

Zdeni, taky jsem mu za to platila, nemusel chodit do práce, jen aby makal na bytě a já ho živila, a my ženský si posobě a po dětech taky uklízíme, to je snad základ výchovy. na bytě dělal pro nás, aby jsme měli kde a jak bydlet, tím že já uklízim za něj, z toho nemám opravdu nic.akorát jsem z toho všeho vyčerpaná a nemám čas na ostatní věci 😉

zdenka26
5. zář 2009

No nevím ale kdyby mi chlap řekl že za to chce zaplati tak ho kopnu do zadku,na co mi pak je 😠

rennik
5. zář 2009

ahoj holky

kaleilah dobrý nápad ale nevím jak na to zareaguje skusím to a pak dám vědět. To že on dělal něco na baráku mi vyčítat nemůže,dělali jsme na přestavbě oba dva a navíc úklid jsem vždycky dělala já. Neuklízet jsem taky skoušela ale to mu je jedno, přešlapoval věci tak dlouho dokud jsem to nevydržela a uklidila to. Ale teď mám problém v tom že jsem se začla předčasně otevírat takže musím jen ležet a šetřit se takže udělám jen trochu pořádek a zbytek je hold na něm.Vzteká se když mu říkám ať udělá to nebo to, ale marné možná si uvědomí jaké to je když někdo jen sedí a druhý ho obskakuje.

Zdeni a s tím že takové jsme si je brali máš pravdu, ale já už jsem s tím bojovala několik let před svatbou a jedině kvůli tomu jsme se hádali. Jinak máme pohodový vztah. Mě uklízení nevadí od toho ženské jsou, pochybuju že by chlapi žehlili nebo prali prádlo, ale mě prostě štvou ty naschvály. Já vytřu a on se mi promenáduje v botech z venku, já mu vyperu a vyžehlím, naukládám mu to do skříně a on při první lepší příležitosti když se svleče to hodí pokrčené do skříně a pak je to jak z dupy vytažené. A jak to pak vypadá??? Že se o něho nestarám a ani mu nevyžehlím. A tak bych mohla pokračovat v tisíce věcech které by dělat nemusel.

svataterezicka
autor
5. zář 2009

Jo tak nápad pojdme bydlet do bytu jsem taky pronesla. To on stejně nikdy nepůjde.. narodil se v tomto baráku a jinde nikdy nebydlel tak proč by se stěhoval že.. Holt blbý počítače.. kdyby nebyli hry tak se snad i nudí a samo ho to napadne.. ale takhle? Už se fakt "těším" na zimu až nebude "moct" nic dělat na baráku a tudíž bude "muset" sedět u pc 🙄 🤐

kaleilah
5. zář 2009

Terez taky mě s tím počítačem už neskutečně se.. Kdybych měla víc odvahy tak až nebude doma tak bych mu ho normálně odpojila, já mám svůj notebook, když by potřeboval něco na netu, nebyl by problé, ale prostě se marně snažim zavést nějaký pravidla. Už jen to že jsem ho na začátku prázdnin fakt se slzama v očích prosila, aby mi věnoval aspoň dva večery v týdnu, které by jsme trvili spolu a ne on s hrama na pc..ylo to dost ponižující a za celý prázdniny mi věnoval tři večery!!! už jsem i přemýšlela o rozvodu, chtěla jsem žít s chlapem, s tátou svých dětí, ne s člověkem co se chová jak 15ti letej puberťák a nezná nic než pc a hry...nějak pozapoměl že má taky rodinu a hlavně že nejsem jen služka, matka, ale pořád ještě i ženská a navíc dost mladá na to, abych trávila dny péčí o domácnost a děti a večery sama (je mi 21).Taky bch potřebovala očas obejmout, popovídat si, ale na to mám čas vždy jen dvě minuty než se mu načte hra když ho zastřelí, jinak nemám šanc že y mě přes sluchátka vnímal..ale to už je na jinou diskusi ☹ 😖 😢

rennik
5. zář 2009

kaleilah: vidím že to je podobné v hodně domáctnostech, manža je taky počítačový maniak, sice nehraje PC hry, ale pořád sleduje aukro, ebay furt něco nakupuje apak zas prodává, nebo je s kámošema na icq, a taky mě to dost štve ale teď když začal chodil na směny do práce tak se může koukat tam a večery jsem mu prostě zatrhla, protože taky chci aby si uvědomoval že bude táta a že nejsem sama potřebuje jeho blízkost. Takže je s náma častěji a PC využívá jen občas jinak v práci.

kaleilah
5. zář 2009

renni můj manža je od února doma, nejdřím měl úraz a když se vrátil po dvou měsících do prácetak dostal výpověď 😠 a opravdu od rána do večera je na pc 😠 už mě to dooooost neba

rennik
6. zář 2009

kaleilah: aha tak to chápu,můj manža sice trávil hodně času u PC ale celý den to nebyl. 😖 držím palec aby se to nějak vyřešilo, skus ho nějak zaměstnant, třeba že spolu půjdete někam na procházku, nebo že se spolu kouknete na nějaký film...... 😉

kaleilah
6. zář 2009

renni to jsem zkoušela mockrát. s dětma se mnou ven nechce, podle jeho slov nebude jako blbec chodit kolem baráku nebo po městě. film se taky nechytám, máme jiný vkus, on má rásd scifi, ale i ty filmy oželí, hlavně když může být u pc

svataterezicka
autor
7. zář 2009

Ahoj Kaleilah no tak koukam si muzeme podat ruce bohuzel.. ale manza aspon chodí do práce a věnuje se malé... i když to jsem si taky musela "vyprudit"... ted si zas prijdu odstrčená já ach jo ... nevim obcas me chytne takova depka ze taky citim ze mi chybi objimani nebo tak jenom pusa a tak.. uz jsem byla narcena ze jsem zas v tom 😖 😀
Rennik jak se "zatrhava" pc??? 😲 😲 😲

rennik
7. zář 2009

holky já nevím co poradit, já jsem zkoušela různé fígle, protože u toho PC seděl fakt často, hlavně z kraje těhu, večer si k němu sednul a byl u něj tak dlouho dokud jsem neusla. Ale pak už jsem se naštvala násilím jsem mu ten noťas zavřela a zvýšeným hlasem jsem mu dost důsledně říkala že teď čeká rodinu i on ne já, že nejsem neposkvrněná matka a tudíž od něho jako manžela a budoucího tátu čekám že se mi a mimču bude věnovat a pokud se mu to nelíbí, že prostě odejdu i s malým. No a bylo to, potom už jsem šla na něho mírněji, když začal sekat dobrotu tak jsem mu řekla že mi nevadí že je na PC ale že si prostě nepřeju aby na něm byl celý den takže ho využívá spíš v práci. Ale s tím pořádkem je to prostě marné!!!!! 😠

kubaka
8. zář 2009

tak já nakonec vymalování maličké chatičky na naší zahrádce řeším "hodinovým manželem". MM že ho to nezajímá, nelíbí se mu tam, zahrada je moje hoby. Vymalovala jsem půl stěny, ale s batoletem na krku to prostě nejde. Manžel stojí 190 na hodinu, pomůže vyklidit, vymaluje, lino položí, přišroubuje police - bude pracovat s chutí a úsměvem: co vís si můžu přát??? 😀
ten můj má prostě deprese, nic ho nebaví, s dětmi ven nechodí, už si přijdu jako vdoda - nosí domů akorát prachy, to jo. Nikam to prostě nevede 😖 Úplně s vámi cítím...

anta
8. zář 2009

Já bych věděla, jak, se sekáčkem na maso v ruce 😀 😀 😀 Holky, mám doma to samý, někdy mě to až prdí 😉

anta
8. zář 2009

Občas si totiž říkám, že jsem ráda, že nebydlíme v baráku, ale v bytě, na drobné opravy si naštěstí vystačím sama, někdy mi přijde, že jsem poloviční chlap 😀 😀 😀