Jak přinutit manžela k práci na domě?

svataterezicka
16. srp 2009

Prosím o radu zkušené ženy 😉 Bydlíme s manželem v baráčku kde je potřeba pořád něco dělat. Před rokem jsme dělali novou elektřinu a doted nemáme dodělané zdi. Chybí ještě omítka v jednom pokoji, dva vymalovat atd atd. Ted jsem s malou na materské tak asi jak jsem víc doma tak to víc vnímám, když to mám víc na očích? Prostě máme nakoupený materiál ale manžílek se prostě k práci nemá... Pořád argumentuje tím že je unavený z práce, že si chce odpočinou a relaxovat (nejlépe u pc)... Chápu, vstává o půl šesté a do půl třetí je v práci ale kurna! Když je od tří doma a má celej den - nemůže nic udělat? Nebo o víkendu? Nechci po něm aby žehlil nebo tak něco "ženského" ale chci aby dělal doma "mužské" práce... Prostě pokud se sám nerozhodne -toto udělám, a hlavně TED to udělám tak se sám nerozhoupe a já ho nedonutím. Ví, že mi to vadí, ví že bych ráda aby to bylo hotové (jak to vypadá před návštěvama atd) ale prostě .... Poradte jak své muže/přítele dotlačíte tam kam vy chcete a oni si ještě myslí že to byl jejich nápad? Nechci dávat ultimáta ani vydírat... 😔 🙄

svataterezicka
autor
8. zář 2009

No jo ale nejhorší je že si nakonec ti chlapi na to zvyknout, že se to "samo" udělá a už se nebudou vůbec angažovat...

anta
8. zář 2009

Já vím, ale to by jim člověk musel ruce useknout a hubu zalepit, aby za prvé měli důvod nic nedělat a za druhé, když už něco dělají, tak aby je člověk nemusel poslouchat 😀 😀

kubaka
9. zář 2009

terezko - to je ono, pozoruji to i u nás - on si zvykl, že si všechno udělám sama, zařídím, on se jen veze - zvyká si. Jenže to nás pak odvádí od společně prožitého času. Když se začnu hádat, že prostě musíme některé věci rozhodovat a dělat společně (výběr koberce, malby, gauče, ) tak se vzteká, že ho pořád tlačím. Jenže problém je, že on prakticky nikdy s ničím nepřijde..
A jak píše anta: když už něco dělá, tak to tak okecává a ještě tři dny poslouchám, jak se nadřel, když posekal 150 metrů čtverečných na zahrádce.
On je totiž těžký introvert, navíc už pár let depresivní, nemá energii, radost z ničeho a nemůžu ho dostat k doktorovi. 🙄
Takže fakt, když už něco dělá, tak to je utrpení ho poslouchat. Taky si na opravy vystačím sama, ale já lítám okolo, vařím a on sedí u DVD a apaticky mě pozoruje - to je na facku 😀

svataterezicka
autor
9. zář 2009

Jojo nejhorší je to pak poslouchat chudáci se nadřeli..

rennik
11. zář 2009

terez to máš pravdu 😀 chlapi udělají jednuvěc a dokážou o tom mluvit a chválit se ještě hooodně dlouho, ale že my uděláme milion věcí za den se bere jako samozřejmost..

misi78
11. zář 2009

Ahoj holky terez u nas zabralo vzdy kdyz jsem rekla ze prijede tatka, to se chytl za nos. Mame sice byt, ale taky je potreba vymalovat, povesit obrazek nebo slozit nabytek z Ikea. Ja teda kutil Tim nejsem 🙂 Ale je fakt ze se manza hodne zlepsil, ze zacatku mu to slozit neslo a ted uz je profik 😀

consti
11. zář 2009

Tak takové chlapy vám nezávidím. To já se jen zmíním a do druhého dne je hotovo 😉 . Naštěstí u nás neplatí, že kovářova kobyla chodí bosa. Manžel je totiž mimo své stálé zaměstnání i oním hodinovýnm manželem 😀.

svataterezicka
autor
11. zář 2009

Consti tak takoveho zavidim hyckej si ho 😉 U nas pomaha akorat kdyz udela nejakej prusvih tak pak zehli tim ze udela co po nem chci jak dlouho.. clovek aby si pomalu pral prusery 😠

consti
13. zář 2009

svataterezicka hezký nick 😉 . Taky si toho vážím, i když asi málo chválím. Kolikrát si toho totiž nevšimnu, tak si musí manža připadat nedoceněný 😀 😎 .

svataterezicka
autor
12. říj 2009

Tak se u nás pracovalo 🙂 Jsem psala manželovi jak se dělá omítka? Tak prej prosimtě nedělej to nebo to po tobě budu muset předělávat... Tak jsem mu pěkně nachystala žebřík, omítku, kýbl, všechny krámy, zakryla nábytek.. a došel dom a normálně BEZ KECů a HNED na to vletěl a je to. Jsem úplně zírala. Možná taky pomohlo že jsem uvařila na večeři zapečené brambory haha 😀

ivela
13. říj 2009

hahaha, dost jsem se pobavila nad tematem teto diskuse. precetla si par prispevku a hned mam lepsi naladu. v kuchyni nam pul roku nesviti bodovka. kazdy tyden se dozvim, ze se to udela. hihi jeste se to neudelalo. nas tatinek je spis na to premysleni a nevadi mu, ze je u toho tma 🙂

svataterezicka
autor
14. říj 2009

no jestli to nebude tim ze "samo" se to neudela 😲 😅

tiandenka
7. dub 2014

@svataterezicka :D nemůže dělat "mužskou" práci, nemůžu dělat "ženskou" práci. "Kdyby ta zeď byla omítnutá a nepadal by z ní pořád prach, nemusela bych pořád luxovat (zametat, vytírat) a mohla bych ti vyprat košili." nebo si najdi na internetu články jaké hrozí nebezpečí - otevřená elektřina, neustálé prašno apod. a ukaž mu jak "škodí" očividně je pohodlný a nevzdá se pohodlí jenom pro to, aby udělal práci, která zabere víkend. Ženy jsou kalkulačky domácnosti, muži kalkulují pro sebe... ;) hodně štěstí

naty
13. dub 2014

jaj, to sem ráda, že nejsem sama 😀 zrovna koumám, jak se dělá sádrokarton 😎 😀